Mida plaanin beebi#2’le muretseda

Mõtlesin kirja panna mida beebi#2’le muretsema pean, mida enam ei ostaks ja mida kohe ei näe enam mõtet koju tarida. Less is more. Või midagi sellist.

Riided

Kuna juba Annule ostsin kasutatud riided, siis need meil vastu ei pidanud ja muutusid koledaks. Seega tuleb sellele Täpile muretseda täiesti uus garderoob.

Tegelusmatt

Annust jäi täiesti korralik matt alles, aga see ei meeldi mulle üldse. On kuidagi igav ja näeb ‘odav’ välja. Seega, kui on võimalik, siis otsin sel korral midagi paremat. Näiteks see FP oma näeb kobedam välja.

Rinnapump

Kuna Annuga kahe peale suutsime mu eelmise medela mini electricu ära hävitada, siis pean ka selle uue muretsema. Sel korral plaanin kindlasti osta medela swingi. Tahtsin ka eelmiselm korral swingi, aga sain teise mudeli peale parema pakkumise. Ma ei tea, mulle sümpatiseerib medela. Nii palju, kui olen uurinud, siis see pidavat olema parim pump. Kuna otsene võrdlusmoment teiste elektrilistega mul puudub, siis oskan ainult öelda, et mulle väga meeldis ja tegi oma tööd hästi. Noh, seda siis selle hetkeni, kui see umbes 495850. korda kuskilt alla kukkus ja vaakum ära kadus. :D Haiglas sain ühte Aventi mehaanilist pumpa ka proovida, aga see oli täispask. Seega jään elektrilisele kindlaks ja tean, et saab oma tööga hakkama.

Kõhukott – kandelina – vanker

Ma ei tea kas osta oma suurepärasele ErgoBaby kõhukotile see beebisisu (kas travel’i omale saab üldse?), või muretseda täiesti uus lina? Oma eelmise mobywrapiga ma rahule ei jäänud, aaaga ma arvan, et see on minu viga. Ma ei proovinud piisavalt palju erinevaid tehnikaid ja andsin kergelt alla. Aga sel korral pean sellesse küll rohkem süvenema, sest uut vankrit ma ei plaani osta ja ma kardan, et see kõhukott jääb liiga pussakas, ning jääb jubedalt ette, kui pean Annuga samal ajal tegelema.

Kõhu kips

Kes mäletab, siis kunagi tegin ma sellise asja nagu ‘belly casting’ (kliki siin). Minu arvates nii imeline ja armas viis oma kõhukese säilitamiseks. Ma ei usuks elusees, et olin nõnda suur, kui mul poleks seda kipsi. Tahan ka seda rasedust nõnda talletada.

IMGP0004

Olemas/Enam ei ostaks/Kohe ei osta

 

Voodi

Kuna ka beebi#2 magab kindlasti mul kaisus, siis ei hakka üldse talle võrekat ostmagi. Vähemalt hetkel. Selleks ajaks, kui tema ükskord oma voodisse kolima hakkab, on Annu juba võib-olla võreka vabaks teinud ja magab ‘suure tüdruku’ voodis. Ja iluunedeks on mul niikuinii veel alles ka Annu moosese korv. #KaisusMagamineOnBeebiPsüühikaleHea

Beebimonitor, voodikarussell, mähkimisalus

On kõik Annust alles ja täiesti töökorras, seega uusi ei osta.

Lamamistool – Beebikiik

Väga tahaksin osta uued, aga pean võtma mõistusega. Annust jäid täiesti töökorras asjad maha ja lihtsalt sellepärast, et need ei näe enam nii head välja, ei hakka ju ometi uusi ostma. Pärast ei raatsiks jälle niikuinii maha ka müüa, sest KUIDAS ma müün oma beebide kiigud ja lamamistoolid ja jumalteabmispudi maha?! Deem noh, pean ma nii sentimentaalne olema? Isegi neid kaltsuks muutunud beebiriideid oli raske ära anda-visata, sest ’issand, ma mäletan, kui Annu seda kandis’. Oehh.

Vann

Saate aru, ma pole siiamaani suutnud seda nii ära lõhkuda, et saaks uue osta. See pragu on seal põhjas juba vähemalt 7-8 kuud olnud, aga päris katki ta kuramus ka ei lähe, et oleks põhjus uus ja ilusam osta. Ma jälestan seda rohelist värvi. Kas ma olin pime, kui selle peletise ostsin?

See tuletab mulle meelde, et vannitamisaluse pean ka uue ostma. Ehk muretsen siiis sel korral mätsivad ja pärast ei vingu nagu päevade peal olev naine, sest oumaigaaden-marmelaaden, vann ja alus ei sobi omavahel kokku.

IMGP0047

Mul jooksis nüüd juhe kokku. Midagi unustasin raudselt mainimata…

Sel korral ei pea ma vähemalt juba kuid ja kuid enne hakkama neid asju kokku kuhjama, et omadega välja tulla. Nimelt leidsin ma eelmisel korral, et mõistlikum on teha tohutu eeltöö ja siis jupi kaupa iga kuu mõni suur asi osta, et ei peaks korraga end pankrotti maksma. Sel korral on mul sama taktika, aga asju on õnneks kolm korda vähem vaja muretseda.

Mida teie peate vajalikuks beebile osta? Mida peate täiesti mõttetuks? Kas on ka midagi, mida oleksite soovinud, aga ei ostnud&ei olnud võimalust osta? Või ehk oskate soovitada midagi, mida esimese lapsega ehk vaja ei lähe, aga teisega oleks hädavajalik ja teeks elu tunduvalt kergemaks? Või ma ei tea, rääkige kaasa! :DEt mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

17 thoughts on “Mida plaanin beebi#2’le muretseda

 1. Turvahäll vast jäi ka Annust alles? Kas tandemkärule pole mõelnud? Ühte koguaeg tassida oleks päris raske vist.

  • Jah, aga see on ka vana ja pean vist ka uue ostma. Olen mõelnud, aga pole eriti süvenenud veel sellesse. Eks ta ole jah raske, aga samas kui Annu ehk varsti ise käima tahab hakata, poleks mõtet. Aga ma ei tea ju kuna ja kas… Eks peab seda varianti uurima ja kaaluma.

 2. Mul on lastel 19 kuud vahet ja ma ei kujutaks elu ilma kandekott/linata, minu valikuks osutus BoBa (http://www.babipur.co.uk/boba-4g-baby-carrier-boba-4g-baby-carrier-tweet.html?gclid=Cj0KEQjw-b2wBRDcrKerwe-S5c4BEiQABprW-BbLDWr769lOVEQHJg2vDmEk2Fo7KIQzT0hcXCib-QYaApKz8P8HAQ), jumaldan seda ja see on meil ikka korralikult vatti saanud. Beebi vabalt magab/sööb/jalutab seal istudes, vajadusel.

  lihtsustas mu elu:
  marlilapid (muslin squares) nii mugavad :)
  beebikiik
  beebi magamiskott (kuigi mul ka kaisukas, baby sleeping bag)
  suur voodi (180*200cm, magame kõik koos(neljakesi))
  kahelapse vanker (icandy pear double, nii mahukas kuid kompaktne)
  uute mänguasjade varu (sai antud vanemale lapsele, kui ootamine millal tissitamine lõpeb muutus tüütuks, uus on alati põnev)
  tissitamise rinnahoidjad (tegelt spordi omi kasutan)
  hunnik snäkke mu enda tarbeks

  tundub, et muu polegi nii oluline. Edu sulle :)

 3. Kuule osta vabalt uus vann. Need ei ole ju nii kallid ja selle olemasoleva hind on ennast igati selle aja peale ära tasunud. Jäta see roheline õuevanniks näiteks, et Annu saab järgmisel suvel õues sulistada ja mängida. Osta või lase kinikida tuppa selline, mis meeldib. Eriti kui juba praegu on mingi pragu sees ja uus alus vaja osta ja no ühesõnaga mõttetu ilumeele ahistamine iga kord kui lapsi pesed :D. Pealegi sa hoiad suuremate asjade pealt seekord nii palju kokku, et mingi pesuvann vaevalt, et eelarvet lõhki ajab. Pealegi võib ju mõelda, et uus inimene väärib ikka uut vanni, kus ei ole mingeid vahendeid veel kasutatud jne jne :D
  Kas plaanid muidu seekord ka teise ringi riideid vaadata või seekord pigem siis uued, et jätkuks kolmandale ka kanda ;)? Tegelikult kui oleks olnud esimene laps, siis minu soovitus oleks, et esimesed asjad võiskid olla suht Unisex sobivusega, sest neid jõuab üks laps nii vähe kanda. Kui juba roomamiseks ja asjatamiseks läheb, siis need riided jõuab ära ka kanda, sest lähevad ikka koledaks ka. Arvatavasti oskad nüüd riiete osakonnas ka paremini orienteeruda, et millised on head lõiked ja materjalid, mis sulle meeldivad. Minu arvates pigem panustada ka mingil määral kvaliteedile, mitte kvantiteedile. Et parem 3 korralikku body, mis pesus kuju hoiavad kui 6 nartsu, mis iga kord vormi kaotavad.

  • Küllap varsti ostan ka. Siis saan lapsi korraga ka nt vannitada.
   Ilmselt ikka vaatan kasutatud riided, sest lähima 10 aasta jooksul ei plaani kolmandaid-neljandaid lapsi. :D

 4. Mina soovitan sellist vanni, mul isa ostis maale meile ja nüüd, kui plika 4 mahub ikka veel sinna. Selle eelis on, et algul saab pikalt olla beebi pool, pärast saab istuda teisel pool ja vee saab ilusti korgist välja lasta, seega ei pea tõstma täis vanni. Kui peaks saama teise lapse siis tahaks temaga kindlasti koju ka sellist :D
  http://www.on24.ee/laps/beebile/hugieen/29952

  • Hmm, ma just mõtlesin, et see hästi väike ja sinna mahubki ainult beebi. :D
   Ja see beebi ei püsi seal alusel ilmselt hästi, vähemalt Ann ei püsinud.

 5. Minul on ka kaks väikest last (1,2 aastase vahega) ja ausalt öeldes ma ei kujutaks oma elu ette kui mul tandemkäru poleks. Suurem väsib samamoodi ja ei jaksa nii palju kõndida. Tandemkäru peale soovitan küll mõelda :)

 6. Mul on kodus kohe- kohe aastaseks saav põnn ja perelisa esialgu nii väikse vahega ei plaani. Aga juhul kui plaaniks siis kahe lapse käru ostaks suht kindlalt, näiteks phil&ted navigator või emmaljunga super viking, sest kui minna kasvõi kuskile väljasõidule siis ma kahtleks kas kahene jaksab nii kaua kõndida või seisulaual seista. Ja ise ma kohe kindlasti ei jaksaks ühte last koguaeg kanda. Aga need päris kallid uuena seega otsiks pigem kasutatult hea diili.
  Riietest ostan mina enamus kirbukatelt ja ei ole veel mu laps suutnud neid nii ära trööbata, et peaks midagi ära viskama, sest ostan peamiselt polarn o pyret, molo, next, villervalla kaubamärke ja nad peavad vastu kauem :) Ausalt kohe, mõni asi on nii mitu korda pesus käinud, et ei jaksa kokku lugedagi ja näeb siiski väga korralik veel välja :)
  Tahtsin veel mainida, et sul on vahva blogi ! Huviga loen eriti postitusi lapsest, sest meil põnnid enam- vähem sama ealised :)

  • Ma olen ka nüüd mõtlema hakanud, et ehk peaks ikka käru ka vaatama.
   Ja aitäh heade sõnade eest! :)

 7. (laps 8,5 kuud) kui teaks kõike seda, mida praegu, siis ostaks kohe selle Õige vankri ja uue, mitte kasutatud.

 8. Mul on ka plaanis osta TFK Joggster Twist tandem-käru, selleks ajaks kui teist last istuma saab panna. Momendil saan vana vankri ja kergkäruga hakkama.
  Ostsin teisele lapsele ka Tiny Love’i Rocker-Napper tooli, mis käib täislamavasse asendisse, on mõnusalt kerge ja suur. Soovitan vaadata. Lisaks ostsin Ergobaby kandekoti koos vastsündinu sisuga, see jääb ka meil kauaks kasutusse, juba praegusest on näha..
  Pumpadest rääkides – kuigi Medela on suht popp, otsustasin siiski Difraxi btob pumba kasuks, mis on suht hands-free ja diskreetsem kui muud pumbad. Mina olen sellega rahul. :)

  • Ma pean ka neid kärusid jah uurima… Jube kahju ainult oma hartanit maha müüa.

 9. See kõhukips on nii haigelt lahe asi! Ma pole kunagi midagi sellist näinud ja olen jumalast hämmingus. Täiega äge, miks mina küll sellise asja peale pole tulnud!

  • No kui ei tea, et selline asi olemas on, ei oska ju ise sellele mõttele ka tulla. :D
   Ma sain selle komplekti beebicenterist vist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.