Mul on süda paha

Facebookis on üks selline leht nagu ”creative ideas”. Alguses jagati seal igast lahedaid ideid, kuidas erinevaid asju teha. Aga viimasel ajal näen ma seal ainult…ma ei oska seda isegi sõnadesse panna. Kuidas saab selle lehe nimi olla ”loomingulisi ideed”, kui seal jagatakse peamiselt taolisi lugusid: ema lasi oma vastsündinu peldikupotist alla (poiss päästeti õnneks elusalt, peale seda, kui keegi oli torustikust nuttu kuulnud), kuidas isa viskas oma 7-kuuse poja sillalt alla ja seejärel hüppas ise järgi (lapse surnukeha leiti paar päeva hiljem kilomeetrite kauguselt, aga mees jäi ellu!!!), aga enne seda saatis lapse emale veel SMS’i sisuga ”sa ei ole enam ema, ta on surnud!”. Või lugu sellest, kuidas isa lasi oma 9-aastasele tütrele kuuli pähe, ise rääkis samal ajal lapse emaga. Ema kuulis tütre viimaseid sõnu: ”issi-issi, mis sa teed”. Seejärel lasi mees ka ennast maha.

MIS MAAILMAS ME ELAME! Ja miks ometi, mikssss, ma neid lugusid avan. Mul käed värisevad ja süda on nii paha, et kaalun näppude kurku ajamist. Ma ei saa aru KUIDAS saab üks lapsevanem oma lapsele midagi sellist teha. See esimene lugu… See on lihtsalt nii ebaõiglane, et naised, kes vägaväga tahavad lapsi, neid ei saa. Samas kui mõni jääb ainuüksi mehe nägemisest rasedaks!

Ja ükspäev lugesin SEDA artiklit, ning lihtsalt lahistasin nutta. Ajal, mil Eesti võtab vastu mingeid näkaseid mugavuspagulasi, toimuvad Eestis SELLISED asjad. Tuhandetes kodudes! Iga…jumala…päev!

 

Comments

comments

9 thoughts on “Mul on süda paha

  1. Vao küla omad ei ole enamuses pagulased vaid immigrandid, mis tähendab, et u 80% neist saadetakse riigist välja. Lihtsalt elavad seal, kuni nende päritolu ja võimalikku eluohtlikku olukorda kodumaal uuritakse ja need protsessid võtavad aega, kuni otsus tuleb. Mis mõte on neil keelt õppida siis?

    Ja kust sa tead, et nad ühtki sõna ei oska? Ajakirjandusest? Sest kindlasti otsiti kaamera ette just kõige kirkam kriit sellest seltskonnast? Sest hoidku jumal, et äkki kogemata positiivne mulje suudetakse jätta neist “murjanitest”. Mis siis, et seal on ka ukrainlasi jne.

    • Jah, sul võib õigus olla, sest isiklikult ma neid ei tea ja mu info pärineb ajakirjandusest. Aga kui võtta näiteks Rootsi jms kohad, on näha, et sealt pole midagi head oodata. Ma ei taha, et ma peaksin oma laste turvalisuse pärast kartma. Ja veel vähem, et mu lapsed ise peaksid kartma. Kõik pole samasugused. Aga fakt on see, et neil on teised tavad ja usud, mis ei sobi Eestisse. Ja kuna nad ei taha ka muutuda, ega meie kombeid omaks võtta, pole neil minu silmis siin kohta. Juba hakkavad esimesed artiklid ilmuma, kuidas nad naistesse suhtuvad siin. Ma pole rassist, pigem vastupidi, vägagi salliv ja toetav inimene olen. Aga hirmus ma ka elada ei taha. Ja ma ei leia, et mingi mustanahalind täistööjõus mees, peaks maksumaksja raha eest kuskil ülal peetud saama, samas kui Eestis on tuhandeid lapsi, kes vajaksid abi, politseinikud,õpetajad,arstid jms palka juurde, et neil oleks motti tööd teha jne.

    • Ma mõistan su hirmu, ka minule ei meeldi enam Soomes ja Rootsis liikuda.
      Aga see 200 inimest (väga väike arv tegelikult), kes valivad sihtkohaks Eesti, (justnimelt-ise valivad, vägisi siia ei tooda kedagi) tulevad siia teadmise ja sooviga meie ühiskonda sobituda. Tõenäoliselt on need perekonnad ja tõenäoliselt kristlased, sest just neil on Süürias praegu kõige raskem olukord. Lihtsalt loodan, et neile ei hakata viinapudeleid aknasse pilduma. Muide siin on hea artikkel, kus seletab täpselt ära, mis toetused jne neile ette nähtud on. http://www.postimees.ee/3243479/lugejate-40-poletavat-kusimust-pagulasteemadel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.