Püha jumal, kas see kellakeeramine on emade piinamiseks välja mõeldud või?

Kas keegi oskab mulle välja tuua kasvõi ühe normaalse põhjenduse, miks on kella kruttimine hea? See, et 5 sajandit tagasi mingi mart küünalde pealt kokku hoida tahtis, peab nüüd tähendama seda, et elupäevade lõpuni peab ülejäänud maailm kannatama? :D

See jama lööb meie igapäevase graafiku nii sassi, et mul hakkavad kõik rakud kehas valust röökima!
Ma olin hommikul äärmiselt segaduses, et miks see poiss mul juba kell 10 sellist kisa teeb, nagu kohe saabuks maailmalõpp? Aga halloo mammi – TEGELIKULT on ju kell juba 11 ja mõni mees paneb tavaliselt sel ajal juba oma vankris mõnusalt paksu sliipi.

Kui nii mõelda, et ah mis see siis ära ei ole – teed kõike tund aega varem lihtsalt siis, aga…

Spoiler alert: This shit doesn't work like that!

Spoiler alert: This shit doesn’t work like that!

Kui muidu hakkab Joel hommikul kuue paiku vigisema, nagu: ”Kuigi ilgelt tore on siin teiega kinnisilmi lamada, siis mina tahaksin pigem praegu mängima minna”, siis täna hakkas see nali juba kell viis (!!!) pihta. Not cool, bro! Ma liigun niigi energia- ja kohviaurude peal ja kui ta nüüd iga jumala päev jääbki kell viis ärkama, suundun ma küll varsti Paldiski mnt poole. Jumal tänatud, et sellele hullusele lõpp teha tahetakse. Aga ma eeldan, et täna tuleb veel ”põnev” päev. Joel magas tavalise 2 tunni asemel 45 minutit.

Kunagi, kui ma öösiti tööl käisin (kõlab haigelt valesti :D), siis vahtisin ma ükskord tund aega kauem tööl, sest noh… kellakeeramine, või nii. Palka ma muidugi selle mölutamise eest ei saanud, päev oli rikutud ja järgmisele tööle minnes olin zombi.

Aga õnneks Annut see kella keeramine oluliselt ei mõjuta. Tema rebib ikka kildu edasi. Mulle nii meeldib, et ta hakkab sinna ikka jõudma, kus ta igapäevaselt pärleid kukutab. Eile näiteks pandi mind nii paika, et ma ei osanud tükk aega midagi öelda.
Oli hommikusöögi aeg. Annu istus laua taha, aga viskas oma kaisuka maha.
Mina: ”Palun korja mõmmi üles, ta saab maas mustaks! Mitu korda pean ma seda sulle veel rääkima?
Annu: ”Neli”

Täna komöödia jätkus. Palusin Annul Joeli jaoks ühe mähkme tuua. Annu tõi terve paki, võttis sealt ühe mähkme ja ulatas mulle. Tänasin ja asusin poisil mähet vahetama, ega pööranud enam tähelepanu sellele, mida Annukas mu seljataga majandab. Järsku avastan, et ta on pool pakki laiali loopinud.
Mina: ”Annuuuuu, mida sa teed?”
Annu: ”Hullu, korjan kokku kohe” (pole hullu, kohe korjan kokku), ning hakkas mähkmeid kotti toppima.

Ükspäev riidles ta Joeliga, kui poiss teda multika vaatamise ajal jalaga susis. Võttis Joelil kahe käega põskedest kinni ja sisises läbi hammaste: ”Lõpeta äa!”
Ma pidin end naerust täis laskma. :D

Kas ja kuidas mõjutab teid kellakeeramine? Kaua harjumine aega võtab? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

15 thoughts on “Püha jumal, kas see kellakeeramine on emade piinamiseks välja mõeldud või?

 1. seekord ma kusjuures ootasin kellakeeramist, sest hommikul pimedas ärgata on ülisegadusseajav kuidagi. ja sedapidi, ehk last 15-30 minutit hiljem ja siis paari päeva pärast veel natuke hiljem, et õigesse graafikusse saada, lõuna- ja ööunne panna ei ole minu meelest nii raske kui vastupidi.
  aga uumort – mu laps just täna jooksis mööda korterit edasi-tagasi ja pröökas (veits oma aktsendiga muidugi) “ogaraks oled läinud, ogaraks oled läinud!” aga ta räägib niimoodi naljakalt, et enda kohta ütleb sina, ilmselt kuna ma räägin temaga, et sina tahad ja sina oled jne.

  • aa ja lisaks ma jätsin vähemalt ühe kella veel vana aega näitama, et ma teaks just lapse pärast, mis tema jaoks kell on.

  • Hahah, Annu ütles ka enda kohta ‘sina’, nüüd hakkab lõpuks taipama, et peaks ütlema ‘mina’. Kui enne ütles ‘sulle ka-sulle ka!’ siis nüüd ikka ilusti ‘mulle ka-mulle ka!’ :D

 2. Kui tavaliselt mu peaaegu neljane ärkab ca 7.30-8 ja lõunaund ei maga kui nii “hilja” ärkab ning läheb õhtul 19-20aj voodisse siis eile mõtlesin et ok, täna hommikul võib 6-7 ajal siis äratust oodata ja eks käime hommikul pikemalt õues jne et magaks lõunaune ja siis ongi kõik paigas kuna muidu kui ta varem ärkab siis ta magab lõunaund. Ja täna hommikul tegi ta meile erilise üllatuse ning kui silmad avasime näitas kell 9.15!! Ehk siis tegelikkuses oleks olnud lausa 10.15.. :D

  • Mul on üldse kuidagi selle magamisega vedanud selle lapsega. Eks kui teine nüüd jaanuaris sünnib, siis saab näha kas on nagu suur õde ja magab sünnist saadik terve öö või saan ka unetuid öid tunda :D.

 3. Ma pean ausalt ütlema, et ma nii ootasin seda kella keeramist. Sest hommikuti tööle minnes on niiii pime, et täiesti masendav. Nüüd natukenegi lohutav on see, et saab valgemas tööle minna :) .. Aga noh, mul ei ole lapsi, niiet mul see muutus tuleb kergemalt :) Sulle igaljuhul edu!

  • Normaalsed inimesed said tunni kauem magada ka – oleks ma ka normaalne inimene, siiis oleks ka äkki oodanud seda. :D

 4. Palju Joel sul paeval magab? Mitu tundi ja kui mitu korda? Mul ka 4 kuune mees kodus ja magab 4x 30 minutit, no taitsa noutuks votab :(

  • Ma praegu just kirjutan järgmist postitust, meie päevaplaani teemal. :D Magab ta nüüd mul 2x umbes 2 tundi. Enne magas ka nii, nagu sul, aga ma hoian teda nüüd pikemalt üleval ja siis magab ka pikemalt.

  • Ohh 2x 2h tundub mulle nagu muinasjutt. 30 min jouab tapselt tassu kohvi teha ja juba ta jalle uleval ongi :D ootan vaga paevaplaani postitust :D

 5. Meil on kodus 1,8 a. poiss ja tänane päev on olnud “huvitav”. Ma muidu ei ole varem süvenenud kella keeramisse ja pigem olen arvanud, et mis see tunnike siia-sinna on, aga igal juhul… Ärkasime täna väga mõistlikul ajal – kell 8. Tavaliselt 7.30. Mida ei toimunud oli lõunauni. Ta lihtsalt ei jäänud magama. Kerge iluuni toimus kell 18-18.30. Nüüd õhtul sain ta magama 22.30 (tavaliselt kell 20). Ma ei oska midagi arvata. Meil oli täiesti tavaline ja rutiinne nädalavahetus. Samas see ei tundu nagu kella keeramise “süü” olema, aga kahtlane igal juhul.
  Tavaliselt on meil väga kindel ja muretu päevaplaan. Magama jääb ta ka ülikiirelt, aga täna – tutkit.
  Eks see võib ka muus olla või siis mitme asja kokku langemine, aga ma loodan, et homme on normaalne päev :) Okei, esialgu võtaks ühe normaalse ööunegi. Aitäh :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.