Minu kõige lemmikumad riidest mähkmed vol 2, ehk Mommy Mouse taskumähe

HOIATUS: See postitus on pigem tõelistele riidest mähkmete huvilistele, teistele võib see lihtsalt surmavalt igav olla! 

Kui ma mõni nädal tagasi Riidest mähkmete KKK facebooki grupis teadet nägin, et Eestis on avatud uus mähkmepood, olin ma ikka tunduvalt rohkem ekstaasis, kui normaalne oleks olnud. Ma ei jõudnud ära oodata, et neile uutele mähkmetele näpud taha ajada!

wpid-20190126_125334-1154976000.jpg

Ma polnud varem Mommy Mouse mähkmete kohta mitte midagi kuulnud, aga piisas nende tutvustuse lugemisest ja ma olin müüdud! Mommy Mouse on nimelt toodetud Poolas, st täitsa kohalik kaup. Kõik nende materjalid toodetakse samuti Poolas ja teistes Euroopa vabrikutes spetsiaalselt Mommy Mouse’ile ning loomulikult vastavad need ÖKO-TEX ® 100 standardile. Koheselt tekkis selle postituse all ka arutelu, kus tood välja, et need mähkmed on tõesti imepehmed, venivad ja võrrrratuuud!

Lumman.ee lehel ringi surfama hakates võttis see valik mul alguses silmade eest ikka täiesti kirjuks ja ma ei saanud mitte mõhkugi aru mis kuhu käib. Erinevaid sisusid ja katteid on lihtsalt niii mitut tüüpi, et alguses oli väga keeruline aru saada mis millega läheb ja mis just minu beebile parim valik oleks. Lisaks on kõik suurused ka veel eraldi välja toodud ja see teeb asja kohe ekstra kirjuks… Tol õhtul andsin lihtsalt alla ja tellimus jäigi tegemata, aga kuna need mähkmed mulle ikka rahu ei andnud, kirjutasin järgmisel päeval otse ühele poe omanikest ja tema abiga leidsin meile kõige sobivamad tooted. Aga jamh, praegugi on tegelikult keeruline seal lehel orienteeruda. Valikut võiks kuidagi sorteerida saada, näiteks, et valid mähkmetüübi ja siis leht näitab sulle mis sisu jms selle mähkmetüübiga sobib. Suurusi võiks saada ka valida pigem rippmenüüna, kui, et kõik eraldi. Palju lihtsam oleks valida sisu tüüpi ja alles siis suurust. On ikka suur vahe kas sul on ees 4 või 20 sisu valikut. Aga ma usun, et poe kasutajasõbralikumaks muutmisega tegeletakse aktiivselt ja anname neile aega atra seada – tegu on siiski tuttuue poega!

Alljärgnevalt üritan siis võimalikult lihtsalt ja lühidalt neid mähkme- ja sisutüüpe teile tutvustada, sest ehk on teil siis veidigi kergem valikut teha ja te ei pea kõiki 101 linki läbi klõpsima, nagu mina. :D

PS! Kui soovite toote kohta täpsemalt lugeda, näha selle hinda jms, klikkige värvilisel tekstil/toote nimetusel.

Igatahes, taskumähkmeid on Lumman.ee lehel Mommy Mouse firmalt hetkel kolme sorti:

POLAR: Mähkme taskuosa on valmistatud pehmest mikrofliis materjalist, mis on disainitud juhtimaks kogu niiskuse beebi nahast eemale, pakkudes lapsele täieliku kuivuse.
SILKY COTTON: Mähkme taskuosa on valmistatud õhukesest ja hingavast puuvillakangast, mis on lapse õrna naha vastus pehme ning naturaalne. Materjal jätab lapsele märja tunde.
THERMO: Mähkme taskuosa on tehtud spetsiaalsest THERMO-kangast, mis pakub lapsele keskmise kuivuse ning tagab palavatel suvepäevadel hea termoregulatsiooni.

wpid-20190207_180950-37083801.jpg

Mommy Mouse taskumähe seest

Taskumähkmetesse käivaid sisusid on valikus nelja sorti:

Bamboo Air: Bambuskihiga mähkmesisu taskumähkmetele või mähkmekatetele. Bamboo-Air mähkmesisu sees on kaks mikrofiiber kihti, mis on ühelt poolt kaetud bambuse, teiselt poolt THERMO materjaliga.
Thermo Air: Pehme ja elastne mähkmesisu taskumähkmetele või mähkmekatetele. Mähkmesisu koosneb kolmest mikrofiiber kihist, mis on ümbritsetud THERMO-AIR materjaliga. THERMO-AIR materjal on hea termoregulatsiooniga, mistõttu on ta ideaalne lahendus palavatel suvepäevadel. Materjal ise jätab lapsele mõõdukalt kuiva tunde (oluline, kui kasutada mähkmekattega).
Natura Line: Natura Line mähkmesisud on valmistatud naturaalsest pleegitamata bambuskangast ning bambuskanga sees olevast naturaalsest puuvillakangast. Bambussisu on väga imav, kuid jätab beebile märja tunde. Täielikult kuiva tunde saavutamiseks kasuta kuivahoidvat lisakihti (oluline, kui kasutada mähkmekattega).
Polar Air: Polar-Air mähkmesisu on valmistatud 3-kihilisest mikrofiibrist, mis on ühelt poolt kaetud pehme mikrofliis kangaga ja teiselt poolt Thermo-Air materjaliga. Pehme mikrofliis jätab beebile mõnusa kuiva tunde. Vajadusel kombineeri mõne teise sisuga, saavutamaks mähkmele suuremat imamisvõimet.

PS! Sisud on erinevas mõõdus, st vali vastavalt lapse kaalule! 

Kuna mina tahtsin beebile maksimaalset kuiva tunnet ja suurt imavust, valisin POLAR sisuga taskumähkme ja sisse bambusest sisu.

wpid-dsc_0271-563089566.jpg

Ma ei liialda, kui ütlen, et see on kõige pehmem mähe mida minu käed iial puudutanud on! Seni ei ole see Madli jalgadele mitte ühtegi muljumisjälge jätnud, nagu mõne teise firma mähkmega vahel ikka juhtunud on. MM taskumähe on uskumatult veniv ja mõnus. Mulle väga meeldivad selle mähkme ”tiivad” mis on külgedelt elastsest materjalist, mitte tavalisest PUL kangast. Lisaks on sel keskel erivärvilised trukid, et mähet jalga pannes oleks kergem aru saada kus on mähkme keskkoht – geniaalne! Mina olen seni pidevalt pidanud trukkidega mähet mitu korda kinnitama, sest esimesel korral jäi mähe jalga justkui viltu, st ühelt poolt panin trukke veidi kaugemale, kui teiselt poolt. MM mähe on lihtsalt igatepidi täiuslik! Või noh, kui üldse nuriseda, siis ainult mustrite kallal – enamus neist lihtsalt ei ole minu teetassike… Aga mähe iseenesest – ideaalne, 10 punkti 10st! ARMASTAN!

wpid-20190127_141729-77455935.jpg

Madli – pildil ca 5.5k, 70cm ja 7.5kg

 

Kas teie olete juba Mommy Mouse mähkmeid proovinud? Olete neist varem üldse kuulnud? Uuest mähkmepoest teadsite? :D

Comments

comments

7 thoughts on “Minu kõige lemmikumad riidest mähkmed vol 2, ehk Mommy Mouse taskumähe

 1. Pingback: Minu kõige lemmikumad riidest mähkmed vol 3, ehk Mommy Mouse mähkmekatted | Lipsuke

 2. Palun tee postitus ka alvababy vs. kallimad mähkmed. Olen kahe vahel kas osta alvababyd või kasutada ühekordseid, sest kalleid ei jaksa osta :/

  • Ma ütlen sulle kohe, et kui kaalukausil on Alva vs ühekordsed, siis KINDLASTI Alvad!!!! Alva on vägagi okei ja ma tõesti soovitan neid kõigile, kel pole võimalik kallimaid osta. Põhiline on vaid, et sisse saaksid korralikud sisud, sest suurema lapse puhul on see tasuta kaasas olev 3 kihiline mikrofiiber sisu suht mõttetu. Ma olen tegelikult Alva vs Bababoo postituse teinud, näe siin: http://lipsuke.com/elu/mahkmejuttu/ Kui sul on veel küsimusi, siis kindlasti kirjuta mulle ja ma proovin aidata :)

 3. Aitäh nii ülevaatlike mähkmepostituste eest! Need tohutult aitavad mul teha valikuid, kuivõrd ma ise olen täielik võhik sel teemal :D

  Seega, kui ma olen täitsa algaja korduvkasutatavate mähkude soetaja, siis kui palju katteid ja imusid peaksin ma tellima, et enam ühekordseid üldse kasutama ei peaks?

  Aitäh juba ette! :)

  • Oleneb lapse vanusest ja kui tihti/palju ta pissib-kakab. Madli on hetkel 7k ja tal kulub ööpäevas ca 6-7 mähet. Kui tahad just katted + sisud süsteemi, siis iga katte kohta võiks olla umbes 2-3 sisu. Lõplik mähkmete kogus sõltub ka sellest, kui tihti tahad pesu pesta, aga ca 2o mähet on väga hea arv millega hakkama saada. Samas mina sain 11 mähkmega ka hakkama, kui iga päev pesin. :)

 4. Mähkmete all sa siis mõtled mähkmekatteid eks?
  Ma sain aru, et kui mähkmekate jääb puhtaks, siis võib vahetada ainult imusid.
  Kakamise korral läheb muidugi ka kohe kate pessu, aga muidu, kui lapsel ei käi kõht iga päev läbi, siis kas mähkmekate läheb päeva lõpus pessu?

  Issand, sorry kui väga lollid küsimused :D

  • Ei ole lollid. Mähkmeid on ju mitut tüüpi. Taskumähkme ja kõik-ühes mähkme puhul läheb pessu kogu kupatus aga katte puhul jah vaid sisu, kui kate ise on puhas :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.