Soodne ja turvaline ostlemine välismaal, ehk ostaeu.ee tuleb appi!

Kui minuga võttis ühendust sellise lehe nagu OstaEU turunduse eestvedaja ja uuris kas ma tutvustaksin teile nende teenust, olin ma alguses veidi kõhklev. See välismaalt läbi vahendajate tellimine on mulle alati tundunud pigem kahtlane ja ka väga keeruline, seega ei ole ma kunagi sellesse väga süvenenud. Nüüd aga võtsin kätte ja hakkasin uurima, sest tänu sellele, et ma siin veebruaris järjekordselt sünnitama plaanin hakata, on mul beebi jaoks ikka üht-teist vaja muretseda ja nagu välja tuleb, siis paljusid neist asjadest Eestis enam saada ei olegi. Lisaks on aeg hakata mõtlema ka jõuludele. Ma avastasin siin ükspäev, et jõuludeni on jäänud vaid kaks palgapäeva, saate aru jah!

Pin by Kamela Bryan on gifyoutube.com | Funny gif, Surprise face, Hattie mcdaniel

Kuna ma olen pigem see vend, kes on kohal 20 minutit varem, kui 5 minutit liiga hilja, on minul tavaliselt jõulushoping tehtud juba novembris, või kõige hilisemalt detsembri alguseks. Ja siis ma vaatan mõnust mõmisedes teleka vahendusel pealt, kuidas ülejäänud maailma 23.detsembri õhtul pead-jalad koos kuskil kaubanduskeskuses hullu panevad…

Evil Laugh - Reaction GIFs

Ühesõnaga, hakkasin mina siis seda välismaalt tellimise asja uurima ja mis ma avastan – väljamaal on ikka väga palju rohkem valikut ja tihtilugu ka tunduvalt soodsamalt, kui meil siin Eestis.

Novembris on tulemas ka Must Reede, ehk Black Friday (27.november vist?), mille raames teevad paljud poed üle maailma suuri soodukaid ja mitte selliseid nagu Eestis, et kuulutuses on ”Alates -70%!!!!” ja siis reaalsus on see, et üks asi on -70% ja ülejäänud -10%… Eestis on vist 9.nov mingi E-esmaspäev vms ka, kus siis lubatakse ”suuri soodkaid”, aga no elame näeme. Igatahes, ma passin sellele Black Friday asjale peale, et äkki joppab ja saab väljamaalt veel parema hinnaga vajalikku kraami tellida, kui muidu.

Näiteks tahan ma jõuluvana kingikotti oma Frozeni fännist Annule kinkida Elsa-Anna teemalist Lego. Komplekt, mis Eestis maksab 79 euri, on Saksamaa Amazon lehel kõigest 52 euri! See on ju täiesti ajuvaba.

Lego2

Lego1

Huvi pärast vaatasin siis kohe ka selle Lego dinosauruse, mille plaanin Joelile osta, hinna sealt samast lehelt järgi. Eestis maksab see dinosaurus 16 kuni pea 20 euri. Amazon.de lehel aga kõigest 9.99Dino2

Dino1

Hinnad on ju kenad, aga kuidas siis ikkagi see välismaalt, läbi vahendaja tellimine käib või miks sellist teenust üdse vaja on? Aga vot sellepärast, et paljud firmad lihtsalt ei saada oma kaupa Eestisse. Või kui saadavad, siis väga kalli raha eest. Ükskord ma näiteks hakkasin otsima water wipes niiskeid salvrätte, sest need on 99,9% veest ja greibseemne ekstraktist, sh juttude järgi maailma kõige puhtamad niisked salfad, aga Eestis on need jällegi marukallid, 4-5 euri pakk. Kasutasin neid kunagi Joeli beebiajal ja mulle need nii meeldisid! Pampers, Huggies jms on minu arvates täielik õudukas, nendega ei kannata isegi tolmu võtta… Igatahes, välismaalt leidsin water wipes 12 pakise kasti 35 euro eest, aga postikulu oleks tulnud pea 40 eurot, seega kaotas välismaalt tellimine minu jaoks tookord igasuguse poindi. Ja siinkohal tulebki appi ostaEU, kes tarnib selle kauba sinuni pea olematu raha eest!

Samm sammult:

reg

 • Kui oled väljad täitnud ja kinnitanud, saadetakse sulle e-maili peale kinnituse link. Kui sa sellel lingil vajutad, tuleb sulle ette leht tekstiga: ”Isikusamasus tuleb kinnitada”.isikustamine
 • Sina vajutad ”kinnita isikusamasus”. Seejärel suunatakse sind panka ja see isiku kinnitamine maksab ühe euro. See on vajalik selleks, et siduda konto sinu reaalse isikuga. Ausalt, ei ole pettus ega midagi sellist – ma ise tegin selle kõik samamoodi läbi ja maksin selle ühe euro.
 • Kui su isik on kinnitatud, näed sa enda nimele vajutades ja ”ladude aadressid” valides erinevate maade ladude aadresse, kuhu sa saad siis oma pakid tellida.

laod

 • Kui sul on nüüd ladude aadressid teada ja sa oled välja vaadanud kaubad, mida soovid tellida, tuleb sul lihtsalt vastava maa lao aadress sisestada e-poest tellides enda andmete alla, umbes nagu sa elaksid sellel aadressil (siis sa enda Eesti aadressi sinna ei kirjuta!). Kindlasti tuleb sul jälgida, et sinu nimi ja ladude aadressid saaksid korrektselt kirja, sest vastasel juhul ei ole võimalik pakki sinu isikuga siduda.
 • Kui sul on kauba eest makstud, peab e-pood selle saatma sinu poolt nimetatud lao aadressile. Laost saadetakse see siis omakorda edasi Eestisse.
 • Kui kaup on Eestisse jõudnud, muudetakse su kontol saadetise staatust – saadetis on jaotuskeskuses. Siis tekib sul ka võimalus valida kohale toimetamise ja maksmise viis ning saad tasuda osutatud teenuse eest.
 • Kui postiteenuse eest on makstud, saadetakse kaup sinu poolt valitud viisil sinu poolt valitud aadressile/pakiautomaati.

Lisainfo

 • See, kui kaua võtab aega e-poest kauba tarnimine sama maa lattu, oleneb juba selle maa kulleritest ja poest endast (poodide kodulehtedel on ilmselt vastav info olemas), aga laost Eestisse peaks kaup jõudma mõne päevaga.
 • Saadetised sisestatakse süsteemi ja sa saad konto oleku muutusi jälgida. Oleku muutumisest teavitatakse sind ka e-posti teel.

OstaEU vahendusel saab tellida Saksamaa, Inglismaa, Poola, Leedu, Prantsusmaa ja Itaalia e-poodidest, nende hulgas näiteks ka Sportsdirect, Tommeetippee, MamasAndPapas, Nike, Sephora, MarksAndSpencer, Next jpm tuntud firmad, kes muidu Eestisse pakke ei tarni või teevad seda tunduvalt kallimalt, kui keegi meist tegelikult maksta tahaks. Vaata nimekirja ostaeu.ee/kust-osta. Aga, kui sa tead või leiad ise ka mõne eelnimetatud maa e-poe, siis ka neist võid sa vabalt nende ladude aadressidele tellida, sest too nimekiri seal ongi vaid näitena teile ette toodud.

Ühe postikulu eest saab korraga tellida vaid ühe maa lehtedelt – näiteks sa võid tellida kasvõi 10lt erinevalt Saksamaa lehelt ja need saadetakse sulle ühe pakina. Aga sa ei saa tellida 2 pakki Saksamaa lehelt ja 3 pakki Poola lehelt sama tasu eest, sest need vahelaod asuvad lihtsalt erinevatel maadel ja tulevad sinuni erinevatest kohtadest. Kui soovid tellida erinevate maade lehtedelt, tuleb sul kahjuks tellida need erineva aadressiga ladudesse, st maksta ka kahe erineva paki tasu. Tutvu ladudest sulle Eestisse tarnimise hindadega ostaeu.ee/hinnad.

Seega soovitan ma korraga nimekirjas ette võtta vaid ühe maa poed. Sealt saad kenasti panna filtreeringusse maa ja siis eraldi veel valida ka valdkonna, kui soovid.

kustosta

Ma olin täitsa üllatunud, et ka välismaal on sellised lehed, nagu 1a, RDE jne. Huvi pärast uurisin kohe järgi, et kas ja kui suur on neil lehtedel hinnavahe Eestiga. Enamus asju oli isegi sarnase hinnaga, mõni asi aga oli siiski palju soodsam, nagu ikka. Näiteks need bluetooth kõrvaklapid – Leedu 1a lehel 114 euri, Eesti omal 138 euri.

Ja siis leidsin veel sellise lehe nagu bysmaquillage.fr kus on müügil BYS ilutooted. Mul on näiteks üks selle firma peitepulk ja see on lihtsalt imelineee! Mul on väga hele nahk, eriti veel talvel ja ikka jube raske on leida jumestuskreeme jms tooteid, mis minu nahal jääksid reaalselt ka loomulikud ja heledad. Ja jällegi see hind – seal lehel on see peitepulk neli euri sentidega, mina ostsin enda oma Eestist 7-8 euroga…

Nimekirja lapates jäi ette ka apteegikraami müüv leht. Jällegi, hinnavõrdluse eesmärgil otsisin üles Lansinoh rinnapadjad, mille ma just Eestist ostsin 9.90 eest. Aptekagemini.pl müüb seda sama kogust 5.73 euroga. Vaatasin järgi ka enda rasedavitamiinid. Eestis maksab 30 tabletiga pakk Eleviti vitamiine kuskil 9-10 euri, sellelt lehelt saab 100 tabletiga paki 128.99 PLN eest, mis teeb siis 28.25 eurot, kui google mulle nüüd asja õigesti näitab.

zlott

Paljudes poodides on ju nii, et enda riigi piires on neil tasuta tarne või tekib see mingi teatud ostusumma juures. Seega, näiteks Saksamaa e-poest Saksamaa lattu tellimise eest sa siis postikuu maksma ei pea ja maksadki vaid ostaEU’le need mõned eurod selle eest, et nad kauba sulle Eestisse saadaksid. Ja kuna sa saad soovikorral sama maa erinevate e-poodide tellimused ka üheks suureks pakiks miksida, tuleb lõppkokkuvõttas postikulu kordades väiksem.

Kas ja kui palju teie välismaalt tellite? Olete varem OstaEU teenustest kuulnud, või neid isegi ehk kasutanud juba? Kas minu seletus tegi nüüd seda tellimise protsessi veidikenegi selgemaks?

#koostöö

Comments

comments

6 thoughts on “Soodne ja turvaline ostlemine välismaal, ehk ostaeu.ee tuleb appi!

  • No ma kõiki lehti ei vaadanud nii täpselt selle transpordi mõttega üle, korjasin tuntumaid välja. Ma ise ei ole vist tellinud sealt ka.

 1. Aitäh selle puust ja punaseks eest ! Lähen kohe luurele ja siis jään black Friday’d ootama :D
  Tean, et sellised vahendajad on olemas, aga olen ikka mõelnud, et ah, ei viitsi mässama hakata. Aga nüüd on küll nädalavahetus sisustatud !

 2. Üks riik, kust need vahendusfirmad pole taibanud vahendamist teha, on… tatatataaa – Soome. Ikka tuleb otsida kellelgi kellegi tuttav vmt vahendaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.