Mu laps on püromaan, ehk kuidas Annu oleks peaaegu maja maha põletanud

Annu oleks täna maja põlema panndud.
Mina hakkasin köögis põrandat pesema ja tema siiberdas ka seal ees. Kui ta teise tuppa eest ära tõstsin, ronis ta koguaeg tagasi. Lõpuks lihtsalt panin tal nina ees ukse kinni ja pesin põranda kahe minutiga ära.
Peale seda läksime magama.
Kui ma tund hiljem kööki astusin, oli kõik paksu musta tossu täis ja üks pliidiraud hõõgus! Kuna meil käib pliidi peale üks metallist kate, siis see on nüüd ka pekkis.

wpid-dsc_0555.jpgAnnu oli ilmselt elektripliidi nuppudega mänginud, kuigi ma ei tea millal ja kuidas. Pealegi käivad need nupud ikka megaraskelt. Nüüd võtsin need lihtsalt eest ära ja pliit on nagu alasti. Kui süüa teha tahad, siis pead sahtlist nupu võtma. :D

wpid-dsc_0558.jpg

Ma ei taha mõeldagi, mis oleks siis saanud, kui me oleksime ikkagi beebikooli läinud  (ja peale seda veel arstile ja poodi ja…).

Krutskeid täis marakratt vs inglike kuubis.

12118937_951044654967806_5119932509259816261_n 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

15 thoughts on “Mu laps on püromaan, ehk kuidas Annu oleks peaaegu maja maha põletanud

  • Ega see mõne seadusega keelatud ole, kui majas väike laps ja lemmikloomad (kogemata unustatud küünal näiteks), oleks mõistlik see igasse ruumi paigaldada. Kööki ei panda seda üldiselt seetõttu, et võib toidutegemise peale reageerida, aga kumb on siinkohal tähtsam, kas väikese lapse kogemata tekitatud õnnetuse kiire avastamine või anduri väljalülitamine kui ohtu reaalselt ei ole, ehk enda mugavus?

 1. Kas teil suitsuandurit pole? See oleks ehk juba varem tähelepanu sellisele olukorrale köögis juhtinud?

 2. see toss on tegelikult ohtlikum veel, mul on olnud vingumürgitus ja see niidab ikka nii salakavalalt, et ise ei saa arugi, et pilt eest ära läheb. ma laoks eriti ahjuküttega majas vist terve lae suitsuandureid täis, aga ma olen muidugi foobik ka:P

 3. Kööki võib ikka ka panna, lihtsalt sellisesse kohta, mis on pliidist võimalikult kaugel ja piltidelt on jäänud mulje, et Sul on üsnagi suur köök. Ja kui vahel hakkbki suurema vaaritamise ajal undama, siis valida selline millel on vaigistusnupp ja seda harjavarrega all hoida kuni vait jääb. Arvan, et see on üsna väike liigutamine hea eesmärgi nimel. Sest kui midagi juhtuma peaks, siis see korrutamine et kööki ei panda lohutab vähe…

  • Mul tegelt vägaväga väike köök ja mõlemas seinas on pliit. Aga pmt küll annaks panna jah.

 4. Mul on väike köök ja ühel pool on söögituba, teisel pool esik, mõlemas on suitsuandurid olemas ning ma olen päris vähe nende pärast end siniseks vihastanud, sest need on hakanud karjuma laste uinaku ajal, kui pliit on sisse ajanud või praadimisel on palju tossu tekkinud. Kui köögis ka oleks omaette andur, siis see karjuks vist üle päeva. Söögitoas on andur kohe laua kohal ning ükskord hakkas see isegi küünla kustutamise peale üürgama.

  Meil muidugi see, et köögil pole uksi ning igasugune ving levib kohe teistesse ruumidesse, seega mul ei ole vaja sinna suitsuandurit.

  Ehk leiad kööki mõne vähem tundliku suitsuanduri, või hoia edaspidi ust lahti. :)

  • tahtsin ka vinguandurit hoopiski soovitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.