Nanotehnoloogia päästis eile mu diivani!

1_1_40028486

Me ostsime eelmisel aastal uue diivani. On teine selline suur ja ilus, heledam hall. Ma nägin juba diivanit ostes vaimusilmas kuidas Joel tudisedes piimaklaas käes köögist elutuppa siblib ja siis diivanile prantsatab, nii, et kogu piim mööda mu uhiuut diivanit laiali lendab. Ja siis pärast veel see tore roiskunud piima lõhn, mmmm. Aga fear no more – olemas on ideaalne vahend, et kaitsta oma kallist vara väikeste röpaööbikut eeest! GoGoNano kaitsevahendiga muutsin ma meie diivani veekindlaks, st ükskõik mida need lapsed mul sinna peale ajavad, jääb see piiskadena materjali pinnale ja ei imbu kangasse, st ei jäta plekke!

wpid-20190114_154831.jpg

GoGoNano tekstiili- ja nahakaitsevahend moodustab materjaliga kokkupuutel nii eseme pinnale kui ka selle sisekiududele tugeva nähtamatu kaitsekihi, mis kestab kuni 18 kuud ning hoiab materjali märgumise, määrdumise ning pleekimise eest, sealjuures muutmata materjali hingavust, värvi ega tekstuuri. Loe nanotehnoloogiast veelgi täpsemalt SIIT!

Kahe pudelitäiega sain diivani kenasti üle tehtud ja natuke jäi veel järgigi, et ka laste kombekad üle käia. Nüüd on lastel hea nende kombekatega kasvõi porilombis hüpata, sest muda ei jää riiete külge, vaid voolab lihtsalt maha, jättes kanga puhtaks ja kuivaks.

Eile olin ma kohe eriti tänulik, et seda vahendit proovida otsustasin! Nimelt tulevad Madlil vist esimesed hambad ja tal on väike kõhuhäda. Igatahes, tegin ma eile siis sellise vea, et võtsin KORRAKS sülle palja beebi ja nagu Murphy seadus – see ”kõhuhäda” voolas mööda mu jalgu otse diivani peale. Ma olin ikka väga rõõmus, kui kraam piiskadena diivanile jäi ja ma selle sealt koheselt lapiga lihtsalt ära pühkida sain. Ugh. Kõige ehedam näide emadusest. :D

Aga lõpetuseks teile siia ka üks test. Diivan + vesi = ↓

 

Kas te olete kunagi neid kaitsevahendeid proovinud?

 

Comments

comments

11 thoughts on “Nanotehnoloogia päästis eile mu diivani!

 1. Nõustun eelnevate komentaaridega, olen alati sama mõelnud, kui neid nanotehnoloogia reklaami blogiposte (siin ja Henry blogis) loen, et see tundub nii ränk keemia ja looduse saastamine (võin muidugi eksida, pole mingit uurimust teinud selles osas), et isegi mõtle sellise toote kasutamisele, eriti lasteriietel…

  • Ma ka tegelikult ei uurinud, ei tulnud selle pealegi, sest tean inimesi, kes on samuti kasutanud ja kiitnud…

 2. Kui lugeda selle sama toote sertifikaate, siis on juba seal välja toodud, et ta ei vasta teatud EL standarditele. Rääkimata siis nendest pikkadest loeteludest, kui palju mürke ja toksiine see sisaldab ning kuidas tuleks pmst igasugust otsest kontakti tootega vältida. Kindlasti ei maksaks seda diivanile või riietele panna. :/

  • Tere,

   Kust selline info pärit on ?

   Tooteohutuskaardil on esimese lehe peal kohe kirjas:
   This mixture does not present a health hazard with the exception of possible occupational exposure thresholds (see paragraphs 3 and 8).
   This mixture does not present an environmental hazard. No known or foreseeable environmental damage under standard conditions of use.

   Toode ei sisalda mitte ühtegi rasket kemikaali, need on kõik sealt eemaldatud. Vastab kõikidele EU nõuetele ja standarditele.

   Kontakti tootega kartma kindlasti ei pea. Peale kuivamist ei kujuta ta mingit ohtu. Kindlasti võiks natukene kursis olla aerosoolide ohutu kasutamisega ehk siis kõiki aerosoole tuleks kasutada tuulutatud või väga hea õhuvooluga ruumis. Kuskil kinnises, väikeses ruumis kindlasti ei tohiks mitte ÜHTEGI aerosooli kasutada. Jälgida tuleks nii juhiseid kui ka üldiselt ohutusnõudeid.

   Toodete kasutamine vähendab märgatavalt erineva kodukeemia/puhastusvahendite kasutamist(mis on suhteliselt ränk keemia aga mida inimesed endale väga harva teadvustavad).

   Kahtluste ja küsimuste korral võib julgelt alati meiega otse ühendust võtta.

 3. See oleks sama hea kui aerosoolitada terve oma voodi koos linadega ja siis seal sees ennast üleni ära püherdada. Räme keemia. Ma ei kujuta ette, et lastel või loomadel sinna ligi laseksin minnagi :( Meil on diivan paksult koerakarvu täis, inimesi sinna istuma ei luba aga nüüd plaanime aurumasina osta, et saaksime seda siis edaspidi korras hoida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.