Jaapani ökomähkmed

See oli vist kunagi kevadel, kui mulle (või noh, Joelile ikka) saadeti brillante.ee poolt paar pakki mähkmeid. Ühes pakis olid Moony ja teises olid Merries mähkmed. Väidetavalt on need ökod. 

Ülemisel pildil siis Moony’i ja Merries’i mähkmed, esimene pool. Alumisel pildil nende tagumised pooled.

Esimesena siis Moony mähe. Need meeldisid mulle, sest roomavale lapsele on tuhat korda mugavam püksmähkmeid jalga panna, kui teipmähkmeid. Head olid ka külgedel olevad teibid, millega sai pärast mähkme ära võtmist mähku kinni panna, et “kraam” maha ei kukuks. Lisaks olid need hästi pehmed ja mõnusad, ning armsate piltidega. Jalgade ümber olev “kumm” hoidis hästi, aga oli sellegipoolest väga pehme. Never ei jätnud ühtegi ranti. Tundusid lapsel jalas hästi mugavad, nagu väiksed pilvekesed. Eestis müüdavatest ja tuntumatest mähkmetest minu arvates kõige sarnasem Muumidega (aga veel pehmem ja mõnusam!), mis on samuti ühed mu suured lemmikud, sest väidetavalt on need ühed ökomatest mähkmetest, mis toidupoest saada on. Meil siin väikelinnas näiteks polegi Naty jms ökomaid mähkmeid müügil, seega olen oma oma põnnidele suurema hädaga just Muumisi ostnud. 

Tavaliselt aga ostan või tellin hoopis looduspere poest (bio-lagunevaid) mähkmeid. Mulle meeldivad Moltexid, sest need koosnevad 45% taastuvast toorainest, on kekkonnasõbralikud ning kloorovabad ja hind on ka okei (78 tk 20 euri = 0.28tk) Mul on niiiii kahju, et neid tavapoodides ei müüda! Hinna poolest pole see vahe ju niii suur, et peaks ostma mingeid keemilisi Pamperseid. Ma ei tea mis vimm mul nende Pampersitega on, aga no ma ei salli neid silmaotsaski. Haisevad nagu vanakuradid ja pidavat olema kõige rohkem keemiat ja jura sisaldavad mähkmed meie poelettidel. Ja SELLEPÄRAST nad nii “head” ongi, ning peavad ma-ei-tea-kui-kaua vahetamata vastu. Mul hakkab lausa vastik, kui mõtlen kuidas see Pampersi keemiakompott terve öö mu lapse ihu vastus haudub. 

See pole ilmselt mu pikemaaegsetele jälgijatele mingi uudis, et ma oma lapsi korduvkasutavatesse mähkmetesse ka mähin, aga kuidagi on meie peres ikkagi nii läinud, et laste esimesel kuuel elukuul kasutan siiski põhiliselt ühekordseid mähkmeid, sest siis toodavad titehakatised lihtsalt koguaeg midagi ja mul ei jagu oma 13’st riidest mähkmest, et ülepäevagi pesu pesta. Viimase panen alla, siis esimesed alles kuivavad… Juurde ma ka ei ole neid millegipärast muretsenud ja nii siis ongi läinud nii, et esimesed kuus kuud kasutan enamasti ühekordseid mähkmeid ja 6+ kuud, kui ‘toodang’ väheneb, lähen korduvkasutavate peale üle, sest siis jagub mu 13st mähkust, et ülepäeviti või isegi üle kahe päeva pesu pesta. Ööseks panin siiski ühekordse (öko)mähkme, sest kui laps pool ööd tissi otsas istub ja aina vedelikku tarbib, siis kuskilt peab see ju ka välja tulema, ning tavalise sisuga kk mähkme jaoks on see veidi liig. 

 Pilt internetist

Minu arust on see KK mähkme teema ülilihtne ja vaid harjumuse asi, ning kui mõelda sellele prügihunnikule ja rahale mis ma säästnud olen, siis no halleluuja! Annu ajal ostsin 60 euri eest riidest mähkmeid ja neid olen ma nüüd kasutanud kahe lapsega kuuendast elukuust potitreeninguni, ning ilmselt kannatavad need mähkud veel kaks last ära, seega 60 euri eest saan mähkida neli last ja säästa umbes viie ja poole aasta jagu mähkmeid, arvestades, et hakkan riidest mähkmeid kasutama kuuendal elukuul ja kõik lapsed saavad mähkmevabaks hiljemalt teiseks eluaastaks, ning lapsi tuleb kokku neli. Me räägime siin sadadest eurodest ja tuhandetest mähkmetest, mis ma selle väikse liigutusega säästan!

Annu sai mähkmevabaks 1a9k ja Joeliga (1a3k) on asi hetkel kättevõtmise taga. Vist. Tema idee potil käimisest on hetkel see, et ta toetab korra oma tagumiku potile ja siis paneb ruttu jooksu. No nagu Annu teeb, aga selle vahega, et Annul tuleb ka sinna potti midagi selle hetkega. :D

Teine mähkupakk, mis me saime, oli Merries.

Need on veidi jäigemad, rohkem “paberised”. Meenutavad veidi Naty mähkmeid. Merries mähkmetel on ka see musta mähku kinnitusteip ja pissiindikaator. Täitsa okeid mähkmed, aga mulle meeldisid pilvepehmed Moony’id rohkem.

Milliseid mähkmeid teie oma lastel kasuta(si)te? Kas olete kunagi korduvkasutatavaid mähkmeid proovinud või nende kasutamisele mõelnud?

Kõigi selle postituste kommenteerijate vahel loosin nädala pärast välja ühe paki Mooney mähkmeid!

Btw, 2. ja 3. septembril on nad Laps ja Pere messil ka, ning jagavad proovipakkegi. :)

Comments

comments

23 thoughts on “Jaapani ökomähkmed

  • Heheee, aga eks aega on ka veel. Ma ei taha teda sundida. Ikka üritan juhendada teda sinna, aga hetkel veel tulutult. :D

 1. Esimese lapsega sai proovitud palju erinevaid – Pampersit väga lühiajaliselt, Natyt ka üsna vähe aega, liiga paberised ja lisaks üks pakk haises jubedalt, peale seda enam neid ei ostnud. Muumid said ära proovitud, samuti Moltex. Huggies oli veidi pikemalt kasutusel ja ühel hetkel soovitati meile samuti Jaapani mähkmeid, me valisime Goon nimelised ja jäimegi neid kasutama. Nüüd teise lapsega otsustasime kohe Gooni kasuks.
  Esimesele lapsele sai ostetud ka Hipsiku riidest mähkmed, aga need olid kuidagi jäigad ja ebamugavad tundusid, kasutasin väga harva ja neid enam ei ostaks.

  • Kk mähkmetega on see ka minu arust, et alla 6kuusel jäävad need väga kossakad jalas ja isegi vat, et takistavad liikumist. See on ka üks põhjus olnud miks ma neid väga varem kasutusele võtnud ei ole…

 2. Kas jaapani mähkmed tähendavad, et ka Jaapanis toodetud? Kui nii, siis palun ära tehke seda meie maakeraga ja ärge tellige mähkmeid teiselt poolt maakera. Liiga jõhker ?

  • Ma ei tea kus need toodetud on, aga tellida saab neid brillante.ee ja see on igatahes eesti leht

  • Ma muud ei oska kommenteerida, aga mind ei kutsu ostma e-pood, mille leht on vigases eesti keeles ning telefoni number hakkab hoopis Läti suunakoodiga.

 3. Kasutame BebeCashi omasid. Motlesime ka korduvkasutavate peale, aga tundus liiga suur ettevõtmine.

 4. Mina kasutan oma lapsel Pampers Premium Care mähkmeid. Neil ei ole seda vastikult haisevat rohelist sisu, nagu teistel Pampersitel. Selverist ostan ja 44 tk = 19.90. Üsna kallid. Aeg-ajalt on Partner kaardiga soodushind.

  • Siis ma ostaks juba selle moltex ökomähku, sest selles jumbo pakis on 78tk ja maksab 20 euri.

 5. Enda esimesel peagisündival lapsel proovin kasutada ökomähmeid ja kindlasti tahaksin proovida ka korduvkasutatavaid mähmeid.

 6. Meil on kasutusel Huggies Elite Soft mähkmed. Alustasime nendest ja kui ükskord ühte Pampersit katsusin, siis otsustasime ka Huggieste peale jääda. Need on mõnusast materjalist ja lapse pepu ei ole kordagi punetama läinud.
  Ökomähkmeid ei ole ostnud, ma isegi ei oska põhjendada miks. Ilmselt olen praeguse valikuga rahul. Jaapani mähkmetest olen palju kuulnud, aga jällegi, pole mahti olnud proovida. Kui võidaks, siis prooviks.
  Laps on potitreeninguks veel pisut väike, aga olen kaalunud korduvkasutatavad mähkmed osta. Eks seda pesemist ja möllamist on ilmselt palju (kas kaka peab enne välja loputama? IU!), aga see ebamugavustunne pidi kiiremini aitama mähkudest pääseda. Eks näis, sinna on veel veidi aega.

  • Rinnapiimalapsel enne lisatoiduga alustamist ei pea loputama, sest rp on lahustuv, aga rpa ja juba lisatoitu saava lapse mähkud tuleks jah enne paksust kraamist puhtamaks teha. Mul on selleks poti kõrval käsidušš, mida on hea ka Annu poti puhastamisel kasutada. Aga selle ebamugavustunde kohta ma ei oska küll öelda… mulle tundub, et see on pigem müüt. Vähemalt enda laste põhjal…

 7. Olen lapsele ostnud Muumi, Naty, kahed erinevad Pampersid, Libero, Bebe Cash, Prisma Xtra, Maxima Favorit ja Optima Linja ning kõiki erinevaid Huggiese mähkmeid. Lemmikud on Huggies Ultra Comfort või Elite Soft teipmähkmed ja püksmähkmetest samuti Huggies või Libero Up&Go. Nii paljusid erinevaid brände olengi ostnud lihtsalt huvi pärast, et näha missugused need erinevad mähkmed on ja valida lõpuks välja lemmikud variandid. Huggies on väga mõnus pehme ja ei sooni lapse jalgu. Neid Mooney omasid olen poes märganud, aga pole parasjagu olnud soodsat pakkumist, et raatsiks proovida.

  • E poes on need küll üsna okei hinnaga ja isegi ju odavam tuleb tk hind, kui enamus püksmähkmetel…

  • Minu arvates on need ikka oluliselt kallimad kui enamus püksmähkmed. Tükihind 0,42€. Huggieseid olen harjunud ostma 0,24-0,28€/tk, Pampers sama hinnaga tavaliselt ja nendest kallim Libero jääb ka ikkagi alla 0,40€/tk. Muidugi proovinud me pole, seega äkki on ka oluliselt paremad.

  • A siis ma vaatasin/mäletasin äkki valesti. Ma arvasin, et need on ka u 28 senti tk…

 8. Olen oma poisil kasutanud põhimõtteliselt sünnist alates Moony mähkmeid, olen ka proovinud teisi meie poodides müüdavaid, aga nii pehmeid, õhukesi ja sama hästi imenduvaid ei leidu. Ma olen korduvalt teinud tellimuse e-poest ning pole ühtegi halba sõna, kaup on ilusti kas järgmisel või ülejärgmisel päeval kohal, ka väljaspool Tallinnat. Varsti ongi plaanis kuu varud ära tellida. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.