Uudiseid riidest mähkmete maailmas

Käesoleva aastaga on uusi riidest mähkmete maaletoojaid ja tootjaid nii palju juurde tekkinud, et päris raske on end ohjes hoida, et mitte kõike ja kohe ka enda kogusse kahmata. Ütlen ausalt, et see mähkme värk võib väga kergesti sõltuvuseks saada. Tahaks ju kõigi firmade tooteid proovida, ning kõiki uusi mustreid on hiiiirmsasti ka enda kogusse vaja… No ei saa nii, et ‘ohh, leidsin midagi mis meile sobib – rohkem juurde ei osta ja teisi firmasid ei katseta’… Aga noh, lohutan end sellega, et järelturg on riidest mähkmetel hea ja sõbrannad ka muudkui toodavad titabeebisid, seega mähkmetest lahti saamisega meil vast probleeme ei teki! :D

Käisin siin mõni aeg tagasi, koos ühe oma sõbrannaga, kohalikele emmedele väikest mähkmetutvustust tegemas ja pea iga teine ahhetas, et miks mul ometi niii palju neid mähkusid on… Oleks nad vaid teadnud, et vähemalt pooled jäid veel koju. :D

Ühesõnaga, järjekordselt pean käed üles tõstma ja tunnistama, et vandusin sõltuvusele alla, ning olen ühe mähkme võrra rikkam. Samas pole mul kahju kodumaist firmat toetada! Nimelt on Eestis nüüd veel üks käsitööna riidest mähkmeid valmistav firma! Tegu on siis Pepsu Mähkmetega, mida valmistab üks tubli Eesti emme.

wpid-DSC_0151.JPG

Kuna minu lemmikud on taskumähkmed, siis sellist laadi mähkme ma ka valisin, kuigi Pepsul on veel saadaval ka katted ja vastsündinumähkmed, ning kõigi tüüpide juures on veel valik ka, et kas trukkidega, või krõpsudega. Ma tegelikult oleksin võtnud krõpsudega taskumähkme, aga seda ei olnud tol hetkel mulle meelepärases mustris saada, seega valisingi trukid. Aga jommajoo, vaadake, kui nunnuuuud need keskkoha trukid on! Väiksed südamekesed!

wpid-DSC_0145.JPG

Pepsu valmistab ka mähkmesisusid. Mina valisin enda mähkmesse 3,5-kordse bambusfrotee + zorb sisu. Ma polnud varem kuulnudki sellest materjalist, seega kindel laks ju, et tuli ära katsetada. Pettuma ei ole ma veel pidanud!

*Zorb on Ameerikas välja töötatud imav kangas. Selle imavus on 20 korda kiirem kui teistel materjalidel ning see suudab enda kaalust 10 korda suurema koguse vedelikku imada alla 2 sekundi jooksul. Iga kiht zorbi asendab 2-3 kihti tavalisi kootud materjale.

wpid-DSC_0167.JPG

Mulle see mähe meeldib! Mõnus lai seljakumm, hea ja ilus ava imu jaoks (mulle ei meeldi suured, töllerdavad avad!), pehmed kummid ja kangas, üksteise peale lapitavad tiivad, topelt jalakummid, et kakakatastroofe vältida, aga samas ei ole need nii suured, et jääksid mähet käsiduššiga puhastades segama, nagu näiteks Bababoo puhul ma vahel märganud olen. Lisaks meeldib mulle, et imu ava on ees, mitte traditsiooniliselt taga, sest kui käsidušši all mähet puhastada, juhtub mul mõne mähkmega päris tihti nii, et uhun kaka kogemata hoopis taskusse (mõelge ise, kui selline ava oleks taga ja sa puhastad mähet eest tahapoole). Kohe näha, et asja toodab emme, kes on ise ka riidest mähkmeid kasutanud – ta on võtnud kõigi mähkmete parimad osad, ning need üheks mähkmeks kokku õmmelnud! wpid-dsc_01422126284166.jpgIgatahes, neid nunnusid saate tellida facebooki lehelt ”Pepsu Mähkmed” ja lumman.ee lehel on ka nende väike valik olemas.

Kas mu lugejate seas on mõni, kes on juba Pepsu mähkmeid katsetanud – kuidas meeldib?

wpid-dsc_01481120254944.jpg

Comments

comments

8 thoughts on “Uudiseid riidest mähkmete maailmas

  1. Ausalt, istu sisse endale need riidest màhkmed. Kas maailmas pole ùhtegi, mitte ùhtegi muud teemat, mis sind kòidaks? PEALE riidest màhkmete?

  2. Natuke pean nõustuma, kuid inetult ei tasuks ka öelda.
    Kirjutasid eelmises postituses, et hakkad kohe kohe rohkem blogima, ma ootan ja ootan ja siis jälle post mähkudest.

    • No kahjuks on vahepeal ka asju, millest ma nö ”pean” kirjutama (kõlab nii valesti, sest ma ju ise ka tahan) ja hetkel lihtsalt ei ole olnud mingit sellist tunnet ega hetke, et muid asju kajastada.

  3. Ma olen just koguaeg mõelnud, et miks ometi neid tasku avasid osadele ette tehakse :D nt Milovia. Muidu niii mõnus mähe, aga käiku läheb mul alati viimaste seas, sest kõige pissisemast kohast peab sisu välja tõmbama. Nüüd siis tean, miks see hea on :D

  4. Kahju tõesti et sa oma blogis endale huvi pakkuvatest asjadest kirjutad ? mulle õnneks sobib, tulingi just pepsu fb lingi kaudu sinu kommentaare mähkme kohta lugema ;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.