Minu isiklik detsibellimutt, ehk mu naaber vihkab mind ja mina vihkan korteris elamist!

Lugu on siis selline, et mu naaber on asunud meie vastu sõtta. Ma olen juba varem ka rääkinud millised inimesed siin majas elavad, täiesti uskumatu lihtsalt! Näiteks siin (LINK) rääkisin neist kahest põgusalt.

Igatahes, nüüd nädal-kaks tagasi tekkis välisuksele kiri ala, et meil ei ole siin koristajat ja hakake aga riisuma ümber maja ja koridore korralikult koristama või muidu tema kaebab korteri omanikele ära. Kuramuse kahju, et ma täpselt ei mäleta mis seal kirjas oli aga kui ma seda kirja lugesin siis tundus nagu see oleks eelkõige meile suunatud. Sest kellele veel öelda, et muru pealt ”üllatused” ära koristada. Et nagu siis meie koera junnid või midagi? Mina tundsin end küll puudutatuna. Ja siinkohal pean mainima, et ma olen ALATI enda koera järgi kõik ära koristanud!

Igatahes, läks siis paar päeva mööda ja kuna mul reha parasjagu ei olnud ja mitte keegi teine ka ei liigutanud lillegi siis ei teinud mina ka mitte midagi ja lihtsalt ei riisunudki. No johhaidii, ega ma üksi siin terves majas ei ela! Ja siis oli maagiliselt see 3 minuti töö iseenesest ära tehtud. Ja ma ei liialda! Kogu see riisumise jama käis reaalselt ka paari meetri laiuse maa-ala pärast! Ja oleks seal siis midagi hullu olnud või ma ei tea, paar oksa ja mõned väiksed lehed mis ei hakka silmagi. No kui võrrelda riisumata ja riisutud ala siis jäävad silma ainult väiksed oksaraasud. Jube kole ju aga see, et terve ülejäänud maja lehed ja oksad on üle tee mitmesse väiksesse hunnikusse visatud ei ole üldse kole. No peaasi, et maja ees ei oleks eks. Need mädanevad rämpsuhunnikud on ju täitsa normaalsed. :D
Ja täitsa huvitav on veel see, et riisumata oli jäetud täpselt meie püstaku jagu. No mingi mõni meeter maad. Täiesti absurdne ju. See on mõne minuti töö! Oleks mul see paganama reha käepärast olnud, oleks ära teinud ja kõik. Meie püstakus on kolm korterit, meie esimesel, teisel elab mingi taat kes ei elagi siin 24/7, ma pole mitte kordagi teda näinud aga öösiti kuulen väga hästi kuidas ta nightchatti vaatab või kuidas korteris liigub. Ja kolmandal on mingi noor tšikk kelle juures põhimõtteliselt iga nädalavahetus mingi trallalaa käib. No inimesi voorib sisse välja nagu metroos, eriti tüüpe ;). Maja ees käib pidevalt mingi möla ööläbi, ei üldse ei häiri eks. Mis ma peaksin ka nüüd kuhugi kaebama jooksma või?

Ja siis üleeile sain ma postkasti loomade pidamise eeskirja. Olin ikka päris üllatunud ja kuri, et mis talle siis nüüd jälle ei kõlba? Mitte midagi alla joonitud või juurde kirjutatud selgituseks ka ei olnud. Tahtsin kohe minna küsima, et mis värk on aga kell oli juba liiga palju. Läksin siis järgmisel päeval uksetaha talle ja lasin kolm korda kella aga mitte kedagi uksele ei tulnud. Päris kindel ei saa olla aga kui esimest korda kella lasin siis kuulsin midagi korterist. Nagu keegi oleks liikunud aga uksele ei julgenud tulla? Tal on uksesilm ka, hea vaadata kes on.
Läksin siis sama targalt alla tagasi kukkusin enda põlve tükkideks kui postkasti tahtsin vaadata. Meil on välisukse piit rauast ja hästi peenikene, nagu noatera püsti. Selle kukkusin põlve sisse. Agh, mul lähevad siiani ihukarvad püsti kui mõtlen, et see sitane raud mu põlves oli. Ma loodan, et mu jalg nüüd otsast ära ei mädane. Issand kui valus see oli, on siiani. Iga kord kui püsti pidin tõusma hakkasin lihtsalt nutma ja ma ei ole üldse viripill. Surm oli silme ees. :(

Igatahes, täna siis kuulsin kuidas koridoris möla käib ja otsustasin ka vaadata, et ehk näkkab ja saan sellele kitupunnil persest kinni. Joppaski, oligi tema ja siis see tinanina, kes üle koridori elab ja mu koerale süüa tassida armastab.
Küsisin siis ilusti, et kas nad teavad midagi sellest eeskirjast mis mulle postkasti potsatanud oli ja milles probleem on? Tema hakkas kohe minu peale pmt karjuma ja ei lasknud mul mitte midagi öelda. Ala, et temalt oleks pidanud luba küsima, et kas tema on nõus, et siia korterisse suure koeraga kolitakse. Woooowsa, mis jumal meil nüüd välja tuli, et ainul temalt peab luba küsima? Okei, ma tean, et tegelikult peab jah kortermajas küsima naabrite nõusolekut aga mu korteriomanik pidi sellega tegelema. Ja ma eeldasin, et ju ta siis tegeleski ja kõik olid nõus kui ta meil sisse lasi kolida. Ilmselt siis mitte. No kahju küll aga mida see naabrinaine siis 8 kuud hiljem tuleb kisama? Me oleme siin KAHEKSA KUUD juba elanud ja nüüd järsku on midagi viga? Veits sürr nagu.
Ja siis hakkas mulle ajama, et koer kusevat vastu maja seina ja nüüd ei saa sealt enam möödagi käia, et nii hullult haiseb! Naabermaja inimesed olevat rääkinud. Ma lihtsalt…HAHHAHAHHAA, mul pole sõnu. :D

Ta üritas mulle väita, et ma ei korista oma koera junne, selle peale ma sain kohe öelda, et see on pläma. Esiteks ei situ Säm kunagi maja ette ja teiseks koristan ma alati tema järgi ära. Siis ei meeldinud talle see ka, et ta vastu seda puud laseb mis meil maja ees on. No halloo kosmos. See on kõigest puu! Ja vaevalt, et minu koer nüüd ainukene on kes sinna kuseb! ”Lapsed mängivad maja ees ja miks nad peavad kuse sees tallama!” oli üks tema lausetest. Olgu siis nii aga miks nad seal puu vastus nühkima peaksid üldse? Ja veel nii madalal, et selle kusese osaga kokku puutuksid? Nad peaksid siis reaalselt ka põlvili vastu puud olema ja seal ma ei tea mida tegema. See on absurdne ju! Mis ma peaksin hakkama nüüd pudeliga koeral järgi jooksma ja seda kust ka kokku korjama või? Või mida? Lükkan koerale näpu ette kui ta suure kusehädaga esimese puu juurde jookseb? Tema sõnade järgi peaksin ma koeraga minema põllu peale ja seal laskma tal alles oma häda ajada! Lähim põld on mitusada meetrit eemal. :D
Süüdistas mind selles, et tema lapselapsed ei saa enam talle külla tulla, sest kardavad koera! Sämmy olevat iga kord metsikult haukunud ja vastu ust jooksnud/hüpanud kui tema pisikesed külla tulevad! Nagu…tegelikult ka või? Millal selline asi on olnud? Kus mina siis olnud olen? Ilmselgelt ajusurmas või koomas, sest mina pole sellist asja mitte kunagi näinud. Olgu, pean tunnistama, et üks intsident oli nende lastega, see sama millest ma eelpool mainitud postituses rääkisin. Et hakkasime samal ajal õue minema kui tema siis oma lastelastega tuli ja need karjuma hakkasid ning koer selle peale haukus. Aga rohkem ei ole küll midagi olnud.
Loomulikult koer haugub kui kuuleb midagi aga ta on ammuilma juba ära harjunud sellega, et vahel ongi koridoris või kuskil helid ja ei ole mõtet iga kord selle pärast haukuma hakata, sest muidu emme või issi saavad kurjaks ja riidlevad. Ta ei ole üldse nii hull nagu tema seda väidab. Ta haugatab väga harva ja siis ka kohe keelame ja ta jääb vait. Naabrimutt aga väidab nagu ta hauguks terved ööd ja päevad takkaotsa ja tahaks kõigil kõri läbi närida kes vähegi läheduses on!

Ja mis koridoride koristamisest ta siin üldse räägib? Mina pole tema sõnul kordagi koridori koristanud. :D Mis jutt see olgu! Kes see veel siis koristab siin? See tinanina või? Nalja teete või? Vaadaku parem enda koridori, trepp on juba jumalteab mis ajast vere(?)pritsmeid täis ja mitte keegi ei ole neid sealt ära pesnud! Puhtuse etalon ma ütlen.

Ahjaaa, siis lõugas mulle veel näkku, et minu mees loobib suitsukonisid maha! Et enne seda kui meie siia kolisime oli maja ümbrus puhas! Väga huvitav, Meheraas toob alati tuppa ja ei ole midagi maha loopinud, sest endal on ju ka kole vaadata mingeid rõvedusi siin maja ees. Hoopis need kolmanda korruse tšiki sõbrad käivad siin nurgataga suitsetamas ja lägastamas aga seda muidugi keegi ei näe! Kus nüüd need valvsad naabrid on?
Homme päev lähen ja ütlen sellele tšikile, et kas ta oleks nii armas ja ütleks oma peikadele, et nad ei loobiks sitta maha? Nahhuijaa mina pean sellepärast piki päid ja jalgu saama!

Ja sellest kui ebaviisakas ta oli ei hakka ma üldse rääkimagi. Karjus, segas vahele, solvas… Kui mina hakkasin midagi seletama talle siis segas kohe vahele ja ei lasknud mul mitte midagi öelda. Korrutasin talle korduvalt, et palun ära sega vahele ma tahan ju seletada, siis lõugas mulle näkku nagu debiilik, et temal pole vaja mingeid seletusi, et tema piisavalt vana ja tark ning teab kuidas asjad on! :D

Kui teine naabrinaine oma korterisse puges siis jooksis too hüsteerik ka minema ja ei julgenud midagi enam öelda. Kõva mutt küll.
Tänaval vastu tuleb või midagi siis on silmad maas ja ei julge sõnagi öelda!

Mul läks juba vihahoos pooled asjad meelest ära aga igatahes, väga imelik naine. Selle asemel, et tulla uksetaha ja näost näkku rääkida nagu normaalne inimene jookseb kuskile valda kaebama ja lõugab nagu metslane? Algusest peale olnud jutt, et kui kellelgi on mingi probleem siis tuleks enne meiega rääkima, et küll leiame lahenduse. Kortermajas tulebki teistega arvestada ja ei saa elada nagu terve maja oleks ainult ühe inimese valduses! See on normaalne, et tekivad tülid ja arusaamatused aga siis oleks tore kui tuleks ja räägitaks mitte ei tormaks tuhatnelja saba seljas kaebama!
”Mina olen siin majas juba 35 aastat elanud ja teie tatikad alles kolisite siia!” Ahhsoooh, tore teada. Mis õiguse annab see sulle, et sa siin kauem elanud oled? Nagu mina aru olen saanud siis on kõigil samad reeglid ja õigused, vahet pole kui kaua sa siin elanud oled!

Helistasin ka oma korteriomanikule ja rääkisin kogu loo ära, et ta teaks kui keegi temaga ühendust võtma peaks. Rääkisin ka seda kuidas ta meid kiusas ja välisukse keset ööd lukku keeras peale seda kui mina olin õue läinud. Ja seda sellepärast, et ma koeraga tuppa ei saaks! Mis siis saanud oleks kui mul poleks endiselt seda võtit olnud? Keset ööd külmaga kuusealla jäänud või?
Ja tema siis räägib mul siin midagi veel, ise on selline siga.
Igatahes, korteriomanik ütles, et mul pole vaja muretseda nii kaua kuni ta pole kirjalikku avaldust teinud ja isegi siis ei saaks ta ilmselt mitte midagi teha, sest tema on ainukene terve maja peale keda see koer nii öelda siis ”häirib”. Ja kuna tal pole ka ühtegi mõistlikku põhjendust siis…
Jamh, midaiganes ausalt. Kopp ees juba.

Comments

comments

9 thoughts on “Minu isiklik detsibellimutt, ehk mu naaber vihkab mind ja mina vihkan korteris elamist!

 1. Hmm, üsna tuttav olukord, kui ma 3 aastat tagasi kolisin siia üürikasse,siis oli ka see suitsukonide probleem, et meie ikka viskame ja meie teeme kõike pahasti, halvasti jne jne ..
  Mis siis et alt naabril(me elame 2.korrusel) pmst iga nv pidu käis, ja tema sõrpu ei kottinud, et tuhatoosid rõdul konide jaoks on, ikka rõdu alla maha, ja pohh ju neil, pole nende asi. Ja siis kui rõdu slune konidega kaetud oli,tuldi mulle kraesse, et mida ma siin korraldanud olen. Hell yeah, kindlasti ma tõmban 10 erinevat suitsumarki, pikka,peenikest ja salakat ka samaaegselt?
  Aga no mingi aeg rahunesid maha ja nüüd saame päris hästi läbi. Konid on endiselt küll rõdu all, aga vähemalt ei süüdistata enam meid.

 2. Ma ei saa aru, misasja nad praegu juba riisuvad? Vähemalt meie kandis on maa veel täitsa märg, ja oleks lauslollus rehaga vehkida, niiet muda ja murukamar lendab. Aga noh…mõni arvabki, et kohe, kui lumi mõnest kohast ära sulab, tuleb sealt lapikese peale riisuma hakata! :D Einoh, minupoolest riisugu, eks, aga kellelegi teisele turja karata, et vot sa pead ka riisuma, sest mina riisun, on täiesti nõme ju! ( Ime, et see eit seal muru niita veel ei taha.)
  Kujuures ma tean ka juhust, kus samasugune vanaeit ajas inimesed paduvihmaga õue riisuma, sest vot just sellel momendil pidi seda tegema! :D
  Üldse- tavaliselt ongi nii, et kõik vanade olijate patud nuheldakse uue inimese kaela- nagu seegi, et “Need on sinu mehe suitsukonid!” Ja selleks ei pea sedasorti eite isegi millegiga pahandama- piisab sellest, kui talle su nägu ei meeldi.
  Ja mis koerajunnidesse puutub, siis ojaa- korista või ära korista, automaatselt on kõik junnid, mis ta kusagil näeb, temameelest sinu koera omad. Meil on sama lugu kassidega- kõik alevi kassid on minu idioodist naabrimoori meelest minu omad, samamoodi kuuluvad temameelest kõik ümbruses leiduvad koerajunnid mulle, mida ta siis üle aia loobib. ( Mul koera ei ole, ja ma ei tea, kust ta neid meetrise läbimõõduga julki toomas käib. Ise situb võib-olla.)
  Ja see peab ka paika, et sellised eided on ainult kirja teel või kellegiga koos julged. Sest kui ta oleks nii kuraasikas mutt, nagu ta näida soovib, siis miks ta tänaval, kui sinuga kokku juhtub, piiksugi teha ei julge?
  Kahjuks sellised eided ei muutu. Või noh, muutuvad, aga hullemaks, sest aastatega seniilsus ju süveneb.
  Ja pane tähele- kui sul laps sünnib, siis on mutil jälle kisa lahti, sest ta hakkab raudselt väitma, et tema ei saa enam öö ega päeva rahu, kuigi beebi ei pruugi eriti nuttagi- teda hakkab hoopis häirima sinu lapse vankri värvus, või see, et sa üldse julgesid lapse saada, ilma, et tema käest kirjalikult luba oleksid küsinud. :D

  Igatahes külma närvi sellise lollakaga tegelemiseks! Kõige õigem oleks teda ignoda, aga ma tean, kui raske see on.

 3. Hahaa, nüüd sa ei ahvi enam ainult Mallukat, vaid ka Dakit juba :D:D:D For real, hakka normaalseks. “Selle tšiki blogi, kes.. “

  • Waaaaat?
   Jah, ma tema järgi jälle, sest mul endal ju ei ole seda mõistuse raasu natukest, et midagi originaalset välja mõelda. Aga väga hea, et sa selle välja tõid. Muudan ruttu enne ära kui keegi veel näeb ja mulle seda sitta ajama hakkab.

 4. ma ei teeks välja naabritest. tuimalt suhtuks sellesse mida nad arvavad. ei läheks ka mingit selgitust nõudma, siis jääb see sõimlemine ja karjumine ka ära ja sellega ju säästab enda närve. ma oleks rahulikult oma ette, teeks oma asja ikka edasi ja muigaks, kui need tädikesed oma elu põnevamaks teha yritavad teiste kallal nokkimisega.

 5. sorry, ajasin paar blogi segi. mõte jääb samaks,aga nimed ja muu jama ..kas kustutada saak? tänan.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.