Vastikud elajad!

Ma pole küll mingi bioloog, nagu näiteks mu üks parim sõbranna, aga mille kuradi pärast on meil olemas kärbsed? Ma ausalt ei kasuta seda sõna tihti, sest see on väga võimas sõna, mida niisama suusoojaks öelda, aga ma faking VIHKAN kärbseid!!!

Teate mida üks elajas eile Madlikesega tegi? VOT SEDA

42443876_536110550169387_3176027529689432064_n

Lapsel on reaalselt TÜKK peast välja näritud! Ja ma veel eelmine nädal vaidlesin ühes koerte teemalises grupis kas kärbsed on suutelised koera kõrvu katki närima, või ei… Ma ei tea millega, aga närivad ju raiped!

Kasutaja Reana Aabna foto.

Koduski ei saa normaalselt olla, kärbsed on nüüd vihmase ja jahedama ilmaga niiiii tigedad! Niii valusalt ”hammustavad”, et ma tõesti imestan, et Madli kõvemini ei nutnud, kui teda elusast peast söödi.

Lisaks sellele, et need närukaelad närivad nii, et veri väljas, situvad nad ka IGALE POOLE! Mu imeilus, helekollane voodilina pasandati ÕUES, KUIVAMISE ajal, nii täis, et üks külg on põhimõtteliselt sitatäppidega kaetud!

wpid-received_529923100768127.jpeg

Ja teate mis mind kõige rohkem selle sittumise juures ärritab? Kolme päevaga, mis Madli õues kärus magas, situti ka käru täis! Mu imeilus, TUTTUUS helesinine käru! Ma ei julge seda riiet pesta ka, sest lina pealt ei tulnudki need täpid maha, ka mitte 5x pestes. Kui korra pesed, siis ”kuivabki” vist sisse ja enam maha ei tule. Kuidas ma kärult kärbsesita maha saan, help!? :(

Lisaks kärule on nad ka kogu mu elamise valged laed, seinad, kapid ja muud pinnad täis lasknud. Eks kindlasti ka muud kohad, aga valge pealt karjub see sitt ikka kõige rohkem silma. Ja no mind nii häirib. Isegi kui teised ehk ei märka seda, siis mina ju tean, et kõik on kärbsesitaga kaetud ja see tunne ajab mu OCD-haige-Janeli lihtsalt hulluks! Nagu mul poleks oma eluga paremat teha, kui laest kärbsesitta pesta… Nii kui ukse viieks minutiks lahti jätad, on terve elamine neid tõpraid täis.

Ja muide! Mitu korda on kärbsed magavale Madlile NÄKKU SITTUNUD. Reaalselt, lapsel on sitatäpid otsaees olnud. Nagu…MIDAKURADIASJA. Ugh, ma olen praegu nii tige, et ma kohe ei või!

giphy-swearing-workout

Comments

comments

7 thoughts on “Vastikud elajad!

 1. Päris jube lugu ikka :(. Tean, et on olemas erinevat liiki kärbsed ja osad neist tõesti võivad tüki välja hammustada. Äkki oleks vähemasti lahendus see, kui paned lapse ka toas nt sääsevõrgu alla magama, päris kole mõelda, et kärbes on lapse peale nö sittunud. Neid peab sel juhul ikka väga palju olema :O. Kas sa oskad aimata, millest nad tulevad? Meil oli nt suvel maal kärbeste invasioon kuna taarakotti, mida avasime üli harva oli ära kõngenud rott ja seepeale oli terve suvemaja kärbsied täis, nii kui surnud loom sai likvideeritud olid ka kärsed kadunud.

  • Kui ta oma hällis magab, ongi ta üldiselt baldahhiini all, aga no vahepeal poetan ta ikkagi korraks kuskile diivanile või voodile ka, kui näiteks süüa teen vms.
   Vot ei tea, äkki küülikute pärast? Nad küll ei haise ega midagi, aga… ma ei tea. :/

 2. Kui sul varem seda probleemi ei ole olnud, siis võib tõesti küülikutest olla. Oled ju isegi näinud kuidas nt laudas kärbsed loomade ümber tiirlevad. Eks maal ole nagunii kärbseid rohkem, kui mujal, aga loomad meelitavad neid kindlasti ligi. Kui sul oleks võimalik teha väie investeering soovitaks nt ustele võrkuksed ette panna ja akendele võrgud see aitab ka neid ära hoida toast. Õues ei ole vist miskit teha…

  • On ikka igal aastal olnud kärbsed, aga sel aastal on neid kohe kuidagi eriti palju ja nad on ikka kuidagi eriti kurjad…

 3. Tead, ma arvan et tegu pole mitte kärbestega, vaid kirpudega hoopis. Või noh.. võib olla. Uuri! ;)
  Kärbsed voodilinale üldiselt väljaheiteid ei jäta, küll aga teevad seda kirbud. Samamoodi närivad kirbud selliselt nagu pildil palju tõenäolisemalt, kui kärbsed.

  • Tiibadega kirbud siis, sest ma ju ise nägin, et selle koha peal oli lapsel KÄRBES. Ja õues, nööri peal kuivavale linale situvad ka kirbud peale? Ja õues seisvale lapsevankrile ka seega? :D :D :D

 4. Meil oli ka siiani nendega probleeme aga hakkasin lihtsalt suvel ust kinni hoidma ja akendele panin võrgud ette + tuppa kus neid võis rohkem lennata, kärbselindid (need kleepuvad) ja see aasta pole rohkem sellist probleemi olnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.