Ole veel hea ja vastutulelik inimene!

Kõik te vast mäletate, et mu küülikud said märtsi alguses pojad. Suure poputamise ja ajukeberniidiga suutsin kuuest pojast viis üles kasvatada ja neli neist on nüüdseks juba ammuilma ka uutes, heades kodudes. Viies poeg on aga terve selle aja veel minu juures hoiul olnud, sest tema ”uus omanik” soovis talle järgi tulla alles juulis, et siis olevat tal puhkus ja on rohkem aega, et uue sõbraga kohaneda jne. Veidi imelik, aga nojah, mis seal ikka, eks ma hoian teda siis nii kaua… Küsisin loomulikult raha ette ära. Tellis veel minu kaudu jänksile Saksamaalt puuri, toidud, transpordipuuri, kausid jms, mis tekitas ka usaldust, et noh, kuulas mu soovitusi asjade osas jne. Kokku läks tal mingi 160 või 180 euri.

Jänkule järgi tulemisega oli tal ka koguaeg üks lõputu häda. Küll ei osata Räpinasse sõita, kuigi tal on telefonis olemas nii google maps, kui ka nett, mille abiga oleks ideaalselt kohale saanud. Isegi ilma gepsuta on võimalik imelihtsalt siia tulla. Siis ta soovis, et ma küüliku koos asjadega talle BUSSIGA Tartusse bussijaama viiksin, sest mu enda auto oli tuksis. Ma ei tea mida see inimene mõtles, aga tema arvates oleks jumala võimalik ja okei olnud, et lõpurasedana, koos kahe lapsega, sõidan bussiga tund aega Tartusse, seljas 160cm pikk puur, 15kg heina, 4kg krõbinaid, küülik koos transpordipuuriga ja puuri lisavidinad. ”Aga sinna bussi alla saab ju hoiule panna!” ütles ta mulle. Püha jeesuse ema, ma ütlen! :D Siis juba sain aru, et see tsikk küll päris normaalne ei ole, aga enam mul ju midagi teha ka ei olnud – rahad olid makstud.

Vahepeal jõudsime juba oma auto korda teha ja siis leppisin selle naisega kokku, et bensuraha eest viin küüliku koos asjadega talle siiski Tartusse ära. Ta tulevat Pärnust või kuskilt, koos ämmaga ja nad ei oska Räpinasse sõita. Okei, hea küll – viin! Leppisime veel kuupäeva ja kõik kokku… KUNI sain ta mehelt kirja, et nad ei tahagi küülikut – polevat teda kuhugi panna!

Kirjutasin kohe tollele naisele, et mis värk on. ”Jah, sorri, see oli jah minu mees. Me ei taha küülikut enam, kanna raha tagasi!”. Ma ei teadnud kas hakata meeletult naerma või toolilt lihtsalt maha kukkuda, seega saatsin ta põhimõtteliselt seenele oma raha küsimisega, sest kammoon, olen ma mingi säästuhoius või? Soovin maksan sisse, soovin võtan välja? Ise tellis ja soovis asju, aga mina nüüd maksku see kinni või? Midakuradit mina nende asjadega tegema peaksin huvitav?! Lisaks asjadele hoidsin ja toitsin ma ka seda jänest KAKS KUUD! Mul oleks see poeg juba ammu müüdud ja üks sittur vähem, kelle järgi koristada. :D

Ütlen ausalt, et mõnes mõttes on see MEELETU kergendus, sest selle eide peas küll kõik korras olla ei saa ja thank god, et ma talle seda poega talle üle andma ei pea, aga no see käitumine on ikka… uskumatu.

Ughhh, ühesnaga, nüüd on mul nelja kuu vanune küülikupoeg, keda pean uuesti müüki panema hakkama ja keda on mul nüüd tänu sellele naisele ikka tunduvalt raskem müüa, sest alati eelistatakse ju pisemaid loomi, mitte peaaegu täiskasvanuid. Lisaks veel see peavalu, et tsikk tahab kõige eest raha tagasi.

Vähemalt on teistel neljal head kodud. Suhtlen nende uute perenaistega pidevalt, nad saadavad mulle pilte jne. Aga jamh, eks ole näha mis sellest asjast nüüd saab. Võib-olla lähen vangi nüüd, sest selle tsiki sõnul ma ”pean” talle raha tagasi andma, kui ta asju enam ei soovi. :D

Comments

comments

16 thoughts on “Ole veel hea ja vastutulelik inimene!

 1. Saada asjad talle, aga mitte raha — tehku ise siis nendega mis tahab (müüb edasi). Hea oli, et jänest ta ei saanud, kuna tundub väga vastutustundetu isik. Võiksid ta avalikustada fbs loomagruppides, et rohkem ta vastutustundetult loomi võtta ei saaks.

  • Nii ilmselt lähebki, sest raha ma talle küll tagasi andma ei hakka. Nime plaanisin ka koos selle postitusega küülikute gruppi üles panna…

 2. Haha, ma läksin juba kaugelt ka närvi selle peale. :D Aga ära sa mingil tingimusel järgi küll anna talle. Las tuleb ja võtab oma tellitud asjad, kui tahab, aga sina ei peaks küll enam selle nimel end liigutama, eriti nii megarasedana. :D PS. Jõudu lõpuspurdil!

 3. Mina küll ei kannaks talle midagi tagasi, otsigu ise uus omanik kogu kremplile ja jänesele ka. Ära vähemalt enne kindlasti talle midagi tagasi maksa, kui oled leidnud uue kodu loomale ja siis arvesta 2 kuu toiduraha summast maha. Teine kord on teada, et kui kohe järele tulla ei saa, siis läheb järgmisele soovijale ja kogu lugu.

  • Ma ei anna talle sentigi tagasi, käigu seenele oma asjadega. Ja küülikupoega ma selle tsiki kätte küll ei anna.

 4. See issanda loomaaed on ikka … :S Tunnen kaasa, et selliste tegelastega jamama pead. Mumst oleks igati aus, kui tagastad küüliku hinna osa ja ülejäänu võivad selle tellitud tavaari näol “välja võtta”, vaadaku ise, mis edasi teevad. Kui järeletulemise osas jälle hädaldama kukuvad, siis soovita nt fb gruppide kaudu leida inimene, kes sümboolse tasu eest asjad neile koduukse taha toob – suvel sõidetakse ju palju ringi ja kindlasti leiab kellegi.

  • Ma arvan, et ma ei kanna talle sentigi tagasi, ka mitte jänese eest, sest ma olen teda ju siin toitnud niigi niisama. Ise jään miinusesse sellepärast, et tema nii vastutustundetu on või…

 5. Ma leian ka et asjad võib saada kui sinuga kooskõlastatud ajal ise järgi tuleb (sest ei sa ei pea neid talle enam sobivasse kohta ise transportima ka kui inimene on juba tõestanud et ühestki kokkuleppest kinni ei pea) aga raha osas sõitku küll seenele.
  Isegi oled liiga vastutulelik olnud temaga ja ärgu kujutagu ette endale nüüd et sul oma rahaga muud teha pole kui võõraste soovide kohaselt lemmikloomatarbeid osta…

  • Ja asjade osas ka… ega sul kodus mingi ladu pole. Annaks mingi tähtaja mille jooksul olgu viidud või sa müüd need ise maha kui omanikuta esemed.

 6. Aga ütle, et annad raha tagasi ainult sulas, tulgu sellele järgi :) Või siis annad talle asjad, müügu need maha ja saab oma raha sealt :)

  • Kägu ka ei hakka ajama, maksku kulleri eest ka veel ja tehku oma asjadega mis tahab.

 7. Eeeh wtf. Asjade eest ära küll raha tagasi maksa, tulgu järgi ja viigu oma tellitud tavaar minema ning müügu maha kui ise ei soovi…ja nii ütlegi! Niigi sa oled talle ju piisavalt palju vastu tulnud ja nüüd tuleb välja et veel täiesti asjata ka.

 8. Ma ei tea kui palju see küüliku toitmine sul maksma läks nende kuude jooksul (pole õrna aimugi palju ja mida küülik sööb, ammugi siis kuludest), aga nagunii ostsid ju enda küülikutele toitu niiet ma siis arvutaks enamvähem selle järgi välja palju see maksma sul läks.
  Kui te eelnevalt kokku ei leppinud, et broneeringust loobumise korral summat ei tagasta, siis tagastaks ma talle raha järgmiselt: küüliku maksumus-toit-kuller/post ning saadaks talle tema tellitud asjad, muugu siis ise maha või vaadaku ise mida ta nendega teeb. Tundub mulle aus. Eks ma muidugi emotsionaalses mõttes saan aru, et väga nõme käitumine ja sentigi ei taha talle tagasi maksta sellise jauramise peale, aga ma leian et aus oleks küüliku maksumusest need asjad maha arvutada, kui asjad saadad ja küülikut talle ei loovuta (mis on muidugi väga õige tegu).
  Kahjuks ei kaitse sind selliste eest keegi ning enda närvide rahustuseks juba käituksin ma selliselt ja ei viitsiks rohkem jaurata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.