Mida teha aegunud või avariilise turvavarustusega?

Veetsime täna mehega hea tund aega meie turvatoole ja ühte vana turvahälli laiali lammutades. Tegime ikka võimalikult põhjaliku töö, et jumala eest ükski teadmatuses olev lapsevanem neid ohtlikke toole-hälle enam iial liikluses kasutada ei saaks. 

Kahjuks ei taibanud ma teha päris “enne” pilti, kui katted ka veel peal olid, aga no vahet pole. Kujutage ise ette, et katted on peal. :D 

Esmalt eemaldasin penoplasti, lõikasin kõik vööd puruks ja siis hakkasin kruve lahti kruvima. Siis tegingi kohutava avastuse – mõned kruvid olid justkui murdunud! Olid teised sellised imelikult lühikesed ja otsast tömbid. Või peavadki nad sellised olema? Kahtlane igatahes. Mulle tundub see ulmelisena, sest väljast ei oleks iial osanud öelda, et toolidel midagi viga võiks olla ja need on rängas avariis olnud. Uugh!

Lõpuks jäi toolidest järgi vaid puru. Pealisriie läheb taaskasutusse või olmeprügisse, aga peno ja plastiku viin järgmise prügisorteerimise ringiga jäätmejaama. Ja no ma mõtlesin, et Annu Cybexi alumisest osast saab ideaalse toolikõrgenduse söögilaua taha, seega seda me laiali ei peksnud. Mees lõikas veel rellakaga Joeli toolil tugijalad ka puruks, et ühte metall jullat kätte saada. Kõik mida vähegi kasutada saab, läheb millegi muu tarbeks uuesti kasutusse. :)

Tegelikult saab turvahälle ka näiteks ujulasse viia, et lapsevanemad saaksid enda pesemise ajaks beebisid sinna panna, aga mulle ei meeldi mõte, et mingi haige ime läbi võib keegi kunagi need toolid uuesti autosse kasutusele võtta. Sellisel juhul ei saa ju rihmasi läbi lõigata, oht jääb. Asi see siis toolile uus kate õmmelda vms. Mine hulle tea, eksole!

Kas te sellist asja näiteks teate, et olevat juhuseid, kus kindlustusfirma peale avariid võtab turvatoolid enda kätte, lubadusega need ise hävitada. Aga lõpuks on need samad avariilised toolid leitud uuesti ringlusest ja ala müügigruppidest. Seega kõige kindlam viis on toolid ikkagi ise hävitada, või vähemalt kõik vööd ise läbi lõigata. Igaks juhuks võiks veel taha värvi või millegiga hoiatuse ka kirjutada, et tool on ohtlik ja seda ei tohi enam liikluses kasutada.

Mõni on vanast turvatoolist näiteks kiigu teinud. Või lastele tugitoolid vms. Just nägin, et üks naine teeb turvahällidest lillepotte! Seega kui fantaasiat on, siis võimalusi jagub. :)

Kas ja kuidas olete teie vigastest toolidest-hällidest vabanenud ja kindlaks teinud, et need enam iial liiklusesse ei naaseks?

Comments

comments

12 thoughts on “Mida teha aegunud või avariilise turvavarustusega?

 1. Isiklikult pole midagi teinud kuna pole vajadust olnud.
  Sõbranna võtis ühendust Maxi Cosi esindusega ja need tahtsid toolid enda kätte saada ja saatsid uued vastu (sõbranna maksis topelt postikulu).
  Üks teine tuttav saatis toolid ka tagasi, viidi läbi mingid “testid” ja toolid läksid hävitamisele. Tänutäheks sai sooduskupongi.
  Üks sõidab, edasi toolidega kuna veendunud, et uuesti ei juhtu ja avariis olnud “näevad nagu uued”

 2. Need peavadki olema tömbid kruvid. Sellises kohas kasutada terava otsaga, oleks pugem kahtlane.

 3. Ma ei ole su blogi püsilugeja, aga miskipärast see postitus kutsus lugema. Kurb, et Su pere avariisse sattus, aga tead, sa oled ülitubli, et sedasi nende toolidega käitusid! Minu jaoks imetlusväärne, et sa võtsid toolide hävitamise südameasjaks, et mõni idikas neid uuesti kasutusele võtta ei saaks. Päriselt, väga tubli käitumine ?

 4. Minul võttis pärast avariid kindlustusfirma tooli endale ja hüvitas tooli hinna täies mahus.

 5. Kui sul on sõlmitud liikluskindlustus ning isegi, kui oled avarii põhjustaja (kuid avarii ei ole põhjustatud tahtlikult, joobes vms), siis ei pea sina ise hüvitama midagi kahjukannatajale (kuskilt jäi silma, et mainisid, et pead ise mehe venna auto paranduse kinni maksma). Uuri veidi selle kohta.

  • Kindlasti uurime, aga tundub absurd, et kindlustus mõlemad autod kinni plekiks (nii see, kellele ma ette keerasin, kui ka mehe venna auto, mida juhtisin ometigi ju mina). :D

  • mehe vend ei ole selles mõttes minu meelest kahjukannataja, kahjukannataja on teise õnnetuses osalenud auto juht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.