Vitamiinide lahustumise test mida kõik peaksid tegema. Elevit vitamiinid.

Leidsin täna sellise huvitava video kus räägiti vitamiinide lahustumisest.
Paljud vitamiinid on nii kokku pressitud, et nad ei ole enam võimelised lahustuma ja tulevad tervelt välja. Seega jäävad kõik need vajalikud mineraalid-vitamiinid sul saamata.
Kõige lihtsam viis kuidas sa saad oma vitamiini testida on see, et paned ta äädika sisse. Äädikas on siis nagu maomahl ja peaks tabletile samamoodi mõjuma. Kui ta lahustub 5 minutiga on see hea ja sa saad sealt kõik vajaliku kätte aga kui see võtab kauem siis võid oma tabletid prügikasti visata, sa lihtsalt ei saa sealt mitte midagi.

Proovisin minagi siis oma elevit vitamiinide peal, et mis saab. Loomulikult ei lahustunud see ära, see isegi ei hakanud lahustuma! Kui peale 5 minutilist ootamist MITTE KUI MIDAGI toimunud ei olnud, võtsin tableti välja ja pesin kraani all puhtaks. Ainult pealmine värvikiht tuli maha ja kogu tugev kest kus kõik need vitamiinid kokku surutult on, oli tugev nagu poleks mitte midagi juhtunud. Ma ei tea nüüd kuidas sellesse suhtuda. Äkki oleks pidanud proovima tugevama äädikaga? Mul oli kodus see kõige tavalisem 30%. Aga samas, ega maomahl ei ole ju ka nagu 100% puhas äädikas, ikka lahjem ju?

Mida teie sellest arvate? Kõlab loogilisena või pigem mitte? Mina igatahes küsin järgmisel korral oma arstilt mis tema sellest arvab.

Comments

comments

17 thoughts on “Vitamiinide lahustumise test mida kõik peaksid tegema. Elevit vitamiinid.

 1. See kunstlik jama ongi bullshit, enamus sellest lased sa teistpidi välja tagasi. Organism ei võta niivõinaa enamust sellest omaks, isegi kui ta lahustub. Selleks pigem peakski eelkõige oma toitumist jälgima ning vaatama, mis vitamiine mingilt toiduainelt saab. Ma ei võtnud raseduse ajal mitte ühtegi vitamiini ja ka rauatabletid saatsin kuradile ning üritasin hoopis mitmekesiselt toituda. Ämmaemand üritas väita, et toidust ei saa midagi ja rauataset see ei tõsta ja ikka oleks vaja tablette süüa. Ometigi tõusis mu rauatase väga ilusti õige toitumisega. Eks see oleneb väga arstist/ämmakast ka. Osad ilmselt on selle videoga nõus aga tabletikummardajad trambivad selle mutta. Mul õnneks oli lõpuks väga hea ämmaemand, kes loetles mulle iga kord mida ikka süüa, et vajalikke aineid saada ja oligi korras. :)

 2. Ma ei hakanud seda videot vaatama, aga see test käib tegelikult nii, et äädikas tuleb kuumutada 98 kraadini ja siis tablett POOLEKS TUNNIKS sisse ja selle ajaga peab ära lahustuma. Võid ise ka netist otsida vinegar test for vitamins.

  • Minu viga-äädikas peab siiski olema vaid 37 kraadini kuumutatud-originaalartiklis oli temperatuur fahrenheitis.

 3. Kui sul viitsimist on, siis proovi uuesti ja anna teada, mis tulemused olid. Ma teeks ise, aga mul pole äädikat kodus! :D

 4. Mina ei usu. Olen nüüd terve raseduse Eleviti söönud ja kõik analüüsid on korras olnud. Isegi raud. Eelmise raseduse ajal ei söönud vitamiine ja pidin lõpus rauatablette närima. Mina panen küll seekord kõik Eleviti arvele. Mingi tabletikummardaja ma pole, võimalusel hoidun neist, aga seekord kohe tundsin, et keha vajab vitamiine. Jõulude ajal jäi nädalane paus ja tundsin, et midagi on puudu…

 5. Vitamiinide söömine võrdelises seoses tableti kummardamisega? Kuidas? Et kui ma söön vitamiine, siis ma olen ikka jube keemia söödik ja raudselt iga pisema asja puhul popsin antibiootikume sisse?

 6. Paljude vitamiinidega ongi see, et imenduvad ja lahustuvad alles sooltes. Maos ja eriti veel 5 minutiga ei peakski vitamiinid lahustuma.

 7. Esiteks, maos ei ole sugugi äädikhape, vaid palju tugevam hape nimega vesinikkloriid.
  Teiseks, mitmed vitamiinid (A, D, E, K) on rasvlahustuvad ja olemuselt väga hüdrofoobsed. St vees nad ei lahustugi.
  Ja lisan veel, et organism ei suuda vahet teha tehislikult sünteesitud ja looduslikul teel saadud vitamiinidel. Kui molekulaarne struktuur on sama, siis keha vahet ei tee (imendumise vahe võib tulla sellest, mis täidis- ja lisaained tabletis juures on, aga kindlasti mitte vitamiinist endast).

 8. Mulle andis ämmakas viimasel visiidil tasuta terve karbi Bio-multi vitamiine, neid samu kasutasin ka tütart oodates :)

  • Hahaha, ma ei saa uh’i piltigi ja mingitest TASUTA vitamiinidest võin ma ainult und näha :D

  • UH pildi ma sain ka osta :D kusjuures ise ka imestasin et tasuta anti :D aga vb sellepärast et ma riskirase .

  • Ma olen riskirase ainult nii kaua kui saan looteveeuuringu vastusest teada kas laps on terve või ei. Loodan et on :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.