Riidest mähkmed: Little Lamb taskumähe ja vormiõmmeldud sisemähe

Ma vist võiks oma blogi ringi nimetada riidest mähkmete blogiks, aga no sorri, mul pole hetkel midagi sellist teiega jagada, millest ma nii väga rääkida tahaksin. Hetkel on kõige põnevam sündmus olnud see, et ma käisin elus esimest korda koduta loomade varjupaigas, aga see lugu läheb ka koeratoit.ee lehele varsti üles, mitte siia.

Igatahes, need kes on sama palju riidest mähkmete lainel, kui mina, siis siin on teile LL taskumähkme ja sisemähkme tutvustused. 

Little Lamb on üks kõige soodsamatest mähkmetest, mida te soetada saate. See on imepehme nii seest, kui ka väljast. Ma olin väga positiivselt üllatunud, kui seda esimest korda näppida sain.

DSC_0264

See taskumähe tuleb kahe bambusest sisuga – väikse lapsega kasuta ühte, suurema lapsega kahte lappi. Suurust saab loomulikult trukkide abil reguleerida, nagu kõigi teiste ”one size” mähkmetega ja sel on ka minu jaoks väga oluline võimalus – mähkme ”tiibu” saab üksteise peale panna.

Sees on sel mähkmel imepehme, veniv mikrofliis. See on ilmselt üks pehmematest mähkmetest, mida ma katsunud olen.

DSC_0266

Taskuava on sel mähkmel ka mõnus, üpris kinnine, täpselt nagu mulle meeldib. Sellegipoolest pole imu mähkmesse toppimine kuidagi raskendatud, sest kangas on tõesti super veniv ja mõnus.

DSC_0267

Tootja soovitab seda mähet pesta 30 kraadiga ja pesuvahendiga, mis ei sisaldaks pesupehmendajat ega valgendit.

Kui Little Lamb toodaks ka rohkem mustrilisi mähkmeid, oleks mu kogus neid mähkmeid kindlasti palju rohkem, kui hetkel. Aga noh, kuna ma olen pigem mustri fänn, siis jäävad need minust poodi. Aga ma tean, et paljudele just meeldivadki ühevärvilised mähkmed, seega Little Lamb on kindlasti midagi, mille arvelt võiksite oma kogu suurendada.

Hiljuti sain oma valdusesse ka Little Lamb vormiõmmeldud sisemähkme, mis on ideaalne seltsiline ööseks. Ma tõstan praegu käed taeva poole ning hüüan HALLELUUJA! sest see on esimene mähe, mis pidas Madlil vastu TERVE öö, st 12+ tundi. Kasutasin LL sisemähkme peal TotsBots Peenut katet ja see oli i-me-li-ne!

Foto: Ester Vaitmaa

Foto: Ester Vaitmaa – aitäh!

Minul on bambusest variant aga seda on ka mikrokiust ja puuvillast. Need sisemähkmed tulevad kahes suuruses: suurus 1 on 3–9 kg ja suurus 2 on 9–17 kg. Meil on see viimane variant, kuigi Madli pole veel vist 9kg täiski. Mähkme sees on selline otsapidi kinni õmmeldud ”keel”, et mähe kiiremini kuivaks. Mähkmega on kaasas ka üks kuiva hoidev fliislapp. Kinnituseks on sel mähkmel krõpsud, mis on viimasel ajal mu lemmikuks kinnitusviisiks saanud, sest Madli on hetkel vist mingis vahepealses mõõdus, kus trukkidega ei saa nii ideaalset sobivust, kui krõpsudega mähkme puhul.

Eestis saab Little Lamb mähkmeid näiteks mahkmed.eu lehelt ja maksavad nad 12.95 tk. Hetkel kehtib seal e-poes ka sooduskood ”SÕBER”, millega saate oma ostukorvilt -10% alla. Näiteks LL mähkme hind on selle koodiga kõigest 11.65!

Comments

comments

5 thoughts on “Riidest mähkmed: Little Lamb taskumähe ja vormiõmmeldud sisemähe

 1. No see postitus saabus ka nagu tellitult! Ma olen hetkel täiega riidest mähkmete lainel ja just vaatasin neid vormiõmmeldud sisemähkmeid. Tegelikult olin mähkmed.eu lehelt tellimas Petit Lulu mähkmekatet (mulle üks muster väga meeldib), mille juures oli kirjas, et tuleb kasutada koos vormiõmmeldud sisemähkmega. Kas Sul Petit Luluga ka kogemusi on? Minul juhtus nii, et kui lõpuks oli aega tellimust teha, siis paraku neid Petit Lulu sisemähkmeid enam ei olnud ja nii mul need tellimata jäidki. Ehk targemad siin teavad, kas seal sees saab ka tavalisi imusid kasutada või peab tingimata vormiõmmeldud sisu olema? Ja kas vormiõmmeldud sisu ebamugav ei ole? Selles mõttes, et lapsele jääb siis vöökohale ju topelt kinnitus ning lisaks veel püksid otsa ja siis on juba kolm nö värvlit seal. Tundub kuidagi ebamugav. Ega ma olengi veel kohati koba nende riidest mähkmete alla panemisel, sest õnnetusi on ikka juhtunud/juhtub ja ma ei saagi aru, mida ma valesti teen. Täna mõtlesin, et ühine nimetaja nende õnnetuste juures on olnud mähkmepaber (alati ei viitsi ma seda panna). See justkui ei laseks vedelikku piisavalt kiiresti läbi, mistõttu jõuab piss kusagilt jala vahelt välja niriseda vms. Ja ei, mu laps ei ole abs kribu, pigem vastupidi :) Mulle tundubki, et just jala ümbert ei saa ma seda mähet talle piisavalt tugevalt ümber tõmmata (mul enamus Milovia omad). Selleks peaksin mähkme kõhu pealt jube tugevasti kinni tõmbama ja siis oleks juba vöökohal ebamugav. Vähemalt nii mulle tundub. Eks jätkan harjutamist. Muideks, Sinu kommentaaride põhjal tellisin huvipärast Grovia katte ja sisud ning pean tunnistama, et mulle ka need meeldivad. Jube lihtne on trukkide abil sisusid kinnitada ja ka õnnetusi ei ole sellega juhtunud. Lisaks oli pakendil kirjas, et see kate sobib hästi ka ujumismähkmeks. Kust Sa muidu bodipikendusi ostnud oled? Ka need said kahjuks mahkmed.eu lehelt otsa enne, kui neid tellida jõudsin. Eks see leht on viimasel ajal korralikult reklaami saanud ja mul juhtus konkreetselt nii, et pooled asjad, mida hommikul vaatasin, olid lõunaks otsas :) Ja igaks juhuks mainin, et ma hetkel seda Alvababyde tellimust ikkagi ei tee. Vaatan, kuidas kujuneb. Ühe Alva uudishimust mähkmed.eu lehelt prooviks siiski tellisin ja iseenesest midagi halba selle kohta öelda ei oska. Nägi isegi kenam välja, kui kodulehel.

  • Need vormiõmmeldud sisemähkmed on pigem ööseks jms pikemaks ajaks, päeval, mõneks tunniks ma neid ei panekski. Samas Petit Lulu kate sobib väga kenasti nende peale küll, pole probleemi.
   Petit Lulu kate on mul just värskelt saadud, paar korda jalas olnud. Mulle hulluuuuult meeldib see Sakura muster, no mineeepekkiiii. Nägin, armusin ja PIDIN saama. Kolm päeva hiljem oli see Madlil juba jalas. :D
   Aga noh, samamoodi jäin sellest Petit Lulu sisust napilt ilma ja nüüd ootan millal neil PL kraam uuesti tuleb (pidi vist tulema see nädala lõpp-järgmise algus). Aga mulle tundub, et sa oled veidi segaduses selle Petit Lulu katte-süsteemiga. See on kõik-kahes mähe ja sisu kinnitub katte külge trukkidega, sarnaselt GroViaga, mida mainisid. See PL enda sisu pole tegelikult vormi õmmeldud. Kui uuesti katte juures kirjeldust loed, näed, et seal on kirjas, et kasutada imava sisuga, aga sobib ka vormiõmmeldud mähkme peale. Seega seal ei pea ilmtingimata olema mingi vormiõmmeldud või spets sisu. Kuna mul hetkel ka seda PL enda spets sisu pole, olen seda katet kasutanud ka Milovia ja Flip kuiva hoidvate sisudega ning Bababoo ja AlvaBaby bambussisudega.
   Ma enam ei mäleta kust ma need bodipikendused sain, need mul juba niii ammu. Mähkmepoed ostetakse jah suht kohe tühjaks, kui uus kraam tuleb. Nad ei jõua nii palju peale tellida, kui nõutakse. Hullult peab peale passima ja siseinfo uue kauba saabumisaja kohta on ikka hea asi. :D

  • Petit Lulu mähkmekatte sisse sobivad nende enda trukkidega kinnituvad sisud, aga saab kasutada ka mistahes firma vormiõmmeldud sisemähkmeid. Neid siis pigem soovitatakse öösel kasutada, kuna neil eriti suur imavus. Kui on soov mõne konkreetse Petit Lulu toote järele, siis saab soovidest veel teada anda Mähkmed.eu FB postkasti. LittleLambi bodipikendajad ja uued pastelsed taskumähkmed on ka juba teel meie poole ja peagi saadaval. Lisaks veel uued mustrid AlvaBabylt on kohe-kohe kohal.

 2. Väga lahe! Olen ise ka pigem mustrite sõber, AGA see sisemähe rändab küll ostukorvi (Sooduskood on super. Tänan!)!
  Miks just see mähkmekate? Kuidas teiste katetega tundub?

  • Mulle lihtsalt väga meeldib see TotsBots Peenut wrap. Kuna see vormiõmmeldud mähe ise on pigem paksem ja selline pussakam, siis minu arvates lapsel mugavam, kui veekindel kate on õhukesest ja pehmest riidest, nagu seda TB Peenut on. Aga kindlasti saab sisemähet kasutada ka teiste katetega. Kujutan ette, et hädapärast oleks see isegi taskumähkmega okei (taskusse ei pane midagi, ning kasutad seda lihtsalt nagu katet). :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.