Tahaks normaalsust… ja elu

Mul ausalt flipib ära siin kodus. Ma isegi ei tea, kui kaua me pole kuskil käinud… Kaks kuud? Meie igatahes jäime ”isolatsiooni” kaks-kolm nädalat enne seda, kui asi Eestis käest ära läks. Enne pandeemiat olid lapsed 2+ nädalat haiged ja peale seda ei tundnud ma enam end turvaliselt ning otsustasin lapsed koju jätta. Teised aiakaaslased käisid Annul igatahes siis veel kinos jne. Tol ajal oli Eestis äkki 7 haiget vms, kui õigesti mäletan… Suhtumine oli kõigil igatahes siis veel suht YOLO. Sel ajal sai veel lugeda palju kommentaare selle kohta, et ahh, mis koroona, suva külmetus ju, psõh!

*Kui kalendrit nüüd vaatan, siis ma arvan, et lapsed käisid viimati aias 21. veebruaril. Veebruaril!*

Tahaks normaalsust tagasi. Tahaks võtta oma kisakõrid, nad autosse toppida ja lihtsalt minna… Minna lähedastele külla. Tahaks näha ja kallistada ja hoida. Tahaks minna ujulasse. Tahaks minna MÄNGUVÄLJAKULE! Tahaks viia lapsed trenni. Tahaks hobuste juurde ja ratsutama. Tahaks minna poodi, ilma, et ma peaksin sada korda sekundis mõtlema sellele mida ma puudutan ja kui kaugel ma kellestki olen. Tahaks end taas inimesena tunda!

Reaalselt, ma vaatasin ükspäev filmi, kus oli mingi klubi stseen – sada inimest nühkisid pmt üksteise vastu, kõik jõid ja tantsisid ja aelesid. Minu ainus mõte? Bläää, see on koroona paradiis ju!

Praegu valdab mind vaid tüdimus. Ma tunnistan, et alguses olin ma päris suures paanikas ja mõtlesin, et peaks valmistuma põhimõtteliselt selleks, et me ei saa enam iial poodi, tänavad täituvad märatsevate inimestega ja ma peaksin pmt minema endale relvaluba tegema, sest shit is gonna hit the fan... Nüüd aga olen ma nagu, et okk fain, tulgu mis tuleb, sest mina ei jaksa enam. Kui tulebki uus ja veel hullem laine, nagu ennustatakse, siis ma parem kärvan kohe maha, kui elan mingi koroona ja idiootide pärast kolme väikelapsega kuskil metsas telgis ja lüpsan kanu.

Aga päriselt. Kopp on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ees siin kodus vahtimisest. Lapsed on täielikud metslased, sest nad ei saa oma deemoni mahlu trennides ja sõpradega joostes välja elada. Reaalselt, iga päev on kellelgi siin kulm rullis või suu-nina-hambad verised. Keegi mind ei kuula, kui ma normaalse häälega räägin. Ja kui mul lõpuks veri keema läheb, olen mina paha, et lõugan. Aga nagu fucking kuulaks keegi, kui ma seletan ja põhjendan ja peegeldan, aga eiiii. Ainult näkku irvamine käib. Ja kui debiilsustel on tagajärjed, olen jälle mina süüdi. :D

Mina: ”Madli, ära palun roni sinna kapi peale, sa kukud ja saad haiget!” Madli: ”Ei!” ja ronib tuimalt edasi. Enne, kui ma olen jõudnud köögist tema juurde, et ta tegevusele kriips peale tõmmata, on mutt juba pea ees põrandasse kukkunud, nina verine…

A ja siis täna… Pesin lapsed ööuneks ära ja läksin suurematega kreemitama, Madli jäi ringi tuiama. Järsku kuulen, et Madli hädaldab, et pissis maha. Okk, pesin ta uuesti ära, kuivatasin ja pesin põranda ära ning läksin tagasi suuremaid kreemitama. Ja siis pani Madli topsikutäie mu küünte glitterit tuuri, ning läks sellega salaja diivani peale. Ja nüüd on mul kuldselt särav diivan. Elu nagu stripibaaris! Esimese hooga ei osanudki ma midagi teha. Lihtsalt seisin seal kõrval, vaatasin seda jama ja mõtlesin, et kust ma alustan, sest mul ju EI OLE FUCKING TOLMUIMEJATKI!*

Haarasin lapse sülle ja jooksin temaga, glitteri rida taga, köögi kraanikaussi, aga no see ilmselgelt ei olnud väga hea mõte, sest nüüd on glitterit täis ka mu värskelt pestud nõud, peegel, kõik pinnad ja seinad, mis vähegi tema lähedusse jäid. Ta oli nagu glitteri purskkaev…

Throwing Glitter GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Kui sain suurema enamuse maha loputatud, transportisin ta vannituppa, et teda viimase 40 minuti jooksul kolmandat korda pesta… Madli oli lihtsalt front to crack glitterit täis. Ma usun, et ta lapselapsed sünnivad ka veel kuldse läikega…

Madli praegu, kui teda siin arvuti valguses vaatan

Also, Madli kolas mu öökapis ja on mu abielusõrmuse ära kaotaud. Aga oh well, kõik on ju totaalselt fine, sest noh, pulmi ju niikuinii pidada ei saa!

*Tolmuimeja saatsin eelmine nädal garantiisse ja sealt öeldi, et võib minna kuni KAHEKSA NÄDALAT (minu puhul nkn mingi 12)! Saate aru, kaks kuud! Mida ma nii kaua tegema peaksin, mokkadega põrandaid imema või? Nagu päriselt, ostan endale kuuesaja eurise tolmuimeja, mis läheb esimese kuuga pekki ja nüüd lutsi pöialt pöialiisi, eksole. Juba tellides viskas see firma mul tegelikult närvi veits tiivikusse, sest seal oli transpordi valikute all ”tasuta ”huinamuina” kuller”, mille ma loomulikult ka valisin, sest why the fuck not.
Lähevad siis päevad, tolmuimejat ei ole kuskil. Helistan, et mis värk on. Tüüp teisel pool toru otsib mingi pool sajandit mu tellimust ja kui lõpuks leiab, teatab, et aaa, aga teil on ju valitud ”tasuta ‘huinamuina’ kuller’, aga see on meil vaid Tallinna piires. Ma siis olin nagu, et… palun ütle, et sa teed nalja. Ma ootan oma fucking tolmuimejat nagu kuuvarjutust ja alles siis kui ma ise hakkan pinnima, SIIIS avastatakse. Ja loomulikult selle tasuta kulleri juures oli NULL märget selle kohta, et see vaid Tallinna piires on. Mul on niiii koblakas ees sellest suhtumisest nagu Eesti piirdukski vaid Tallinnaga. Igatahes, veits muigasin vihaselt, maksin transpordi eest 4.50 eraldi juurde ja 2 päeva pärast tõmbasin juba rõõmsalt uue tolmukaga põrandaid. Kuni noh, enam ei tõmmanud, eksole…

Kuivati kohta kirjutasin otse Boshile ja sain nii palju targemaks, et ma pean ühendust võtma nende mingite ‘partneritega’, kes siis omakorda võtavad ühendust mingite vendadega ja idee poolest peaks keegi mulle koju tulema seda jama korda tegema. Aga, kui arvesse võtta, et tegu on minuga, siis ma ei loodagi, et see nii lihtsalt laheneb. Ma millegipärast arvan, et kui see vend tulebki kohale, siis ta ütleb mulle, et ma ise olen süüdi ja köhigu ma talle nüüd neli milli selle eest, et ta pidi meile koju tulema ja 2 minutit veetma mingit jullat vahetades. See oleks niiiiiiiiii mina.

Also, alates viimasest postitusest on mul tehnika lainel veel kolm suurepärast juhust. Esiteks, mu 1.5k vana raadio aku ei lae ja ükshommik murdus sel antenn jumala lambist küljest ära. Teiseks, mu uhiuus, päikesepatareiga akupank on vist pekkis, sest kohati kerkib tal nagu korpus üles vms, umbes nagu see plaat läheks seal sees ”paiste”. Jahedamas rahuneb jälle maha. Et ma nüüd ei teagi, peaks vist selle junni igaks juhuks vist õue viskama, sest äkki see teeb mul toas litaka vms? Kolmandaks, ma vist sain ühe firmaga veel üle. Tellisin mingi 3 nädalat tagasi õuevalgustid, mis pidid kohale jõudma nädalaga, aga loomulikult ei ole need siiani kuhugi jõudnud. Täna päeval kirjutasin neile, aga vastust veel ei ole ja ilmselt ka ei tule, sest nagu ma just avastasin, on ka see firma värskelt musta nimekirja kantud!!!!!!!

Hopeless Disappointed GIF - Hopeless Disappointed RyanReynolds ...

Ma ausalt sooviksin teada MIS KURAT SIIN TOIMUB?!

Edid: Loen postitust üle, samal ajal kuulsin kuidas kass sorinal ahju ette kuses. Hüppasin püsti, käratasin ”kõss” ja närukael pani sellise jooksuga minema, et pesurest kukkus ka kokku. Pesurest, mille peal on umbes nelisada sokki ja muud pisitillukest riideeset, mille kuivama riputamine võttis mul aega rohkem, kui ma tunnistada tahaksin. Ja nüüd saan ma seda veelkord teha. Öösel kell kümme… Kuidas inglise keeles youtubest seda poomissõlme õpetust otsida, teab keegi?

 

Comments

comments

10 thoughts on “Tahaks normaalsust… ja elu

 1. Heh :) Sa pead Karlossoni kombel mõtlema, et aga see on tühiasi!
  Mul on õnneks mees tehnikahull ja no kohe nii hull, et tal jagub seda huvi kodutehnikani :D muretseb ise kõik kuivatid ja tolmuimejad. Meil on neid ikka läbi käinud igasuguseid. Kuivati on omamoodi nuhtlus ka, sinna mahub palju ja vahel tuleb hunnik kortsus ja omavahel sõlme läinud hilpe sealt välja ja läheb ikka aega enne kui nad kappi jõuavad.
  Too Dyson oli meil ka mõned ajad, mulle ei meeldinud, et ma ei jõudnud elutoast väga kaugemale ja alati kui tühjendama läksin oli aku juba nii tühi, et see tolm, mis prügikasti kõrvale lendas tuli ikkagi lapiga ära võtta. Nüüd meil on Hoover, aku on tõesti udupeen, aga hirmsat häält teeb ja mu tehnikahuviline mees otsib juba uut :D
  Sulle igatahes jõudu, jaksu, kannatlikust ja mõtle heale! Näiteks teil maja ümber aed, kus igaüks vast tegevust leiaks, kui väga tahaks.
  Mu kaheaastasel on liivakastist väga kopp ees, ta leidis hoopis mingid kivikesed ja nüüd iga päev rõdul tõstab neid erinevatesse lillepottidesse ja kui ma välja kallan flipib tal ka ära :D õnneks hakkab siis torisedes otsast pihta.. kuni see ka üle viskab ja ta hoopis loopida mind nendega kõige rohkem soovib :D

  • Mis mudel Dyson sul oli? Meil on see kõige uuem, v11 ja sellel on ikka aku selline, et kui ma hommikul ta laadimast võtan, saan päeva jooksul majale 2 tiiru peale teha ja umbes 6x kööki ka veel tõmmata. Õhtul alles panen uuesti laadima.

  • Ei teagi, aga animal+ on meeles, sest meil on kass ja võttis tõesti vaiba väga puhtaks. Äkki juhtus ka üks erand meile siis..

  • Need vanemad on jah mingi 10-15 minuti vennad, mul on tavaolekus 45min, öko programmiga tund ja boost, mis on ülitugev imavus, mingi 15min.

 2. Kui sul on kehtiv garantii, siis ei pea sa mitte millegi eest maksma, olgu sul seal või kassi eest enesetappu sooritama pagenud hiir kinni jäänud. Ruuna neid partnereid, kes suunavad mingeid vendi, ja las tulevad teevad korda. Sa ei taha teada, mitu korda mina ruunasin parandusettevõtet ühe oma kodumasina pärast… Alati tuldi, tehti korda. Jah, see on omaette teema, et 7 korda mingit masinat parandada. Selle aja peale soovinuks uut, aga näed, tootja poliitika on, et ainult parandame surmani (loe: garantii lõpuni).

  • Ma ei ole juba loomu poolest selline nõudja a rusikaga lauale lööja, aga no pean endale iseloomu kasvatama. :D

  • Nendega kuskile metsa ronimine tundub suurem peavalu, kui kodus olemine. ? Aga no õnneeeeks meil ikkagi oma hoov jne, aga no tahaks sõpru ja tegevusi, valikuid… ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.