Valusad libatuhud?

Ma siin eile rääkisin, kuidas ma ämmaka juures käisin ja siis suhteliselt pika jalutuskäigu tegin jne. Igatahes, kui eile koju jõudsin ja toda postitust kirjutasin, oli mul rämeee sabakondi- ja tutiluu valu. Mõtlesin, et küllap läheb paremaks, kui veidikeseks ajaks tagumiku maha panen…
Aga ei läinud.
Hullemaks läks.
Õhtul seitsmeks oli see lausa nii rõve, et ma ei suutnud isegi asja enam tõsiselt võtta. Täiesti absurdselt valus ja rõve ja paha ja ebamugav ja ma ei saanud mitte millegiga hakkama. Jumal tänatud, et mees koju tuli, muidu oleks laps ka vist nälga jäänud. Isegi puid ei saanud pliidi alla tuua, sest selline tunne oli, et üks vend kukub kohe välja, kui püsti tõusen. :D

Siis märkasin, et iga paari minuti tagant on kõhus vastik ebamugavustunne. Kõht tõmbus natukene kõvaks. Ja nii oma pool tundi järjest. Iga paari minuti tagant…
Kuna need ei olnud valusad kokkutõmbed, siis ei teinud ma neist eriti välja, kuigi mõtlesin, et veidi imelik on asi küll. Naersin omaette, et tänase (eilse) hommikuni polnud ma ikka väga ammmuuuuu ühtegi toonust tundnud ja nüüd järsku kabuum – selline nali.

Mingi poole üheksaks kadusid lambist need toonused ära ja isegi see neetud tutiluu valu andis järgi. Ohkasin juba kergendatult, et no thank god! Sest oleks see veel veidi kauem kestnud, oleksin ma juba närviliseks muutunud.

Õhtu jooksul oli veel paar kokkutõmmet, aga vähemalt ei olnud need enam regulaarsed. Aga tundusid natukene nagu valusad, mis ei tundunud väga okei. Umbes sellised olid, nagu too esimene kokkutõmme seal KTG’s. Kokkutõmbed ei ole eriti tugevad, ega ka nii valusad, et peaks väga ulguma, aga ikkagi… Nagu ma aru olen saanud, siis ei tohiks enne sünnituse algust need kokkutõmbed terakestki haiget teha.

Ja nagu sellest veel vähe oleks, siis täna ärkasin ma üles selliste kokkutõmmete peale, mis ei lasknud edasi magada (üks kokkutõmme iga tunni tagant). Kestsid need oma 20 sekundit. Kuigi noh, jällegi polnud need eriti tugevad, aga midagi ikka. Piisavalt, et mind üles ajada…
Peale teist (või kolmandat) korda, kui silmad lahti tegin, hakkasin juba kergelt muretsema, sest täpselt samamoodi läksin ma Annut sünnitama…
Praegu polnud mingi üle tunni ühtegi toonust olnud, aga just tõusin püsti, et kassi korrale kutsuda ja siis lõi jälle kõhu kõvaks, ning ikka üsna valus hoog käis läbi. Möödus umbes 10 sekundiga.

Ja sellepärast ma seda siia praegu kirjutangi – alati, kui ma Annu ajal midagi sellist kirja panin, läks asi koheselt üle. Ehk läheb praegu ka, sest hetkel on küll veel veidikene vara kedagi endast välja pressima hakata. Mul on tänase seisuga alles 34+3 (lapse suuruse järgi 36+1). Ta võiks ikka kolm nädalat veel omal kohal püsida. Siis jõuaks kõik asjad ka valmis, pildid tehtud ja natukene veel rasedust nautida. :)

Muide, ma olen siin mõned asjad järsku ümber mõelnud. Kui varem arvasin, et mul pole ikka seda teist võrekat vaja, sest beebi tuleb ju minu kaissu magama, ning meil on moosese korv ka, siis nüüd see voodi ikkagi tuleb. Seda lihtsalt sellepärast, et mul oleks natukenegi turvalisem koht, kuhu beebi päevasel ajal magama panna, ilma, et ma peaksin kartma, et Annu ta lömaks hüppab, või korviga ümber tõmbab. Eriti veel, kui arvestada, et varsti peaks algama elutoas remont ja meie peame kogu meeskonnaga ajutiselt magamistuppa elama kolima. Mulle ei tundu just eriti turvaline variant jätta beebi meie voodisse magama, kui Annu nagu pöörane mööda tuba jookseb ja igal pool hüppab/ronib.
Lisaks saan ma voodi peale panna mähkimisaluse, mida mul muidu kuhugile üles seada poleks.
Muidugi saaksin ma beebi päeval ka Annu voodisse panna, aga see tundus kuidagi…ebaaus. Et nagu beebi võtaks kõik Annu asjad endale, või nagu Annu peaks kõike vennaga jagama. Las talle siis ikka jääb oma pesa ja beebile oma.

Lisaks sellele tuleb meie majja ka ikkagi tandem-/kaksikute vanker, aga sellest räägin ma juba siis, kui vankri kätte saan (ilmselt/loodetavasti täna). ;)

Aga kui nüüd toonuste ja asjade juurde tagasi pöörduda, siis ma helistan ilmselt varsti oma ämmakale.Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

9 thoughts on “Valusad libatuhud?

 1. Ma olen 34+1 ja viimased kaks nädalat on ka kahtlased valud tekkinud ja ka iiveldus on vahelduva eduga tagasi tulnud. Beebi on õiges asendis ja kõik on korras,aga kõik on teistmoodi kui esimese beebiga. Vahel on selline valu nagu sünnitusel oli,aga see on konkreetselt korra/kaks paariks sekundiks ja siis läinud. Kui ma olen midagi kahe rasedusega õppinud,siis seda et rasedused ongi erinevad ja alati ei ole kohe midagi viga. terved beebid tavaliselt nii vara veel sündima ei hakka,kui just mitmikud ei ole,nii et katsu hakkama saada ja loodetavasti ei kanna sa palju üle :)
  Veel 1 küsimus,mida sa arvatavasti oled maininud,aga miks Annu oma toas ei maga,või millal plaanite ta eraldi tuppa panna?

  • Ma loodan ka, et vähemalt kaks-kolm nädalat veel püsin koos. Ilmselt püsin ka, aga nüüd hakkan juba neid märke jms otsima vist, ning tekib ärevus ka. Iga valu peale tuleb mõte, et kas see ongi nüüd ”see”? :D

   Sest meil pole sellist tuba praegu valmis ja tundub kuidagi mugavam ka, kui ta meie toas on. :)

 2. Mul tõmbas kõht umbes 20 nädalast alates pidevalt toonusesse. Ikka iga paari tunni tagant, kuid need valulikud polnud, lihtsalt ebamugav. Valulikud toonused ilmusid ligi kuu enne sünnitust. Ämmakas ütles, et need nö harjutavad valud :D Aga vist peab vett see, et kellel toonused varakult, see saab ka sünnitusel kiiremini ja kergemalt. Mina läksin haiglasse 17.00 (elan haiglast 3 min kõnni kaugusel ja tormasin sinna esimese tugevama valu peale, mõtlesin, et kui tagasi saadavad, pole pikk tee minna. Esmarasedana ma küll mingit regulaarsust ootama ei hakanud :D ). Umbes 18.00 muutusid valud regulaarseks, kuigi “valu” on selle kohta palju öeldud, sest mul ei olnud konkreetselt valus, vaid ebamugav. Kui oli täisavatus, avati ka lootekott ja laps sündis kell 21.34. Kusjuures nii leebelt, et tukkusin presside vahel. Ühesõnaga, täiesti valutu ja kiire esmasünnitus. Hommepäev teeks uuesti, kui tarvis. Sulle aga rahulikku meelt ja kõige ilusamat sünnitust! :)

 3. See toonuste teooria võib paika pidada küll. Mul ei olnud neid üldse ja sünnitasin kaks päeva. :D Kusjuures valud olid kohe algusest peale väga regulaarsed ja vahed jäid alla 10 minti ja siis aegamööda lühenesid, nii et õnneseen siin vist.
  Aga minu arvates Annu vanune ei peakski veel oma toas magama (muidugi võib kui perele nii sobib) Mina küll nii väiksena ei tahaks üksi suures majas kuskil pimedas toas magada kui kõik teised on koos. Kahe-kolmesed on enamasti valmis üksi olema, muidugi oleneb ka kui kaugel see tuba teie omast oleks. Selles mõttes on hea, et vend tuleb lisaks, väikestele tegelikult meeldib alguses tuba jagada õe või vennaga.

  • Sellega pidi jah selline teema olema, et emakas teeb sünnituse jaoks trenni. Kui ükskord päris asi pihta hakkab, siis juba teab mida teha. :D

   No see tuba oleks meie oma kõrval, aga sissepääs on külmast koridorist. Hästi ebaloogiline planeering… Ma arvan, et ega ta veel niipea kuhugile ei koli meie toast. Praegu tundukski imelik teda mujale panna, sest kuidas meie siis oleme kolmekesi ühes toas ja tema kuskil mujal. Tekitaks talle vb jälle tunde, et tema jäetakse kuidagi välja, et beebile ruumi teha. Ja no praegu ta ärkab ka veel vahel öösel – keerutab end nii palju, et tekk on selja all segamini, jalad padja peal, jalad võrede vahelt väljas jne, siis pean sättima minema ja ma ei viitsiks küll teise tuppa joosta.

 4. Mul oli pmt algusest-lõpuni pidevad toonused,ebamugavad/valusad,pidin nospad sööma, mitte et see oleks need ära võtnud… :D aga sünnitus läks väga kiiresti. Tänagi veel naeran, et isa veel ütles, mis sa sinna haiglasse sõidad, sa pole ju sünnitaja nägugi ja ega poludki, ma arvasin koguaeg, et need libavalud vms. Sest olid ebaregulaarsed ja üldsegi mitte nii valusad, käisin ringin, tegin nalja jne :D,aga haiglasse jõudes oli täisavatus ja otse sünnitustuppa. 2h plika käes (esmasünnitaja).
  Aga sulle rahulikku meelt ja naudi veel viimaseid nädalaid nii palju kui võimalik :)

 5. Pingback: Rasedusnädal: Kolmkümmend viis | Lipsuke

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.