Väikelaste suule musitamine? Normaalne või ei?

Ma ei tea kas see on nüüd ”normaalne” või olen mina imelik aga mul läheb iga jumala kord süda pahaks kui ma näen mingit pilti kus näiteks emme (või kesiganes siis) musitab last SUULE. Ja olen näinud ka selliseid kes lasevad oma lapsega selliseid pilte üles panna kellelgi teisel. Ükskord hakkas mulle silma pilt kus lapse ema mingi suvaline sõbranna musitas siis seda 3-aastast poissi ja oli selle pildi FB’sse üles riputanud. All oli kirjas ala midagi sellist, et ”Hommikused musid” Öäkk. Ma ei kujutaks elusees ette, et ma laseks mingil võõral rökaööbikul oma last suule musutada! Ja ise ma seda ka ei teeks. Ja ma ei hakka siinkohal rääkimagi bakteritest või jumalteab millest, see on lihtsalt niisama juba õõvastav.
Ma ei tea, mulle tundub kuidagi nii imelik see. Minul seondub ikka suule musitaminne mehe ja naise (või siis naise ja naise või mehe ja mehe, i don’t judge.) vahelise intiimsuste vahetamisega.
Ja ma saan aru, sa armastad oma last aga kas selleks peab siis teda suule musutama? Musuta kasvõi otsaette või ninaotsa aga miks suule? Armastuse väljendamiseks on miljon muud võimalust ka. Sa ei pea sellepärast oma lapse esimene suudlus olema! :D
Kas see on nagu mingi thing mille mina olen maha maganud või?

Kuidas on teiega, kas see on OK või pigem imelik vaatepilt?

Comments

comments

34 thoughts on “Väikelaste suule musitamine? Normaalne või ei?

 1. Igatahes musitan oma pisikest nunnut igale poole, isegi ta varbaid ja naba ja kujutate ette, isegi suule musitan ja tal on komme musitada vanaemasid-vanaisasid ka enne tadaa tegemist :)

 2. Olen sinuga sama meelt – musuta läbi terve nägu ja sündsad kohad kehalt, aga ma ei suuda ka, kui suule. Fuhh…

 3. Mina Annabeli ka eriti suule ei musita. Mõni üksik kord on nii kogemata juhtunud kui ta juhtumisi pead on parajasti keeranud, aga muidu teen talle hispaanlaste kombel hoopis musisid põsele – ühele ja teisele poole. :D
  Suule on minu arust ka natuke awkward musitada beebit. Paariaastase lapse kohta ma veel ei oska öelda, aga ükskord ka üks tuttav lisas pildi feissi, kus ta oma pojale musi tegi ja no see pilt nägi välja nagu nad oleks ila pannud kui kiiruga vaadata. :D

  • Noh, muidu ka üle keha musitan. Kõhtu ja varbaid ja armsaid pekikintse ja kaela ja pealage jne, aga suule – ei. :)

  • Ma beebit ka ei musitanud, aga kui selline aastane tuleb torus huultega emme poole, siis mul ükskõik mida teised arvavad, aga meie musitame :)

 4. Ma olin ka seda meelt, et last suule ei musita. Mingil hetkel tli tal periood, kus ta ise tuli meid suule musitama. Ma ei saa ju pead ära keerata ja öelda, et nii ei tohi. See annab lapsele vale signaali, minu arvates. Muidu ma jätkuvalt ise lapse suule musi ei tee, ikka põsed ja laup. Aga kui ta tuleb ise mu juurde sooviga “muah” teha, siis ei keela ka.

 5. absurdne seostada lapsele musitegemist mehe- ja naisevahelise suudlemisega või üldse millegi muu taolisega. kui selliseid seoseid lood, siis muidugi pigem mitte musutada. :D

 6. Kuna mul endal lapsi ei ole, siis ei hakka ema-lapse vahelise musitamise kohta arvamust avaldama. Kuid mul on tuua üks ekstreemne näide. Olin kunagi perearsti õe juures praktikal. Nagu ikka, teeb õde lastele vaktsineerimise süste. Tuli siis vastuvõtule nii 7-8 aastane laps gripi vaktsiini tegema. Kartis hirmsasti. Ja kuidas pereõde käitus? Tegi sutsu käsivarde ja siis surus oma huuled lapse suule. Ja mitte hetkeks, vaid ikka oma 10 sekundit! Mul läks süda pahaks seda nähes! Sel hetkel käis peast läbi mõte:”Issand, mis järgmiseks läheb keel käiku?” Kui selline asi juhtuks kunagi minu lapsega… Ma ei kujuta ettegi, mida teha… :S

 7. Pole midagi armsamat kui pisike laps, kes näitab oma armastust ema ja isa vastu musi ja kalli tegemisega. Kuigi pean tõdema, et enne aasta täitumist ei teinud ma kordagi lapsele suu peale musi, ei tõmmanud tema lutti enda suust läbi ega kasutanud ühist lusikat. Ja minu laps põsemusi ei seostanudki musitamisega, tegin talle paar korda suule ja peale seda tuleb teeb mulle ise musi täiesti suvalistel hetkedel. Ja suule musi tegemine võiks minu arust piirdudagi vaid emme ja issiga. Vanaemad-vanaisad ja muud sugulased peaksid leppima põsemusiga, kui poiss ükskord üldse teistele musi tegema hakkab. Praegu ta teistele veel ei tee.

 8. Musitamine on üldse minu jaoks imelik teema. Vanemad võivad ikka oma lapsi musitada, isegi siis kui nad täiskasvanud on, mitte ainult beebidena AGA mitte suule. Meie kindlasti hakkame oma preilit musitama, ka suurena.
  Lisaks on musitamisega see, et miks üldse peaksid teised inimesed musitama lapsi. Onud-tädid-vanaemad-vanaisad-sõbrad jne, mulle ei meeldi. Kirjutasin natukene sellest mõniaeg tagasi ka. Muidugi valasid mõned inimesed mind selle peale üle vihalaviiniga ja ütlemistega, et ilmselt tuleb must halb ema.
  Helluse näitamiseks on kallistamine väga armas:)

 9. Ma mõtlen et sellised ühe sekundi musid 1-2 aastasele ei tundu nii õõvastavad. Pigem on see creep juba siis kui laps on mingi 6+ ja ikka käiakse suud musutamas.

 10. Mõtlesin minagi kunagi nii, aga tavalises peres ju laps näeb koguaeg, et emme ja issi teevad musi, tuleb ja tahab ka. Tema ju matkib oma pereelu, tuleb ise, teeb emmele kalli ja lajatab musi suule, mis ma siis tegema pean, lapse õudusega ära lükkama või? Mingi aeg nad siis musutavad rahulikult ja siis kasvavad välja. Väike laps on paraku kodu peegel.

 11. Meie teeme küll oma lastele ka suule musi, lisaks põskedele ja ninale ja otsaette. Ma seda suudlemisega küll ei võrdleks. Ma oma meest musitan küll hooooopis teisiti kui lapsi. Ja laste jaoks on see oluliseks muutunud, nad tahavad musi kui tuttu lähevad, kui nad kodust välja lähevad, kui on olnud tüli jms. Ja mis pisikutest siin jutt on, ega ma neid avatud suuga ei musita, ikka torus huultega nagu nemadki. Minu lapsepõlves ei olnud meie peres erilist kallistamise ja musi tegemise kommet ja nüüd kui mul omal on pere, tahan ma oma lastes tekitada tunde, et kallistamine ja musi andmine ei ole mingi tabu. Kui Liisud alles beebid olid, ei teinud me neile suule musi, see komme tekkis ikka siis kui nad beebieast väljas juba olid. Mingitel võõrastel ma muidugi ei luba oma lapsi suule musitada, üleüldse pole võõrastel meie lapsi musitada vaja aga näiteks vanaemadele teevad nad küll musi, kas siis põsele või suule. Laste musid on ju nii kiired ja torus huultega, mitte mingi suudlemine :)

 12. Ma ise teen vahel küll oma pisikesele musi suu peale ja´ma ei usu, et ma nüüd midagi jubedat teeks. Toon siin kohal näite oma lapsepõlvest kui olin selline 2-3 aastane. Nimelt sai vanaemaga koos (elasime vanematega tol ajal vanaema juures) õhtuti telekast neid 90ndate populaarseid seebikaid vaadatud ja siis üks hetk tatsasin vanaema juurde,ta võttis mu sülle ja siis ma olin võtnud tema pea oma käte vahele, nagu filmides ikka, ja öelnud: ” Vanaema, hammustame!” Ehk nagu keegi siin varem ka juba mainis, laps peegeldab oma kodu ja seda mida ta enda ümber näeb. Suule musitamine lihtsalt kaob ära vanusega, aga alguses ikka võib. Ja ikka musi mitte midagi muud. :D

 13. Väikelapse suule musitamine on okei. Ma mõtlen beebit ja noh kuni 3 aastaseni ehk on veel okei. Aga olen näinud kuidas 8-9 aastane laps oma ema-isa suule musitab. Siis on küll veidi imelik

 14. Mina olen ise ona vanemaid musitanud ja vanaisa ka. Kuni 7-10 aastani välja. Ei mäletagi millal see lõppes- asendus põsemusi ja kalliga. Aga see oli nii loomilik et ma ei oleks teisiti ette kujutanud.
  Muidugi olid musid pisikesed 1sek.

 15. Jap, kui väikelaps tuleb suule musi tegema, on see maailma armsaim asi :).
  Olen Andraga nõus, et saa ise sinna maale ja räägi siis uuesti ;). Musil ja musil on vahe.

 16. Mulle piisab teadmisest, et väikese inimese suu on sündidea halbadest bakteritest tühi ja mina oma suule musitamisega võin talle seega tõelise karuteene teha. Vsjo. Aga no oli juhus, kus üks teine inimene oma ninnunännutamise käigus korraga mu lapsele suu peale musi tegi, siis tõusid küll kuklakarvad korralikult turri – MISMÕTTES sa nii teed???
  Nii et kuigi põhjused meil suht erinevad, olen sinuga nõus.

 17. Esiteks – see, et suule musi tegemine on intiimne, on Sinu arvamus. Samamoodi ka see, et see on kuidagi imelik. Musil ja suudlusel on ju ikka päris suur vahe. Kui lapsele sisendada, et see on intiimne ja nii ei tehta siis ta kasvabki sellise arvamusega. Mina oma 3a posile teen suule musi, põsele, ninale jne. Tema teeb samaoodi – minule, issile ja minu headele sõbrannadele kes on tema jaoks tähtsad mitte “näen kord aastas tädid”. Minu jaoks see on imelik, kui ma peaksin hakkama last keelama, et vot suule ei tohi. Miks ei tohi? Roosat särki ka kanda ei tohi, sest see on äkki tüdrukute värv? Laps saab ise otsustada millisest hetkest alates tema enam oma vanemaid ei musita või ei musita suule. See oleks ikka tobe küll, kui ma hakkaksin lapsel keelama oma tundeid väljendada, sest “nii ei sobi”.

  See, et Sina ennast pervona tunned kui lapsele musi suu peale teed, on sinu probleem ja otsus. Ära tee kui ei taha. Aga, et seda kellelegi pahaks panna.. on juba kitsarinnalisus.

  Mina nt musitan oma last pidevalt. Ütlen, et armastan. Ja loodan, et tulevikus suudab tema ka oma tundeid väljendada vabalt ja mitte mõelda, et “Nii ei sobi”.

  • Nõustun täielikult ja mõtlen ka just, et ma ei kujuta ette kui segaduses või õnnetu laps võib olla kui ta näeb et musitamisega näidatakse armastust, aga kui tema seda teeb siis reaktsioon pole mitte hell ja armastav vaid eemale tõukav.

  • Eemale muidugi ei lükka aga ise sellist asja ka külge ei harjutaks. Ja minupärast musitagu,avaldasin ainult enda arvamust,et minu jaoks on see hetkel imelik. Ja milleks selliseid pilte vaja nt fb’sse üles panna? See ei ole ju enam see sekundiline musi.
   Täpselt see ongi minu arvamus mida ma avaldan ENDA blogis ja sinust väga nõme tulla siia minu interneti pessa kraaksuma,et mina olen kitsarinnaline. :D

  • See, et keegi avaldab arvamust Sinu arvamuse kohta – see on ju okei. Seda sa selle postitusega ju saavutada tahtsidki, et tekiks arutelu. Ise ju küsisid arvamust :) Sinu meelest on emad-isad kes lapsi suule musitavad pervod ja minu meelest inimesed kes seda arvavad – kitsarinnalised :D

 18. Mina ei musita oma last suule, olgu see ta tulevaste girlfriendide jaoks. Ei ole päris öäkk aga minu arvates sobimatu.
  Kui laps suuremana ise mind suule musitama tuleks.. ei tea mis teeks.. Ei taha ju lapsele tunnet tekitada, et ta midagi sobimatut v6i paha teeb… eks laseks tal siis musitada aga üritaks tählepanu juhtida p6semusile rohkem…

 19. Mina mäletan lapsepõlvest hästi, et kuigi vanemad mulle ise suule musi ei teinud, siis mina tegin küll emale tihti suule musi pisikesena. Ja ära nüüd kreepsu saa, aga sellest on 1 pilt lausa ka ja ma mäletan kuidas ma ise hüüdsin, et tahan emmega musipilti :D Midagi siivutut ma selles küll näha ei oska. Üks hetk enam ei tahtnud suule musi teha ja ongi kõik :)

  Enda beebile ma teen ka musi pigem põskedele, ninale, kõhule, varvastele jne. aga kui ta natuke kasvab ja hakkab ise kallistama/musitama ja tahab mulle suu peale musi teha, siis muidugi lasen. Ei näe selles midagi imelikku. Üldiselt ei ole ju tegu jääva kombega, las ta musitab siis :)

 20. Samuti leian, et gross. Kui pealt satun nägema, siis käib iga kord selline õõvastav jõnks läbi. Ma ei tea, vb oli lapsepõlv liiga fucked up…mind suule ei musitatud. Omavahel musitasid ainult suured inimesed, kes suhtes olid. Põsele ja mujale on täitsa okei :)

 21. Mul on suva, kuhu ma oma last musitan. Ei pea ka suud mingi väga jubedaks kohaks – ja siinkohal ei mõtle ma seda, et lapsele keele kurku lükkan. Aga muuseas sulle infoks – lapsele (imikule igatahes) on väga raske suule musi teha, sellepärast ma vist kunagi seda eriti teinud ei olegi. Ta suu on pidevalt lahti ja ilane/ropsine. Lahtisele suule ikka musi teha ei saa.

  Aga see, et see rõve vms on, on küll sinu enda kahtlase mõttemaailma vili. Kuigi vabalt võib see olla üks sinu “arvan täiega ühte ENNE lapse saamist ja pärast sootuks muud”. Mul oli miljoni asjaga niimoodi, kus pidin oma sõnu sööma.

 22. Ma olen 24 ja musitan nii oma ema kui isa suule, täiskasvanud õde ka :D Isegi oma nüüdseks kadunud vanavanemaid musitasin suule. See komme on meil olnud juba ema ja isa peredes ning olen seda alati pidanud väga loomulikuks. Oma meest mustitan loomulikult ka, aga see on hoopis teistmoodi musi. Seega musil ja musil on vist ikka vahe ka. Musitan neid, keda armastan suule ja seksuaalset alatooni sellel ei ole. Kui nii võtta siis oleks suguvõsa täis perverte küll koos :D

 23. minu meelest ei ole selles MITTE MIDAGI KOLEDAT EGA RÕVEDAT :) siis jah, kui keegi võhivõõras mu lapsele (mul ei ole last) teeks seda, siis küll… aga lapsed saavad igalt poolt pisikuid, kah see musi siis ära ei ole. emaga tegime musi ma-ei-tea-mis ajani suule, nüüd viimased aastad tuleb kuskile põse kanti, k.a teiste sugulastega. oma mehega on asi loomulikult teine. ja tulevikus annaksin ka igale poole oma lapsele musi – oma laps, enda oma – ei ole selles miskit rõvedat. kui lõpuks beebi ära sünnitad, küll siis näed, et see ei ole midagi seksuaalset, justnimelt armas ja tore. :))

  • no ja olgu veel öeldud, et oma 8-aastase õetütrega teeme ikka vahel suule “muskat” ning kordan, selles pole midagi “lesbilikku” :D:D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.