Loomalugu: Varjupaik vajab abi, et Rexi jalg korda teha.

Kopeerin loo Varjupaikade MTÜ lehelt.

”Täna jutustan ühe kurva loo. See, kas saan jutule õnneliku lõpu kirjutada, sõltub Sinust, hea lugeja. Empaatiatundeta inimestel palun mitte edasi lugeda, sest õelad kommentaarid teeksid asjaosalistele veelgi enam haiget.

Pärnu maakonnas elab keskealine mees Kaimo. Kaimo ainsaks perekonnaks ja sõbraks on 6-aastane hundikoer Rex, kelle ta 2 aastat tagasi varjupaigast võttis. Just selline ilus ja tark koer, nagu filmi-Rex. Ühel päeval kaotas Kaimo töö. Maakonnakeskusest kaugel elades on ehitusmehel tõepoolest keeruline uut tööd leida. Kuid Rexi elu oli ilus ka siis, kui Kaimo töötuks jäi, sest 170 eurost, mis on mehe sissetulek, sai Rex kenasti kõhu täis. Kuidas peremehe enda kõhuga on, seda ei tea me keegi, sest kaevelda mees ei taha.

Asi muutus halvaks aga siis, kui ühel päeval üle kivihunniku joostes sai Rexi jalg raske trauma – tagumise jala põlve ristsideme täielik rebend. Operatsioon, mis päästaks Rexi põlve, maksab Pärnu Väikeloomakliinikus umbes 1000 eurot. Selline summa on peadpööritavalt suur mehe jaoks, kelle sissetulek kuus on 170 eurot. Seetõttu pole tal võimalik ka laenu võtta.

Raske on näha mehe pisaraid, sest olukord on tema jaoks lootusetu. Meie, loomade varjupaik ja loomakaitse selts, ei ole aga lootust kaotanud, ehkki ka meie ressursid on piiratud. Üks kivi on lihtsalt kivi, paljudest kividest saab ehitada uue maja. 1 euro on enamikele inimestest väike raha, paljude inimeste osalusel aga saaksime kinkida Rexile uue elu.

Hea lugeja, kas Sina oleksid nõus aitama mehel päästa tema parima sõbra elu annetades endale sobiva summa, ükskõik kui väikese või suure? Või veelgi parem, pakkuma ehitusmehele tööd, sest Kaimo tahab oma arved ise tasuda.

Kui Sul on ehitustöid pakkuda, jäta endast teade parnu@varjupaik.ee. Kui Sul on võimalik rahaliselt toetada, siis ootame annetusi Varjupaikade MTÜ arvele SEB pangas EE561010220068203017, selgitusega “REX”

Operatsioon saaks aset leida märtsi teisel nädalal, opereerijaks tunnustatud ortopeed ja kirurg doktor Marti Lasn.Loo järgmise osa kirjutan juba märtsis.”

Minu süda tilgub verd selliseid asju lugedes ja lihtsalt nii kahju on. Ka meie poolt läks panus Rexi fondi ja kui keegi siinsetest lugejatest saab kasvõi eurogi kanda siis on see suureks abiks. Kasutan siis siinkohal ära oma ”populaarsust” ja jagan seda kurba lugu, ehk keegi saab aidata. Loodame, et raha saab kokku ja kutsu saab terveks.


Comments

comments

3 thoughts on “Loomalugu: Varjupaik vajab abi, et Rexi jalg korda teha.

  1. Mina aitan ka. Loomad on minu jaoks nii hell teema, et ma üldiselt katsun selliseid üleskutseid väga palju mitte lugeda, sest vastasel juhul viliseks mu enda rahakotis ainult tuul. Praegu aga lugesin läbi ja ei saa reageerimata jätta,

    • No täpselt, ma ka ei suuda lugeda neid.
      Aga kui juba siis juba ja mõtlesin, et ehk aitab mõni hea inimene veel tänu minu blogile. :)

  2. Tundub, et kuna ka Facebookis on neid jagamisi juba palju, siis raha saadakse ikka kokku. :)
    Järsku viskad siia ka selle Facebook’i lingi, siis saaksid need kes aidata muud moodi ei saa võibolla nt jagada! :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.