Uus maja vajab ka uut sisustust

Kuna jätame enamuse mööblist siia korterisse maha, siis tuleb hakata vaikselt uusi asju muretsema. Ja neid asju on paljuuuuu, mida tahaks/vaja oleks. Alustades kardinatest ja lõpetades köögimööbli ja koerakuudiga. Lisaks tuleb korda teha aed. Ideaalis tahaksin ma 2 meetrist puitaeda, et tänavalt midagi sisse näha ei oleks, aga peamiselt ikkagi sellepärast, et koer ei saaks minema plagada. Kui ta juba kohapealt poolteist meetrit hüppab, siis ma ei tea mis aia me ehitame peame… Ja see ei saa olema odav lõbu.

Kuna meil puudub ka korralik kuut, peame ka selle kuskilt muretsema. Aga olete te kunagi mõelnud palju üks kuut maksta võiks? 50 euri? 75 euri? 100 euri? Heheee, alla 200 pole ma eriti midagi näinudki! No kui ikka vaadata korralikku ja soojustatud kuuti.

Kevadeks peab muretsema ka kasvuhoone, sest ma plaanin hakata hulluks aednikuks ja kõik kraam nüüdsest ISE kasvatada. Oehh, kaua ma sellest unistanud olen?

Esimesed asjad mis tuleb korda saada ongi aed ja kuut, et koeral oleks mõnus õues olla ja ma ei peaks tema heaolu pärast nii väga põdema, sest tuppa ei taha ma teda enam küll võtta. Mul on neist karvadest ja porist ja jamast siiiiibeeeer! :D

Teiseks tuleks korralikumalt ära soojustada elutoa põrand. See ei ole küll nii pakiline, aga arvestades, et laps mängib maas, võiks see ikka normaalsem olla, kui ta hetkel on.

Ja siis selle maja kõige suurem projekt (hetkel) – köök. Köök on kõige kehvemas seisus. See tähendab, et kannatab elada muidugi ja sada korda ilusam, kui siin korteris, aga ikkagi. Seal on seinas mingi imelik värv, mis koorub maha, põrandat katab linoleum ja köögikapid on alla igasugust arvestust. Ühesõnaga, see tuleb täiesti tühjaks loopida ja kõik uuesti teha.

Kunagi tahtsin ma neoonrohelist kööki, midagi sellist.

bright-green-kitchen-wall-colors-and-white-oak-cabinets-and-silver-appliances-700x460

Nüüd tundub see muidugi natukene naeruväärne ja hetkel olen endale vaimusilma mananud hoopis midagi sellist. Eelistaksin muidugi veidikene heledamat.

open-concept-kitchen

Üldiselt rihin ma suuremate esemetega pigem igavatele toonidele, et tuppa siis elu ja värvi pisemate detailidega juurde tuua. Ühtlasi on väiksemaid asju kergem ja odavam välja vahetada, kui toa välimus peaks üle viskama.
Seega tahaksin ma heledas pruunis-beežis toonis kööki, kuhu tooksin särtsu sisse kardinate ja muu taolisega.
Kööki oleks siis vaja ka söögilauda ja toole, mis mätsiksid ülejäänud köögimööbli värviga.

Köögi jaoks oleks vaja veel kubu, uut (suure sügavkülmaga) külmikut ja nõudepesumasinat. Kunagi ma mõtlesin, et nõudepesumasinat mina küll enda elamisesse ei too, see on laisa ja mugava inimese leiutis. Aga tegelikult on see ikka ülimalt hea, ning säästab palju aega. Aega mida ma kasutaksin pigem lapsega mängimisele, rohimisele või lihtsalt vedelemisele. Vot nii laisk olengi.

Kui köögiga valma, siis edasi tuleb elutuba. Kuna tegu on ikka võrdlemisi suure toaga, oleks sinna vaja suuuuurt diivanit ja sektsioonkappi. Ma ei tea mis teema mul selle puiduga on, aga ka elutuba näen sarnases toonis (mööbel siiski, mitte see roheline sein).

img_4771

Kuna me oleme rämedad rökaööbikud (üks suurem, kui teine), siis oleks vaja pigem tumepruuni tooni diivanit, kui mingit heledat (hetkel toon näiteks ikkagi heleda). Tahaks muidugi kõike heledates toonides, sest see toob tupa rohkem ”valgust”, aga noh, mis sa teed eksole.

Ma hetkel nipet-näpet asjadele ei jaksa isegi mõelda, neid saab jooksvalt muretseda. Saaks need suured asjad sisse ära, oleks pidu.

Elutoast järgmine tuba on magamistuba. Kunagi unistasin ma üleni punasest magamistoast. See tundus kuidagi nii mõnus ja soe. Aga peale seda, kui mehele oma mõttest rääkisin ja ta siis ütles ”nagu bordellis või?” (tänks), siis unustasin selle mõtte kohe ära. :D

Ka magamistuba on okei seisukorras, ainult see jube fototapeet tuleb ära katta ja põrand üle lihvida, või ma ei tea mida sellega seal teha tuleb.
Sisustusest on meil olemas ainult voodi ja kummutid (mis ka mingil hetkel lapse tuppa liigutada tuleb, kui ta omaette magama kolib kunagi). Seega oleks vaja hiiglaslikku riidekappi, öökappe, meigilauda ja nipet-näpet dekoratiivset kraami.

Kuna meie voodi peats on must/kohvipruun/wenge/midaiganes, siis peaks ka ülejäänud mööbel olema sama tooni.

1303850_t-21-wen

1065300_397917_

See tähendab, et seinad peaksid oleme heledad, mida nad ka õnneks on.

Vannituba on õnneks ka väga okei. Seal tuleb küll hoolega kraapida. Ma loodan, et sellest piisab ja ma ei pea hakkama veel uut wc potti ja dušikabiini ostma. Tegelikult kunagi tahaksin ma selle kabiini niikuinii välja vahetada ja asemele midagi sellist soetada (vann ja dušš ühes, i-me-li-ne!).

Ja siis jääb veel koridor, kuhu oleks vaja nagisid, jalatsite riiuleid ja muud sellist (mingi suur kapp kahjuks ei mahu). Ning muidugi saun, mida tuleb ikka korralikult korrastada. Kaminale oleks esmalt vaja klaasist luuki ette, sest see kurjam ajab hullult sisse. Ja loomulikult ei saa ma unustada, et pean seda bardakki ka koristama, seega kuluks vägagi ära uus tolmuimeja ja aurumopp, millest olen juba umbes sada aastat unistanud… Ja kui juba lappama läks, ning ma nii laialt unistama kukkusin, siis tahaks uut tekki ja uusi patju ja uut voodipesu ja uusi kardinaid ja… Ühesõnaga, andke mulle mill, palun? 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

35 thoughts on “Uus maja vajab ka uut sisustust

 1. Koer, kes on harjunud toas olema, peab nüüd hakkama õues elama :( Ta eelistaks ikka teie seltskonda.

  • No karta on, et ta täielikult õuekoeraks ei jää, aga enamus ajast võiks ta siiski õues olla. Kuigi ma juba kujutan ette, et nii toimuma hakkab, nagu Sirli kirjutas. Ehk peaks talle siis seltsilise otsima, siis poleks tal nii igav? :D

 2. Oo sellised positused meeldivad mulle väga! Meil on näiteks kodus beezikas/helepruunikas diivan ja ei ole mingeid määrdumisi täheldanud. Eelkõige vaata materjali (meil selline tugev pestav materjal, kui midagi läheb maha siis hõõrun svammi ja puhastusvahendiga ja nagu uus) ning ka seda, et kõike saaks pesta (meil abosluutsed kõik asjad käivad ära ja masinasse) :)
  Mulle need suured duššikabiinid nt üldse ei meeldi. Näevad nii kobakad välja ja palju sa reaalselt seda vanniosa kasutaksid? Mulle meeldivad hoopiski klaasseintega duššinurgad (ja just et seinad oleksid vastu maad, mitte need alustega duššikabiinid) :)
  PS! Selle fototapeedi jutuga reetsidki välja, millise maja te ostsite :D

 3. Ma mööbli osas ei oska nii väga midagi rääkida, sest noh, maitsed on erinevad ja kodu peab olema ikkagi sisustatud enda järgi, nii, et endal on hea ja mõnus ja mugav. Aga selle koera kuudi osas tekkis mul küll kohe selline… eee… tunne. :D

  Mu onul oli kunagi suur koer, kes valvas aeda ja kellel oli eriliselt uhke kuut ehitatud. Koer oli õpetatud siis väikesest peale suhteliselt elama õues ehk siis oli tore valvekord ja oma super kahetoalises, pisikese valgustatud verandaga kuudis oli tal ka kindlasti elu päris kena. Sellest hoolimata kippus ta ikkagi ka tuppa. Mitte diivanile ja magamistubadesse (kuhu teda ei lastud, vist, mälu järgi :D), aga rohkem selle pärast, et koer soovis seltsi. Ja seda hoolimata sellest, et ta oli väikesest peale harjunud ka nö oma pesas aega veetma ja oli täis õuekoer.

  Mulle on teie kutsu põhjal jäänud rohkem ka mulje, et tegu on sellise väga inimesesõbraliku loomaga, kes soovib samuti seltsi. Seda enam, et tema on kasvanud täiesti üles nii, et te olete kogu aeg olnud tema kõrval ja olemas. Ma ei tea, mida ta tunneks siis, kui teda sisuliselt enam tuppa ei lastaks (välja arvatud nt väga külmadel talvekuudel, sest need tulevad niikuinii või niisama korraks). Selle pärast võid sa avastad ühel hetkel end olukorrast, kus te kõik lähete tuppa ja tema soovib ka tulla ning istub siis nukralt seal ukse taga või veel hullem niutsub ja ulub, sest tema on jäetud välja ja kogu tema pere on sees. Mulle on ka jäänud mulje, et kasvõi vähekene sind tundes, siis sa ei suudaks lasta tal nii õnnetu olla ja laseksid ta ikkagi sisse lõpuks. :P

  Selle pärast soovitan pigem investeerida tavalisse kuuti ning kehtestada uues majas nö uued reeglid. See tähendab, et uue diivani peale koer ei lähe, magamistubades ei käi või mis iganes teile mugavam on. Lihtsalt usun, et kui investeerite suure summa kallisse kuuti ja avastate, et koer kipub ikka tuppa ja on väga kurb kui teda ei lasta, siis jääb see kuut vähemal või rohkemal määral seisma. Jah, on muidugi hea, kui ta on olemas või kui te olete oma mõttes 100% kindlad, aga kui vähegi on tunne, et võib meel minna härdaks, kui kutsu otsustab vihmas ukse taga vaikselt nutta ja kurbade silmakestega sisse piiluda, siis ei soovita ma kallisse kuuti nii palju investeerida. ;)

  • Njaaaa, sul on täitsa õigus. Isegi mõtlesin selle, et ta ilmselt hakkab igatsema meid. :/

 4. Miks sa koerakuuti osta tahad? Ma olen kindel, et su mees saaks ka ise selle ehitamisega hakkama kui vajalik puit muretseda. Kindlasti tuleb kordades odavam :)

 5. Jah just..Me pidime ka pikali kukkuma, kui koerakuutide hindu vaatasime..Ja siis ehitas mees ise soojustatud kuudi. Täitsa kena teine. Kivikatus peal nagu meie majal ja puha. :D Paljud on juba tahtnud, et nende koeralegi kuut tehtaks. Igatahes ja see..Meil on vist nüüd mingi 1,5m kõrgune aed..Või kõrgem..Natukene. Koer üle ei hüppa väga, aga otsib kohti, kust minema saaks. Ja tal pole erilist vajadust minna kuskile, ta on opereeritud. Aga ei tea mis tal häda on. Ootame kuna hekk kõrgemaks kasvab :D

  • Nooo Säm on lõikamat isane ja kui näeb mõnda võluvat daami (või autot :D), paneks raudselt minema…. :D

 6. Yle hulga aja ka midagi positiivset. Ja palun ärge unustage EELARVEST ka autokool! Ma usun, et sinu blogil on palju kylastusi ning seega oota/paku koostöö pakkumisi sponsorfirmadelt. Köike head teile ja su tibu on imearmas!
  Ja mötle ka öppimise peale, kasvöi e-öppes, sa ei ole rumal tydruk oma vanuse kohta.

  • Autokool on plaanis, aga ma ei tea mis rahade eest seda tegema hakkan. :D
   Aitäh! :)

 7. Kunagi, kui me alles linnas korteris elasime, tegime köögis remondi ja värvisime seinad justnimelt erksaks roheliseks. Väga ilus nägi välja kusjuures. Kapid olid heledast puidust ja võtsid niikuinii ühe suure osa seintest enda alla, ühes seinas oli suur aken ja seda rohelist paistis lõpuks välja suhteliselt vähe. Aga väga mõnus oli sellises värvilises kodus olla.
  Mitte, et sa peaks nüüd tegema teiste moodi (siin keegi kommenteeris, et tal on ka roheline köök vms) aga lihtsalt ütlen, et see pole üldse halb mõte!

  • Ma plaanisin magamistoas seda varianti kasutada, et ühe seina (selle fototapeedi oma siis), katan millegi erksa ja vägevaga, sest ülejäänud tuba on hele ja ”igav”. Ehk rakendan seda ka köögis. :D

 8. Tahtsin veel lisada tulevastele potensiaalsetele sponsoritele, et kogu elu ei keerle ainult Tallinna, Viimsi jne ymber. Tehke sellele armsale populaarsele noorperele koostööpakkumisi ja nöudke/paluge midagi vastu.

  • Heheee, ma kardan, et ma olen liiga tühine prussakas, et keegi huvituks mulle millegi niisama andmisest. :D

 9. Selle dushikabiini osas ma võin oma kogemust jagada. Tegime remonti ja tundus ka ideaalne selline omale osta. Lisaks oli meie kabiinil veel aurusauna ja mullivanni võimalus juures – no mida sa veel oskad tahta, eks? Ostsime ühe kalleima mudeli, mis turul oli.
  Ja no nii umbes kahe kuuga ma veendusin, et ilge saast :D Nüüd aasta hiljem olen samal arvamusel.
  * Puhastada on seda jube rõve! Pragusid ja vahesid on piisavalt, kuhu seda rõvedat seebivett hakkab settima.
  * Laes olev dushiotsik ei leia meil üldse kasutust enam. Valgusti suri ammu maha ja kui sinna korra vesi sisse lasta, siis see jääb pikaks ajaks tilkuma veel. Eriti rõve, kui külma vett sealt kaela sajab. Ja no muidugi see lae osa ei ole kergesti eemaldatav, aga vajab siiski korralikult puhastamist, kuna katlakivi hakkab ummistama neid augukesi
  * Idee vannist oli ka meile köitev, aga kahjuks jällegi väga ebamugav kasutada. Kui vannis lamada/istuda, siis nt meie kabiini puhul ei ulatu käsi nii kõrgele, et saaks muuta vee temperatuuri ja survet. Iga kord tuleb end püsti ajada. No ja lisaks, et kõik need erinevad pihustid/otsikud jms pudi padi sel kabiinil jäävad tilkuma ja vannis mõnulemist segama
  * Meie mõtlesime, et jube hea ju last seal vannis pesta, ka väike laps ja pidevalt paras murka. Tõsiasi on aga see, et kabiinist väljas seistes ei ulatu mina (1,70cm pikk) ei vett reguleerima ega ammugi dushi käepidemest haarama, et see seina pealt kätte saada. Tuleb aga ise iga jumala kord vanni ronida. Kirjeldades ei tundu väga tüütu, aga kasutades häirib meeletult, eriti kui vanni põhi märg on parajasti :P
  * Haisulukuga on samuti jama. Kuna kabiini all on kõik väga kokku surutud, siis haisulukul puudub sisuliselt mõte, kuna haisuluku jaoks lihtsalt ei ole ruumi. Üldse kirjeldatakse neid kabiine kui sobivaid väikestesse-kitsastesse kohtadesse, tegelikult on vaja arvsetada, et kõik ühendused on kabiini taga ja seega on vaja piisavalt ruumi, et kabiini vajadusel liigutada, mida tähendab suuremat ruumikulu.

  Nipet-näpet porinat on veel, aga nende välja toodud punktide suhtes kindlasti silmad lahti hoida kui siiski hakkate omale sarnast kabiini ostma.

  • Okei, suur aitäh, et juhtisid sellele mu tähelepanu! Ma oletan jah, et eks need vead olenevad ikkagi suuresti kabiinist endast ka, aga nüüd tean mida silmas pidada, kui peaksime midagi taolist ostma hakkama. Aitäh! :)

 10. Nii tore uudis! Ma ei jõua ära oodata, millal aastate pärast saan ka enda kodu sisustada. Nii kaua pean lihtsalt plaane ja unistan :) … ja loen neid põnevaid sisustuspostitusi.

  Köögi kohta nii palju, et see on vannitoa kõrval ilmselt kõige kulukam ettevõtmine. Alguses võiks aidata isegi kappide sama tooni värvimine ja näiteks nuppude vahetamine. Sellised väikesed asjad annavad palju juurde. Pinterestis on palju huvitavaid toonide lahendusi jms. Igal juhul soovin edu soovide täitumiseks. :)

  • Ahjaaa, sponsorite kohta tahtsin samuti lisada, et tegelikult sul on lugejaskond, kes on vanuses, kus soetatakse oma kodu ning luuakse perekonda. Samuti ei pea alati tasuta kõike saama, vaid piisab ka allahindlusest. Ma loeksin hea meelega ka väikestest tegijatest turul. :)

 11. Palju õnne uue kodu puhul :)! Soovitan Tartusse tulla uudistama Viigard mööblipoodi, Puiestee tänaval asuvat (M-mööbel äkki?) ja Jõe keskuses taga olevaid poode. Seal on Poola köögid ja meie leidsime jumala normaalse sealt. 200-400 euroga saad ikka väga normaalse köögi. No kvaliteet pole just kõige parem, aga kuna meil oli nö. ajutiselt vaja siis sobis. Ühesõnaga, kui raha pole palju raisata siis soovitan nende köökide poole vaadata. Ahjaa.. Tiigi tänaval on ka olemas üks mööblipood, mis on igivana, aga seal on Venemaal toodetud köögid, mis on üllatavalt väga hea kvaliteediga ja samuti väga soodsate hindadega. Mina küll ei hakkaks sellel teie köögil kappe ja nuppe värvima. Nii või naa on teil soov ju uus köök sinna panna nii et pigem siis korraga osta juba uus ja ilus. Seal pole seda köögipinda ka nii palju, et peaks meeletult kappe ostma. Külmkapp, pliit jms. võtavad päris palju ruumi. Lisaks veel küsimus, kas majja jäi sisse mööblit ja tehnikat ka või saite täiesti tühja maja :)?

  • Ei jää sinna eriti midagi. Elutoa sektsioon ja võib-olla diivan, ning siis need kapid…

 12. See on nii tore. Vist on juba ka vanuse mõjutused käes, et teiste kodudest huvitun ja hea meelega hoian pilku peal, kuidas majast saab kodu. Õnneks kadestama ja paaniliselt igatsema veel ei pea, sest lähiaastateks on veel muud plaanid, aga just seetõttu ongi tore jälgida teiste tegemisi, et endal kogu see teema juba sujuvamalt läheks, kui kunagi ka see oma kodu saamine juhtuma peaks. Edu sulle ja jaga ikka enne-pärast võrdlusi jms :).

 13. Kuudi jaoks otsi facebookist üles selline asi nagu jooksev koer. Tegemist on mehega, kes valmistab heategevuse korras kärusid koertele, kes on kaotanud liikumisvõime. Uuri, mis hinnaga tema kuute teeks, sest tundub, et tal on kuldsed käed ja süda, aga pidevalt napib raha, et oma võrratu projektiga tegeleda. Minu mäletamist mööda pead sa ka ise heatagevusest lugu ja nii saaks ju kaks kärbest ühe hoobiga tabada

  • Ma kusjuures kirjutasin talle, küll mitte kuudi pärast, aga ühe teise projektiga seoses, nii, et olen temast täitsa teadlik. Aga aitäh! :)

 14. iga naise unistus on et oleks korralik mukkimise laud et end ilusaks teha :)

  Aga sooviks maja ennast ka näha :) kus maja asub?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.