Õgardiina salapäevikud

Joel on üks suur täitmatu auk! Hommikud algavad meil sellega, et Joel hakkab mu otsas ronima, mind juustest tirima, silmalauge lahti kakkuma ja täiest kõrist kriiskama. See kestab täpselt nii kaua, kuni ma olen end lõpuks voodist välja veeretanud ja kööki putru keetma suundunud. Ja siis ta ka veel roomab mulle järgi, kriiskab nagu kohe sureks nälga, ning ripub mu jala küljes. Sest kammoon, kaua peab üks väike inimene näljas istuma, ahh? Mis siis, et just tund aega tagasi jõi ta end piimakooma…
Tavaliselt teen ma Annule ja Joelile kahepeale ühe kausitäie putru, ning enamus sellest läheb justnimelt Joeli kõhtu. Annu pigem nokib natukene sealt kõrvalt ja viriseb, et tema ei taha ning söögu parem venna.
Peale hommikusööki ja enne esimesele unele minekut, tõmbab Joel veel kõva kõhutäie piima ka peale, ning jääb siis magusalt magama.

Doktor guugel ütleb, et 6-kuune laps võiks süüa lisatoitu 90-150 gr + piima 850 ml. Ma arvan, et Joel sööb oma selle 150 grammi juba hommikusöögiks ära. :D

Hommiku- ja õhtusöögi vahel jõuab Joel veel 3-4 korda end ka piimast täis mugida. Pluss veel need mõnikümmend milliliitrit vett, mida ta Annu ripakile jäänud topsidest rüüpab.

Kui kätte jõuab õhtusöögi aeg, on Joel juba valmis kassidki koos saba ja karvadega nahka panema, seega keerab ta silmagi pilgutamata teisegi kausitäie head-paremat hinge alla. Tavaliselt on selleks heaks-paremaks juurviljapüree, mida ma jääkapis olevatest juurikatest talle aurutan. Pean ütlema, et aurutaja-püreestaja on ikka VÄGA mugav asi. Miks ma ometi seda endale juba Annu ajal ei muretsenud…

Ühesõnaga, tüüp sööb 6-kuusena 10-12-kuuse lapse koguseid nii, et silma ka ei pilgu ja tahaks veelgi, kui kätte vaid annaks. Ja samas sööb ka veel rinda 6-7-8x ööpäevas. Ma ei saa aru kuhu ta need kogused paneb ja kuidas ta lõhki ei lähe?
Ma ausalt mõtlen, et ehk ma ei tohikski talla anda nii palju, aga kuidas ma ei anna, kui ta selline näljarott on? Mingeid vaevusi see talle ka ei paista tekitavat, sest kõht käib ilusti läbi ja mjees kasvab nii, et ragin taga. Roomab/käputab, seletab ja möllab nii, et tatti lendab kahte lahte, ning on üldse väga õnnelik beebi. Kuigi beebi on sellise mürakaru kohta kuidagi… imelik öelda. Ta sööb sama palju, kui 2a2k Annemaia ja on 6-kuusena samas möödus mis Annu oli mitmeid ja mitmeid kuid vanemana. Enne, kui Annu täielikult mähkmevabaks sai, kandsid nad juba sama numbrit. Kui ma unustan Joelile lisapaari pükse kaasa võtta, saan täiesti vabalt talle Annu püksid jalga panna, ning pole arugi saada, et midagi valesti oleks. :D

Minu jaoks on see kuidagi…üllatav, sest Annu ei ole kunagi eriline sööja olnud, ning pirtsuta(s/b) kõigega. Aga ehk tõesti ongi nii nagu arst mulle täna ütles – poiste värk. Lihtsalt imelik tundub, et üks pooleaastane sööb sama palju, kui kaheaastane.

Kui palju teie 6-kuused söövad/sõid ja mida lisatoidust arvasid? Annu näiteks loopis omal ajal kõik mööda kööki laiali, ning suhu jõudis väga vähe. Joel seevastu aga lakub pärast sööki veel sõrmedki puhtaks, et midagi omati raisku ei läheks. :D

_dsc3386

Siin oli ta veel 4-kuune. Nüüd on ta umbes 2x suurem ja 6x ilasem. :D

Btw, selle kalamängu võitis Maarja, kommentaariga: ”Võtan ka loosist osa, mu peaaegu kahesele meeldiks see kalamäng kindlasti.” Ole pai ja kirjuta mulle!

Ja sooduskood ”Lipsuke” millega saab funxpert.ee lehlt -10% , kestab veel aasta lõpuni. :)Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

11 thoughts on “Õgardiina salapäevikud

 1. Niii vahva on olnud jälgida nii laste kui sinu arengut nende kasvatamisel… Kui veel Annu beebieas lendas sul roppusi igas ilmakaares ja Perekooli nõiaelladel pidevalt sinust midagi rääkida oli, siis nüüd oled sa ikka totaalne superemme. Ja see on niiiii nunnu. Lapsekesed on ka nii ilusad ja armsad, et heldimuspisar tuleb silma :’)

 2. Minu poiss oli ka selline titt, kes juba algusest peale lisatoitu välja ei ajanud vaid kõik pakutu ilusti ära sõi. Hakkasime üsna kohe teda ka näputoiduga harjutama. Andsin aurutatud lillkapsaõisiku või porgandikangi kätte, mudis ja lutsis neid ja sai niimoodi ka natuke toitu kõhtu. Lisaks veel püreed, piim ja puder. Me kusjuures andsime selles eas kutile putru just õhtul, tundus et see hoidis kõhu kauem täis ja une esimene jupp oli nii hulga pikem.

  • Ma tahaksin ka talle just õhtul putru anda, aga no tavaliselt on mul õhtusöögiks ikka mingid juurikad tehtud ja sellest on hea poisile püreed teha. Ja hommikul peavad nad ikka putru sööma, sest Annu sööb vaid kambavaimus – venna ju sööb, siis peab talle ka sobima – ega ta muidu ei söökski. Kui Joelile annaksin ühte ja Annule teist, siis ei sööks nad vist kumbki midagi, ning ainult putru ju poiss ka süüa ei saa. Seega ongi hetkel jäänud nii, et hommikul söövad koos putru ja õhtul siis juurikaid. :D

 3. Vau vaga muljet avaldav isukus :D minu 5,5 kuune ei arva toidust nagu suurt midagi, oleme vaikselt erinevaid maitseid pakkunud ja koige peale tehakse selline grimass nagu soodaks talle sidruneid sisse. Ma ei kujuta ette kas peale rinnapiima sellele lapsele ka midagi meeldima hakkab. Millal sa lisatoiduga alustasid ja mis esimesena andsid? Mul on ideid vaja.

  • 4.5k sai mõnda asja proovida, kuskil ülepäeviti või kui oli midagi sellist käepärast. 5k hakkas igapäevaselt saama ja 5.5k 2x päevas. Päris esimene asi oli lillkapsas ja sellest ta ka midagi väga ei arvanud. Nüüd sööb, kui on teiste asjade sees. Mina olen nüüd teinud talle püreed erinevatest juurika segudest ja need meeldivad küll. Täna sõi näiteks brokoli+lillkapsas+porgand+oad ja nii meeldis. Nii hea on paar pihutäit juurikaid aurutajasse visata ja paarikümne minuti pärast ideaalne püree olemas. ?

 4. Tore, et mõnel laps sööb. Minul on sama vana poja – paar päeva Joelist vanem. Kahjuks ei maitse talle lisatoit. Olen kaks ja pool kuud juba katsetanud erinevaid köögiviljapüreesid. Alguse sõi umbe 10 grammi – jah ma hakkasin ekstra kaaluma, palju ta sööb. Eelmine nädal lisasin ka liha (esiteks kana) tema menüüsse. Mõttetu on see minu vaaritamine – tänaseks ta sööb umbes 2 g. Ta esimese lusikatäie ikka maitseb keele otsaga – suud ta pärani küll ei tee. Pigem topin vägisis toitu sisse. Olen proovinu ka puuviljapüreedega – ei lähe need ka talle peale. Eile alustasin putrudega – esiteks tatar. Kusjuures lisasin ka võid (kuigi nii vara vist ei soovitata)…täielik 0. Sööb üksnes rinnapiima. Täna andsin korraks alla ja proovisin, kuidas banaan peale läheb. Isegi 2 tl sõi. Hetkel hautan sealiha…aga kelle jaoks ma vaeva näen? Talle ei maitse mitte midagi… Ma muretsen juba, kas kõik on ikka korras. Jah, tegelt on ta suur mees… Pooleaastaselt oli 71 cm pikk ja kaalus 9200 g. Toitub rinnapiimast.

  • Kui ei söö, siis pole kõht tühi ja saab järelikult rinnapiimast kõik vajaliku. Omalt poolt soovitan sul näiteks proovida temaga näputoitu. Aurutad ühe porgandi ja lõikad selle neljaks pikaks kangiks vms, et tal oleks hea käes hoida ja kohe pigistades plögaks ei läheks. Ehk tahab ta sedasi närida neid asju, kui püree ei istu. Ja kas sa annad talle püreed ikka enne rp andmist? Hoia teda võimalikult kaua ”näljas” sest tühi kõht pidavat see kõige parem kokk ju olema. :D
   Annu oli mul samasugune. Keetsin, aurutasin, mässasin ja püreestasin nii, et näost sinine, ning lõpuks viskasin ikka kõik minema, sest laps tegi püreedest endale vaid näomaske. :D Ainsad püreed, mida ta üldse sõi, olid need Ella’s kitcheni tuubikad. Sai neid, kui olime kuskil kodust väljas ja no need ikka sobisid paremini, kuigi ega ta ühte tuubi kunagi korraga ära ei söönud (räägin siin ikka juba ala 10-12k lapsest). Ja no ega ta siiani väga hea söömaga ole.
   Ma arvan, et kui lapsel kaal ilusti tõuseb ja ta muidu ka ikka rõõmus on, siis pole eriti põhjust muretseda. Sest nagu öeldakse, food before one is just for fun. :)

 5. Minu praeguseks aastane poeg sööb ka meeletult. Kõik mis kätte saab, see alla läheb. Ja nõuab juurde ka. Pole veel olnud maitset, mis ei sobiks. Nüüd on ta muidugi juba sama menüü peal, mis me ise. Sellesmõttes on lihtsam, et ei ole enam eraldi vaaritamist.
  Lisatoitu hakkasin ma andma kui ta oli 4 kuune. Liha hakkas saama kui oli 6 kuune. (perearst soovitas kindlasti 6 kuuselt liha andma hakata, et saaks ka rohkem rauda). Praegu ei tulnud siit välja, et kas Joel liha saab? Mina soovitaks õhtustele juurikatele lisaks anda ka liha, see toidab ka rohkem ja hoiab kõhu kauem täis…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.