Sünnapaanika

Kõigest paari nädala pärast saab Ann AASTASEKS! Ma parem ei hakka jälle ulguma, et aeg läheb liiga kiiresti ja alles ta sündis, ja alles ta oli nii hädine ja õrn, ja alles ma nutsin, et imikuga on nii raske, et ei tea kumba aknast alla heita – kas ennast, või teda! :D Alles ma olin rase pall… Nüüd olen niisama pall.
Täita imelik mõelda, et aasta tagasi olin padurase ja ootasin oma ilmaimega kohtumist. See oli nagu eelmine kuu, mitte eelmine aasta. Oehhh!!!
Aga mis kõige hullem, mul pole tema peo jaoks mitte kui midagi organiseeritud!

Alguses oli probleem selles, et ma ei teadnud kas saame selleks ajaks majja, või peame ikka korteris kükitama. Mõtlesin, et kui saame majja, siis kindlasti teen peo kodus. Aga nüüd kahtlen, sest kuigi ruumi on nii, et tapab, siis mul pole ju söögilaudagi. Rääkimata siis mingist suurest lauast, mida külaliste jaoks üles panna. Toole ka ei ole. Ja kas külalised üldse saavad-viitsivad 200 km maha sõita, et siis paari tunni pärast jälle tagasi kolistada? Pärast teen hullult süüa, sätin siin kõik ära ja kohale tulevad ainult mõned üksikud. Kas see üldse on mõeldav, et ma kutsun siia 40 inimest? See oleks nagu jõulude ajal maal, kui mina laps olin…
Kedagi kutsumata ju jätta ei saa, sest kõik on täpselt sama lähedased (mul on 3 onu, kel kõigil on omakorda 2 täiskasvanud last peredega). Pluss veel mehe vanemad ja õed-vennad ja paar tuttavat-sugulast.

Seega tuli mõte, et mis siis kui teeks peo kuskil Rakveres, siis on kõigil hea tulla. Aga samas on minul jälle raskem liikuda… Ja kui juba Rakveres, siis ilmselt kuskil mängutoas, sest kui juba mingi ruum rentida, siis pigem ju mingi selline kus on lastel ka midagi teha, kui sama hinna eest mingi pooltühi ruum, kus on lihtsalt lauad. Aga kui suured need mängutoad üldse on? Ma ei usu, et ma sinna 40 inimest sisse pressitud saaksin. :D Ja pealegi, enamus külalistest on siiski täiskasvanud… Seega siis ikkagi mingi suvaline saal? Aga kus ja milline – ma pole enam Rakverega kursis ju…
Ja toitlustus ja kook ja kes pildistaks pidu ja mis ja kus ja kuidas ja miks ja kas üldse.
Ühesõnaga – täielik porr! Mu pea valutab juba… See aeg tuli kuidagi nii järsku, kuigi olen juba mitu kuud sellele mõelnud.
Praegu oleks viimane aeg asi paika panna ja külalistele helistada, aga ma ju ei teaaaaaa.

Mõtlesin, et kui kodus, siis ehk teen Rootsi laua moodi asja, aga inimesed tahavad ju ikkagi istuda ka. Ja mida sellisele lauale üldse panna? Ehk peaks kuskilt toole ja värke laenutama, aga kust? Ja kuidas kaunistada? Ehk peaks ka selle plakati tellima, nagu Katre oma Annule tegi, sest see on nii armas – aga palju see veel maksta võiks ja kas seda enam üldse jõuab teha? Ja tegelikult, kõik peaks olema soodne, sest me oleme hetkel rotid ja kõik raha kulub majale…

Soovitage Rakveres head koogimeistrit ja kohta, mida ehk paariks tunniks rentida saaks? Mida teie teeksite, kui kodu pole veel päris valmis ka, et külalisi vastu võtta? Ma tean, et ma panen veits üle ja Annu ei saa niikuinii eriti aru mis toimub, aga tähistamata ka jätta ei taha – esimene sünnipäev ikkagi.
 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

22 thoughts on “Sünnapaanika

 1. Ma heameelega teeks sulle plakati, aga kuna ma ise ka rott, siis tahaks nats vahelt ka näpistada jah. :D Samas aga ei ole see keeruline ettevõtmine vast ise ka. Ega ei peagi ju näiteks photoshopis tegema ja printima, vaid võid lihtsalt teha ka tavalisele A3 paberile käsitsi. Ilmutad paar pilti, lõikad/kärbid neid, kleebid paberile ja markeriga kirjutad juurde neid fakte jne. :) Võibki ka väga äge saada! :)

  • Mul pole sellist annet, et seda käsitsi teha. Mu kirjutised näevad välja nagu sealt oleks mustade jalgadega vares üle kõndinud. :D

 2. Kuigi ma Sind ei tunne ja uut kodu näinud ei ole, siis julgeksin soovitada kodust pidu ikkagi. Sest: 1) on ruumi, aga raha vähe; 2) inimesed tahavad nagunii uut elamist näha; 3) võib välja mõelda toreda teemapeo – nt. piknik, siis pole toole vajagi (vaiba või lina peale saab istet võtta või mõne padja peale, vanemad inimesed vast saadav osad diivanil istuda, köögitoolid ju ikka on, need on ka abiks).
  Lapsed saab väiksema (diivani)laua taha istuma panna, kui suurt lauda-toole pole. Suurematele saab katta rootsi laua, nagu plaanisid.

 3. Mina teeksin Sinu asemel kodus peo ja ühendaks soolaleiva, kui ka sünnipäevapeo. Võib-olla see kõlab imelikult, aga ma olen päris kindel, et siis tuleb rohkem külalisi, sest siis mitu põhjust koos ;).

  • Ahjaa, ja mina teeksin lihtsalt nö. külma laua, ehk küpsetaksin lehttaignast pirukaid, erinevad salatid jms. Sellise tavalise peolaua ilma sooja söögita :).

  • Kolmas kommentaar ka veel juurde…. Paari nädala pärast võib veel täitsa normaalne ilm olla, et õues liha ja vorsti grillida, et siis neid toas süüa. Lõpuks on mehed nagunii väljas ja grillivad ja naised toas ja imetlevad Annut.

  • No jah, aga kui inimesed tulevad kaugelt ja pärast peavad veel tagasi sõitma, oleks ikkagi viisakas sooja toitu ka pakkuda. Muidu peavad peale sünnipäeva veel kuskile sööma minema. :D

  • Salatit lihtsam teha, kui sooja toitu. Kõrvale viinereid või vorstikesi soojaks teha ja voilaa. :)

 4. Meie tegime peo kolmes jaos. Kl 12 tulid minupoolsed sugulased, kl 16 mehepoolsed ja paar päeva hiljem kutsusin sõbrannad oma lastega külla. Selline süsteem sobis päris hästi. Meil ka suurt söögilauda ei ole. Rahvas istus diivanil ja toolidel ning süüa käidi laualt võtmas. Söögiks midagi erilist ei teinud – kartulisalat, ahjus küpsetatud toorvorstid, kotletid, tikuvõilevad, kana taignas, pärmi-lehttaignast tehtud juustupirukad, singirullid, puuviljad, juurviljad, tort.

  Eelmisel õhtul kaunistasin tuba õhupallidega ja värvilisest paberist lõikasin lapse nimetähed välja ning kleepisin need seinale. Kusjuures see sein kujunes heaks pildistamise kohaks. Nii mitmedki tegid selle seina taustal sünnipäevalapsega pilti :)

  Plakati lapse andmetest tegin ka, aga palju tagasihoidlikuma, kui Katre oma. Idee sain siit http://lauravihik.blogspot.com.ee/2015/02/ideid-lapse-esimeseks-sunnipaevaks.html. Lauale panin ka albumi, kus tähtsamad ja ägedamad tabamused esimesest eluaastast.

  Teise tuppa viisin kõik lapse mänguasjad ja küllakutsutud lapsed said peo ajal seal kenasti mängida – ei töllerdanud niisama jalus :)

  Pildid saime ka kenasti oma jõududega tehtud. Vahel tegin ise pilti, vahel õde ja mees.

  Kokkuvõttes jäin peoga väga rahule.

 5. Ma arvan ka et võiksid Annu sünnipäeva uues kodus pidada :) see annab sulle endale rohkem aega ettevalmistusteks, samuti ei pea sa raikama raha, mida võiksite uue maja sisustamiseks ja remontimiseks kulutada (arvesta, et mängutuba 3h maksab umbes 90 eurot, tellimuse peale kook 4kg vähemalt 60 eurot jne). Sünnipäev on eelkõige Annul ja ma leian, et sa ei peaks mõtlema sellele kas kõik saavad tulla jne – need kes soovivad leiavad alati võimaluse, et tulla ;)

 6. Mina olen niisugune ema, kes ei korraldanudki lapse aastaseks saamise puhul külalistega sünnipäeva. Olime pereringis, laps, mina, lapse issi, meie mõlema vanemad ehk lapse vanavanemad ja minu noorem õde. Tundsime end koduselt, pidulikult ja hästi, sest tegemist on ju meie pere suursündmusega. Lapsele endale ei jää ju tema aastane sünnipäev niikuinii meelde. Meie jäime kõik väga rahule. Kingitustega ka ei pingutanud üle. lihtsalt vajalikke asju ja mänguasi ja minule (emale) ka natuke, issi sai suure lillekimbu oma lemmikkoogiga.

 7. See Katre tehtud plakat on päris vinge idee. Ma mõtlesin kohe, et vaat, kui vinge oleks seda teha oma äsja kümne aastaseks saanud poja kohta. :D

  • Igati tore ja sobiv idee ju. Ega kuskile kirjutatud ole, et mis vanuseni seda teha võib. Hell, ma teeks enda kohtagi :-D

  • :D Ma enda kohta teha ei saa, kuna mul enda sünnikaaluja esimeste hammaste ja muu sellise kohta info puudub. Kahju, et emme kusagile seda üles ei märkinud. Ja nüüd enam ei ole emmet, et seda tema käest küsida.

   Aga, ma juba teen eeltööd oma poja kohta. :D

 8. Esiteks, miks nii palju külalisi? Kõige-kõige lähedasemad võiksid tulla. Peale sellist tramburaid võib laps mingi haiguse saada.
  Teiseks, keegi siin juba mainis, et soolaleivapidu ja sünnipäev ühes. Soolaleivapeo mõte ongi sellest, et kui alles alles kolisite, ja asjad on kastides pakkimata siis ongi õige aeg korraldada. Külalised istuvadki kastidel või võtavad endale kaasa patju millel istuda ja ongi korras! Ja mängutubades on ka niipalju pisikuid, et… nii väiksega parem kodus teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.