Lõhnab kui liha, maitseb kui liha

Ma olen saanud palju küsimusi seoses sellega mida mina oma loomadele süüa annan. Minu arvates on loomadele kvaliteetse toidu pakkumine ülitähtis, et nad elaksid ikka pikad ja õnnelikud elu, ning neil ei tekiks terviseprobleeme. Seega olen ma kassidele toidu tellinud Saksamaalt, kus kvaliteetne kuivtoit on palju soodsam, kui meil siin Eestis ning koertele keedan söögi tavaliselt ise valmis, et täpselt teada mida ja kui palju nad tarbivad. Enamasti ostan ma lihatooted soodukate ajal ja suurema koguse korraga, et oleks hea sügavkülmast võtta. Juurviljad ja kuivained on meil ju niikuinii koguaeg kodus olemas. Ükspäev näiteks tegin neile nii süüa: broilerisüdamed, maks, porgand, peet, riis ja sortsuke searasva – kausid tehti nii puhtaks, et sinna ei jäänud riisikübemekestki.

Sämmi õnneks armastab juurvilju. Lausa nii palju, et harvad pole ka need korrad, kui avastan koera peadpidi küülikupuurist, kust ta endale jänku õhtusööki sisse kühveldab… Mina igatahes soovitan kõigil hästi läbi mõelda mida teie loomad söövad ja millele te oma raha raiskate. Kas loom saab kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid kätte? Ise tehtud toit tuleb hea majandamise ja plaanimise juures lõppkokkuvõttes isegi soodsam, kui need toidupoe rämpskrõbinad.

Kui aga ise teha ei viitsi-saa-taha, siis heaks alternatiiviks on kvaliteetne kuivtoit ja konservid. Koeratoit.ee saatis mu kutsadele kingipaki, kust leidsin mitut erinevat sorti konserve ja krõbinaid. Mitte, et ma enne kahelnud oleksin, aga juba pakke avades oli selgelt aru saada, et tegu on tõepoolest kvaliteetse toiduga – selline lihaaroom lõi näkku, et võttis hinge kinni (ma pole eriline liha fänn). Sämmi lausa hullus nende toitude järgi! Ta on meil selline täitmatu auk ka, et ta oleks tõenäoliselt end lihtsalt lõhki õginud, kui vaid oleks selle paki kätte saanud.

Platinumi kuivtoit sisaldab vähemalt 70-73%, ning märgtoit lausa 83-84% puhast liha, ning seda kulub ka palju vähem, kui tavalist toidupoe kuivtoitu*, sest see sisaldab palju rohkem loomale vajalikke aineid. Näiteks minu 50 kilo kaaluv Sämmi vajab Platinumi krõbinaid päevas vaid 425-600g. Lisaks ei paisu Platinum kuivtoit maos ning maokeeru tekkimise oht on oluliselt väiksem võrreldes tavalise kuivtoiduga.

Pilt: koeratoit.ee

*Tavaline toidupoes müüdav kuivtoit (KiteKat, Whiskas, Pedigree, Darling jms) on tegelikult täiesti mõttetu rämps, sest sinna topitakse kokku kõik tootmisjäägid, mida kuskile mujale panna pole. Loomale ei anna see reaalselt mitte midagi muud, kui korraks tekkiva täiskõhutunde. Vaadake ise mis on pakendite taha kirjutatud. Kui esimese kolme komponendi seas pole reaalne LIHA, on tegu rämpskrõbinaga, millele pole mõtet oma raha raisata. Sama kilohinna eest saaksite juba oma loomale puhast liha osta!

Sellist jama sisaldavadki toidupoes müüdavad krõbinad

Millist toitu teie loomad söövad ja kust te seda ostate? 

PS. postitus on sündinud koostöös koeratoit.ee‘ga. Sisestades ostukorvis sooduskoodi „LIPSUKE10“ (ilma jutumärkideta!) saab ostult -10% allahindlust. Kood on mõeldud ühekordseks kasutamiseks registreerunud kasutajatele ning kehtib aasta lõpuni. Korraga kehtib vaid üks soodustus.

Comments

comments

14 thoughts on “Lõhnab kui liha, maitseb kui liha

 1. Eks on ka neid kvaliteettoite, mis tegelikkuses teevad pikas perspektiivis rohkem kahju kui kasu, näiteks Royal Canin. Halb!

  Meie oleme hetkel Sams Fieldi ja Carnilove krõbinate peal, mis on pm koguaeg ees aga ei söönud eelmine kord ega söö ka uus kutsikas. Lihtsalt vahest suure näljaga ampsatakse peale. Üldiselt olen ise teinud või siis lihtsalt valmis liha ostnud. Toortoit peaks olema koera juures number1. Meil uuele koeralapsele õnneks juurikad väga meeldivad (nagu ka apelsin, puukoor ja hein, haha) Seega hetkel sööb ta juurikaid, hakkliha, teinekord ostan rohkem nagu maiusena mõnda kvaliteetkonservi (Natures Protec või siis üks mida isegi tavapoed müüvad) Näiteks kanapugud ja maksa võin ma samahästi potist alla lasta, neid ta ei nuusutanud ka. Pirtsperse :D

  Kasse harjutasin Samsi ja Natures Protectioniga aaga enne nad surevad nälga või kolivad minema. Seega hetkel oleme puhtalt tavapoest saadava Purina One peal, mis on tavatoodetest kallim ja parema sisuga aga siiski mitte kvaliteetne. Ainus söök mida nad tunnistavad (2 kassi söövad hiiri ja linde ka aga kolmas elab elu lõpuni vist ainult krõbinast) Ühtegi konservi, hakkliha, juustu jne nad ei nuusuta jälle :(

  • Meil see uus koer ka ei söönud alguses neid Platinumi konserve ja eelistas MAXIMA oma. Ma ei saa aru kas tal on lõhnatunnetus hullem, kui mul või on ta eelmises kodus sellist jura söönud, aga no nüüd juba pirtsutab siin ja ei tahagi enam midagi muud peale Platinumi toidu. :D

  • Zooplus.de! Seal on loomadele KÕIKE. Alustades puuridest ja rihmadest, lõpetades toidu jms. Mina tellin kuivtoitu jms. Kõik asjad on odavamad, kui Eestis, isegi koos postikuluga. :)

 2. Kas enda ja laste toidu suhtes ka sama kriitiliselt kvaliteeti jälgid? Nii palju olen pannud tähele, kuidas loomadele antakse parimast parimat toitu, aga ise süüakse töödeldud ja ebakvaliteetset toidu. Vabanda, kui eksin Sinu puhul selles (: lihtsalt olen seda viimasel ajal aina rohkem ja rohkem märganud ja sellest ka küsimus.

  • Hehe, ma naeran pidevalt, et loomad söövad meil paremini, kui me ise! Aga noh, meie saame valida mida me näost sisse ajame, loomad peavad leppima sellega mida antakse. Aga ma ei ütleks ka, et meie toidulaud nii kohutav on. Eks sööme seda ‘jama’ ka, aga laste pärast tuleb ikka vaeva näha.

 3. Minul on kass ja koer. Koer on terrieri segu ja valge,nii et hästi allergiline ja tundlik toidu osas. Esimesed neli eluaastat sõi ta meil odavat poetoitu ja ta oli nii õnnetu. Ta ainult kratsis,sügeles ja kassis koguaeg. Käisime pidevalt arsti juures ja proovisime erinevaid variante,aga miski ei aidanud. Korra pakuti meile Royal Canini toitu (mitte küll nö raviks,aga niisama),mis on ju täielik jama. Kordagi ei mainitud ka,et probleem võib alguse toidust saada. Ise millegi pärast selle peale palju ei mõelnud.
  Lõpuks kratsis koer endal silma katki ja tekkis glaukoom. Peale järjekordset arstil käiku ja mõttetut raharaiskamist (küll soovitati operatsiooni, biopsiat ja muid ropp kalleid protseduure),viisime oma koera holistilist arsti juurde. Esimene asi,mis meil küsiti oli,mis te talle söödate! Selleks ajaks olime ka ise lõpuks järeldusele tulnud,et koera toit on saast ja sellele saime ka kinnitust. Loomaarst soovitas kas toortoitu,või kvaliteetseid krõbinaid (ilma lisaainete ja eriti teraviljaga ja vältides odavaid täiteaineid).
  Meie koer sööb nüüd holistilisi krõbinaid,mis on suure lihasisaldusega ja ilma mittevajalikke lisanditeta,liha ja konte. Pika jutu lõpuks on,et meie koer on nüüd õnnelik ja terve. Ühesõnaga hea toit on äärmiselt vajalik ja üldsegi mitte nii kallis. Soovitan inimestel uurida,millised loomatoidud on head ja mitte ainult hinnast lähtuda. Kasside puhul on eriti tähtis,et lihasisaldus on suur.

 4. Olen viimased paar-kolm aastat kassile tellinud Hillsi, Royalit ja mingiaeg avastasin Applawsi. Kiidan, sest kassi kaka ei haise nagu muu toiduga ja karv on rohkem kinni ja läikiv. Seekord jäin tellimisega hilja peale ja ostsin poest mingit nö tavalist krõbinat, muutus kohe näha- kaka haiseb hirmsasti ja karv ka rohkem lahti. Seega tellisin käpelt Applawsi, sest olen aru saanud, et loom ei pea jampsi sööma, ise ka ju ei taha mingit jura süüa. Muidugi saab ta krõbinate kõrvale ikka liha ka, seda siis kui ise kokkame miskit. Põhimõtteliselt nädalas mitu korda on tal lihapäevi ka.

 5. Minul on kassidele HiQ krõbinad – miks just see? Oleme erinevaid proovinud ja katsetanud aga vana kassikene ei talunud peaaegu midagi nii, et ta üle päeva sööke välja ei oksendaks. HiQ on aga talle paremini omistatav, kuna on kookosõliga, ja oksendamisi on üliharva nüüd. Kuus heal juhul 1-2 korda, kui sedagi :) Varem oli ikka nädalas mitmeid kordi :(
  Koerale sai ka HiQ võetud :)

  • Mul ka üks kass oksendab palju, aga ma olen märganud, et see on sellest, et ta sööb hästi palju korraga ja kiiresti. Kui vähem ette annan, ei oksenda ka. :/

  • Meil samuti 3 koera söövad nüüd HiQ-d ja ka kõige pirtsakam ei jäta enam toitu alles. Kõige liharikkamad/teraviljavabad krõbinad tekitasid ka kaalutõusu ja vanemal koeral tekkis neeruprobleem. Olen suht enamus kvaliteetkrõbinaid oma koerte peal ära proovinud (pikemaaegselt, mitte vaid 1 pakiga) ning täielikku teraviljavabadust enam taga ei aja (muidugi on oluline, et toit ei koosneks vaid teraviljast nagu odavatel marketikrõbinatel).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.