Perekoolist on vahel kasu ka, ehk raamatuvahetus.ee

Käisin perekoolis ringi tuulamas (jup, kaotasin vähemalt terve peotäie närvirakke), ning juhtusin lugema ühte teemat, kus räägiti sellisest saidist nagu raamatuvahetus.ee ja ma olen hetkel nii äksi täis, et tahan teilegi sellest lehest rääkida. 

Nimelt on tegu lehega kus saab oma vanad raamatud ringlusesse saata ja uued asemele valida. Mina näiteks panin üles üle 30 raamatu, millest neli võeti ära umbes 30 sekundiga! Nimelt saab seal tellida sellise teenuse, et kui sinu soovitud raamat lehele üles pannakse, tuleb sulle telefoni sõnum (maksab 4.50 ja selle eest saad 10 sms teavitust). Kes kiirem on, saab endale. Uued ja head raamatud lähevad seal sekunditega. Kõige tahetum on hetkel näiteks Mihkel Raua uus raamat, aga näiteks Sandra Vungi taimetoidu teemalised raamatud on ka väga tahetud.

Kuidas asi töötab? Kõigepealt teed omale konto (näiteks läbi fb), leiad enda raamaturiiulilt vähemalt viis raamatut, mida sa enam ei vaja, sisestad nende pealkirjad otsingusse ja märgid need enda poolt pakutavateks. Iga viie raamatu lisamise eest saad ühe punkti ja selle punkti eest saad juba uue raamatu valida. Kui keegi mõnest su raamatust huvitub, saad veel ühe punkti. Üks ära antud raamat = üks punkt = üks uus raamat sinu riiulil. Et põhimõtteliselt, kui annad ära viis raamatut, saad viis raamatut ka asemele valida, + üks punkt/raamat iga üles laetud viie raamatu pealt, aga sedasi saab teenida vaid kuni 5 punkti (25 üles laetud raamatut). Mõikate?

Raamatute üle andmiseks on kõige mugavam variant smartposti automaat. Kui keegi mõne su raamatu tellib, tuleb sulle sms ja seal on kood, millega saad raamatu uuele omanikule ära saata, nii, et sina ei pea selle eest midagi maksma ja maksab saaja pakki välja võttes. Kokkuleppel saab ka vahetust teha käest kätte või nagu mina sunnitud olen, läbi teiste automaatide jms, sest meil pole siin smarti, aga see on siis ka kokkuleppel.

Ühesõnaga, väga lihtne ja tore ja mõnus idee, sest enamus inimesi on vast nagu mina, et ostavad raamatu, loevad korra või paar ja siis jääb see riiulisse seisma. Miks mitte siis see ringlusesse saata ja uut lugemist saada? Kui oled “uue lugemisega” lõpetanud, saad sellegi jälle ringlusesse saata. 

Mul on hetkel soovikorvis näiteks: “Laura lood” – meil on kuues raamat olemas ja see meeldis Annule väga. “Naerulind” – meil on selle sarja “Rõõmupall” ja see on ausalt ainus raamat, mida ma viitsin kasvõi seitse korda jutti ette lugeda. Siis panin veel soovikorvi paar jänkude kasvatamise teemalist raamatut, need viiskümmend-misiganes-varjundit, sest ma pole siiani neid lugenud ega vaadanud, Sandra Vungi raamatud, “Sööbik ja Pisik”, et Annu ikka hambaid peseks, ning Mallu raamat, mida ma tahtsin juba siis lugeda, kui see ilmus, aga pole kuidagi peale jopanud.

Ainus asi mis mulle selle lehe juures ei meeldi on see, et tasuta saad iga kuu vahetada ainult ühe raamatu. Et põhimõtteliselt sul võib kasvõi 30 punkti olla, aga iga kuu saad ikka vaid ühe raamatu valida. Nõme ju. Viie raamatu valimine maksab 4.50 ja poolaasta pilet, millega saab piiramatus koguses raamatuid vahetada + 1 punkti, maksab 9.90. Aasta pilet maksab 14.90 ja sellega saad ka piiramatus koguses raamatuid vahetada + 2 punkti. Ühesõnaga, sellest on tehtud kaval teenimise viis, aga lõppkokkuvõttes on see siiski raamatuhuvilisele soodsam, kui need raamatud poest ise osta. Teine variant, mida ma ka viimasel ajal kaaluma olen hakanud, on need kuutasu põhised e-raamatud, mida näiteks Elisa jne pakuvad. Aga ma ei tea, ma vahin niigi palju aega ekraani taga ja mulle meeldiks ikka päris värk. Tahaks ikka käes hoida päris raamatut ja tunda selle trüki lõhna, mitte vahtida helendavat ekraani. Pealegi, lasteraamatud peavad nii ehk naa reaalsed olema. Lastele ju ei loe muinasjuttu telefonist või tahvlist. 

Ühesõnaga, kui te pole enne kuulnud sellisest variandist, siis nüüd teate. Ma sain lahti oma Klaaslapsest, paarist Videvikusaaga raamatust ja “Hubert teeb aabitsat” vms raamatust (tsau Sigrid, ma tean, et sa oled mu lugeja!). Asemele saan kaks “Minu tunded” sarja lasteraamatut ja “Kiri sündimata jäänud lapsele”, sest noh, jah… teemakohane.

Btw, “Klaaslaps” oli nii hea. See naine on… ma ei leia õigeid sõnu. See raamat tõi mind maa peale ja pani mind järjekordselt hindama oma perekonda. Kui paljud naised annaks ma-ei-tea-mida, et neil oleks titt kelle kisa peale iga öö nelisada korda ärgata või, et neil oleks laps, kes keeldub kolmeaastasena üksi magama jäämast. Mul on oma saatanapoegadega tohutult vedanud.

Kas teie olete kunagi raamatuvahetus.ee’st kuulnud või koguni seda kasutanud?

Comments

comments

16 thoughts on “Perekoolist on vahel kasu ka, ehk raamatuvahetus.ee

 1. Ma alguses hakkasin ka sellega väga entusiastlikult peale, aga varsti ei viitsinud enam mässata. Küll aga olen ma Elisa Raamatu suurim fänn üldse.
  Mul jäi vahepeal lugemine päris soiku, sest osta ma eriti raamatuid ei raatsinud ja raamatukogus käimisega on mul hoopis kehvad lood, sest koju ma viitsin veel raamatuid tuua, aga vot tagasi ei viitsi viia. Aga olen nüüd aasta aega Elisa Raamatut kasutanud ja ikka terve hunniku raamatuid läbi lugenud. Sest igal vabal hetkel on kohe tohutu hulk raamatuid käepärast võtta. Ootan bussi, sõidan bussiga, istun arsti ukse taga, õhtul ootan und….jne ja muudkui loen.
  Alguses arvasin, et ei see telefonist/tahvlist lugemine ei ole ikka õige asi, aga nüüd olen nii ära harjunud. Minu jaoks on ta soodne ka, sest kuu jooksul loen ikka mitu mitu raamatut läbi.

  • Soodsam on ta küll jah, aga ma ei tea kas tasub ära ka, sest mul ei jää väga palju aega lugemiseks… samas kui kasvõi ühegi läbi loen, on juba võit rahaliselt. :D

  • Minul on ka elisa raamatu äpp, hetkel kasutan 14päeva prooviversiooni, aga olen juba kindla otsuse teinud, et hakkan seda ka edaspidi kasutama. Üks põhjus on kindlasti see,et elan välismaal ja tahaks eesti keelseid raamatuid lugeda ning elisa äpp on selleks kõige sobivam ja soodsam. Mina isiklikult ei näe mõtet osta mingit 10+ eurost maksvat raamatut ja siis seda korra lugeda ning seisma jätta. Parema meelega loen selle elisa äppis ja lisaks sellele ühele veel palju teisigi.
   Teiseks on selles äppis palju lasteraamatuid,mis tuleb igati kasuks( kuigi ma ei tea mis vanusest võiks lapsele raamatuid ette lugeda ??).Ideid????
   Mina isiklikult soovitaks ka elisa äppi, eriti neile kes elavad välismaal ja tahavad eesti keelseid raamatuid lugeda.

  • Mina lugesin Annule muinasjuttu alates sellest kui ta aastaseks sai, aga neid igapäevaseid titeraamatuid hakkasime juba paarikuusena vaatama. Annu õppis oma esimesed sõnadki “minu 100 esimest sõna” vms raamatust. Jube hea raamat, päris piltidega, mitte joonistatud.

 2. Tere-Tere jah, sa ei tea kui õnnelikuks sa mind täna tegid selle raamatuga, nüüd ootan huviga kätte saamist :D

  Raamatuvahetus oli alguses täitsa tasuta. Siis mingi hetk nad katsetasid punktide müümist ja siis läksid sellele praegusele süsteemile üle. Ma sügisest saadik seal olnud ja ikka terve portsu head ja paremat endale seeläbi saanud. Tegelikult ei teeni nad ju eriti midagi, sest lehe haldamine maksab ka midagi ja reaalselt on selle töös hoidmine ja kõikide raamatute toimetamine ju päris suur töö. :)

  • Vot ei tea jah palju nad teenivad… midagi igatahes nad saavad, sest vaevalt, et nad päris aitähi eest seda töös hoiavad. :D
   Muide, miks see raamat nii eriline on? Panid mullegi nüüd huvi pähe, sest olid nii elevil selle pärast. :D

  • Sest mul oli esimeses klassis see kasutusel aga mul pole seda alles. Nüüd mõnda aega tagasi hakkasin otsima neid enda vanu õpikuid, hea poissi tulevikus õpetada ?

 3. Mina avastasin vahetult enne sinu postitust Raamatuvahetuse :D Ja nüüd ootab juba neli raamatut üle andmist ja kaks raamatut mulle tulemist :) Igatahes ma sattusin päris elevile sellest võimalusest, sest no mulle on aja jooksul küll kingitud ja küll ise ostetud raamatutest nii mõnigi seisma jäänud :)

  • Kusjuures mul pole aimugi kas ja kui hea see sari on. Ma vaatasin vaid pilti:”aww, jänkud. Tahan!” :D aga eks ma saan varsti teada, sest järgmisel nädalal peaks minuni jõudma “armastus” ja “üksildus” osad. :)
   Mallu raamatu saan juba sõbrannalt.

 4. See on nii lahe koht! ?
  Panin just Lohetätoveeringuga tüdruku triloogia üles ja ilma naljata, see läks 10 sekundiga.
  Hakkan nüüd endale raamatuid otsima. Mul on see Elisa äpp ka, aga minu meelest ei saa miski paberkujul raamatu vastu. Nina ekraanis olemist on niigi palju.

 5. Aitäh Videviku saaga raamatute eest:) Sain täna kätte ja täitsa õnnelik kohe. Juba ammu ootasin 3-nda ja 4-nda osa lugemise võimalust…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.