Kodune lasteaed, ehk ülivinged töövihikud

Mul on lapsed nüüd juba jumal-teab-mitmendat-nädalat jälle täitsa kodused, seega on käiku läinud kõik erinevad töövihikud ja -lehed mis meil koju kogunenud on. Aasta alguses saadeti neile Motormind.ee poolt ka paar ägedat vihikut, mida me nüüd lõpuks uudistama oleme saanud hakata. Lõpurasedana ei olnud mul lihtsalt jaksu mingite töövihikute kallal jaurata ja viimased seitse nädalat on mul vapsee möödunud nagu udus, sest meie väike beebiposs on täpselt sama isemoodi nagu tema ootuski. Kogu see haigla vahet jooksmise jant, esimese kuu gaasimöll ja kuueliikmelise pereeluga harjumine üleüldiselt võttis lihtsalt oma aja. Ja nüüd! Tüüp reaalselt lihtsalt ei maga! Nokib süles 10 minutit ja siis on jälle üleval. Praegugi passib mind siin oma suurte, endiselt kollaste silmadega nagu väike Simpson ja pole seda nägugi, et me lähiajal magama saaks. Nii kui tema poole vaatan või talle naeratan, on suu kõrvuni ja hakkab mulle valjult koogama. Naeratab ja muudkui seletab! Katsu sa sellise kõrvalt siis midagi muud teha! Koguaeg tahaks ainult pluti-plutidada ja kaisutada, metsa kõik need muud kohustused! :D

Ühesõnaga, need töövihikud on tegelikult superägedad, sest enamus on lamineeritud, st kirjutatu saad lapiga ära pühkida ja uuesti täita. Tavaliste vihikutega on meil näiteks pidevalt see häda, et oleks vaja nagu veel harjutada, aga leht sai juba täidetud või siis läheb midagi valesti ja kustutada nagu ka hästi ei saa.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on img_20210312_1328534319047702934184868-768x1024.jpg
Mul on tunne, et Mann on vasakukäeline – appi! Oskan ma jee talle õiget pliiatsihoidu nii õpetada

Madli sai krõpsudega tegelusraamatu, kus saab nii vildikaga igasuguseid ülesandeid lahendada, kui ka krõpsudega pilte õigesse kohta sortida. Piltide sortimise ajal saab lapsele selgeks õpetada näiteks loomade nimed ja nende hääled. Lisaks on seal sellised krõpsudega pildid veel köögiviljade, riideesemete, puuviljade, lindude, värvide jpm kohta. Saab harjutada näo joonistamist, punktiiri järgimist, õigete paariliste leidmist jms.

Selle raamatuga oli tegelikult kaasas ka paar pulka plastiliini, mida tuli kasutada raamatus mõne ülesande täitmisel. Näiteks on seal ülesanne, et tee kärbseseenele täpid või puu otsa õunad. Ühes ülesandes tuli voolida plastiliinist õige suuruseda ussikesed ja pallikesed, et nendega printsessi kleidil olevad valged kohad ära täita, aga no… see plastiliin kadus siin nagu mutiauku ja on tänase päevani teadmata kadunud. :D

Madli ütleb nii ägedalt hobuse kohta veel kabijo. Ma ei tea kust see loogika tuleb, aga see on niiiii armas, et ega ma teda väga parandama ka ei kipu. :D

Suuremad said omale numbri- ja tähevihikud ning ühe tegelusvihiku kus on ka palju erinevaid ülesandeid. Näiteks tuleb seal ühendada ja sorteerida millised viljad kasvavad aiamaal ning millised puu otsas. Lisaks on seal veel ruumiliste kujundite sorteerimist, vasak-parem õppimiseks harjutusi, vastandite leidmist, arvutamist ja numbrite õppimist ning palju muud. Numbrivihikus on lisaks numbrite kirjutama õppimisele ka erinevad matemaatilised ülesanded ja isegi kella õppimist.

Kui sa aga ei leia olemasolevatest vihikutest kohe seda kõige meelepärasemat, saad sa soovitud vihiku ka ise kokku panna, mis on minu arvates veel eriti äge, sest siis saad sa valida just need ülesanded, mis sa tead, et su lapsel veel täiustamist vajavad!

Seletan natukene ka vihikute tellimist, sest mulle endalegi tundus see alguses tsipp keeruline seal. Kui sa lähed motormind.ee lehele, valid kõigepealt soovitud keele ja siis saad erinevaid vihikuid uurima hakata, neid on mitmes kategoorias. Iga vihiku kohta on neil ka video, mis näitab kohe ära mida vihik sisaldab. Kahjuks ei ole neil seal sellist valikut, et lisad lihtsalt vihikud ostukorvi ja maksad ära. Tellimuse esitamiseks on ilmselt kõige lihtsam viis nendega ühendust võtta Facebooki või instagrami teel ning oma soovid sinna edastada. Aga vaev on seda väärt, sest sellised vihikud kestavad kaua ja võivad õpetada veel mitmeid ja mitmeid lapsi.

Mina oma küljeluuga soovin teile aga siinkohal head ööd!

Comments

comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.