Minu püsimeik

Ma olen saanud palju palveid, et ma oma kulmudest blogiksin, kui need ükskord ära paranevad. Kuna nüüd on esimesest protseduurist juba pea kolm kuud möödas, võib lõpptulemusest rääkida küll.

20180908_155839

Mina oma nähtamatute, puhma kasvatatud kulmude ja vinnilise mordaga hüvastijätukirja tarbeks viimast selfiet tegemas (mu ”I’m SO done with this shit” nägu). Isver kui jube pilt tegelikult!

Esimesel protseduuril käisin 9.septembril. Uskuge või ei, aga püsimeigi tegemine ei olnud tegelikult üldse valus! Kulmudele pandi tuimestavat geeli ja ma ei tundnud mitte mingisugust valu. Ainult selline tunne oli, nagu keegi joonistaks mulle pastakaga otsaette. Kui aga tuimestava geeli mõju ära kaduma hakkas (minu puhul kestis üks kiht ca 10-15 minti), siis aegamisi hakkasin küll tundma nagu keegi kriibiks mu kulme nõelaga. Aga õnneks ei pidanud ma midagi ütlemagi, sest püsimeigi teostaja sai juba mu (tahtmatust) tõmblemisest aru, et geeli mõju on lahtunud ning pani kohe uue kihi peale, mis alguses küll veidi kipitas, aga see möödus nii ruttu, et lõppkokkuvõttes võin öelda, et see kõik oli täiesti köömes ja ma võiks seda protseduuri kasvõi iga päev uuesti teha.

41413792_2026808987383664_3065392384780009472_n

Vahetult peale protseduuri

20180912_101015

Pool tundi hiljem autos – punetus oli juba peaaegu kadunud!

Ma olin (olen) niiii rahul, et ma seda teha otsustasin! Korralikud kulmud annavad väga palju juurde ning raamivad näo kenast ära. Isegi siis, kui meiki tegelikult näos pole, jääb üldmulje selline nagu ”nägu oleks peas”. Ise ei oska ma omale kulme joonistada (ega end tegelikult üldse meikida), seega on püsimeik mulle ideaalne lahendus.

Peale protseduuri tuleks umbes kolm päeva ettevaatlik olla. Hea oleks kulme mitte märjaks teha, ning nühkida neid ka ei tohi. Vastasel korral võib pigment lihtsalt kergemini välja tulla, lõpptulemus võib ebaühtlane jääda vms.

Mulle pandi lõpus kulmudele mingi geel, mis aitab neil paraneda ja kaitseb ”haava” mustuse eest, st seda ei tohi siis ka maha pesta. Minul koorikut ega sügelust esimesel korral ei tekkinud, ning kogu protseduur kestis ca 2.5-3 tundi, aga kuna ma vahepeal toitsin beebit ja mässasin temaga ka, võib sealt julgelt aega maha arvestada. Tavaliselt pidi kulmude tegemisega minema ca 2h.

20180919_090727

Ca kaks nädalat peale protseduuri, paranenud kulmud

Aga ühest korrast ei piisa! Selleks, et saada täiuslik tulemus, tuleb kuu-kahe pärast käia ka hoolduses, mille käigus antakse kulmudele viimane lihv ning vaadatakse kõik veelkord üle, parandatakse tekkinud vead jms.

Paar päeva peale 2. protseduuri

img_20181015_164442_533

Paar päeva peale 2. protseduuri

Peale hooldust pidin taaskord 3 päeva ettevaatlikum olema ja üritasin pestes kulmud kuivana hoida (ei õnnestunud). Lisaks ei tohiks minna sauna ega  trenni, sest muidu võid kulmudest pigmenti välja higistama hakata. :D

Nüüd on mul teisest protseduurist üle pooleteise kuu möödas ja ma olen ikka vägaväga rahul! Palju mõnusam ja enesekindlam on olla, ning ma ei tunnegi vajadust end meikida. Tavaliselt üritasin vähemalt kulmud omale pähe joonistada, kui kusagile minema hakkasin, aga nüüd on jälle üks mure vähem. Paneks veel püsiripsmed ja laseks küüned ka geeliga üle võõbata, oleks täitsa ilus ja lebo elu kohe.

20181112_100659 Mina siin niisama Madlike kaisus tööd tegemas

Ma pean vajalikuks veelkord rõhutada, et kui püsimeiki üldse teha lasta, siis tuleks kindlasti valida kogenud proff, sest see asi jääb teile näkku AASTATEKS ja hiljem pekki keeratud tööd parandada on tunduvalt keerulisem ja kulukam, kui kohe korralik asi teha lasta. Ma ei taha siia ühtegi konkreetset näidet panna, sest tänavapildis jookseb ringi igasuguseid ja ma ei taha ka, et keegi end puudutatuna tunneks, aga kui näiteks googlesse lüüa ”messed up permanent makeup” saab igasuguseid jubedusi näha. Kui sulle on ikka kaks sirget musta kriipsu otsaette joonistatud, ei saa enam väga midagi teha.

Professionaalne tegija on tunnustatud ja koolitatud, ning tal on korralik varustus ja töökoht. Ta ei tee oma tööd kuskil ”nurga taga, põlve otsas” ning sellest ka teenuse kõrge hind. Nagu ikka – kvaliteet maksab.

On ju nagu öö ja päev!

Kas teil on püsimeik või olete selle tegemisele mõelnud? 

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.