Kas ja kui palju mina siis blogiga teenin? Ehk reklaamist, rahast ja koostöödest.

Raha on selline õrn teema, millest eriti keegi rääkida ei taha. Ega minagi erand ole, aga kuna ma meie pere kogusissetulekut arutama ei hakka ja räägin vaid selle blogipesa poolt tekitatavast ‘kasumist’, siis teen väikse erandi.

See ei ole ju saladus, et mul on blogi neid hüpikreklaame täis. Sageli tuleb neid lausa kolmelt poolt ja üks pesitseb isegi postituste all. Iga reklaamile vajutatud kliki eest saan ma umbes 11-12 senti. Iga tuhande näitamise kohta u. 1.20 ja rohkemgi, oleneb reklaami suurusest. Kui mul on pealehel kolm reklaami, saan ma iga tuhande näitamise eest 3x 1.20, ehk siis tuhat näitamist on sellisel juhul 3.60. Kui mul on blogis päevas 3000 vaatamist, siis peaks see omakorda ju kolmega korrutades olema üle kümne euri, pluss veel klikkidest saadud tuli. Aga no mitte kuskilt otsast ei tule mul päevas sellised summad kokku, sest neid reklaame näitab kõigil nii erinevalt. Mõnel ei tule ühtegi ette, teisel tuleb vaid üks-kaks ja kolmandal tulevad kõik. Lisaks ei vajutata ju enamus inimesi nendele reklaamidele, vaid suskavad need tüütud segajad lihtsalt ristist kinni. Seega jääb mul iga ristist kinni susatud reklaami eest 12 senti saamata. :D

Hetkel näiteks müün ma reklaami kahele erinevale firmale. Ühes firmas on mul reservis u. 28 euri ja teises 84 euri. Esimese firma raha kogunes märtsiga, aga kuna see jääb alla 50 euri, siis sel kuul nad seda veel välja ei maksa. Teise firma raha on kogunenud alates veebruarist (pea kolm kuud). Aga ka seda raha ma hetkel kätte ei saa ja pean ootama kuni mingi osa kampaaniaid lõppeb ja rahasid välja maksma hakatakse. Kokku on mul saada siis üle saja euro, pluss see pea 50 euri, mis ma eelmisel kuul esimeselt firmalt jaanuari ja veebruari eest sain. Kokku on minu teenistus siis umbes 50 eurtsikut kuus. Pole nagu väga paha teenistus, asja eest mida ma niikuinii teeksin ja mis mulle ka rõõmu pakub. Kui ma kirjutaksin regulaarselt, saaksin ma veel paremat ”palka”. Hetkel pole mul lihtsalt oma arvutit, kus mugavalt kirjutada ja ka ajast jääb veidi puudu.

Lisaks on siis veel need vähesed koostööd, mis ma teinud olen. Nende eest ma ei ole raha julgenud küsida, sest noh, kes ma selline olen, et nii palju tahan? :D Aga pean ütlema, et ma olen alati võtnud vastu koostööd mis on mulle endale ka huvitavad või kasulikud on, isegi kui need pole teab mis hinnalised asjad.

Tegelikult kui nii mõtlema hakata, siis ei olegi mulle mingit väga odavat ja mõttetut kraami pakutud. Näiteks üks firma, kellega oli mul mitmeid otsasi, saatis alati umbes 50 euro eest asju. Kõiki neid asju ma lihtsalt ei pidanudki blogis näitama.

Aga on asju mis mind tegelikult firmade reklaamimise juures tohutult häirivad. Näiteks see kui üks firma kirjutab korraga ala 10-15 blogijale ja ei suvatse poole sõnagagi mainida, et nad saadavad oma toodet pooltele blogijatele. Eesti ei ole nii suur, et saadad kümnele kõige popimale blogijale sama asja ja iga postitus on erakordne. Näitena saan kohe tuua ühe mähkmefirma, kes saatis vähemalt viiele blogijale oma mähkmeid.
Ma ei tea kas ma olen naiivne või lihtsalt lollakas, aga ma tõesti eeldasin, et olen ainus. Ja nüüd olen mina rumalas olukorras, kus ma pean tegema postituse, aga sama sisuga sissekande võib leida veel neljast blogist. Ja kuna mina olen oma asjaga hiljaks jäänud, saab lugeja minu blogipesast ebameeldiva signaali, sest ta on sama asja juba vähemalt kahest-kolmest blogist lugenud.
Mina igatahes ütlesin sellele firmale, et kuna nii mitmed blogid on nende asju juba kajastanud, siis mina oma postitusega veel lagedale ei tule. Õnneks ei tekkinud sellest mingit poleemikat ja nad said ilusti aru miks ma seda teha ei taha. Neile endale on ju ka kasulikum, kui reklaam on pikema aja peale ära hajutatud, mitte, et samal päeval loeb üks lugeja viiest erinevast kohast täpselt sama asja. See oleks pigem nagu antireklaam, isegi kui mähkmed ise on väga head.

Teine väga tüütu asi on see, kui ma ise kirjutan mõnele firmale ja nad lihtsalt ei vasta! Nagu… mega raske on kaks lauset vastu kirjutada ja öelda, et ‘sorri, ei ole huvitatud’?
Näiteks viimati kirjutasin ühele firmale turvatooli pärast, sest no miks mitte? Äkki on nad koostööst huvitatud ja annavad mulle selle tooli kasvõi soodsamaltki. Kui mul selline võimalus on, siis loomulikult ma ju kasutan seda. Aga ei, nad lihtsalt ei vastanudki mulle. :D

Paar nädalat tagasi kirjutas mulle üks firma ja pakkus üsnagi suurt koostööd. Ma olin ikka megalt üllatunud ja täiega elevil, sest juhuuu, lõpuks on keegi mind ka märganud, kui head reklaamiallikat. Mõtlesin veel, et tõenäoliselt sokutati mind sinna mõne toreda ja popima blogija poolt (aitäh!), aga ikkagi. Aga nüüd kisub see asi kahtlaseks ära ja tekibki tunne, et kõik mis kõlab liiga hästi, ongi liiga hea. Ma hoian täiega pöidlaid, et nad mind üle ei laseks, sest see ei oleks just eriti hea reklaam sellele firmale… Igatahes, kui kõik läheb ilusti, saate varsti hakata veidi täpsemalt lugema ka meie maja remondist. Olen tahtnud sellest varemgi rääkida, aga no mida ma näitan, kui kõik venib nagu kaameliila.

Ühesõnaga, kui see teil tükki küljest ei võta ja mõni reklaam huvitav tundub, siis võtke oma adblock maha, klikkige ikka mu reklaame ja saage minust ka veidikene aru.* Tänan teid selle vaeva eest juba ette ära. :D

*Aaa ja seda ka, et igale reklaamile on korraga mõtet vajutada vaid üks kord ja siis tehke lehele refresh, et leht uuesti laeks, ning siis alles klikkige jälle igale reklaamile ühe korra. Järjest mitu korda ühele ja samale reklaamile vajutada pole mõtet, sest see ei anna midagi ja tulu tuleb ikkagi ainult ühe kliki eest. Seega kui teil tuleb korraga kolm reklaami lahti, saate kõigile kolmele vaid korra vajutada, et ma raha saaksin ja siis peaksite lehe uuesti laadima. :D

I have got to blog about this

Comments

comments

8 thoughts on “Kas ja kui palju mina siis blogiga teenin? Ehk reklaamist, rahast ja koostöödest.

  1. Ma nüüd refreshisin ja klikkisin mingi 7 korda läbi, et siis ikka tuleks midagi :D Teine kord jälle :D

  2. Minul adblocki peal ei ole, teistes blogides tulevad reklaamid ette, kuid sinu blogis ei ole mitte kunagi tulnud. ?

  3. Ma vajutaksin heameelega nendele reklaamidele, aga ma ei saa aru, miks need ära ei kao kui ma olen nendele juba klikkinud ühe korra? Üheski teises blogis ma seda küll kohanud pole :) Ja kui aus olla, siis see ärritab ja niiviisi ma panengi reklaamid lihtsalt ristist kinni :)

    • Vot ei tea. Ma olen ise sama märganud, aga mingite kindlate reklaamidega just…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.