Parem see, kui mitte midagi, ehk – LOLLID LIBAKAD??

I’m getting real tired of this bullshit…

Öösel olid mõned tugevad valus, nii, et isegi ärkasin üles nende peale, aga ei midagi regulaarset. Hommikul käisin mingi 8.30 vetsus ja hakkasin rõõmust kilkama. Paberile jäi suht palju verist lima. Selline päris kole teine, vereklompidega, kohati roosa-kohati kollane. Aga meenus kohe, et ALLES ma ju lugesin oma beebigrupis, et kellelgi oli sama teema ja ta ütles, et see normaalne (helistas ka arstile). Seega kohe paanikat ei tekkinud. Olin rõõmus, et issandjumal JESS, ehk pääsen ma nüüd esilekutsumisest ka! Ma olin nii kindel, et tema on juba raudselt oma tite kätte saanud. (Aga tegelikult ei ole. Piinleb siiani meeletute ja ebaregulaarsete valudega…)
Veel rõõmsamaks muutusin siis kui sain aru, et jube kõvad toonused ja kergemad valud käivad täpselt iga 10 minti tagant (lamasin veel voodis sel hetkel). Ja kui köögis toimetama hakkasin, ning süüa tegin läksid toonused/valud juba järsult 5 minuti peale. Olin nii rõõmus, et rääkisin loomadega juttu ja kiitsin, et ei tea kas see nüüd ongi see või.
Mõtlesin, et oh, peaks magama veel ja energiat koguma. Kõige raskem alles on ees ju. Käisin veel mitu korda vetsus ja koguaeg tuli seda lima. Ning ka vereklompe. Helistasin igaks juhuks ikka valvetuppa ka, et kas need klombid ikka on normaalsed. Ütles, et on-on ja jälgigu ma nüüd mis saab, et kui valud tugevamaks ja lühemaks lähevad, siis läheb asjaks. Tantsisin juba rõõmsalt mööda kööki ja särasin nagu säraküünal.
Mõtlesin juba ka mehele smsi saata, blogisse kirutada, beebigruppi teada anda jne, aga siis kartsin, et sõnun asja ära ja pärast on ainult libakad. Sest see oleks nii minulik…
Läksin siis sööma ja selle ajal läksid toonused kahjuks ebaregulaarseks ja vetsus käies lima ka enam ei tulnud. Kogu rõõm kestis kõigest tund aega… Või veidike rohkem.
Läksin juba kurvalt magama tagasi, et pagan. Aga mõned valuhood ja toonused ikka olid. Mõni isegi nii tugev, et selle kahe tunni jooksul mis ma magasin, ärkasin vähemalt kaks korda valu peale üles… Ja nüüd on jälle suht vaikus. Mõni üksik toonus ja valu on, aga mitte regulaarne. Lima ka ei tule enam eriti…

Miks ei võiks mu sünnitus alata nagu välk ja pauk, et veed lendavad kahte lehte – nagu filmis! Siis oleks vähemalt kindel minek ja ei peaks end lolliks tegema ja rõõmustama olematu asja üle. :D

Aga noh. Vähemalt hakkas limakork tulema! Jehuu sellegi eest. Vähemalt midagigi. Vähemalt väikegi lootus, et midagi ehk ikka hakkab juhtuma ja pääsen esilekutsumisest!

Comments

comments

9 thoughts on “Parem see, kui mitte midagi, ehk – LOLLID LIBAKAD??

  1. Heh, mul tuli limakork ja järgmisel õhtul veed. Ehk läheb sul ka siis hästi ikka :)

  2. Limakork võib tulla ka mitu nädalat enne sünnitust ja alati ei pruugi ühekorraga tulla, see nii individuaalne. Mul tuli nädal enne väike tükk ja siis öösel enne päeval sünnitama minekut tul ka arvestatav kogus verist limaklompi. Ma pakun et lähiajal sul ikka minek, kui nii palju juba alt pudenesid :) ja sünnitusel – õige hingamine ja liigu nii palju ringi kui saad, et protsessi kiirendada, kes ikka valutada kauem kui vaja tahab :)

  3. Ma sünnotasin 9. Juulil. 8. Juuli öösel hakkasid ebaregupaarsed valud, terve päeva valutasin ebaregulaarselt.. Olin kindel, et libakad.. Vahepeal tuli limakorki ka.. Õhtul kell 18 läksid valud 10 min vahede peale, kella 19-st järsultv5 min peale.. Mõtlesin ka, et magan nats.. Boom.. Valud läinud.. Ma olin niiiiiiiii kurb.. Kell 00 läksin jalutasin koeraga umbes 300 m ja tulid sellised valud, et ohohoooo.. Aga no ma arvasin, et küllap jälle valukad ja limakorki ka ei tulnud enam.. Magada ma enam ei saanud.. Kell 3 äratasin mehe ülesse ja ütlesin, et vist on minek.. Valid olid 5 min tagant.. Teel haiglasse muutus vahe 3 min peale ja valu kestis 2 min järjest.. Haiglasse jõudsin oli avatust 3 cm ja 10.22 oli kullapoja mu kõhul:) Tundub, et sul suht sarnane värk ja äkki on homme su kullapai juba teiega:)

  4. Libakad on hea treening. Kel on rohkem libakaid, öeldakse, saavad sünnitusel paremini hakkama, sest emakas on harjutanud :). Ega see ootus enam pikk pole, jõudu!

  5. Tihti see saatekiri esilekutsumisele või lihtsalt jutt sellest paneb beebid tegutsema ja välja meelitama ;) Mul oli samamoodi, et sain reedesel päeval saatelehe esilekutsumisele, laupäeval tuli limakork ja pühapäeva südaööl tulid veed, esmaspäeval kell 06.00 oli beebi käes :) Nii et pöidlad pihku!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.