Peaaegu oleks närvivapustuse saanud

DSC_0061

Laupäeval pidasime Annu viiendat sünnipäeva. Temaatikaks loomulikult hobused. Kaasasin seda nii palju, kui oskasin (taldrikud, topsid, sünnipäevakutsed jne said hobuste piltidega).

DSC_0007

Peole kutsusime loomulikult terve rühma – 15 last, kohale tuli neist umbes 9, mõnel jäi ka ema või isa ja väiksem õde-vend peole. Lisaks paar minu sõbrannat oma põnnidega, ämm oma pisemate lastega, minu ema ning tema täditütar oma tütrega, st rahvast ikka oli, aga ruumi- ja toidupuudust meil ju polnud ning lastel oli ka pööraselt tore.

Kuna ma olen teada-tuntud ülemõtleja ja ma pole varem midagi sellist väga planeerinud ka, siis oli närv ikkagi sees (jeesus, mis siis veel enne pulma saab!). Peamiselt olin närvis sellepärast, et kas jõuan ikka kõik üksi tehtud ja õigeks ajaks valmis… ÕNNEKS tuli ema siiski appi. Alustasime kokkamisega juba eelmisel päeval ja hommikul alustasime poole üheksa ajal. Pool tundi enne peo algust alles lõpetasime…

DSC_0009

Peo toimumise aega kirja pannes mõtlesin tükk aega, et mis kellaaeg see sobivaim oleks, sest olgem ausad, kes see ikka nii väga viitsib laupäeva hommikul kell 10-11 kuhugi minema hakata? Endal ka raske asjadega valmis saada. Aga siis tuleb juba lõunauni peale, eksole. Seega jäigi peo ajaks 16.00-19.00, et hea peale lõunaund tulla, mängida, süüa ja juua ning koju magama minna.

DSC_0005

Kuna ma tean, et lapsed kuskil mängumaal olles väga midagi süüa ei taha, sest noh, pole ju aega – äkki jääb midagi tegemata – tuleb neid pidevalt kas takka suruda, et sööge nüüd kaaa midagigi, või siis lihtsalt mitte hulluks minna selle kokkamisega ja teha kergeid snäkke, mida on hea max paari ampsuga möödaminnes hambusse haarata.

DSC_0015

Menüü üle vaevasin kõige pikemalt pead ja otsisin põnevamaid ideid, sest teada ju on, et mida ägedam toit välja näeb, seda rohkem seda laste poolt ka süüakse. Tüüpiline kartulisalat-viiner on ju igav. Seega otsustasin teha lepatriinu võikusid, puuviljade ja juustuga tikusiilid ning juurvilja rongid. Lisaks sai lauale juustupallid, mini viineri saiakesed, juurvilja ja singiga mini pirukad, lihapallid ja tüüpiline kartulisalat, et ka täiskasvanutel oleks midagi veidikenegi toekamat süüa. Magusaks ampsuks tegime iirise kamapalle ja peo lõpu poole muidugi sõime torti, mis otseloomulikult pidi olema hobustega. :D

DSC_0017

Triinude peadeks on mustad viinamarjad ning täppideks fileerisin ja tükeldasin ka viinamarju. Alguses mõtlesin, et äkki jääb see magus viinamari seal saia peal imelik, aga tegelikult oli väga hea.

DSC_0014

Ma ei tea kui palju üldse aru saada oli, et tegu on siilidega, aga noh, üritasin vähemalt.

Joogiks pakkusime mu enda aia mustsõstramahla, seda kulus ka ikka päääris mitu kannu. ”Meelelahutajaks” kutsusin ühe naise glitter tattoosid tegema, lastele väga meeldis.

Peale tordi söömist läks peo lõpp juba vaikselt väsimuse kisaks üle ja inimesed hakkasid koju ära liikuma. Kõik aitasid kenasti toad korda teha ja asjad kokku korjata – aitäh kõigile! Süüa väga metsikult kusjuures üle ei jäänudki (ÕNNEKS!!!), kuigi ma tegin neli plaaditäit vinku pirukaid, neli pannitäit singi-köögivilja pirukaid, mingi poolteist kilo juustupalle, mitu kilo juur ja puuvilja jne. Kolm kilo torti läks ka pmt nagu mutiauku. Lihapallid jäid vaid enamus järgi, need ei saanud väga head ka.

Kingitused olid ka päris asjalikud. Annu sai palju raamatuid, nuku, hobused, näomaalingu komplekti, helendavad ehted, raha, ägedad küsimustega kaardid jpm. Sõbranna kinkis ntk Annule Aafrika hiidteod. :D

Sarnene on meie Vello ka

Ühesõnaga, mega tore õhtupoolik oli, kuigi sellele eelnenud nädalad olid minu peas kooohutavad. :D

71898232_1273740266141613_2507935234968780800_n

Lasteaeda viisin sellise öökulli, silmadeks oli muhvinivormides tegelikult dipp ja mustsõstrad ka.

Comments

comments

11 thoughts on “Peaaegu oleks närvivapustuse saanud

 1. Müts maha, et sa viitsid öö läbi kokata ja mässata. Ma käin enne mängutoa sünnipäeva poest läbi ja menüü on umbestäpselt krõpsud, soolakringlid, magus popkorn, viinerid, lihapallid, juustupulgad, küpsiseid, juurviljavaagen dipiga, rukkileivakorvikesed, joogiks siirupist morss. Aga tõeliselt ägedad ideed ja väga kenasti kaetud laud. Ma ei tea, kas sa tead, aga Valgamaal on selline koht nagu Ponimaa, see oleks täpselt Annule :)

 2. Aafrika hiidteod? Nagu mitmuses või? Kas Sa muidu tead, et need paljunevad pääris jõudsasti, no ikka mitu korda aasta jooksul ja munevad umbes 200 muna, millest kooruvad omakorda järgmised hiidteod.. :D
  Vaevalt Sa niiiii palju hiidtigusid soovid oma elamisse, aga ma võin lahke inimesena jagada infi, et kuidas neid mune saab hävitada (see on muidugi mega julm ja rõve minu meelest, aga ise lugesin hiidteo omanike kogemustest ja soovitustest). Ühesõnaga.. see punt mune, mis nad munevad, need tuleb sügavkülma pista, lasta ära jäätuda ja siis millegi raskega purustada.
  Nii kirjutati vähemalt ühes grupis.
  Annule muidugi palju õnne, aga hiidtigudest on kahju!

  • Tean. Ma ei saanud neid niisama, meil oli ikka eelnevalt räägitud ja olen eeltöö teinud. Tigusid on kaks jah, üks on suurem, teine on alles beebi.

  • Ega ei püsinudki, ma käisin neid vahepeal hambatikuga tagasi sokutamas. Pildi peal on ka näha, et ühel läks pea kaotsi. Peo lõpuks sõi üks laps nkn kõik triinude pead ära, jättes saiad järgi, seega suva. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.