Nime valimine – for crying out loud, mis ometi toimub inimeste peas?

Mõni päev tagasi mõtlesin nalja pärast guugeldada nimesid. Sest noh, mingil hetkel tuleb see ränk tee jalge alla võtta ja midagi välja valida. Ja hetkel on mu pea täiesti tühi… No selles mõttes, et mõned nimed on mis mulle meeldivad aga enamus neist on juba ära kasutatud, kas siis on tuttaval endal sama/sarnane nimi või on ta selle oma lapsele pannud.
Me oleme nkn juba lollideks tembeldatud, et nii vara asju ostma hakkasime siis why the hell not juba nimesid ka vaadata? Ma ei hakka praegu pikemalt rääkimagi sellest kirjast mis ma ükspäev meilile sain. Tema sõnul olen ma täielik värdjas, et oma lapse elu ohtu panen ja nii vara asju ostma hakkasin (mingi hull ebausklik?) . Ja see kiri läks veel edasi… Ühesõnaga ma sain nüüd aru, et ma sünnitan kolme jala ja 5 silmaga lapse, sest ostsime voodi ära. :D

No igatahes. Esimene leht mille lahti võtsin oli SEE. No algus oli paljulubav ja siis… (Teen otsese copy-paste ja enam-vähem normaalseid nimesid ei hakka välja noppima).
Desiree, Benedikta, Destina, Benetta. Või siis Prudence või Nicole, Deisy, Daisy, Gerda :) Beatrice on ka ilus :) Bianka, Grete, Angelica-Angel, Christin, Anne-Gret, Susanne, Kerttu, Anette, Anneli, Agnes, mõned panevad ka Agnés (loetakse Agnees ) , Agathe, Kirsika, Sirelin, Christiine, Liisa, Liisa-Ann, Agathe-Kirsika, Maia :) Olen kuulnud ka sellisest nimest nagu Prudence-Hope(loe Houp,
Poiste nimed oleks siis:
Ralf, Ralph, Torm, Tormi, Karl-Kevin, Kenneth, Levis, Elvis, Marvin, Marcus, Brandon ( loe Brändon), Cris, Chris, Robin,Erich, Tim, Esko ( ärge palun tagurpidi lugege),Joosep, Eric, Erik, Siim, Davide ( Loe Deivid ), Roland, Adrian, Silver,Gerrit, Gerrith, Kristjan-Kaur, Valmar, :)

Ise paneks oma tütrele nimeks Desiree-Benedikta või siis Destina-Benetta, Võimalik ka et Beatrice, Agathe, Prudence-Hope, Nicole, Grete, Christin, Grete-Christin, need on mu isiklikud favoriidid.
Aga poisest paneks ma nimeks:
Ralf, Cris, Chris, Brandon,Levis, Torm :)
Loodan et vähemalt kkellelgi on abi sellest :)”

ARE YOU EFFIN KIDDING ME? Desiree-Benedikta? Destina-Benetta? Prudence-Hope? Kas sa ise oskad seda pudru välja hääldada? Minul läks igatahes keel nelikümmend korda sõlme. Kuidas laps seda siis veel tegema peaks? Tule taevas appi. Kui mul oleks selline nimi ja lasteaias oleks seda küsitud siis oleksin ma suure tõenäosusega ulgudes nurka jooksund ja endal silmad peast välja nutnud. Iga… jumala… kord. Ma ei oskaks sellist keelepeeretust hääldadagi ja veel vähem õigesti kirjutada.

See oli ainult üks kohutav näide, kui antud aadressil veel ringi vaadata (mõni leht edasi-tagasi) siis võib pool õhtut naerdes sisustatud saada.

”Anaalika, Vagiinika või Klitoorika – ilusad tüdrukute nimed! :) Need vast mõistlikumad, kui kõik eelnevad :)’
Dziisas kraist, lapse nimeks “anaalika”?
Samamoodi ei soovita panna “Anu”, vaene inimene ei saa iial ingliskeelsesse ühiskonda minna, mõelge kuidas see i.k. omastavas käändes on … “Anu’s”.

Aga samas, kes olen mina, et öelda mis nime keegi oma lapsele panna võib. Aga no halloo kosmos. Nagu keegi sealgi lehel ütles siis sellised keelepeeretused tuleks ära keelata! :D

Nimi on ikkagi midagi sellist mis jääb lapsega ka siis kui ta juba suur on.
Sa ei pane nime ainult sellele nunnule pudrulõuast poisile, ka mees peab suutma sellega elada.
No kujutage ette täiskasvanud meest, suur kui karu, hull badass tsiklimees ja siis ta nimi on Tommi (ei suutnud midagi nunnumat välja mõelda). Muidu igati ilus, armas, nunnu aga… Kas just kõige mehelikum ja asjalikum valik ka MEHE jaoks? Siinkohal ütlevad kindlasti paljud, et mida kuradit sa hull ajad, Tommi on väga ilus nimi ja te teate 8987547 Tommit, kes on täiesti normaalsed inimesed… Väga tore, see võibki nii olla, mulle ka tegelikult väga meeldib see nimi aga enda pojale ma seda kindlasti ei paneks.

Või siis imeilus noor naine, näiteks mingi firma juht või lihtsalt tähtis nina kelle nime kõik läbi une ka teadma peaksid. Minu pärast kasvõi tulevane president. Ja ta nimi oleks Atheondora-Isobel, Genevieve, Siobhan. Ükski Eesti inimene ei suudaks seda juralamura meelde jätta või õigesti välja hääldada. Välismaal võib-olla jah on normaalne panna oma lapsele nimeks Genevieve, aga ME ELAME EESTIS! Ma ei ütle, et peaks panema ainult Malle, Kalle, Juku aga mingi välismaa telenovelast ei saa ka normaalset nime välja valida (üldiselt).

Minu lapse nimeks saab tõenäoliselt midagi lihtsat aga samas erilist. Mitte midagi sigri-migri erilist aga nii erilist ikka, et tal ei oleks klassis veel 56749876 samanimelist. Ja kindlasti mitte rohkem kui 2 eesnime (kokkuvõttes mitte liiga pikk).
Selle pärast olengi maha kriipsutanud enda nimekirjas (mitte, et mul reaalselt sellist asja oleks) mitmed armsad nimed. Nagu näiteks Mia, Emma, Rebecka – ma ei tea kuidas oleks normaalne olnud seda nime kirjutada? cc, kk, ck? Kunagi olin väga veendunud, et mul saab olema Rebecka nimeline tütar. Igast kellad-bellad nagu Annabell, Isabell, Emabell. :D Väga meeldis mingil hetkel Janell(e) aga sarnase nimega on tuttava tütar. Karolin, Karoliine (tuttava nimi). Mirjam on ka armas. Maria, nagu Stella-Maria, kena oleks ju traditsiooni jätkata ja tüdrukule Maria liitnimena panna?
Poiste nimedega on aga veelgi raskem. Mingil hetkel meeldis mulle hullult Henry aga see on jälle ühe tuttava lapse nimi ja seda on palju juba pandud ka. Siis leidsin Sebastiani aga tuttav kasutas selle ära ja tema poja nimeks sai Sebastian-Markus.

Ma ootan nime puhul seda ‘wow momenti’, et just see ongi see mis saab minu lapse nimeks. No teate küll, nagu pulmakleiti (või meest, haha) valides peaks olema wooow hetk ja lihtsalt tead, et see ongi see õige.

Mis on kõige ebatavalisemad/jaburamad nimed mida teie kuulnud olete?

Comments

comments

27 thoughts on “Nime valimine – for crying out loud, mis ometi toimub inimeste peas?

 1. Buduaarist otsisid nimesid või? :D Sealt leiab selliseid “pool tähestikku ühes nimes” pärleid.

  Minu viimase aja hämmastus on ikka Steisy-Berly ja iga kord kui ma näen selle lapse pildi all kellegi kommentaari, et oi, kui kaunis nimi lapsel, siis ma mõtlen küll, et okei, veel üks on kiviga saanud vist.

  Aga ei, maitsed on erinevad ilmselgelt :D

 2. Mu klassiode oli Rebeka, väga kena nimi mumeelest.
  Ja uldiselt olen ka seda meelt, et nime ei pane lapsele, vaid inimesele.

 3. Olen ka seda meelt, et nimi inimesele ja võimalikult kodumaa keeles. Siiski piisavalt lihtne, et mujal maailmas ka hääldada osataks, sest kunagi ei tea ju kuhu ta suurena elama vms asub.
  Mina tahtsin ka ilusat eesti nime, aga pidingi kohe arvestama faktiga, et laps kasvab Soomes. Seega minu esmane valik – Karita jäi ära, kuna soomlased hääldavad seda Karida. Teine valik Keiti, samal põhjusel, Soomes Keidi. Praegune lapse nimi tuli siiski selle wow efektiga ja sobib :). Muide, soomlaatele olen mina “Kadi” ja oi kui harjumatu on aru saada, et minu poole pöördutakse :D

 4. Et siis võin sulle öelda et Atheondora-Isobel, Genevieve ja Siobhan on minu lapsed kellega me Inglismaal elame ja kelle nime sa siin maha teed… Saan aru, et eestlaste jaoks on need võõramaised aga Atheondora ja Siobhan on mehe vanaemade nimed kes kahjuks ennem laste sündi surid niiet nende austuseks panime lastele need nimed.

  • Välismaal tõesti natukene teine teema. Seal vaadataks jälle imelikult vist kui su nimi oleks Mari, Jüri või Anu vms :D

  • Tead Lipsuke, ega su enda IsabeLL, AnnabeLL ja muud bellid ka kõige paremini ei kõla. (Eeldades, et sa need kahe ll kirjutad!)
   Mul on sõber, eestlane, vanust 30+ ja nimeks on Ashton. See, et sinu arvates mingi nimi pole “eesti maarahvale” sobilik, on sinu probleem. Nagu sulle ka just selgitati – on iga nime taga mingi lugu! Jah, on ka värdjaslike ning keerulisi nime pandud inimestele. Aga ka see, kui sinu kitsas silmaring ja keel ei suuda nime hääldada, ei tee seda nime veel pudruks (Prudence nt). Käi maailmas ringi, leia välismaalastest tuttavaid ning tule siis uuesti raskestihääldavatest ning koledatest nimedest rääkima! Erinevus teatavasti rikastab :)

  • Mu nimi on Anu, keegi pole mind välismaal imelikult vaadanud selle nime pärast :( :D

 5. Saan aru jh :D Ega ma kuri pole, igalühel oma maitse. Võin öelda et mu sugulasel ei läinud hoopiski paremini – tüdruk sai nimeks Okser-Lolita. Lolitast saan veel aru aga no Okser… :D Üks ilusaid nimesid mis mulle meeldib on Pärli :) Ilus ja samas ka tähendusega.

  • Üks tuttav ütles, et ta tahab oma lapsele nimeks panna Esko. Ära tagurpidi loe, onju? :D
   Mu emal oli lehm nimega Pärli :D

 6. Haha, Ekso ja lehm nimega Pärli :D No eks ikka juhtub. Aga jah, Eestis vanema generatsiooni liikmed küsivad et kas ma hull et lapsele sellised nimed panin :D Just alles vanem tüdruk (Siobhan) ütles et ta nimega rahul, see kõige tähtsam.

 7. Oi minumeelest kõige hullem nimi, mida ma kuulnud olen, on poisslapsel Shrek! Ja see laps on alles väike, käib algkoolis, mis tähendab seda, et ta vanemad panidki lapsele nime sookolli järgi.. why oh why..

  • Omg, ma oleksin peaaegu lonksu teed arvutiekraanile sülitanud! See tuli küll ootamatult :D
   Mis need inimesed küll mõtlevad või kui palju nad oma last ”vihkavad”? :D

  • No nimepaneku hetkel võisid nad lihtsalt sellest sookolli multikast niivõrd vaimustuses olla, et kogu kaine mõistus oli kadunud :D Või siis meenutaski beebi natuke sookollikest, mine sa tea :D

  • Mõtled seda Shreki, kes Järvamaal elab või neid on rohkem? :D

  • Jep, mõtlen just seda Järvamaa poisikest. Ei usu, et neid väga rohkem siin Eestis on :D

 8. Meil oli ka kindel soov panna nimi mida lapsel kerge hääldada/ilus/kõlav/ei oleks kellelgi tutvusringkonnas. Nime valisime välja kui ma 2 kuud rase olin olnud ja jäigi püsima. Sünnitusmajas vaatasime, et on jah täitsa Kelli ja nii polnudki pikemalt vaja enam mõelda. Nüüd 18 kuu vanusena oskab väga ilusti oma nime öelda. Ja boonusena saan tema nime kritseldades i täpi asemel väikse südamekese joonistada :)

 9. Mina olen ka seda meelt, et keerulist nime oma lapele ei pane. Aga, kui teised tahavad, siis lasku aga käia. ;) Mina ise oma laste nimesid valides mõtlesin ka sellele, et oleks lihtne aga minu jaoks eriline. ;) Noh, tegelt sai minu tütar omale selle nime, mille olin juba lapsena omale sihiks võtnud :) .

 10. Ma ei saaks öelda, et ma oma lapsukesele kunagi maru kodumaist nime tahaks panna, sest kuigi ma ei sünnita lapsi selle ideega, et neid välismaale saata, siis kes teab kuhu tee viia võib, aga mul on ka kindlad kriteeriumid ja kõige tähtsam on see, et oleks lihtne hääldada nii eesti kui ka inglise keeles. Ehk siis kui ma pean lapse nime taha kirjutama (Häälda …..), siis see nimi jääb ära.
  Maru kole on minu arust see kui proovitakse “eestistada” välismaiseid nimesid ehk siis kirjutada neid nii nagu hääldad pmst, eelnevas kommentaaris mainitud Steisy(Stacy) tundub ka sinna auku minevat.
  (Mingi kiiks on mul veel, et ma ei tahaks, et minu tütar oleks “Liisu”, seega jäävad välja igasugused kahe nime ühendid, millest üks on Liis ja kahjuks jääb välja ka Elisabet, sest enamjaolt saavad kõik need neiud hüüdnimeks ühel hetkel Liisu ja neid on niiiiii palju. )

 11. Lilian on väga ilus nimi – mu vanal ülikoolikaaslasel oli see nimi ja üliilus ja tubli noor naisterahvas. Selline õrn ja naiselik nimi :)

 12. Meie jaoks oli ka oluline, et nimi oleks a) eriline aga samas lapse enda jaoks hääldatav b) et ei oleks selline nummi-pummi tilulilu nimi ning c) nimel oleks mingi tähendus.

  Nime ma siin avaldama ei hakka aga oleme valikuga väga rahul ja tahaks väga loota, et tulevikus on laps ka.

  Seda tahtsime kindlasti ka, et ei oleks selline hetkel väga populaarne nimi ja peale sünnitust lastearst haiglas küsis, mis nimeks saab ja alguses ütlesin, et kaalusin kaua Sonya ja Sofia vahel siis ütles, et tema on siiani kohanud mitu korda nädalas seal mõnda Sonyat-Sofiat ja hea, et neid nimesid ei valinud :)

 13. Minu poisi nimeks sai Riko- lihtne, konkreetne ja ilus!
  Kuigi varem ei teadnud ma ühtegi Rik((c)(cc))ot, siis peale seda kui ma lapse sain, hakkas kusagilt neid Rik((c)(cc))osi välja voolama. :D

 14. Minu viimase aja hämmastus on Edward Trävis, täiesti reaalselt on Eestis ühel poisil selline nimi.

 15. Aga näiteks Kicky-Lii? Selline neiu on päriselt olemas. Mul on keeruline nimi, nii,et võõrale inimesele on lihtsam dokumenti näidata. Taksot ei telli kunagi oma nimele. Lastele valisin seepärast lihtsad nimed, hääldused on eesti ja inglise keeles samad, ehk siis sobilikud nii siin kui seal.

 16. Võib-olla sulle meeldib minu nimi :D Sest noh, enne Naabriplikat teadsin ma Loore Härmatit ja tegelikult olin kuulnud ka Martma Loorest (sest ta mu täditütre sõbrants), aga põhimõtteliselt olid kõik mingi – wooooow, nii lahe nimi. Kuigi ma vahepeal vihkasin oma nime, siis nüüd hakkab see järjest rohkem meeldima, sest igal teisel ikka ei ole Loore nimeks :D Nüüd neid hakkab kindlasti rohkem tulema, aga nohm, ise olen suht rahul.
  Lisandra on täiega ilus nimi minumeelest :)

 17. Mida vähem Y-sid ja C-sid lastel nimedes on, seda ilusamad nad on. Mul oli tütrele pika mõtlemise järel nimi valmis, aga lõplik otsus sündis päev enne sünnitust, kui kuulasin lugu “Öölaps”, kus naislauljaks oli Nele-Liis Vaiksoo. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.