Rökaööbikute hommikusöök

11805717_9123898321j66622_1307793950_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuidas hävitada iga jumala särk, mis sa lapsele selga paned? Anna talle mustikatega putru. Kui keegi teab, kuidas neid plekke välja saab, siis ma olen üks suur kõrv!

11846255_9123898054999j58_1220802365_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui te arvate, et koos on ainult pluus ja nägu, siis te eksite. Putru on ju vaja toppida kõrva, juustesse, silma, määrida seda mööda lauda ja kõik söögitooli kõrval olevad asjad tuleb ka ilmtingimata läbi katsuda.

11798491_912389j838833288_638916910_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aga ma tegelikult ei pahanda. Pesumasin meil töötab, vett ja seepi ka leiab, ning see rõõm lapse silmades on hindamatu.

11798081_912389j812166624_368577838_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ainus asi mind mind veidikene närvi ajab, on see, et ta vahepeal keerab täiega ära, ning hakkab puristama, nii, et kõik kohad on seda putru täis. Mustikad kukuvad maha, ja siis ma astun sinna sisse ja siis on vaip kõik koos ja siis on mu jalad sinised ja siis ei tule see mitte kuskilt maha ja… ohjah. Või siis lööb ta lusikat nii, et kõik lendab. Ja siis nutab, et mis mõteeees sa mulle süüa ei anna, ahhh?? The joy of having kids, ma ütlen. :D

11830300_9123931j52166290_882168232_n

Oleks siis nii, et tal on kõht täis ja ta lihtsalt rohkem ei taha, aaaga ei. Ta ikka käitub nagu näljahädaline ja kui ma siis uue lusikatäie talle annan, puristab selle mulle näkku ja riietele, siis määrib lauale kukkunud portsu veel mõnusalt laiali ka. Et noh, seda ikka KÕIKJAL oleks.

Keefiriga teeb ta ka vahel nii. Võtab lonksu ja siis mängib purskkaevu, ning sülitab selle suuure kaarega mööda tuba laiali. No see on alles toidu austamine, ma ütlen. Mina muudkui keelan, nagu lollakas, aga mis te arvate, mida teeb tema? Naerab loomulikult, nagu ma oleksin just aasta parima killu maha pannud.

11846251_912393032j166302_1203902186_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Põlle ta ka vihkab. See lendab kohe suure kaarega minema. Isegi, kui suure sõjaga selle talle kaela saan, üritab ta seda maha kiskuda ja lihtsalt röögib. Ma ei saa aru miks see teda nii koledal kombel häirib. Söögitooli kattest loobusin ma juba ammu. Ma ei jõua seda lihtsalt nii palju pesta. See on mingist väärakast materjalist, imeb putru sisse, kui see sinna natukene kauemaks seisma jääb. Ja sedasi jääb ta alati, sest ma lihtsalt unustan tooli pesta. Lähen pesen lapse ära, ning selle asemel, et korralagedust koristama minna, viin lapse mängima ja istun ise diivanile, enda auku tagasi. Mitte, et ma tegelikult saaksin kööki minna, ilma ühe teatud sabarakuta, aga noh. Vabandused, vabandused, vabandused. Ja järgmine kord, kui on vaja laps söögitooli panna, tuleb meelde, et oihh…

Tema pirtsutamine on ka suht annoying. Käitub nagu sureks kohe nälga, aga kui soojendad püree üles ja pakud seda talle – iuuuu, mis solk see on, söö ise kui tahad!

Nii, et titemammad, kelle laps alles sellesse lisatoidu staadiumisse jõuab – pange end valmis. Selline käitumine pidavat üsnagi tavaline olema.

Ma tahaks iga lõigu taha smaili panna, et te ikka aru saaksite, et ma nalja teen ja aru saan, et selline käitumine ongi osa tittedele loomulikust käitumisest ja, et ma ei ole päriselt pahane, ega kurda nagu mul oleks miski väga eriline (”paha”) laps. :D

Kas teie olete pigem selline emme, kes ei lase lapsel mökerdada, või pole teil segaduse vastu midagi? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

28 thoughts on “Rökaööbikute hommikusöök

 1. Mustikas tuleb pesus ilusti maha, ma pesen Persiliga ja üleni mustikased valged särgid said valgeks. Unustasin enne pesu millegagi kokku möksida, arvasin, et pesust tulevad siniselaigulised särgid aga ei tulnud.

  • Mul pole persil mitte ühtegi plekki välja võtnud, rääkimata mustikast.
   Muidu raskemate plekkide puhul teen mina nii, et võtan kohe riide seljast ning panen likku, et plekid täiesti sisse ei imenduks. Siis hõõrun Vanish plekieemaldiga ning jätan u 20min seisma ning siis masinasse ning pesen läbi. Pole ükski toiduplekk veel riidele jäänud. Üldjuhul mingist tittedele mõeldud pesupulbrist (minirisk, Mayer jms) loobusin, sest need raskemaid plekke välja ei pese. Kasutan Rexi ja see peseb väga hästi minu arust. Ariel ka, kuid lõhnab vängemalt. Pole mingit probleemi, et lõhnavaid pärast nagu pesupulber, vähemalt minul küll mitte :D

 2. Vanish Oxi Action aitab. Ausõna. Ma kunagi ajasin ühe suure mustikasmuuti endale seeliku peale ja seda veel tööl olles. Nii et koju pesema sain alles mitme tunni pärast. Leotasin mingi pool tundi oxi actioniga (see pulber). Ja siis veel nühkisin seda seelikut, noo et kaks seeliku poolt paned kokku ja siis hõõrud üksteise vastu, nagu ikka. :D Ja siis tuli jumalast ilusti maha. Kollane seelik oli veel ja isegi ei pleegitanud ära ega midagi.

 3. Mina olen kõik mustika-ja muud plekid lapse riietelt maha saanud kas Vanishiga või siis sapiseebiga. Enne masinasse panekut hõõrun pleki kas vanishi pasta või sapiseebiga kokku ja masinasse (pesugeeliks Neutral või Frosch).
  PS! Toiduga lagastamine ei ole paratamatus, mis lisatoiduga alustamisel kaasas käib. Minu laps on 2 ja ei ajanud Annu vanusena mitte kübetki suust välja, ilmselt oli igasugune toit tema jaoks liiga suur väärtus ja ei raatsinud raisata :D Praegu 2-aastasena kipub küll eksperimenteerima ja näiteks jogurtit veeklaasi ja tagasi kühveldama :P

 4. Mu 11-kuune on samasugune :D See kõige hullem perioon on vist (ptui ptui ptui) möödas, nii tihti enam ei purista, aga kui midagi tema lauakesele kukub, siis on jah vaja kätega seal sees plätserdada ja siis oma mögaste kätega enda juukseid sikutada ja silmi nühkida jne :D Aga eks nii nad ju arenevadki :) Plekkide pärast ma ka väga ei pabista, enamus riideid ongi ära rikutud toiduplekkidega. Ehk tuleks vanishiga maha, aga ma pole isegi viitsinud proovida..nagunii ajab kohe uued plekid peale :D

 5. Mul veel last pole, ja poe pesupulbrit ka ei kasuta, sest need ei lahustu lõplikult vees. Õde ajas mustikakisselli pluusile või kui on käinud murus püherdama, kõik tuleb kenasti maha. Lihtsam on sul vist ta enne sööki paljaks võtta.

 6. et Rex võtab ja Persil ei võta? Mu mäletamist mööda on need sama firma brändid, Rex on säästubränd ja Persil kallim. Vanasti müüdi ka mingit Orioni vms nimega, mis oli sama firma keskmise klassi pesuvahend.

  aga mustikaplekkidest – kohe külma vee alla likku. ja Selveris mu meelest on müügil pisikesed plekieemaldaja potsikud, ma nagu oleks mustika oma ka näinud aga ise olen tavalise külmas vees leotamise + pesupulber abiga puhtaks saanud.

  • Jah, olgu nad siis või sama firma omad, aga Rex on pesnud 10x paremini, kui Persil :). Nagu näha, siis ei kehtigi reegel – mida kallim, seda parem :) ( kuigi ma ei tea, mis nende hinnavahe on, sest ma ei osta pesuvahendeid hinna järgi, vaid selle järgi, et pesu puhtaks ikka saaks ). Jutt siis pesugeelist/kapslitest.

   Aga üldjuhul, kui sa tõesti riide kohe likku paned ning ära pesed pulbriga, siis tuleb ka plekk välja. Mida hiljem likku paned, seda halvemini välja tuleb.

 7. Mina mingil momendil lihtsalt loobusin plekkide eemaldamise üritustest. Täiesti aja raiskamine. Palju lihtsam on panna söömise ajaks selga sellised riided, millest kahju pole.. Nii on meilgi “trööpamise” ja “linnamineku” riided.

  • Meil on ka kodu ja linna riided. Aga nädalaga on kõik trööpamise riided plekilised, ja tahaks ju ikka enam-vähem välimusega asju lapsele selga panna. :D

 8. Meil aitab mustika vastu Vanish, :D Kartsin ka, et ei tule välja, aga Vanishiga tõesti tuli. Kallis on aga toimib :D

  • Koduriiete peale väga ei raatsi raisata. :D Aga noh, samas ega uued riided ka odavamad pole. Ja päris üleni plekkidega kaetud riideid ei taha enam selga ka panna. :D

 9. Soovitan katsetada sapiseebiga. Hõõrud pleki seebiga kokku, jätad natukeseks seisma ning siis masinasse. :)
  Ja sinu olukorras ma vist tõesti söödaks last ainult mähkme väel, kui toa temperatuur seda lubab :)

 10. Mökerdagu palju tahab. Täiesti ükskõik. Kasvab vabalt lapserõõmudes ja mulle koristada meeldib.
  :)

 11. Minul on igasuguste plekkide vastu aidanud Ace Delicate, suur pudel maksab 2 sentidega midagi. Mina ei leota midagi, enne kui masinasse panen pesu, siis teen selle vahendiga plekkide kohad kokku, veidi hõõrun ja siis masinasse. Võib veel masinasse ka pool korgitäit kallata. Pärast on kõik plekitu :)
  Sellega olen saanud lahti maasika,mustika, mustsõstra jms “rasketest” plekkidest.

 12. Mul laps küll alles 7,5-kuune, aga seda lagastamist ikka jagub (ja ilmselt läheb veel hullemaks kui ta ükskord ise söömist hakkab harjutama). Kuna praegu soojad ajad ka, siis söömise ajaks ma lihtsalt võtan lapsel riided seljast, jätan vaid mähkme jalga. Nii kõige lihtsam ja siis võib mökerdada palju tahab, sest eks ikka kipub käega suud hõõruma, siis selle pudruse käega silma, juukseid, kõhtu jne. Pärast söömist kiire käik vannitoas ja korras :)

  • Ma ei ole eriti Annut paljaks võtnud, sest arvan, et see tool on ju jahe ja vastik vastu paljast ihu. :-/

  • Mähku väel ei ole hullu :) võid mingi rätiku alla panna kui tahad. Vähem pesemist ikkagi.

 13. Mustika ja ka muude marjade plekid tulevad väga hästi välja sidrunihappega. Plekk märjaks, sidrunihappe puru peale, natuke seista lasta ja masinasse. Toimib ka vanade plekkidega, lihtsalt tuleb lasta natuke kauem seista.

 14. Täiesti juhuslikult avastasin mustikal käies, et pampers sensitive niisked salvrätikud teevad naha mustikaplekkidest täiesti puhtaks. Riiete puhul peaks sapi seep aitama, ma pole täielikult plekki välja saanud. Nüüd lähen proovin niiske salvakaga pükstelt ka pleki maha saada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.