Kuidas tele2 inimesi kotib

Ükspäev helises mu telefon:”Tere, helistan teile tele2’st, kas teil on hetk aega rääkida?” Tegelikult ei olnud, sest me hakkasime just õue minema ja Põrnikad olid juba suht hullumas. Aga no kuna ma tahtsin niikuinii neilt pakkumist küsida, siis olin nõus. 

Ühesõnaga, ta tegi mulle suht uskumatu pakkumise ja ma veel üritasin aru saada, et kus see konks on, sest kui miski kõlab liiga hästi, et tõsi olla, siis tavaliselt see polegi tõsi. 

Kaks numbrit, kaks “tasuta” Huawei telefoni, mõlemale nett, piiramatult kõneminuteid ja messe, lisaks veel see, et 1.juunist saab ka väljamaal (euroopas siiski), tasuta helistada ja netis istuda, ning kõik see kokku 10 euri kuus. 24 kuud pean vaid klient olema. See väljamaal helistamine on meie puhul hetkel kohe eriti hea, sest varsti peameme Lätti minema, aga Põrnikad jäävad koju. Siis on mul hea igal hetkel sõbranjele traati tõmmata ja uurida mis seis kodumaal on. 

Lepingud ja asjad sain ma kulleriga. Kohe seal samas auto kõrval pidin lepingule allkirjad alla viskama, sest temal pole ju aega oodata kuni ma seal loen.

Kui ma aga toas seda asja täpsemalt uurima hakkasin, pidin kreepsud saama! Millele ma küll alla kirjutadsin? Hoopis teised numbrid ja tingimused ja…täitsa pees.

Helistasin siis kohe neile, et täpsemalt uurida mis keiss on. Tuli välja, et see 10 euri kuus on täitsa õige, aga see pakkumine kehtivat vaid 12 kuud. Las ma meenutan, et klient olen sunnitud olema ju 24 kuud. Kui see soodustus läbi saab, hakkab kehtima hind 17.99 kuus, ühe numbri pealt, ehk siis kokku 35.98 kuus! 

Kui ma oleks poole sõnagagi kuskil näinud või kuulnud, et see soodustus vaid 12k kehtib ja edaspidi pean ma neile 36 euri kuus plekkima hakkama, poleks ma ju eluski nõus olnud!

Meilil ma seda lepingut ka näinud ei ole. Ainus mis nad mulle saatsid, oli täpselt see milles kokku leppisime ja hiljem ka juhis kuidas nende võrku üle minemine välja näeb.

Ühesõnaga nad tõmbasid mulle rämedalt koti pähe. Kuna asi on allkirjastatud, ei ole mul enam midagi väga vist teha ka? Mõtlesin, et hoiatan siis vähemalt oma lugejaidki, et te teaksite selliste manöövrite eest hoiduda. Jah, okei, ise olin ka loll, et usaldasin ja eeldasin lepingust leida seda milles kokku leppisime, aga ikkagi. See pole ju okei!

EDIT: Nüüd helistati ja öeldi, et kõik on ikka õige ja 24k on mul ikka 10 euri. SPETSIAALSELT MULLE! :D

EDIT2: Ja nüüd ilmus Elisa ka välja. Rääkis mulle pikalt ja laialt kuidas Tele2 mind orki tõmbab ja kuna lepingul on mul kirjas 12k soodushind, ei loe aasta pärast see telefoni teel lubatud 24k muhvigi. Ja loomulikult see, et nemad annaks mulle ikka uued telefonid, mitte nagu Tele2, kelle telefonid ringlevad juba aasta aega. Meie telefonidelt olid ka juba kiled eemaldatud ju. Agh, mul on kopp nii ees. Siis ilmuvadvälja, kui minema hakkad kuhugile, muidu ei tee keegi paremaid pakkumisi. :D

Comments

comments

15 thoughts on “Kuidas tele2 inimesi kotib

  • Tahtsin just sama kirjutada, et siiski peaks saama sellest õnneks loobuda.

 1. Peaksid saama küll 14 päeva jooksul taganeda lepingust: https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/lepingud-ja-lepingust-taganemine
  Küsi Tarbijakaitse telefonilt üle see asi. Seda enam, et sulle kõiki tingimusi ei räägitud ja võrreldes e-mailile saadetud pakkumisega on ju erinevus – lepingus 12 kuud soodustust, aga e-mailitsi 24 kuud lubatud.
  Peamine, et hoia telefonid pakendis, kui veel võimalik.
  Ja no Tele2-st soovitaks ma ka eemale hoida.

  Muide, kas sul eelmine operaator pole veel helistanud ja uut pakkumist teinud? Nad ju siis ärkavad, kui klient lahkuma kipub. Tihti saab sellise kolimise kaudu üldse olemasolevalt operaatorilt sobiva pakkumise ja nemad ajavad siis ka lepingud korda. Seda ma ei tea ainult, kuidas see seadmete tagastamine käib.

 2. Sul on õigus 14 päeva jooksul tagasi saata see! Kui sa esinduses kohapeal ei käi lepingut sõlmimas, võid tagasi saata. nad peaks isegi kulleri kinni maksma sul.

 3. 17.99 – 12.99 on ju 5eur ja 2 telefoni = 10eur… Milles probleem? On ju kirjas ka, et 24 kuud.

  • Oih, minu viga… Aga selle sama prnt screeniga võidki neid kollitama minna ma arvan

 4. Soovitan lugeda viimast lehekülge, kus on konkreetselt kirjas kuutasu ja soodustuse periood. Kõik on õige ja tõetruu, postitus on küll alusetu siinkohal. Ja ”kotimisega” pole siin mingit tegu.

 5. Mul on sama asi Tele2-ga aasta tagasi läbi tehtud. Sain tasuta telefonid kätte ja kirjutasin lepingule alla, siis aga helistas senine operaator Telia ja pakkus veelgi soodsamat hinda, aga tähtajatult. Pluss paremad telefonid tasuta ja soodukat ka olemasolevalt TV-paketilt ja me ei hakanudki üle minema. Viisime Tele2 telefonid esindusse tagasi. Ainuke halb asi oli see, et pidime mingit tagastustasu vmt maksma, vist oli 13 eurot kahe telefoni pealt.

 6. Elisaga ongi selles mõttes halb, et nad ei hooli klientidest, kes neil hetkel käes on, vaid tahavad muudkui ligi meelitada. Kui oled kellegi teise juures, teevad suurepäraseid pakkumisi, kuid kui juba liitunud oled, siis pole ei mingeid erisoodustusi ega häid pakkumisi kuskil. Kohe, kui kuskile liikuma tahad hakata, saad maailma parima pakkumise. Kunagi, kui emt’s olin, siis seal sai vähemalt iga oldud aasta eest tasuta ühe päeva rääkida. Selles mõttes olen küll elisas pettunud, aga ei viitsi vahetada ka. Vahel, kui kuumaks liiga kalliks tõuseb, lähen küsin jälle odavamat pakkumist ja vahetan paketti vahetevahel firmasiseselt.
  Aga sinu loo puhul mul on tunne, et võib-olla sa ise keskendusid muule ja ei saanud täpselt aru, mis nad rääkisid või lihtsalt jäidki osast tekstist kinni võtma ja hiljem tundus nagu orki tõmbamine. Orki tõmmatakse ikka neid, kes ise piisavalt tähelepanelikud ei ole. Oleks pidanud ikka kullerile käratama, et kurat, ma siin oma surmaotsusele ka alla kirjutada ei taha, ole inimene, lase läbi lugeda ikka enne.

 7. Mul just värskelt läbi tehtud kadalipp. Pakkumise osas nad sind otseselt ei koorinud, st et pakkumiseski kirjas, et see hind kehtib sulle 24kuud.
  Peamine on see, et kuna sulle tõi lepingud koos telefonidega ära kuller, siis saad sa probleemivabalt veel taganeda.
  Mina tegin selle vea ja käisin lepinguid allkirjastamas esinduses, st et kui mõned päevad hiljem tegi oma teenuspakkuja siiski parema pakkumise olin sunnitud tele 2 poolt saadud telefoni kinni maksma, seda mainiti ka lepingute allkirjastamisel, et “kingitust” tagastada ei saa,kui otsustan numbriliikuvuse katkestada. See peaks olema võimalik, kui telefon täiesti puutumata, aga mul lõigati see mobla karp juba esinduses lahti.
  Aga kuna sul kulleri toodud on sul õigus telefon tagastada 14 päeva jooksul, ilma lisakuludeta ning numbriliikuvuse lepinguga muid rahalisi kohustusi ei lasu.
  Seda telefoni määrivadki nad pähe sidumise eesmärgil, esiteks siis selleks, et sa ei taganeks numbri üleviimisest ja teiseks, kui leping juba sõlmitud, siis oled nendega automaatselt 24kuud seotud. Kui varem soovid taganeda pead maksma leppetrahvi, ehk kõik lepingulõpuni jäävad kuumaksud.
  Tele2 pakkumine polnud võrreldes mu senise paketiga üldse halb, mõtlesin tõsiselt üle minna, aga kuna oma teenuspakkujad teevad häid personaalseid pakkumisi ju ainult siis kui on üleminek, ei saanud jätta nende pakkumist vastu võtmata, tele 2 puhul sai deal breaker ’iks just see, et 24kuu möödudes oleks paketi tasu läinud väga kalliks.

 8. On ka kogemusi. Kirjutasin oma telefoni firmale,et soovin pakkumist sellisele paketile ja hinnale. Sain vastuseks ei saa me paremat pakkumist teha. Kui aeg kätte jõudis, proovisin veel oma telefoni pakkujaga rääkida. Ütleksin,et lahkun oma 3 numbriga teie juurest. Kohe küsiti miks, tegin asja selgeks miks nii. Kohe öeldi, annan teie kontakti edasi ja saate väga hea pakkumise. Saingi – uue telefoni ka sellise nagu tahtsin. Palju oleneb ka millise teenindaja otsa satud.

  https://littlebutcute.wordpress.com/2017/05/27/katsikukingitus/

 9. Mehele tehti ka see pakkumine. Temal olid sellised variandid, mis telefonis öeldi:
  1. oled klient 24 kuud, saad tasuta telefoni
  2. võid lahkuda vabalt valitud ajal, tasuta telefoni ei saa

  Soodushind kehtib 12 kuud, kuid siis tuleb kõnekeskusesse vm helistada ja nad teevad uue sooduspakkumise (kontor ei saa teha samu pakkumisi, mis telefonimüüjad).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.