Poiss või tüdruk? Tõde selgub NÜÜD! – LA ja ämmemanda vastuvõtt.

Käisime täna siis lõpuks LA’s ära. Ja ma pean jälle kurbusega tõdema, et ma ei ole eriti rahul. Mu sisemine kanamamma süda lihtsalt ei ole rahul sellega, et nii tähtis ultraheli kestab 7-8 minutit, max! Kas tõesti saab kõik asjad nii kiiresti vaadatud-mõõdetud? Ja see, et ta meile mitte midagi ei seletanud, ega näidanud oli ka imelik.
Ämmaemand ütles, et kui laps on õiges asendis, siis saab mõõdetud küll, aga no ma ei tea. Kõik kellele öelnud olen, et nii kiirest läks, on imestanud, et kuidas küll?
Pean ikka tasulises käima vist.

Igatahes, arsti sõnul on kõik korras. Laps vastab täpselt päevadele (no sekunditki ei muutu see 4.oktoober!), ta kaalub 380 grammi, vett on normaalselt, ajuga on kõik korras ja liigutab vägaväga palju. Selle kõik korjasin ma siis välja sellest, mida ta oma abilisele ütles. Aga kas ta mitte poleks pidanud rääkima ka siseorganitest, näost ja muudest asjadest? Sellest ei kuulnud ma sõnagi… Ta oleks ju pidanud kõva häälega oma abilisele neid andmeid kah ütlema? Väga imelik igatahes… Osasid mõõte ja asju ütleb ja teisi ei ütle? WTF?! Mõõtis ta siis üldse neid või?!

Ämmaemanda vastuvõtt oli kohe takkajärgi. Emakapõhja kõrgus oli 24 cm, ehk siis 2 cm rohkem kui peaks/võiks olla. Üldiselt on nii, et see peaks vastama sinu rasedusnädalate arvule (+/- 2). Kui küsisin ämmakalt, et kas seda mitte palju pole, hakkas ta naerma. Et mida tema nüüd tegema peab, et 2 cm rohkem on, kui õpikutes öeldud? No milleks üldse siis mingi parameeter seatud on, kui vahet pole mis mõõt on?
Kaalu on kilo juures, aga endiselt 5 kg algkaalust allapoole. Muud näitajad, proovid ja testid on korras. :)

Ja see on nüüd küll rekord ma ütlen – bussis ei olnud ÜLDSE iivelduse haisugi! Ilmselt tänu sellele, et ma mitte midagi ei söönud.

Aga jamh, see on siis kõik. ;)

Ja mõtlesite, et jätan ütlemata kumb tuleb?

Meil tuleb nokuga tüdruk! Ennustajat minust siiski vist ei saa. Vähemalt mitte iseenda tuleviku ennustajat… Kuigi ma olen juba nädalaid öelnud, et ma pole enam kindel, et tüdruk tuleb ja sisetunne muutus järsku, olen ma siiski enda silmis feilinud. :D
Kuigi mõni aeg tagasi nägin unes seda, kuidas ma hoian süles vastsündinud poisiklutti ning musutan ta pealage, tal olid paksud, tumedad juuksed peas. Ninna lõi veel see mõnus tite lõhn…
Tundub, et roosad asjad võin jätta kappi järgmist ootama. :D
Ja mu ema veel ostis julmalt nunnud roosad kindad, mütsi ja peapaela. Muudest riietest ei hakka rääkimagi! Mul on ikka päris mitu roosat eset kappi varutud. :D

Comments

comments

29 thoughts on “Poiss või tüdruk? Tõde selgub NÜÜD! – LA ja ämmemanda vastuvõtt.

 1. Kuna ma olin laisk ja selle ennustuseosasse kommenteerida ei viitsinud, küll aga hääletasin ja ma olin jumalast kindel, et tuleb poiss. Mäletan kunagisest ajast, kui üks ämmakas ütles, et poistel on südamelöögid mingist arvust kiiremad ja mingist postitusest lugesin pärast veel välja ka, et sinu kõhuüürnikul on, siis olin eriti kindel :D Loodetavasti nüüd sünnituseks noksära ei kuku, siis olen küll oma võimetes pettunud:D

 2. Minu meelest ootasid sa sellest ultrahelist lihtsalt liiga palju, kirjelduse järgi täiesti tavaline ultraheli, keegi ei hakkagi sind seal kohtlema nagu staari :)

  • No kuidas ma saan palju oodata, kui teistel on uh’id 20 minutit vähemalt ja seletatakse-näidatakse kõike, ja mul oli mingi 7 minutit ja mitte midagi ei räägitud ega näidatud? Sa ei oleks pettunud või mures? :S

  • Ei oleks, minu mäletamist mööda oli minu ultraheli ka max 10 minutit, ega pikemalt poleks mul mugav pikutada olnudki seal ühes asendis.

 3. Ma arvan, et ära põe ega torma uisapäisa tasulisse. Mis mõõduga see arst ikka sai niiväga mööda panna? Jalad, käed otsas, süda ja aju üle vaadatud. Tuttaval näitas LA suurt tõenäosust vesipeale, arstid soovitasid katkestada. Sünnitas täiesti terve poisi, kes saab kohe 3-aastaseks.

  • No nad peaksid siseorganeid (süda, maks, kopsud, magu jne) jnejnejne mõõtma-uurima ka ikka… LA pidigi olema selle jaoks, et kõike hästi põhjalikult uuritakse-puuritakse…

 4. Mina soovitan tasulist, siis on süda vähemalt rahul. Mul oli LA ca. 40 minutit ja vaadati põhjalikult üle kõik organid (tasulises). Tasuta LAs ma ei käinudki, sest KV oli riiklikus 5 min, tasulises 45 min, olin riiklikus natuke pettunud, sest tasulises vaadata tõesti palju rohkem asju üle.

 5. No ja kui selgubki, et näiteks maks või magu ei vasta 100% mingitele standarditele? Kui põhiasjad on korras, siis ei hakka ju lapsest loobuma? Ja UH ei anna 100% õigeid diagnoose.

  • Loomulikult pole UH 100% täpne. Lihtsalt minu kogemuse järgi on tasuline põhjalikum. Tasulises avastati nabanööri vale kinnitumine (sünnitusel on vaja seda teada, et vältida suurt verekaotust), riiklik oli 1 päev enne ja sellest polnud juttugi. Lisaks avastati tasulises liigne lootevee hulk, riiklikus mitte. Minu Pelgu arst on väga rahul, et lisaks tasulises käin, kuna olen mitme erineva pōhjuse pärast riskirase.

 6. no, ma ju täiega ennustaja.. :D
  Mallukal panin lapse sünni kuupäevaga täppi, Andral panin ka kuupäevaga täppi ja nüüd Sinul panin sooga täppi :D .

 7. Kus haiglas sul see LA oli?? Tundub jah liiga kiirelt tehtud.. mul kestis 20 minutit isegi riiklikus ja kõik seletati ja näidati ilusti ära. Muidugi soovitan minna Šoisile, kuna see on ikka kogemus omaette ja saad super hea ülevaate kõigest ja lisaks ka täieliku südamerahu :) Šoisi juures läks 30 minutit ja ta nägi ikka vaeva, kui laps nägu ei näidanud, et me ikka näeks, see mees teeb tööd südamega!

  • Mina käisin just Šoisi juures enda rahustuseks peale riiklikku KV-d ja pean ütlema, et ma ei saa aru tema fenomenist. Ma pidin konkreetselt ennast õigustama, et miks ma sinna ronisin kui kõik riskid madalad. Tundsin end isegi natukene lollina, et miks tõesti ma sinna pidin ronima. Ja ta veel küsis minu käest, kas ma ikka kindlalt tahan UH-d, et tema jaoks on nende pehmete markerite mõõtmine keeruline ja aeganõudev. Ma ausalt kohe imestasin ja ei osanud talle midagi vastu öelda. Ma ei ole inimene, keda sellised asjad kergelt närvi ajavad ja imestama panevad, aga Šois suutis seda teha :D! Mul oli hoopis selline kogemus omaette :D

 8. See epk +-2 ei vasta tegelikult tõele. Nad sisestavad andmed arvutisse, kus siis peaks jooksma see õige kasvukõver. Mul oli ka koguaeg 2 cm rohkem ja ämmaemandat vahetades pööras tema sellele kohe tähelepanu ja siis avastatigi, et lootevett oli normist pea kaks korda rohkem. Ja soovitan samuti Šoisi :) Pelgus kestis LA üle poole tunni, vaadati ka väga hoolega kõik üle. Ma sain ultrahelisid ikka hulgi ja isegi tavaline vee taseme ja lapse suuruse mõõtmine kestis rohkem kui 7 minutit.

 9. Mina käisin ka šoisi juures LA-s ja jäin väga rahule! See oli nii hämmastav, kuidas ta vaataski tõesti põhjalikult kõik üle, alates südamevatsakestest kuni ajupoolkeradeni välja :) Ma käisin ka seal pm ainult enda rahustuseks, aga ütleme nii, et saime mehega mõlemad väga super kogemuse ja kindluse, et laps on terve kui purikas :) Nii et kui võimalust on, siis soovitan kindlasti tasulises ära käia ;)

 10. Palju õnne ! Mina ootan samuti poissi, kuid nädalatega natukene maas Sinust. Kui Sul rahaliselt vähegi võimalik, siis mina soovitaksin käia Sul tasulises ära. Saad vähemalt südamerahu. Minul kuklavoldi uh kestis alla 5 minuti ja kohe üldse ei saanud kindlust, et kõik ikka täiesti korras ning otsustasin käia ka tasulises ära. Kallis oli küll, kuid minu süda sai vähemalt rahu ja ei kahetse, et raha sinna alla panin. Meil oli ka nii, et ma ikka rohkem alati mõtlesin tüdruku peale ja vaatasin netis ka alati ikka erinevaid roosasid riideid, tüdrukute kleite ja nii. Nüüd võib neist vaid suure kaarega mööda kõndida :) Õnneks ma veel kokku pole jõudnud midagi osta.

 11. Kui vähegi rahalised võimalused lubavad, soovitan ka väga dr. Šoisi juures ära käia – väga põhjalik ning mõnus arst, kelle juures tegin 13.ndal nädalal uuringut ning juba siis ütles, et poiss on tulemas :). Mul oli LA Pelgulinna haiglas dr. Rebeca Sarali juures ja tema kohta ütlen ma ka ainult kiidusõnu. Protseduur kestis ikka 15-20 minutit, sain mitu pilti (5tk) ja kõik numbrid ning mõõdud paberi peal.

  • Ahjaa, ja kes keelab sul neid nunnusid roosasid kindaid ja mütse poisile pähe panemast? Mu poisil on roosad ja lilledega lutid, sest poes olid need parasjagu soodushinnaga, ja need olid ainsad, mis veel järel. Muidugi ma ei paneks päris kleiti lapsele selga, kuigi neil endil pole sellest suurt sooja ega külma. Siiani on suhteliselt raske leida poisile (aga ka tüdrukule) muudes toonides riideid kui sinine (või vastavalt roosa).

 12. Mul kestis tavaline KV ultraheligi pea pool tundi (Pelgu, riiklik). Näidati kõik sääreluud, põseluud, jalalabad jms kenasti ette. Ja kuni laps muudkui hüppas kõhus, siis kv ei saanud enne mõõta, kui ta tuttu jäi, siis oodatigi seda :) Lõpuks sai selle mõõdu ka kätte. Nüüd ootan pikisilmi LA, mis on juuli alguses.

 13. Palju õnne väikse poisipõnni puhul :) Ise ootan 7. kuud kolmikuid (jah, pidavat Eestis haruldane nähtus olema :D ) niiet voodirežiim on peal ja nii tore on su blogi lugeda, jätka kindlasti. Endal siis praeguste andmete põhjal kõik tüdrukud aga ei iial tea – ise pidin samuti poiss olema kuni selle hetkeni kui ilmavalgust nägin :D Minu UH kestab tavaliselt ikka tunduvalt kauem sest noh, 3 titat ikkagi. Ennustuse mõttes panin täppi, et poiss tuleb. Veelkord palju palju õnne :)

  • Aitäh :)
   Wooow, kolmikud. Appi. Sul ikka päris raske siis olla, ja mina ulun siin, et ei jõua kuidagi olla. :D
   Sa peaksid ka blogima hakkama, jälgiks suurima huviga. Sellist blogi polegi nagu enne näinud. :D

  • Jaaa… Mul ei ole lapsi, aga ma tahaksin ka väga seda blogi lugeda! :)
   Kolmikud… Woww… Kas nö abiga või täitsa ise looduse vingerpuss? :D

  • Mis imenipiga sa kolmikuid teed? Eks ta ikka looduse ”vingerpuss” ole. Isegi kunstlikult ei saa ju kindel olla, et tulevad mitmikud. Nad võivad küll küll mitu muna kasvama panna, aga enamasti ei lähe see siiski õnneks, ja saad ühe beebi (kui sedagi).
   Mõni lihtsalt kohe on viljakas, ja eks see üks paras õnnemäng ole. :D

  • No eks kunstlikul viljastamisel lihtsalt on see tõenäosus mitmikuteks ju palju suurem. :) Ega selles midagi halba ei ole, lihtsalt mul tekkiski küsimus, et kui täitsa ise nö looduse vingerpuss, siis ikka eriti eriline ja super lahe! :)
   Mul noormehe vennal sündisid just ühemunarakukaksikud (tüdrukud) ja no nii nunnud väikesed on. :)
   Jõudu igatahes!

   PS! Jään seda blogi ikka ootama. :D

 14. Mul oli ka riiklik LA umbes 10 minutit. Mõni minut võibolla peale. Eks oleneb lapse asendist ja kõigest ka. Arst vaatas väga ilusti kõik üle ja jagas infot ka mulle. Soo sain teada riiklikus juba 12ndal nädalal. Laps ei tahtnud kukalt näidata ning arst siis kontrollis kõik muud organid ja kehaosad üle, kuni laps lõpuks kukalt näitama hakkas. Ja UH-d tegi mulle ITK-s Ridnõi, mõlemal korral. Igatahes mina jäin väga rahule.

  Aga enda rahustuseks võid ju tasulises ära käia. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.