Türrnühvel, ma ütlen!

Kolm korda võite arvata kas meil hakatakse aknaid vahetama või ei?
Ma olen juba mitu kuud seda teemat ajanud omanikuga ja ta muudkui lubas ja lubas. Et jajah, nemad otsivad soodsa pakkumise ja teevad juulis-augustis selle nalja ära.

Kui viimane kord rääkisime sain juba aru, et see mõte talle enam vaimustust ei valmista ja karta on, et me jälle vastu pükse saame. No ja siis täna. Suur üllatus. Kirjutas mulle facebooki, et nad ikka ei hakka sel suvel vahetama, et see on liiga kallis. Et igas firmas küsitakse üle 2 tuhande ja nemad lootsid poole vähemaga hakkama saada. No jah, arusaadav, aga kui juba lubatud siis võiks sellest ka kinni pidada. Nagu kammoon, ma olen peaaegu 8.kuud rase ja nüüd siis järsku avastab, et ‘kuule me ikka ei saa…mis siis, et lubasime.”
Kolimine on küll hetkel viimane asi millele ma mõelda tahan, ja oleks see korteri leidmine siis nii kerge siin karuperses. No joppantoonius.

Ja see on suht mõeldamatu, et me järgmiseks talveks ka siia jääme.
Nagu halloo kosmos, kuidas ma olen imikuga siin peldikus, kui jaanuari kuus oli toas 17 kraadi sooja? Ja arve oli 212 euri. MILLE EEST? Ning see talv oli veel suhtkoht soe.
”Äkki tuleb see talv ka soe”, oli lause mida omanik mulle ütles. ÄKKI? Äkki võib püksi tulla, öeldakse selle kohta. Mingi ‘äkki’ peale ma küll lootma ei saa jääda, mul on siiski väike elu varsti kätel kellele jääb sellest ‘äkkist’ väheks. Ja kui isegi tuleb sama soe, siis ikkagi 17 kraadi ei ole SOE!
See nagu ei ole päris normaalne, et kardinad toas liiguvad, kuigi aknad on kinni.
Pean tite toas talvekombesse toppima, et tal soe oleks või? Ja kuidas mähkmemajandus siis olema peaks? Ja kõik muu. Eieiei, see ei ole normaalne….

Päris ei aja kettasse, kui lubatakse ja siis mõni nädal enne lepingu lõppemist öeldakse, et ah sorri, pole minu probleem.

Nii, et ma teen nüüd midagi täiesti kreisit ja mõeldamatut, ning avaldan teile kus pärapõrgus me elame, sest äkki keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes üürib maja või äärmisel juhul korterit. Häda ajab härja kaevu, pole midagi teha. Selle imelise koha nimi on Räpina, kui keegi pole veel aru saanud mu päris totakatest vihjetest siin blogis. Nii, et pliispliis uurige elu, et me ei peaks järjekordset talve veetma lõdisedes ja, et Poja ei saaks üle päeva kopsupõletikku.
Kuna ma ise olen nii tont, et mul tuttavaid siin eriti ei ole ja nii väikses kohas käib KÕIK läbi tutvuste, siis… :(

Tegelikult ma armastan Räpina linna. Siin on suvel meeletult ilus, rand on konkreetselt 10 minuti kaugusel, Peipsi 5 km kaugusel ja kõik hädavajalik on ka käe-jala juures. Aga leida see koht kus reaalselt ka ELADA, on juba teine muusika…

Comments

comments

15 thoughts on “Türrnühvel, ma ütlen!

 1. Oh,ma Räpinast pärit, vanavanemad elavad endiselt seal ja ikka külastan seda vapustavalt ilusat kohta. Korteri koha pealt loodan,et leiate uue..meil oli ka talvel üpriski külm ja mässisime last riiete kuhja alla ja tõime veel õliradika ka tuppa….et jah ,suht nõme oli.

 2. Kui mul poiss umbes 2-kuune oli, vahetati meil korteriühistul küttesüsteeme, toas oli miski 10-12 kraadi sooja. Ise käisin talvejalatsitega toas, ja poiss oli kampsuniga , aga nojah, kui pidevalt selline asi on, siis oleks vast uut korterit tõesti vaja ..

  • Aga korteri/maja ostmine ja laenu maksmine? Või kirjutada ostukuulutustele, et äkki nad tahaksid välja üürida?

  • Kui osta siis juba maja, aga jällegi, siin pole väga sobivat leidnud ja see laenu saamine on ju ka paras peavalu. Aga sellele oleme mõelnud jah.

 3. Sellessuhtes saan ma omanikust aru, et kui sellist raha välja käia pole, siis pole midagi teha. Aga temaga mingit kokkulepet ei saa teha, a’la maksate pool nt ise kinni ja siis selle summa väärtuses üüri ei maksa?

 4. Ma arvan, et sellistele asjadele oleks pidanud mõtlema enne lapse planeerimist. Kui last planeerid a siis selle asja mõte ongi, et eluase, sissetulek jne olemas. Kui kogemata “juhtub”, siis ehk natuke teine, aga teil ju planeeritud. Loodetavasti saate kõik korda!

  • Korter pidigi olemas olema ju. See akende jutt oli juba kuid tagasi, ja kui oleks ka sõna peetud poleks vaja kolida kasvõi aastaid.

 5. Räpinas on täiega tsill ju. Väiksena olen kõik oma suved seal veetnud, mul elab vanaema seal. Aga elukohaga kahjuls aidata ei oska

 6. Aga kas tuleks kõne alla, et proovite saada omanikuga kokkuleppele, et vahetate ise ja maksate talle siis iga kuu mingi summa vähem üüri kuni akende vahetus on tasa või näiteks ei maksa üldse mingid kuud? Muidugi kui teil endil on võimalik maksta vajalik summa. Samas võib ju ka näiteks 2 toal esialgu ja pärast ülejäänud 2, sest laps ju esimesed aastad enda juures ja selleks ajaks kui eraldi toa vajadus tekib saate ehk juba isikliku elamispinnagi )

  • Meil pole ammugi sellist summat kuskilt võtta nii. :D
   Ja kui midagi vahetada ja midagi ikkagi tegemata jätta, jööb ikka jahedaks. Siis tuleks uksed 24/7 vahelt kinni hoida, et õhk ei liiguks… Aga kergem on vist jah uut otsida, kui nendega vaielda. :(

 7. Akende vahetamiseks pakuvad enamasti firmad ka järelmaksu võimalust – kindlasti tasub omanikku veel pisut pigistada ning erinevaid lahendusi leida.

  Kas Räpina teadetetahvlile oled ka oma soovi jätnud? Kuna enamus asju käivad läbi tutvuste, siis ehk selline meetod ka töötaks.. olgu siis selleks bussipeatuse sein või poe sein… või siis mõlemad :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.