No seletage nüüd lollile. Välismaalt kauba tellimine.

Mõtlesin mina, et olen ka lahe mutt ja tellin ise väljamaalt asju, et ei peaks mingeid vahendustasusid ja jurasid maksma.

Sain mina täna siis postkasti kirja, et minu pakk istub tollis, ja kui mina seda kätte tahan saada, saatku ma neile aga maksumust tõestav dokument, siis nad saadavad mulle paki vastu ja ma pean maksma mingid maksud vms. No jah, tore on. Saatsin siis tõendi ja küsisin, et mis maksud ja mis jaoks.

Vastuseks sain sellise kirja:

Impordimaksude (käibemaks, tollimaks) ja tollivormistuskulude lisandumisega peab arvestama kauba tellimisel riikidest, mis ei kuulu Euroopa Liitu. Käibemaks 20% tuleb tasuda üle 21,98 väärtusega euro paki vastuvõtmisel. Üle 150 euro väärtusega saadetiste puhul lisandub ka tollimaks.

Siinjuures on oluline tähelepanu pöörata sellele, et käibemaks tuleb tasuda ka transpordikulult. Näiteks kui kauba maksumus on 30 eurot ja transpordikulu 8 eurot, tasutakse käibemaksu 38 eurolt.

Eeee, et kas see on nagu mingi uus asi, või olen mina kivi all elades pool elu maha maganud? Miks ma kunagi sellisest asjast kuulnud ei ole, et nad veel lisaks midagi kasseerima hakkavad? :D
Kui eelmine kuu mehe vend välismaalt tellis, ei küsitud temalt küll mingeid tõendeid ega ka mitte lisaraha (mitte, et mul oleks õrna aimugi kust ta täpselt tellis, mingi chaina oli). Või on ilmselt asi ikka selles Euroopa liidu värgis aga mina ‘tark’ tellisin kuskilt singapurist ju.
Kuramus küll, ütlen ma nüüd. Kuradikurat kohe. Kuidas ma nii loll küll olen, ah? :D
Huvitav mitu miljonit nad nüüd tahavad mu umbes 60 euri maksva paki eest? Ja kui mul oleks vaja veel tellida, ning siis juba üle 200 euri väärtuses, mis ma siis veel välja köhima pean?

Deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.

Comments

comments

25 thoughts on “No seletage nüüd lollile. Välismaalt kauba tellimine.

 1. Mul oli kunagi sama jama. Tellisin vist eBayst miskit. Igatahes mina saatsin neile AINULT maksumust tõendava dokumendi (võtsin makstud arve lahti ja tegin pilti). Igatahes paari päeva või nädala pärast oli pakk käes :) Kusjuures mind ehmatas ka alguses ära see, et ma pean mingeid sotte kellelegi viskama hakkama :D

 2. See maks on alati olnud, lihtsalt tasub tellida EUst suuremaid asju ja kallemaid asju. Maks tuleb juurde kui väljaspool EUd tellida ja seal peab vaatama ka seda, et kui tellid näiteks ebayst ja näitab, et asub EUs, siis tegelikult firma peakontor võib olla ikkagi hiinas ja siis tuleb ikkagi maksta makse :)

  • No ma tahan sunbabyst tellida ja mul pole õrna aimugi kus see kontor neil asub. Ilmselt hiinas. Huvitav palju siis juurde maksma pean? :D

  • Teoorias peaks leidma mingid hinnad äkki omniva lehelt, aga pole kindel :D

  • Käibemaks 20% tuleb tasuda üle 21,98 väärtusega euro paki vastuvõtmisel.

   Ehk kui sul on 60 eurone pakk siis sellelt arvuta KM juurde Mingi 15 euri umbes peaks juurde tulema ju?!

   Aga ma pole kindel kas summa läheb tervest 60st või siis 60-21,98 ja siis ülejäänust summast :D

 3. Jah, asi selles, et sinu pakk tuleb EU välisest riigist ja on liiga raske. Ma olen kusagilt hiinast julgenud ainult sulgi tellida. Need on nii kerged, et keegi ei vaevu midagi üle küsima ja tulevad ise postkasti. :P

  • No aga mis ma siis teen kui mul vaja veel 4 korda suurem pakk tellida hiinast? :(

  • See ei olene tegelikult üldse kaalust,vaid paki maksumsest. Olen tellinud ka juba aastaid Hiinast erinevates suurustes pakke ja olen pidanud tollimaksu maksma vaid korra kui tellisin oma pulmakleidi, mis maksis 120 eurot. ja selle summa pealt läks u 20 eurot tollimaks.
   Muud pakid on kõik müüjaga kokkuleppel, mis ta sinna peale kirjutab. Enamjaolt on Hiinast tellides kõigi pakkide peal siiski Gift ja summa on pandud max 15 dollarit, siis ei hakka toll neid vaatamagi.

 4. Selline “nali” on jah juba megakaua olnud, et oled tõesti kivi all maganud :D:D Nt ebayst tellides, siis enamik Hiina müüjaid panevad pakile peale märke “gift”, siis ei lisandu tasusid, sest selle järgi pole sa seda ise ostnud.

  Paljud Hiina ametlikud lehed (pean silmas just riidepoode, vb saab mõne teise poega ka nii teha) lisavad ka kas siis selle “gift” märke või lisavad arve, mille väärtus on madalam, kui tegelik hind. Neilt saab alati seda küsida ka, et äkki lisavad saatelehe arvega, mis on väiksem, kui see käibemaksu alampiir :)

  Ma kunagi tellisin midagi, summa koos saatmisega oli vist 70 euri kanti ja saatelehel oli summa 15 eurot. Ma (esimest korda tellides) saatsin kohe paanikas kirja ja siis nad selgitasidki, et vältida kliendile lisatasusid tollis, saadavad nad väiksema arve.

 5. Ma soovitan edaspidi tellides kirjutada “märkuste” kasti, et elad Euroopa Liidus ja kas oleks võimalik pakk saata “as a gift” – siis tõesti ei pea mitte midagi juurde maksma. Olen tellinud Hiinast kaupa juba ligi 3 aastat ja siiani (ptui ptui ptui) pole kordagi tolliga jamasid olnud. Nüüd kui sul veab, siis piisab tõesti ainult sellest maksetõendist, ehk saad seekord ilma maksmata hakkama :D

  • Ma loodangi nüüd sügisel sunbabyst mähkmeid tellides nii teha aga ei tea kas neid kotib ka see soov :D

 6. Hiinast tellides ei ole ma ka kunagi pidanud midagi lisaks maksma, õnneks. Ongi vist asi selles, et peale märgitud ‘gift’. USA’st tellides aga kunagi sain samasuguse ebameeldiva üllatuse osaliseks.. nüüd pean sealt maalt tellides alati seda 21,98€ summat väga meeles :D

 7. Eesti poest midagi ostes pead ju ka käibemaksu maksma. Käibemaks läheb kogusummast ja postikulust. Nii, et kui pakk on 60 eurot ja postikulu on 8 siis käibemaks (20%) sealt on 68*0,2=13,6. Kui raske see matemaatika saab olla siis?

  Kingituseks saadetud asjadest on maksuvabad kuni 45€ pakid. Ehk, et kahe otsaga asi- kui on väärtuslik asi, peal väiksem summa ja see kaduma läheb, saad tagastusena ainult selle väikese summa. Kui on suurem, siis pead makse maksma.

  Tollimaksud lähevad 150ne pealt. Aga kõik kaubad ei kuulu selle maksustamise alla. Seega, tasub emta lehelt uurida, misasjad ja kui palju. Kui ma õigesti mäletan, siis näiteks elektroonika ei läinudki tollimaksu alla…

  Kusjuures, raamatute käibemaksumäär on näiteks 9%, seega kui sul on üle 21.98ne raamatupakk, siis sealt pealt peab ainult 9% tasuma.

 8. Õiglane oleks, et postitasult (mis on nüüd niigi üsna kõrgeks aetud) ei võetaks maksu. Kui 22 eurot on maksuvaba, siis oleks samuti õiglane, et kauba maksumusest see maha arvutataks. Näide: kaup on 40 eurot, kust maha võtta 22 eurot ja maksustav summa oleks 28. euro pealt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.