Suurfirmadel on ikka küüned enda poole

Tegin eelmisel nädalal üleskutse, et andke mulle teada perekondadest, kus kasvavad erivajadusega lapsed. Loe üleskutset SIIT! Neid kirju ikka aina koguneb, aga teate mis on kogu loo juures äärmiselt kurb? Ma olen kirjutanud pea KAHEKÜMNELE firmale, kust tänaseks päevaks olen tagasi saanud KAKS kirja, ning needki negatiivse vastusega.

Ma lihtsalt ei saa aru! ”Vabandust, pole huvitatud” – mul kulus selle kirjutamiseks kolm sekundit! Kas tõesti on nii raske see vastus saata? Ei no, selles mõttes, et ma saan aru küll, et nad saavad neid abipalveid, koostöö pakkumisi jms ilmselt iga päev, aga vastata oleks siiski viisakas, ei? Minul tekivad igatahes vastumeelsed tunded nende firmade suhtes ja edaspidi pigem väldin nende toodete ja teenuste kasutamist. Lihtsalt…nõme.

Ma ei tea mis on nõmedam – kas nemad, et ei soovi mu heategevuslikus projektis kaasa lüüa, või mina, arvates, et olen piisavalt hea kirjutaja, et nad üldse tahaksid nõus olla… Ühesõnaga, mu ilus plaan hakkab kolinal läbi kukkuma, sest firmad ei ole isegi vaevaks võtnud mulle vastata ja see ajab ausalt mul kopsu üle maksa! :(

Ilmselt peab käiku minema plaan B, et abivajajad siiski oma kingitused saaksid. Nimelt mõtlesin ma teha midagi Maxima jõulupuu sarnast – paneks soovid listina üles ja siis on vabatahtlikel võimalus valida kes, kas ja mida abivajajale kinkida sooviks. Hetkel on mul juba kaks vabatahtlikku olemas, kes on olnud nõus panustama kumbki 50 euroga. Super! Aga seda on kahjuks siiski vähe, sest hetkel on kingisoovi avaldanud juba pea 10 inimest. 10 pole ka palju, aga arvestades, et mul on hetkel täpselt null sponsorit olemas, on seegi päris korralik arv ja ma ei taha ju mitte kellelegi pettumust valmistada. :(

Enamik sooviksid minna kuhugi lõõgastuma – spaa, massaaž, kino vms, aga on tulnud ka soove näiteks kohvimasinale, pulsikellale, ehetele jms. Ehk seisab kellelgi kodus kasutult mõni korralik ese, mida võiks mõnele abivajajale kinkida? Või kui soovid ise mõnele lapsevanemale kingi-sponsoriks olla, anna teada! Sõitku need suurfirmad siis oma rahamägede otsas põrgusse ja teeme selle asja ise ära! :D

***

Ajal, mil seda postitust kirjutasin, taggis keegi mu üleskutse postituse alla ühe ilustuudio ja kõigest kümne minutiga sain ma projektile ühe lisaõla juurde! Aitäh!

Comments

comments

12 thoughts on “Suurfirmadel on ikka küüned enda poole

 1. Firmadele tuleb helistada, meilitsi on neil väga kerge keelduda või lausa ignoreerida, aga otse suheldes (kohale minnes või telefonis) on jutt hoopis teine, kes ikka tahab otse niimoodi resoluutse ei öelda…

  • Võimalik jah, aga mina olen rohkem kirja inimene ja reaalselt kellegiga rääkimine on mulle jällegi keerulisem. Aga eks ma pean end kokku siis võtma, kui teisiti ei saa. :D

 2. Hei, ma loodan et sa ei solvu, aga teemaga veits tuttev olles annaks sulle natuke nõu:
  Absoluutselt kõigil on “küüned enda poole”. Suurfirmad ilmselt ei taha koostööd teha eraisikutega. Ma ei mõtle sinu kohta midagi halvasti, sa oled ülitubli, aga suurfirmat motiveeriks sellist asja tehes ikka korralik PR ja pigem osaletakse siiski suuremate tegijate ja organisatsioonide heategevuskampaaniates. Ma arvan, et mingi tundmatu blogija kiri (st nende jaoks tundmatu) ei jõua sekretäri postkastist kaugemalegi. Mida sa nendele firmadele lubaksid, milline oleks kajastus jne jne. Mis nende motivatsioon peaks olema? Ei saa jääda lootma ainult nende empaatiavõimele, sest sorri, seda neil ei ole.

  Soovitan abi küsida pigem väiksematelt ja kodumaistelt firmadelt. Suurfirmad on sageli osad suurtest korporatsioonidest ning igasugused toetus- ja kampaaniaotsused tehakse hoopis kuskil kaugel ja kõrgel ammu ette ära. Aga ära anna alla ja palju edu!:)

  • Eks ta ole jah nii, sest ma esimest korda üritan midagi sellist teha ja pole veel ju väga kursiski kuidas need asjad nende arvates käivad. Ma mõtlesin pigem, et no mis see paar kingitust siis sebida on, käkitegu. Ma ei plaaninudki sellest mingit elusuurt sündmust teha, et PR projektid ja puha… See postitus oli mul veidi selline ‘murdumise hetk’, et no mismõttes… Kurb polegi ma otseselt sellepärast, et nad osaleda ei taha, vaid pigem selle pärast, et nad isegi vastata ei viitsi. Küll ma need kingid abivajajatele saan, ühel või teisel viisil. ;)

 3. Kommenteerin siis teiselt poolt. Saame umbes 4 sellist kirja iga kuu. Vastame alati, aga nagu igal ettevõttel, siis on meil, olemas nimekiri ettevõtmistest, mida toetame. Lisaks kirjutasid ilmselt üldmeilile ja sinna tuleb kohutavas koguses reklaami, annab välja sorteerida neid asjalikke kirju. Lisaks mõned inimesed panevad pealkirja sellise, et arvad et reklaamkiri või muu jura. Kui ma seda nimekirja vaatan, siis minu meelest veidi ebareaalsed jõulukingisoovid, kohvimasin?

  • Miks kohvimasin ebareaalne on? Vaevalt, et ta mõtles mingi mitmesaja eurist uhket masinat, millega lattet teha. :D

 4. Mina tegin paar aastat tagasi riiete näol korjandusi ja nt oma sõprade/sugulaste/tuttavate seas korjasime kokku kuivaineid + mänguasju + nt värvimisraamatuid, vahendeid, maiustusi suurperedele + lastele. Seejärel panustasin ise nt fotosessiooni kinkekaartidega. Ja kirjutasin nt Apollo kinole, Babyback Ribs + veel mõned pisut väiksemad kohvikud. Isegi Tervise Paradiis kinkis ühe kinkekaardi. Ehk et mitte kõik 4-5 pere ei saanud samu asju aga nt suuremas hädas peres sai lõõgastuda, kui väiksemas hädas pere sai siis kinno minna. Takko nt kinkis ühe pere suuremale poisile omal valikul talvejope. Selliseid pisikesi asju :) Söögi ja pisemat kraami (kõik asjad uued) sai ikka mitmeid suuri kaste igale perele.

  • Nii tore, et sellise asja ette võtsid! :)
   Ja ega minagi kirjutanud sellise mõttega, et üks firma kõik kinni plekiks, või mitmesaja euriseid kinke teeks. :/

 5. Minul on kodus kasvamas 10 aastane raske puudega poeg. Ettevõtmine, mida kavatsed läbi viia on tänu äärne. Aga… Lugedes kingisoove, siis saaks kolinaga nagu ämbritäie vett pähe. Ütle palun mulle millega on põhjendatud soovid kohvi asi, ehted??? Ma mõistan, et üks Spa külastus või kinoskäik ehk ka teatrpiletid. Lisaks töötan meie perefirmas ja selliseid meile tuleb palju, et mitte öelda väga palju. Kes soovib lapsele sponsorlust iluuistumaiseks, kes toetust õpinguteks jne. Tunnistan, et üldjuhul ignoreeri neid ettevõttes. Eraisikuna aga toetan koeri ja Kingitud Elu fondi.

  • Aga miks ei võiks ema kingiks soovida mõnda armast kaelakeed või kohvimasinat, et hommikul head kohvi nautida? Põhimõte ju oligi, et ema saaks midagi, mida ta endale ehk niisama ei saaks lubada…

 6. Tegelikult on selliseid algatusi väga palju ehk see tõttu firmas loobuvad. Võrumaal organiseerib Saagu Valgus jõulukingitusi abivajajatele. FBsse pannakse soovid ja siis inimesed valivad, kelle soovi täidavad. Mitu aastat juba minu meelest hästi töötanud. Samuti olen ise nii kingitusi teha saanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.