Mul on Maximast kõrini

Maximas käimine on nagu tähelepanumäng! Põhimõtteliselt iga jumala kord saan ma millegiga tillist ja mind ajab juba ennast ka nii närvi, et ma ei kontrolli KÕIKI triipkoode üksipulgi läbi.
Näiteks eile. Vaatasin, et ohh ühel mänguasjal on hea soodukas. Nimi klappis sildi peal ja kiirelt viskasin ka pilgu triipkoodile. Sobib. Lendas korvi.
Ning nagu alati, siin enne poest väljumist kontrollin tšeki korralikult läbi. Nagu pidevalt juhtub, siis ka sel korral oli mänguasja hind hoopis teine, mis mina olin vaadanud. Läksin kassapidaja juurde, et vot selline lugu on. Olin endas üsnagi kindel, sest ma ju kontrollisin koodi! Tema aga ütles üsnagu üleolevalt: ”kindlasti mitte” ja tormas riiuli juurde. Mina pugesin siis ka väravate vahelt tagasi ja vaatasime asja koos uuesti üle. Tuli välja, et ma olingi jälle valesti vaadanud ja koodi lõpp oli väikese erinevusega. Mänguasjal 149, aga sildil 194. Aga sellise koodiga mänguasja muidugi riiulil üldse polnudki… Kahju 3 euri.
Ja taolisi kordi on ikka omajagu. Ükskord ostsin kana. Vaatasin, et oh, vapsee hea hind. Kontrollisin nime, klappis täpselt. Kontrollisin koodi. Täiesti teine. Ja muidugi sellise koodiga liha seal ei olnud. Silt oli ilusti sätitud täpselt sinna kallima liha alla. Tihtipeale ei leiagi ma üldse siltide seast õige koodiga toodet ja asi jääb ostmata… Aga mõnikord kiiruga ma unustan, et selline kammajaa selle Maximaga on, ning usaldan lihtsalt nime ja asjade/siltide paigaldust, ning siis kassas avastan, et oppaaaa. Ja siis pole enam kedagi süüdistada ka. Pood ”ei tee” ju midagi valesti. Müüja saab kohe öelda, aga kood on ju teine.
Mängivad lihtsalt inimeste tähelepanuvõimel ja eksitavad oma kliente.

Kas selliseid poode on veel, või on ka teie kodukoha Maxima sellise teguviisiga?

Comments

comments

16 thoughts on “Mul on Maximast kõrini

 1. Alles käisin Maximas ja oli allahinnatud grillliha tükk. Peal silt hind alandatud ja hind 1.49. Jummala hea, panin korvi. Kassas hind 4.20. Ma siis, et misasja, pakil on ju lausa 2 silti, 2 korda hinda alandatud ja nüüd kassas rohkemgi kui topelt hind. Müüja lihtsalt mühatas, et see silt ei kehti ja kogu lugu. Norm siis, käskisin tühistada ja söögu ise oma liha

  • Viitsimise asi, aga tegelikult on kliendil õigus nõuda toodet selle hinnaga, mis on tootele määratud. Eriti, kui hind on toote peal.
   Sama on sellega ju, kui koodid klapivad, aga kassast läheb kallimalt läbi, ikka on ostjal õigus saada kaup selle odavama hinnaga. :)

  • Olin ise Selveris, lihtsalt sellest ajasi jäi meelde, et nii peab tegutsema. Meie andsime ikka ära, sest ju oli kogemata saalitöötaja teinud viga või jumal teab, miks kassast läks kallim hind läbi.

   Muidugi, mind end häiris see ja häirib siiani, inimesed alati pistavad kassapidaja peale karjuma, kui vale hind läheb läbi (kõik ei karju, aga päris suur osa), kuigi kassapidaja ei tee enamasti hindu, vähemalt suutes kauplustes. :D

  • Ma ise töötasin ka kodukaupade kaupluses ja seal juhtus ka tihtipeale, et kassas oli teine hind hoopis, jumal teab mispärast. Vahepeal tundus, et kuskil peakontoris muudeti hinnad ära ja siis ei teavitatudki vms. Igatahes see oli alati nii ebameeldiv. Meil ei olnud lubatud anda selle hinnaga, mis väljas ja igakord kui keegi vihaselt tuli jälle, ugh.. Ei tööta ilmselt enam kunagi sellises kohas :D

  • Ehk oli kilohind see 1.49? Kui grill-liha, siis enamasti on seal rohkem kui kg sees ka. Aga üldiselt jah, Maxima on soodsam küll ja osad poed on väga korralikud neil, aga see närvide kulu vist pole seda väärt.

 2. Mind ajab meganärvi see kuidas nad mu asju loobivad. Ma ise ei ole harjunud toitu loopima ja siis kassapidaja lennutab mu leiba kõrges kaares.
  Ja ma ei tea kas on mõttekas neil “Tere” öelda kui nad seda endale pluusikaelusest sisse pobisevad ja mulle otsagi ei vaata. Ei taha tervitada, siis ära tervita. Ja kui ülemus käsib siis tuleks seda ikkagi korralikult teha..
  Sellepärast käingi enamasti hoopis Selveris kuigi seal on kallim ja see asub kaugemal… Suhtumine on HOOPIS teistsugune.

 3. Mulle tundub, et alati, kui Maxima mind “petab”, siis teises kohas jälle “kingib”. Ostsin mingeid kotlette, riiulil hind 99 senti, hiljem tšekil oli hoopis 1.19. Aga ostsin kolm banaani ka, ja need olid tšekil kilohinnaga 45 senti, kuigi poesaali hind oli 90 senti. Nii et ei saa ju viriseda. Ja mitu korda on erinevate asjadega nii olnud. Müüjad on kenad. Köögi- ja juurviljavalik on hea ja soodne.

 4. Mul tekib hoopis küsimus, et kui sa seal maximas käid, siis kui pikk aeg kulub tavaliselt järjekorras seismisele? :D See on lihtsalt ulme, kui näiteks pensipäeval töötab ainult 2 kassat ja järjekorras seisab kümneid ja kümneid inimesi ja kui mainid kassas olevatele kassapidajatale, et KAS TE ÄKKI laseksite kella ja kutsuksite noh, kellegi appi?? siis võib juhtuda see, et saad vastuseks KAS TE EI NÄE, ET MA TEEN PRAEGU TÖÖD JA MUL POLE AEGA VÄ? :D

  • Ma üldiselt üritan neid päevi vältida. Aga see järjekorra probla on nii paljudes kohtades minu arvates…

 5. Minul on kaks varianti- Maxima või stockmann. Mõnikord harva ka konsum. Tünksi olen vist saanud, aga nagu eelpool mainiti, ka “peale” on makstud… just see, et letis on kallis ja kassas odavam. Mulle maxima meeldib :)

 6. Maxima teenindus on alati kiire, kõik kassad peaaegu töös. Ja kui vähe asju, saab alati infoletti ka maksta. Mind on juhataja ise 2x saatnud infoletti, et seal saab kiiremini. Muidugi ma käin tavaliselt poes ka õhtuti, peale 20, mitte laupäeva hommikul.Hindadega on nagu on. Alati vaatan koodid üle, muidu võib küll tünga saada, aga see pole ainult Maximas nii, vaid ka kõigis teistes poodides. Süüdistada pole kedagi peale iseenda. Näiteks Selveris hiljuti tahtsin grillresti osta. Peal oli üks hind, kassas avastas müüja, et teisel pool on teistsugune hind ja triipkoodiga sai veel kolmandagi. Müüja ise ka ei teadnud, milline see õige siis on ja jäi asi ostmata. Müüjate peale küll kunagi ei pahanda. Juba kassas vaatan, mis hinnaga asi läbi läheb ja kui on teine kui sildil, siis teavitan müüjat ja jätan ostmata.
  Ainus mida ma ei salli on Rimi soodukad, neil lisatakse need alati arve lõppu. Mitu korda on vaatad ekraanilt, et ei saandki soodukat ja siis lõpus tuleb, et nii ja naa palju läks maha….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.