Mölapostitus ja selle aasta esimene Hiina

Ma hakkasin tegelikult väikse hilinemisega tegema ka 2015 aasta kohta postitust, aga… See kiskus hoopis mölapostituseks, mitte aasta kokkuvõtteks. Pole päris minu teema see kokuvõtete tegemine ikka. Aga lühidalt öeldes: oli meeletult raske, aga samas imeline aasta, ning ma arvan, et ma kasvasin sel aastal palju (ja mitte ainult laiusesse).

Muudel teemadel ka jutt nagu ei jookse praegu, sellest ka see vaikus siin.

Olen enda jaoks jälle taasleidnud kokkamise, ning katsetan peaaegu iga päev uusi retsepte. Eile tegin näiteks ise saia. See läks küll täiega pekki, aga nüüd ma tean mida järgmisel korral on vaja teisiti teha. Tahaks leiba ka teha, aga selleks on vaja mingit imeasja, nimega ‘juuretis’. Seda mul loomulikult pole ja kerjama ka ei ole viitsinud veel hakata.

Ma olen viimasel ajal nii-ii palju kala sööma hakanud, et kui seda rääkida kümne aasta tagusele minale, ta oksendaks. Ma nimelt absoluutseeeeelt jälestasin enne kala. Nüüd aga kõlab näiteks lõhepasta imemaitsvalt. Mmmmmm. :D

Aastavahetusel käisime ilutulestikku vaatamas. Koos Annuga. Alguses talle meeldis ja ta vaatas rõõmsalt, aga siis hakkas suurem paugutamine. Ja kõik oli natukene liiiga lähedal. Ja ta nuttis. Ja mina tundisn end maailma kohutavaima emana. Ma teadsin, et see ei ole hea mõte ja Annu on liiga väike selle jaoks, aga ikka oli mul vaja sinna ronida temaga. Ma süüdistan meest, tema tahtis kõik koos minna. :D

Aga nüüd siis sellest, milleks ma siia tegelikult tulin…
Kuna tsainast tuli uus pakk, siis olen kohustatud asjad ette näitama.
Minu õnneks/sõbranna kahjuks, on nad seal koonerdama hakanud ja saatsid kokku vaid kolm asja.

Originaal pildi nägemiseks klikka värvilisel tekstil.

Esimene, must pitsist kleit – Vööga (mida tegelikult kaasa ei antud, kuigi pildil oli!) näeb parem välja. Materjal võiks pehmem olla.

12431521_10205888635323485_883664404_n

12434370_10205888635363486_1794960861_nTeine, valge seelikuosaga kleit – Ei anna kleidi mõõtu välja ja ilma püksteta kanda ei kannata. Materjal võiks ka parem olla. Muidu ilus pluusiks/tuunikaks.

12463444_10205888635483489_1015424863_nKolmas, skeletiga kleit – Meeldib kõige rohkem ja rõhutab väga kenasti figuuri, tekitas lausa tagumiku!

12459524_10205888635403487_1284368425_n Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

10 thoughts on “Mölapostitus ja selle aasta esimene Hiina

 1. Juuretist saab põhimõtteliselt ise ka teha. Pane paar leivaviilu keefiri/õunamahlaga paariks päevaks käärima ja ajab täitsa asja ära. Järgmiseks korraks saad juba tainast võtta.
  Ülenurme Põllumajandusmuuseumist saab ka juuretist, aga sinna sa vist ei satu lähiajal :D

  • Ma lugesin jah, et saab ise teha, aga sain aru, et mingist tavalisest leivast ei saa. :D

 2. Ma olen ka mõelnud saia tegemisele, aga seni siiani saiakesi/kringleid jms teinud. Mis nippe/nõuandeid annad oma nüüd värske kogemuse põhjal?
  Kas sa oma kokkamisest ei taha eraldi postitust teha? Vahel kirjutad taolisi postitusi, aga alati võiks ju rohkem olla. Teine asi, mis soovitusena! sooviks näha oleks filmide/seriaalide postitused :-)

  • Ma panin liiga kõrge temperatuuri ja siis läks koorik nii kõvaks, et murra hambad ära. :D Peaks vist poole madalamaks keeramaja poole kauem ahjus hoidma :D Ja eks siis vaatab maitse jms osas edasi, mida muutma peaks/võiks muuta.
   Ma just mõtlesin, et teile ei meeldi eriti need retseptid. :D Midagi soovitada ma ei oska, alles ju isegi õpin ja ega ma midagi erilist ei tee, jälgin üsna täpselt retsepte ja lihtsalt proovin erinevaid asju. :)
   Seriaalidest võiks kirjutada küll, aga ma ei ole juba vääääga pikka aega ühtegi vaadanud…

 3. Kas nad seal “tsainas” ei taha mingeid vähegi kvaliteeti omavaid pilte? Need siin on küll hullem udukogu ja esimesest kleidist ei saa üldse aru mis asjaga tegemist võiks olla. Kui sõbrants on modell, siis tee ise pilti fotokaga, saab ehk parem kui telefoniselfie peeglist :)
  Juuretiseta saab ka leiba küpsetada, selleks on müügil leivajahu poes :) pole küll see päris-päris, aga ajab asja ära ja pole vaja juuretist elus hoida ega miskit, eriti kui ei taha järjepidevalt teha.

 4. Väga vabandan ma uudishimust kirjutan (ilmselt pole eriti minu asi, aga mind siiski huvitab), aga mida sa teed nende Hiinast saadud riietega, mulle tundub, et 90% neist on nii kandmiskõlbmatud, lausa sellised nagu läheks kriitilisema pilgu eest otse prügikasti…

  Kas sulle ei tundu see raiskamisena? Keegi teeb töö ära (vb isegi lapsed) seal Hiinas, aga need asjad ei kòlba kanda…. Just selle põhjuse pärast ma ise ei taha nende lehtedega koostööd teha, et pole mõtet riskida kui kräppi saab ja see kappi seisma jääb. Selliseid asju ei saa maha ka eriti müüa hiljem, s.t. keegi vist ei ostaks.

  Sorri, aga lihtsalt huvitab, et kas sul kapp neid hilpe täis või jagad laiali kui endale ei meeldi? Ma kogu aeg su blogi ei jälgi, seega reaalselt tegelikult ju ei tea, kas sa ka midagi asjalikku saad, aga ma isiklikult ei saagi aru sellest, et on vaja kõike tasuta asju vastu võtta kui need … On alla igasugu arvestust ja seda ju lausa vähemalt iga teine kord. Paljudel teistel blogijatel, kes ka neid riideid järjepidevalt saavad hiina saitidelt kurdavad samuti kvaliteedi üle pidevalt. Mulle on selline mulje igatahes tekkinud.

  Võiksime need koostööd oma blogidest blokeerida siit blogimaailmast ja keelduda koos propageerimast hilpe, mida tõenäoliselt (vb ka alaealised) peavad tegema ebainimlikes tehase tingimustes?

  Üks variant on veel. Mul endal on vòibolla nii halb maitse, et ei taju kui ilusad hiina riided siin piltidel on…

  Aga ausalt – ma lihtsalt elan end praegu siin sinu kommentaariumis välja, sest ma alati lasen ka teiste blogide need Hiina toodete postitused kiirelt mööda ja nüüd kui jälle nägin neid pilte, siis hoia ja keela tunne tekkis. Mitte midagi isiklikku, tahtsin lihtsalt uurida ja panna mõtlema teisi, et kas see asi on tõesti seda väärt…

  • Ma endale ei telligi enam, sõbranna valib endale ja siis mina kirjutan. Enamasti on probleemiks pikkus või materjal, aga kanda siiski kannatab. Nt see valge seelikuosaga kleit, kannatab pükste peal ju täitsa kanda… Ega nad mingid jumalteabmis korralikud ei ole, aga käravad kah.
   Saan sinust täitsa aru. Mina endale enam neid koostöösid ei võtagi. Las sõbrants siis jändab kaua jaksab ja siis kõik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.