Titeostud kaltsukast vol üks.

Te ei kujuta ette ka kui sillas ma praegu olen!
Ma skoorisin täna uskumatult suure hulga riideid 3 euri eest!
Meil on siin mingi kaltsukas kus mõne euriga võid saada pool garderoobi. Üle mõistuse lahe koht!
Kokku kulutasin seal ainult 6 euri. 3 titeriiete eest, 2 kombekas ja ühe euri eest sain endale 4 kodupluusi. Kui ma alguses letti läksin oma suure sülemiga siis valmistusin ma mingi 10-15 euriseks arveks. Ja tol hetkel ei olnud ma veel seda kombekat ja enda pluuse leidnudki. No ma enne juba teadsin, et see koht on nagu paradiis ja titeriided paarkümmend senti tükk aga, et veel nii odavalt sain oli küll täielik üllatus!

Ma sain 8 body pikkade varrukatega (suurus 3-6 kuud), 9 paari sipukaid(?) (suurus 6+ kuud), 7 pikkade varrukatega body (suurus 0-3 kuud), ühe kootud mähkmekatte, 5 paari sipukapükse (erinevad suurused), ühed sukapüksid, ühe vastsündinu suuruses hõlmikbody, 2 lühikeste varrukatega body (suuruses 0-3 kuud), 3 lapsenahka (ainuke sõna mis nendega seoses meelde tuleb! :D 6+ kuud), 2 pikkade varrukatega body (suuruses 6-9 kuud), ühed suuremad sipukad mille täpses suuruses ma kindel ei ole, ühe ülinunnu lühikeste varrukate ja säärtega body (suuruses 3+ kuud) ja kaks kapuutsiga vannilina!

Ning kõige suurem ja uhkem leid oli talvekombekas, suuruses 68. 2 euri! See näeb tuttuus välja ja mina ei leidnud mitte ühtegi viga tal. Kaasas on müts, kindad ja pehmed papud. Ees on nunnu hobuse motiiv ja lukud käivad mõlema jalaotsani lahti.

Ja öelge nüüd mulle kuidas on see 60 eurone kombekas parem? Just enne sinna kaltsukasse sisse astumist vaatasin ühes poes kombekaid, suurus 68 oli 70 euri! Üle mõistuse ju. Ja välimuselt täpselt samaväärsed. Et mille eest ma siis maksan, firmamärgi või?
Kui minna kuhugi netipoodi ja vaadata erinevaid bodysid. Pikali võib kukkuda, hea kui 12 euri eest saad ühe body ja seegi on tõenäoliselt ilma pildita ja täitsa tavaline. No milleks siis? Kellele ma eputama pean sellega? Samahästi ostan 3 euri eest pmt terve garderoobi lapsele. Ja nagu piltidelt näha siis ei ole asjad üldse mitte koledad, täitsa korralikud ja kantavad. Ei ole tuustis toppe peal ega plekke. Täiesti normaalsed asjad!
Ja kui arvestada seda, et laps kasvab nagu niuhti neist välja siis ma tõesti ei näe mõtet osta mitmesaja euri eest riideid mida heal juhul kuu-kaks kasutada saab.
Mina olen igati taaskasutuse poolt. See ei ole asi mida peaks häbenema või peitma.

Comments

comments

13 thoughts on “Titeostud kaltsukast vol üks.

 1. Alati on uhkem tunne, kui said midagi näiliselt kallis jube odava hinnaga. “Näe kui palju ma säästsin!” mitte “Näe kui kallis, ma saan endale seda lubada” Vb saan endale ka lubada kalleid asju, aga hea hinnaga saadud asjade olen kindlasti uhkem :D. Aga see on minu arvamus ;)

  • Nõustun! Ma ka alati kilkan uhkusega, KUI odavalt ma midagi jube head sain :D

 2. Ma ei tea, kas asi oli minus, aga ma ei kasutanud Maril mitte kunagi sipukaid. Panin sokid ja tavalised püksid. Sipukaid tundus ebamugav panna. Aga muidu hea laar!

  • Mulle just tundub, et sokid ja püksid on ebamugavamad. Enamus lapsi sikutab ja siputab need sokid jalaotsast lihtsalt ära ja mul ei ole viitsimist iga 10 minuti tagant neid tagasi toppida. :D

  • Ma ei ole kunagi pidanud talle neid sokke tagasi panema. Täitsa püsivad. Eriti alguses, kus ta pmst ei liigutagi :D

 3. Ma ei kasutanud ka üldse sipukaid, kuigi mõned paarid olin valmis ostnud. Kuidagi eamugav tundus ja samas mulle nad välimuselt ei meeldi ka eriti :D See kombekas on Soome “emapaki” kombe. Neid siis jagatakse nendene kes last ootavad :) See on tegelikult Reima toodang, niiet halb kindlasti mitte oma kvaliteedilt. Ja kui veel meeldib ka, mis siis viga :) Loodetavasti see suurus siis sobib ka talvel :D

  • No mul suht pohlad mis firma ta on, peaasi, et lapsel soe on. :D
   Väljanägemiselt on ju ka täitsa normaalne, kole küll ei ole. :)
   Peaks nagu minema. Septembri lõpus-oktoobri alguses sünnib ja vaevalt, et talvekülmadeks sellest juba välja kasvanud on… :)

 4. Hea saak tõesti ja tunduvad korralikud asjad :)
  Mina ise olen küll natukene teisest puust ehk siis eelkõnelejatele vastupidine ja mina siiski ajan aeg-ajalt firmamärki taga. Uhkustamas sellegi poolest ei käi, aga lihtsalt on mõned firmad, mis mulle väga meeldivad ja kui nende asjade soetamine rahakotti lõhki ei aja, siis why not. See kehtib siis nii mu enda kui ka Eileeni asjade kohta.

  Mis puutub bodydesse, siis 12 eurost body ei ostaks sellest hoolimata mina ka enam :D Olen ostnud nii odavamaid kui kallimaid ja lõpuks on nad kõik ühtmoodi koledad ja nendesse ma väga ei panusta. Pigem kulutan õueriietele ja jalanõudele rohkem :)

 5. Mina jällegi ostan uued asjad lapsele, kasutatuid on ka muidugi, kuid need on saadud oma “ringist”. Kaltsukasse olen mõned korrad sattunud, aga pole kunagi midagi leidnud, pole minu teetass lihtsalt :) Aga sinu hilbuhunnik on muljetavaldav (Y) mõned asjad on sul veel vaja, aga põhimõtteliselt oled juba hästi valmistunud.

  • Mõned asjad on juba varasemast ajast ka aga midagi tuleb kindlasti veel juurde vaadata. Ise olen ka väga rahul :D

  • kui ma teaks, kus selline kaltsukas on, kindlasti teeksin uuesti proovi kaltsuka-shopinguga :D aga kuna suht kindlasti elan ma kuskil hoopis mujal poleks selle teadmisega midagi peale hakata :D

 6. Kusjuures pükstega on jah, kuidas kellelegi. Minu jaoks olid algusest peale sipukad väga mugavad, kuigi ostsin ka tavalisi pükse. Tavalistega oli see jama, et kui ta rohkem siputas, siis tõmbas jalalaba sääre sisse ja kogu aeg tulid püksid jalast ära, oli üsna pikk ja sale beebi esimestel kuudel. Alles 4-kuuselt sai hakata kasutama nn normaalseid.

  Aga saak on sul hea, ega alguses ühes suuruses asju ei tasugi palju osta, nii ruttu kasvab ju välja. Enda meelest ei ostnud sugugi palju riideid, kuid nüüd ootab uut omanikku kastitäis beebiriideid, millest umbes pooled on kandmata ja veel uuena poest ostetud.

  Elmo on eriti tore :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.