Vanker-käru valimine?

Hakkasime meiegi nüüd vaikselt juba uurima ja puurima neid imeloomi. Väga vara veel aga arvestades seda kui mitme miljardi vankri seast peab valima siis võib enne neli korda selle lapse ära sünnitada ja ülikooligi saata, kui ükskord midagi normaalset otsustatud saab.
Ma olen end juba halliks vihastanud. Miks kõigil muidu ilusatel ja headel vankritel on ees väikesed rattad või on nad üldse kolmekad? Mind nii häirib see lihtsalt! See annab muidu ilusale vankrile täieliku tulnuka looki. Ja mitte kuskil ei ole kirjas kas neid väikeseid rattaid ära ka saab vahetada või ei. Enne guugelda pool tundi kui millestki sotti saad.
Mu viimsedki ajurakud põlevad praegu nagu pelmeenid pannil. Miks peab nii palju valikuid olema? :D

Mul on hetkel lahti vähemalt 20 lehekülge erinevat vankri teemalist juttu. Hullumeelne.

Üldiselt ma tean mida mul vaja on aga kuidas leida vastavat vankrit mis oleks praktiline, normaalse hinnaga ja ei näeks välja nagu oleks tulnukad selle sünnitanud?

 • 2 in 1. Ehk käru ja vanker, et saaks pikemaajaliselt kasutada.
 • Olemas peaks olema kõik vajalik varustus mis olema peab, et ka talvebeebiga ringi kärutada. Mis see siis täpselt tähendabki? :D
 • Värvilahenduselt naturaalne, et sobiks nii poisile kui tüdrukule. Ja põhivärv peaks olema tume.
 • Kergema kaaluga, sest jumalteab kus me aasta pärast elame. Enne lapse sündi tuleb veel kolima hakata.
 • Hea vedrustus.
 • Üleviidav ja reguleeritav sang. Mehega on meil suur pikkusevahe ja üleviidav sang on hea kui lapsele hakkab näiteks päike silma paistma vms.
 • 4 suurt ratast. Ma ei teagi nüüd, kas õhkkumm või täiskumm? Mis vahe sel on? Rattad võiksid olla pöörlevad aga samas ka fikseeritavad. Kas need suured esirattad ka pöörlevad, et oleks mugavam manööverdada ja ei peaks koguaeg jõuga vankrit alla suruma, et pöörata? Ma olen siiski väike sitahäda ja ei jõua niimoodi rambot mängida. Või äkki kompromissitada siin ja valida vahetatavad rattad?
 • Kookonid või korvid või jumalteab mis? Mis vahe neil on? Kõva põhjaga kookon on vist kõige mõttekam nagu ma olen aru saanud, aga miks?
 • Põhja kõrgused reguleeritavad.
 • Kvaliteetne riie, et ei pleegiks kohe esimese päikesega ära. Kergesti puhastatav. Hea oleks kui mingid põhidetailid oleksid ka pestavad.
 • Kaubakorv, sest poes tuleb ju käia.
 • Putukavõrk ja vihmakile. No need saab hädapärast juurde ka osta, sest need ei maksa eriti midagi. Muhvi tahan ka aga see tuleb nii ehk naa endal juurde otsida.

Mulle jäi alguses silma Anmar Fox aga see on kuidagi nii jurakas ja madal. Ma kujutan juba ette kuidas vesi ja muda üle kogu vankri pritsib kui sitema ilmaga ringi tuuseldada.

Teisena olen leidnud ABC Design vanker Pramy Luxe. Ma olen selle välimusega üsna rahul aga omadused jäävad kohati segaseks.

Kas kellelgi on kogemusi nende vankritega? On nendes ka mingit kvaliteeti, sest isegi uuena on nende hind pigem madal. Või pigem tasuks vaadata järelturult mingit algselt kallimat aga kasutatud vankrit? Siinkohal võib siis linkida erinevaid poode ja saite ka kust midagi asjalikku leida võiks.
Ja mainin ära, et ma pole mingit üüratut uurimistööd veel teinud ja alles alustan. Seega need on ainult 2 mingit algset mõtet mis olla võiksid ja kindlasti ei jää need nüüd lõplikuks.

Ma ei tea nüüd kas sai kõik kirja. Kui sul on midagi lisada mis kindlasti peaks ühel korralikul vankril olema siis anna teada!

Aga mida üldiselt sellest nimekirjast arvate? On kellelgi sarnaste omadustega vanker olemas ehk? Või milline vanker teil on?

Comments

comments

15 thoughts on “Vanker-käru valimine?

 1. Need mõlemad vankrid on üsna madalad. Mul endal ABC designi vanker ja ütlen ausalt, et üks korralik täis poekott kaubakorvi panna on raske ülesanne. Istumisosa on selleks liiga madalal ja sa ei mahu seda kotti sinna suruma. Ma ei tea küll mis hinnaklassi vankrit sa tahad ja kas järgmistel vankritel on muud nõudmised täidetud aga need on kõrgemad kõvasti vähemalt. Roan marita, babyactive ballerina(mõlemad poolakad aga enamasti kiidetakse) ja emmaljungad (need maksavad muidugi hingehinda)

 2. Nüüd ei oska ma küll midagi öelda, sest meie maitsed on ilmselt ülimalt erinevad, sellised vankrid nagu sa välja tõid on minu silmis tõesti inetud..

 3. Mu õel oli kunagi see Anmar Fox ja igaltpoolt,kust vaja läks läbi:D tank noh:D aga madal on küll…mul endal samade värvidega babyactiv ballerina

 4. Minulgi olid vankri otsimisel sarnased soovid ja ma võin öelda, et hinna/kvaliteedi suhtes sai valituks Britton Country Classic vanker. On ilusat rohelist värvi, minu arust sobib nii poisile kui ka minu tütrekesele. (Neil muidugi ka veel punane ja beez) :-)
  Siiani on see mind ika väga hästi teeninud, olen väga rahul.

 5. http://loomaaedonkirju.wordpress.com/2014/02/28/meie-lemmikud-beebistaff/

  Meil on Tako Acoustic 2013nda aasta mudel. Sarnased vankrid on ka Milly way ning Ballila näiteks. Poola firma küll aga minu arust kvaliteet on küll ikka super.

  Igatahes vanker ise on 3in1. Kookonit ei ole, on korv. Aga see ongi minu arust palju mõnusam. Korv iseenesest on suur, umbes 80cm pikk. Nii et laps mahub lahedalt ikka tükk aega sinna sisse magama. Mina kasutan seda korvi kodus all korrusel ka hällina ning magab seal sees oma lõunaund. Korvi all on kaared, ehk siis saab korvi ilusti kiigutada. Korvi sees käib vooderdus lukuga kergelt ära ja on masinpestav. Madrats samamoodi masinpestav. Paljudel korvid hästi lühikesed, minu soov oli, et mu sügisbeebi saaks ikka kevadeni korvis ilusti hakkama.

  Värvi poolest valisime kreemika, et oleks ka sobilik nii poisile kui tüdrukule, kuna tulevikus plaanis veel lapsi saada. Ostsime sellepärast just uue vankri, et kindlasti saaks mitu last sellega kärutatud ja ei peaks järgmise lapsega end lolliks shoppama. Aga kuna on nahast, siis tõmbad vaid niiske lapiga üle ja voila, ongi puhas.

  Vedrustus on tal hea ning mingil määral annab veel ka mängida rehvide arvelt. Kuna liigume nii maal, kui linnas, oli vedrustus ikka päris oluline ja sellel vankril oli poes vist kõige sujuvam ja pehmem vedrustus üldse. Kõrval Roan Rocco ja Roan Marita olid natuke kõvema vedrustusega juba aga ka väga okeid.

  Sang ei ole küll üleviidav aga väga kerge liigutusega saab korvi lihtsalt teist pidi asetada. Pidi olema parem variant. Olen kuulnud, et üleviidav pidi kiiremini kuluma. Iseasi kui tõsi see on, endal kogemus puudub. Kaasas oli meie omal ka päikesevari, nii et ei paista ka päike silma suvel. Istumisosal käib lihtsalt pea kohal olev vari veel nõksaki alla, nii et varjab ka eest tuleva päikese lapse eest ära vajadusel. Aga sanga kõrgus külgede pealt nuppudest reguleeritav.

  Mina valisin õhkrehvid ja siiani olen rahul. Nõue oli suured rehvid ja pöörlevaid ei soovinud mina kindlasti. Saab väga edukalt ka ilma nendeta pöörata. Tänu suurtele rehvidele läheb vanker läbi lume, liiva ja kõige muu väga mõnusalt ja saan ka bussides treppidest ise üles ja alla. Rehvid käivad väga kergelt alt ära, nii et kui muidu väike auto ja ära ei mahu, saab nende arvelt veel ruumi kokku hoida.

  Korv on all olemas ja mina olen sinna mahutanud ikka hunnikuteviisi kaupa. Viimane kord oli mul seal 7 purki RPA-d + prisma kilekotitäis erinevaid püreesid + veel pudipadi.

  Kaasas olid komplektis siis : Turvahäll, vankrikorv, istumisosa, vankriraam, turvahälli adapter (millega lihtne turvahälli vankriraamile asetada), Beebitarvete kott, vihmakile, sääsevõrk, päikesevari ja talvised kindad (Just nagu muff aga mõlemale käele eraldi. Ballilal peaks olema sama varustus, välja arvatud nüüd päikesevari, see on Acousticu 2013nda aasta eripära. Soovitan minna kohapeale vaatama/katsuma 101 lapsevanker kauplusesse. Tallinnas on see näiteks mustika keskuses. :)

  • See tundub vägagi hea vanker omaduste poolest. Kahju, et Tallinn nii kaugel on :D

 6. Olen ka hetkel vankriotsingul ja juudas kui suur ja lai see valik ikka on.. väga keeruline on tõesti head ja vastupidavat vankrit välja valida..

 7. Keeruline teema. Ma arvan, et ideaalset ei ole, mingite puudustega tuleb ikkagi pärast harjuda. St et võib ka üsna emotsionaalselt otsustada. Minu vankri kaubakorv on näiteks üsna väike, aga ma niikuinii ei jaksaks suuremat poekotti koos vankrikookoniga trepist üles tassida. Ma ei pidanud õnneks ise valima vankrit, ostsime sugulastelt.

 8. Googelda Tako Warrior vankreid näiteks. Mul on ja kiidan, esirattad on piisavalt suured ja pöörlevad. Vankrikorv on piisavalt suur, et laps mahub nii aastasena veel sisse (mul suurt kasvu laps) ja põhja saab tõsta. On nii 2 kui 3 ühes komplektid (vanker, käru ja turvahäll siis). Hinna ja kvaliteedi suhe väga hea ja värvivalik lai.

 9. Mina soovitan kas Roan Hugot (kui neid tehakse veel) või siis X-Landerit, viimane on veidike kallim. Omal on mõlemad olnud ja olin rahul. Suured rattad minuteada ei pöörle neljastel vankritel, aga kuna palju aastaid on viimasest vankerdamisest möödas, siis tõele ei pretendeeri. X-landeritel olid omal ajal väga ilusad värvid :)

 10. Mul on Tako Princess. Määravaks osutus kaal (14 kg kogu komplekt). Tegu on 3in1 ehk komplektis on turvahäll, vanker ja jalutuskäru osad. Esirattad on pöörlevad, võimalik lukustada. Adapter võimaldab korvi ja jalutuskäru osa suunda muuta, mis on minu arust parem kui üleviidav sang. Ostsin sellest poest: 101lapsevankrit.ee.

 11. See teine on midagi sellist, mida minagi alguses otsisin. Üldiselt vaatasin kasutatud ballerinasid ja emmaljungasid, kuid ükspäev sattusin osta.ee-s meeletult armsa chicco belle epoque’i retrovankri oksjoni peale. Põhivärviks tumesinine ja vankrininal ja kattel helesinised kutsikad, sees voodril pisikesed sinised lipsud.. ei leidnud sellisest piltigi, väga eriline mudel. Ja väikse vedamisega sain selle vaid 12€ eest.

  Välja näeb nagu tõeline retrokas, suure vankrikorvi ja suurte täiskummratastega, kaubakorv mahutab vabalt kaks poekotti, sang on reguleeritav ja korvi saab mõlemat pidi väga kergelt kinnitada. Pole küll 2in1 aga esimesed kuus kuud ja edaspidi uinakuteks (eelmisel omanikul magas laps veel aastaselt vankris) väga hästi saadud. Ja lihtsalt väga armas näeb välja :)

 12. Mina ostaksin enne kasutatud kallima firma vankri (kui uuena ei jaksa osta), kui mingi odava poolaka. Esimese lapsega saime vanematelt kingituseks Roan Rocco, mis krigises meeletult, ükskõik kui palju õlitada. Poole aasta pärast ostsime jalutuskäruks Emmaljunga Scootri, jumala tiptop! Järgmise lapsega vankri Hartan Topline X ja samuti super ost, ei anna nende poolakatega võrreldagi minu meelest. Niiet minu arust tasub sellisesse asja investeerida pigem rohkem kui vähem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.