”Ta ei hinga!”

Kui laps väga pikalt ja rahulikult maganud on, siis on mul kombeks käia teda katsumas. Et noh, kas ikka hingab. Ja vahepeal, kui ta mul kaisus on, siis olen ka läbi une käe kõhule pannud, et tunda ta rinna kerkimist. Nii ka tol ööl.

Magasime kolmekesi rahulikult ja ühel hetkel mina poolärkvel olles jälle katsun, et kas laps ikka hingab, et nii rahulikult magab. Muidu ikka vahepeal teeb häält või siputab läbi une.

Katsusin ta kõhtu ja tunnen, et see ei liigu. Ja ma ehmatasin end lolliks. Raputan teda kergelt, et saada mingit reaktsiooni. Ei midagi. Rahmasin siis teki pealt ära ja nägin, et ta on selili vajunud, aga pea oli täpselt nii nagu ta oleks ikka veel külili. Ma olin katsunud tema kõhu asemel, tema külge…

Te ei kujuta ette ka kuidas mu süda tagus. Mul oli selle mõne hetke jooksul tunne, et terve mu maailm on kokku kukkunud. Kõige õudsam tunne üldse on karta, et su laps on surnud.
Nüüd tagantjärele on see muidugi täiesti totter ja lollakas, aga tol hetkel… scariest moment in my life.

Lohutage nüüd mind ja öelge, et ma pole ainuke uhhuu ja ka teil on midagi sellist ette tulnud? 

Deeeeem, üks kuu juba siin hullaris :D

Emme silmatera

Comments

comments

11 thoughts on “”Ta ei hinga!”

 1. Lohutan siis, mul vanem tütar 4.5 aastane ja ma siiamaani kontrollin teda. :D kui beebi oli siis ma käisin kohe meelega kiusama ja kõdistamas teda, kuna kõhtu katsudes ei saanud aru, hingas lihtsalt nii vaikselt. Teise tütrega on sama lugu.

 2. Mul on poeg kohe 10 aastane ja ma ikka käin teda kontrollimas :) Et kas hingab. Totter, ma tean. Aga ema süda peab ikka rahul olema , eksole:)

 3. See, et magavat beebit kontrollida on täitsa ok! Ma mõtlesin, et see kuidas ma oma 4 ja 5 aastaseid aeg-ajalt magamise pealt kuulatamas käin on haiglane. Näen eelnevatest kommentaaridest, et ma olen täiesti terve :D

  Eks beebidega ongi keerulised lood, kui liiga palju nutab, mõtled, et äkki midagi tõsist ja peaks ikka kiirabi kutsuma. Kui liiga palju magab, muretsed. Kui liiga kiiresti siputab, muretsed. Kui liiga vähe magab, muretsed. Kui ei kaka, muretsed. Kui liiga palju kakab, muretsed jne jne…

  • Täpselt! Üks pidev muretsemine ja arve pidamine :D ma ka alles siin põdesin, et laps sööb kuidagi palju. Ja nüüd sööb vähe. Koguaeg igatepidi häda. :D

 4. Mul poika 2,5 aastane. Ja samuti kontrollin. Vahest olen isegi öösel üles ehmatanud ja kontrollinud, kui terve öö ilusti magab, ta ei maganud öösiti ja ärkas vähemalt korra.

 5. Mul küll lapsi veel pole, aga mul on pisike chihuahua, kes on ka nagu beebi eest mulle. Ta on juba 8 aastane, aga ma IKKA käin teda kontrollimas, et kas ta ikka hingab. No kui ta oma pesas on, siis küll mitte, aga kui minu kõrval voodis magab, siis ikka vaatan kas rindkere tõuseb.
  Njah, ma arvasin, et ma olen ainuke loll, kes seda teeb :D Ilmselt on kunagi lapse puhul sama asi, päris tüütu tegelt.

 6. täpselt samamoodi kontrollin mina ka pidevalt nii oma beebsut kui ka chihuahuat :D arvasin ka, et lähen sellega vist liiale aga no ma pole ainuke siis :D Ja ehmatusi on mul nende mõlemaga olnud samamoodi, tõesti selle sekundi jooksul jõuab peast läbi käia miljon mõtet ja tahaks juba röökima hakata …

 7. Beebi on alles tulekul, kuid usun, et hakkan tema hingamist samuti kontrollima. Hetkel on meil noored rotud, eelmised surid veidi aega tagasi ning seetõttu käin praegult koguaeg neid kontrollimas. Ühel neist on väga totter magamisviis, kuidas ta viskab lihtsalt kuhugi külili ja kõik, koguaeg käin vaatamas, kas ta ikka hingab.

 8. jaa, ma esimesed kuud kontrollisin ka kogu aeg, nii mõnigi kord tuli selliseid ehmatusi ette. nüüd, aasta hiljem, tuleb ka ikka ette, näiteks kui laps pikka aega õues magab ja on vahepeal pimedaks läinud, siis vahel hakkab kuidagi kahtlane ja jooksen välja näppe kärusse toppima, et kas õhk liigub :D eks vist emaks saamine teebki peast soojaks :D

 9. Oi, ma täiesti mõistan sind – minu beebiea suurim hirm oli pisikese hällisurrma kartus ja paanika. Ma ei tea millest see tuli, ju lugesin sellest liiga palju. Ning alles kui beebi sai umbes poole aastaseks, siis see hirm hakkas tasapisi vaibuma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.