Nagu vanainimene katkise puusaliigesega!

Ma ei tea mis kamm nüüd on aga mul hakkavad vist jalad alt ära kukkuma. :D
Üleeile õhtul ei saanud ma voodist püstigi, puusaliigese kohapealt oli lihtsalt nii valus nagu mul oleks lahtine jalaluumurd! (mitte, et mul oleks kunagi ühtegi olnud aga noh…) Peale toetada ei saanud, põhimõtteliselt roomasin wc’sse üks jalg üleval nagu kuseval koeral! Kuidagi imelist moodi sain siis telekatuppa diivanile end siruli visata ja lihtsalt ägisesin valust. Iga väiksemgi liigutus tegi põrgupiina. Lamasin siis 10 minutit rahulikult ja lihtsalt mõtlesin, et siia ma nüüd suren.
Ja mis juhtus 10 minuti pärast? Ma tõusin sealt diivanilt püsti nagu poleks mitte midagi juhtunud! No arumaeisaa, kust see valu tuli või kuhu ta nii järsku kadus. See ei olnud nagu krambi moodi ka…
Samal õhtul oli mul põlvega sarnane lugu, võimatu oli peale toetada ja üldse ei saanud liigutada. Hommikuks oli see valu jälle enam-vähem kadunud.
Ja siis hakkas eile vasakult poolt selg rämedalt valutama. Iga pisemgi liigutus tekitav valu. Maseerimine ka ei aidanud. Magama jäin padi selja all ja väga pealiskaudselt hingates, sest muidu oli lihtsalt uskumatult valus olla.

Ja nüüd tuleb meelde, et kui ükspäev poes teksasid otsimas käisin siis kukkusin ma proovikabiinis kogu täiega ümber. No ikka nii ümber, et see proovikabiini metallist raam kus kardin peal on, liikus tükk maad seinast eemale. Müüa röögatas, et mis nüüd juhtus. Ma ei osanud midagi targemat öelda kui, et jalga lõi väga valus kramp ja tõdesin, et rasedate asi, peab rohkem magneesiumit-kaltsiumit pugima lihtsalt.
Aga tegelikult käis mul pahkluu kohapealt selline valus ragin läbi nagu ma oleksin just sealsamas püstijalu kreissaega omal jala otsast lõiganud. Täiesti tühja kohapealt.

Ma ei tea millest see jama on? Mingi vitamiini-mineraali-jumalteab mille-puudus? Või halb magamisasend? Võib-olla aitaks mingi rasedapadi? Ma tegelikult juba ammuilma (no paar nädalat) olen tahtnud ühte, sest see näeb lihtsalt nii mugav ja mõnus välja. Juba suht algusest peale ei saa korralikult magada, pean patju toppima igale poole. Relax mom’is on üks suht cosy looking, ma tahan seda! :D

Kas ma hakkan nüüd ära surema või? Kas mu laps peab nüüd emata kasvama? :(

Comments

comments

11 thoughts on “Nagu vanainimene katkise puusaliigesega!

 1. Appi, ma olen ka tundnud sellist valu, mis tuleb täiesti lambist ja üldse ei saa jala peale toetada (kah siis kuskil puusaliigese piirkonnas, aga natuke allpool). Ja sama järsku, kui tuleb, läheb ka üle. Keegi võiks tõesti öelda, mis see on ja millest tingitud :D

  • No täitsa niisama ainult postikulu eest oleks ka imelik võtta. :D Aga muidu kas sul tast kuskil pilti ka on?

  • A, sul kõik vanad pildid kadunud blogis. Kui ma üllar sisse toksisin otsingusse siis tuli mitu postitust ette kus teda mainitud aga üheski ei ole enam pilti.
   Ühes kohas oled viidanud sarnasele padjale ja sain mingi ettekujutuse. Kärab küll. :D

 2. Rõhutan: ma ei ole mingi proff ega teadjamees vaid tühine netikommentaator ja minu sõnu ei tasu uskuda, AGA googelda igaksjuhuks läbi erinevate vitamiini ja/või mineraalide puudlikkuse sümptomid. Sellist valu võib samuti tekitada magneesiumi puudus, sest ta on lihaskoe lõdvestumiseks oluline asi ning samamoodi ka luudele. Ning samamoodi ka kaltsium võib üks ohukoht olla. Aga soovitan googeldada, siis suure tõenäosusega leiad, mis aines võib asi olla. On paratamatu, et rasedatel ja imetavatel naistel jääb vitamiinidest puudu, et rasedus kergemini kulgeks soovitan arsti või apteekriga konsulteerida ja vajalikud asjad varakult välja koguda, sest mõne vitamiini/mineraali puudus võib tekitada ka keskendumis ja mõtlemisraskusi, närvilisust, depressiooni jne, arvan, et sul ei ole neid vaja. :)

 3. Mina arvan (ja see arvamus ei pruugi olla kõige õigem), et Su keha lihtsalt kohandab ennast Su pisikese jaoks. Mul endal oli ka üsna sarnaseid olukordi, kus ma tõusin pesast püsti (üldjuhul öösiti kempsu minnes) ning liikusin ringi üht jalga justkui liibates, sest mul oli reaalselt valus.

  Samas pakun ma, et Sa võiksid järgmisel korral kui arsti või ämmaemanda juurde ülevaatusele lähed oma muret temaga kindlasti jagada. Või kui olukord on püsivam, siis lähiajal helistada ja nõu küsida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.