Oi pekki, pulmad

Ma avastasin üleeile, et meie soovitud kuupäevani on aega ca 10k, st kiiremas korras peaks seda pulma värki hakkama kokku lappima… Saate aru, mingid suvalised urkad on ka aasta aega ette broneritud juba. Nagu…midaaaaaaaaaaaaa.

Ma olen selle paari kuu jooksul, mil olen hakanud pulmadele rohkem mõtlema, käinud ikka omadega seinast seina. Uhkest mõisapulmast suvalise registreeriiseni. Ühel hetkel mõtlen, et jumala norm oleks ju abielluda ühes erilises rannas ja miks mitte ka pidu sealsamas teha. Teeks rannale pulmakaare, kutsuks paaripanija jne. Peoks rendiks telgi jms. Ümbrus on juba niiiiiiii ilus, et megalt dekoreerida ei olegi vaja. Saaks pulmapilte teha rannal, lõkke taustal jne.

Beach Wedding Ideas Small Beach Wedding Ideas Free Wedding Inspirations Website - regiosfera.com

boracay-wedding-packages-and-venues Foto-novia-006 percy_jackson_and_annabeth_37_by_percabeth_love

Imeilus ju! Aga siin on üks suur AGA… sellist pulma ei saa teha meie soovitud kuupäeval. Minu õnne arvestades sajab sel septembripäeval ilmselt lund. Ja kui nüüd teekski selle pulma hoopis juunis-augustis, siis oleks ikkagi oht, et asi satub sellele perioodile, kus taevast sajab pussnuge ja kõigil on tuju null, sest me peame nagu kodutud kuskil männi all vettinud grillvorsti järama…

*Kulat, nüüd meeldib mulle jälle see rannapulm, sest no omg, vaadake seda vaibiii*

Seega rannast tuppa ja kui juba tuppa, siis miks mitte ka septembrisse. Siin aga hakkab jälle uutmoodi peavalu. Kus, kuidas, kes teeb seda, kes teeb toda ja kui palju see kõik veel maksa läheb, johhaidii.

Hetkel olen jõudnud omadega sinna, et vaatame Vainupea kabelit, aga maeiteaaa, usklikud me ju ei ole ja kas siis üldse sobib… kes ja kuidas üldse seal tavalist registreerimist teeks… peavalu. Ehk ikka registreerida ka peopaigas, eeldusel, et seal on sobiv koht… Saaks ikkagi äkki ilusa ilma puhul õue oma lillelise kaare panna jne… Paaripanija peab ju niikuinii sebima ja see ka mingi 350 euri. Jääks ära ühest kohast teise taidlemine. Saaks äkki peopaigas valmis ka end panna, hea lihtne ja fotograafidel-videograafidel ka parem… Samas, pulmarongi siis ei saa… aga palju meil neid autosid sellise külaliste arvu juures üldse olekski…

Peopaigad on kõik kas haigelt kallid, juba bronnis või pildi järgi veits liiga lihtsad, isegi meiesuguste matside jaoks. Tahaks ikka helget ja romantilist, mitte mingit koobast, aga samas rahvast tuleb pigem vähem, kui rohkem (max 20 täiskasvanut, ca 10-15 alla 10a last) ja mingit megasuurt pleissi ka nagu vaja pole ju… Vaatan hetkel ntk Tabani puhketalu. Piltide järgi pigem mitte päris see, aga samas dekoratsioonidega saaks vast imeline… Menüü on seal jällegi väga lihtne, ala seapraad ja hapukapsas, aga no… ei isuta väga nagu. Pluss on see, et koht on soodne ja ka ööbimine on hinnas. Ehk saab asja.

Järgmine punkt nimekirjas on fotograaf ja videograaf. See saab olema ilmselt ka nr 1 rahaauk, sest need mälestused jäävad ju igaveseks ning selle valdkonna pealt kokku hoida väga ei saa. Aga jommajoo, kuiiiii palju neid tegijaid on. Igaüks kiidab enda oma ja hinna-kvaliteedi suhe on ka nagu jumal juhatab. Eile panin pulmagruppi kuulutuse ja kus siis hakkas tulema! Ma sain reaalselt niiii palju kirju, et mu postkast plahvatas – teate küll seda hullust, kui sul on telefonis nett tükk aega välja lülitatud olnud ja kui sa selle siis lõpuks sisse lülitad, läheb hullar lahti. Nonstop plõnn-plõnn-plõnn, kuni sul hakkab kõrvadest verd jooksma… Vot see oligi… Ma ei saa enam ööd ega mütsi aru, kellelt juba olen pakkumist küsinud ja kelle kohe esimese minuti jooksul maha kandsin… Mõnega olen juba mitu tiiru vist teinud.

Hakkasin siis otsast vaatama ja üles kirjutama, et saaks mingigi pildi ette. Aga need hinnad, oibla. Mõni küsib terve päeva eest mingi 600+ euri, aga pildid on kollased, näod nagu kummitustel, silmad varjudest aukus jne. Paremad aga jäävad enamasti üle meie võimete piiri (850 kuni mitu tonni). Mõni on õnneks selline ka, et võib täitsa asja saada, aga enne tahan kindlasti proovipildistamist, sest pulm ei ole just selline katsetamise koht, et ah pohh, pekki läheb, teen uuesti.

Videograafi ka väga alla 600-700 ei saa. Kaks tk on mul hetkel välja vaadatud, aga ma ei oska valida… Üks küsib 600, teine 400 euri terve päeva eest. Ühelt saab 6-7minutilise video ja minutise teaseri, teiselt saab 3-4 minutise video. Minu jaoks ei olegi tegelikult ju oluline mingi megapikk video, aga samas aastate pärast ei anna ainult fotod kõiki neid emotsioone enam niii hästi edasi, kui video. Seega, abiellun kasvõi kartulikotis, aga fotograaf ja videograaf peavad olema head.

Kolmas punkt, mille pärast põen, on kõikide kohtade dekoreerimine. Jällegi, meeletu rahaauk. Tahaks peopaika kangaid ja tulukesi, mõnda lilleseadet ja vaasidesse kuidagi sättida siis külaliste toodud lilled vms. Ma ka ei tea. Mul ei ole silma ja taju sellise asja peale, aga samas tahaks, et üldmulje oleks ikkagi ilus ja romantiline, mitte tühi ja pläss. Minu piltide järgi ütles mulle üks lilleseadja, et pruudikimbu teeb ta mulle 70-80 euriga. Ma pidin perseli kukkuma.

8e2e7d46c649bb6e96c6bd3f73f0ff5d hyd2_1024x1024 Hortensia + kipslill oleks ju nunnu, aga kas 80 euri eest ka veel see nunnu on…

Kleit, ülikond, laste riided jms on veel kauge tulevikumuusika (ilmselt Läti tripp). Sõrmuseid lähme see kuu vaatama, aga mina juba tean mida ma tahan. Vist. Mehega on meil sellest, millised sõrmused olla võiksid, muidugi absoluutselt erinevad arusaamad. Mina tahan traditsioonilisi või neid  ↓ aga tema tahab valget kulda. Minu arust pole aga valgest kullast sõrmused üldse abielusõrmuste moodi. Valge kuld näeb välja nagu hõbe… Kui sul on ikka kollane võru ümber sõrme, ei anna väga kaheldagi mis sõrmus see on. Valge aga võib olla ju ükskõik mis suvaline sõrmus. Ma tahan, et sõrmus karjuks ikka kaugele ”ABIELUS!” :D

Abielusormused-O-342-briljandid-matt

Õhtujuhti vist ei võta, bändi ka mitte, sest seltskond on väike ja maeitea, saame vast hakkama? Toit ja alko, pole aimugi… Kutsed olen välimuselt viiist välja vaadanud, aga see, kelle töö need on, ütles mulle, et tema enam ei tee – see aasta on täis ja jaanuarist jääb titepuhkusele, kulat küll.

45041678_1238469349625565_8698645484186632192_n28166623_1046535732152262_7128681639774718572_n

Saaks peopaiga ja registreerimisega asjad selgeks, oleks juba pool tööd justkui tehtud. Põhi oleks olemas, kuhu hakata kõike muud peale ehitama, aga see eeldaks, et käime kõiki kohti vaatamas jne, aga ma ei saa lähinädalatel autoga ju liigelda (vaja putitada)…

Sees keerab, süda puperdab, käed värisevad… Kas nii nüüd hakkabki olema? See jama kestab nüüd veel 10 kuud või? Ja vahetult enne pulmi läheb kindlasti veel hullemaks… millesse ma end mässisin, ah? Aina enam mõtlen, et kuiiii väga mul neid pulmi ikka vaja on. Aina ahvatlevam hakkab tunduma kolme lapsega lit*ina patus edasi elamine. :D :D :D

giphy (1)

Comments

comments

48 thoughts on “Oi pekki, pulmad

 1. Vaata Sargvere mõisa, meie pulmad olid seal. See on küll vanem, aga dekoreeritult oli väga ilus ja taskukohane ka, kuna meie armastasime selles kohas tekkivat tunnet, siis meile oli idekas. Terve mõisa ööpäevarent on 300 eurot, mis meie jaoks oli odav igatahes. Kui ööpäeva ei taha, saav kindlasti ka lühemalt ja ainult esimese korruse vmt, aga meie tahtsime seal ise ööbida ja eelmine õhtu ise kaunistada. Selle 300 eest saime pm mingi 2 päeva seal tegelikult olla. Osa külalisi ööbis seal teisel korrusel, mu kaks õde perede ja beebidega ja ema ning vend. Aias on imeilus kaar, kus oli meie registeerimine, nagu allee valgest puidust vmt ja seal kasvas ronivtaim väga ilus tol ajal, Augusti lõpp oli ja üldse väga ilus aed on seal. Meil oli ka selline pisike pulm, perekondade ja karja pisikeste lastega ja meile ideaalne :)

  Fotograaf oli meil ka üks suuremaid väljaminekuid, aga 100% väärt seda raha.

  Meil on valge kuld ja kuigi tahtsin lihtsat ja just valget, siis jah, vahepeal ausalt vaatan ja kahetsen, et kollast ei võtnud. Näeb tõesti väga tavaline välja.

  Kutsed sellised jmt saad otse hiinast ka tellida, ropult odavam kui eestist. Tekstidega ja puha. Meil olid ümbrised hiinast taolised nagu sul pildil, sisse printisime tekstiga osa ise paksemale õrnalt hõbeda säraga paberile, spetspaber oli käsitöötarvete poest.

  Lihtsalt “fun fact” mu pulmakleit oli alist ja IMEILUS. Elusees ei oleks uskunud, et tegu mingi ali 150eurise kleidiga. Suur uhke printsessikas oli.

  • Meie läksime Tallinnast, kuna külalised olid üle Eesti, siis oli suht idekas. Aga kui teile kaugel siis küll.

 2. Ei oska pulma korraldusliku poole pealt kaasa rääkida, sest meil suuri pulmi ei olnud, avaldus sisse 30.aprill ja abiellumine 31.mai :D Kihlatud jõudsime kaks nädalat olla, sest avaldus sai enne sisse viidud ja siis kaks nädalat enne pulmi palus abikaasa Räpinas kätt :D

  Mis ma tegelikult tahtsin öelda on see, et tehke niimoodi, nagu teile endale kõige paremini sobib. Tihti tekitab pulma puhul stressi see, et mõeldakse hullult külaliste peale, aga kõige olulisemad olete teie kaks! :)

  Ahjaa, siin kohal ka küsimus – kas te hakkate abielusõrmust vasakus või paremas käes kandma? Meie kanname vasakus ja paremas on mul kihlasõrmus, kuigi vanade eestlaste kombekohaselt peaks abielusõrmust paremas käes kandma. Aga seda saab ise otsustada ja meile sobis vasak käsi paremini. Kusjuures meil ongi abielusõrmused hõbedast, haha :D Mehel polnud vahet ja mina isiklikult eelistan alati hõbedat kullale :D Ma ei tea, polegi nii mõelnud, et see ei tundu nagu abielusõrmus, aga kellele kuidas jah :)

  Mina kusjuures tellisin pulmakleidi üldse netist – 40 euri maksis :D Aga mul oli nii väike registreerimine ka, et mingit suurt kleiti ei oleks tahtnudki.

  • Ma arvan, et me hakkame ka vasakus kandma, sest mulle jääb sõrmus paremas ette. Vanainimesed räägivad, et kui oled paremakäeline ja sõrmust kannad paremas käes, siis sõrmus kulub rohkem, kui vasakus. :D

 3. Pulmafotograafiks soovitan K.S. fotot, asub Tartus, pildid on imelised ja hind on soodne.

  • Kindel, et vaatad õiget kontot? Pulmasid pildistab jah. Facebooki kontol pulmapildid ka üleval.

  • Ei ole kindel. :D
   See oli see, mis mulle googeldades välja tuli… proovin uuesti otsida. :D

 4. Meie abiellusime Vainupea kabelis. Ja selleks ei pea usklik olema, kuna Vainupea on ilmalik kirik, mitte vaimulik, kui ma nüüd poliitiliselt korrektseid definitsioone kasutan.
  Meid pani seal pulma pulmaema, kes ühtlasi oli ka bändis laulja.
  Kui huvi võin kontakte ja lisainfot jagada. ?

 5. Muusosas soovin jõudu :), aga Vainupea kabeli osas tahan kommenteerida, et ma olen seal käinud AINULT nö tavalisel “ilmalikul” paaripanemisel, see ongi seetõttu väga populaarne koht. Ma ei pelgaks seda, et sul ei ole seal siis n-ö “päris” kiriklik laulatus, see pole päris kirik ka :) Aga igaljuhul selline sakraalne ruum annab sellele sündmusele ikka väga palju juurde, paaripanek on ka ilmalikul viisil ju ikkagi justkui püha hetk…

  • Ma täna aina enam ja enam kahtlen selles Vainupeas… peab ikka kohapeal vaatamas käima ja uurima kuidas see ilmalik laulutus on…

 6. Tean, mida praegu tunned :) Korraldasin enda pulmi 2 töökoha kõrvalt rasedana (pidu oli, kui laps oli 1k11p noor).
  Igaks juhuks annan mõned nipid – me võtsime sellise videograafi, kes lisaks nunnule kokkulõigatud videole (olgu selle pikkus siis, mis tahes), olid nõus hiljem jagama ka kogu lindistatud materjali. Ehk et meil on ilus 5-min lühivideo ja siis m
  ned tunnid musta materjali. Kui tahan, võin ise nendest kunagi täispika video teha, aga meeleolu annavad need ka niisama edasi. Ja kusjuures paljud videograafid ei ole nõus “musta” materjali jagama. Meie valisime Saundland OÜ.
  Kutsed tellisin Aliexpressist… :D Kui soovid sarnaseid, nagu postituse pildil on, siis neid leiab Hiinast küll.

  • Ma ei taha ise kutseid kirjutada, tundub normaalsem tellida nii, et kohe teevad teksti ka ise sisse. :D

 7. Pane laps hakkama, saad veel enne pulmi kätte ja mötted mujale :)
  Nali naljaks. Ise hakkasin pulmale mõtlema aprillis… juuli lõpp abiellusime. Tellisin alist 2 kleiti, joppas ja sobib 28 euri :D
  Fotograafiks võtsime ühe harrastaja.. umbes 900st pildist täitsa 100 on ülinormaalsed.. maksime talle 100 euri. Peolaud oli väikses restos, kuna meil kohe langes see ööbimise teema ära. Kirikus laulatati, väike linnatiir, söömine, pulmatants ja ühed külalised kinkisid löpuks tuleshow (ise tegelevad sellega).
  Tordi pidin tellima mingilt “torditegijalt” aga kuna ma ise ei andnud peale proovitorti tagasiside, siis nädal enne pulma talle kirjutades selgus, et ta ei arvestanud minuga, sest ma ei vötnud ju ühendust, kuigi leppisime kuupäeva kokku, mis seal ikka, tellisin europagarist.. ülihea tort sai :)
  Aga igal pool kus mainid söna “pulm” vöid olla kindel, et oi, aga siis on hoopis teine hind.. umbes nii +75% :(
  Aga edu teile ja pikka närvi!

  • Jajah, abiellun nii, et verine lapp püksis veel. :D
   Ja ma väldin ka pulma mainimist, kui küsin pakkumisi…

 8. Ma lugesin, et vb õhtujuhti ei võta ja jäin mõtlema, et mis tegevused teil plaanis on ja kes siis neid juhendama hakkab? Väikse seltskonna puhul, nagu teil, saaks ilmselt hakkama, aga nii mõnus ju, kui ise ei pea midagi tegema/mõtlema, vaid lihtsalt naudid. Ma käisin augustis ühes pulmas ja mul siiani nii head mälestused sellest, käisin seal kaaslasena, suurem osa inimesed võõrad. Aga siiski mul oli lõbus ning hea. Ma arvan, et suur osa oligi, et õhtujuht hoidis peo elavana ja pruutpaar ise olid rahulolevad, nautisid pidu ja kõik oli kaunis. Mulle meeldis see ka, et selle asemel, et kõik iseennast tutvustama peaks, tutvustasid pruutpaar oma külalisi, see oli sujuv ja ei pandud kedagi ebameeldivasse olukorda (need, kes ei taha avalikult rääkida vms, nagu ma :D), kes tahtis ise sõna võtta, sai hiljem kõnet pidada. Igatahes jah, külalise seisukohalt oli see pulm minu arvates nii hästi õnnestunud.

  • Mhhh, ma ise ei ole tegelikult üheski sellises suuremas pulmas käinud, seega mul ei ole mingit nägemust ka veel ees. Oled jua mitmes, kes seda pulmaisa asja mainib, paneb mõtlema. :D

 9. Kadri Talivätsing photography nii instas kui fb-s. Minu arvates imeilusad pildid. Aga eks see fotofraafi valimine ongi täpselt maitse(ja hinna järele) :)

 10. Mis sõrmuseid puudutab, siis minu soovitus on kõiki variente mõlemale sõrme proovida. Minu mehel oli ka idee, et tahab plaatinast (st valge) ja proovis sõrme ning nahatooniga üldse kokku ei sobinud. Nägi ise ka. Kõige ilusam jäi punakas kuld ja need lõpuks saidki. Kohe oli tunne, et see särab ilusti ja sobib nahatooniga kokku. Kui talle oleks sobinud plaatinast, siis oleks meil vist erinevad värvid jäänud kuna mul on juba kihlasõrmus valgest kullast mis tihti keerub sõrmes ja siis oleks välja näinud nagu mul oleks kaks abielu sõrmust olnud. Mulle meeldib mõlemat sõrmust kanda ühes sõrmes (vasakul pool).

 11. Enda pulmad olid seitse aastat tagasi, parajad säästukad olid kuna kogu kupatuse peale saime kulutada kuni 2500 euri. Kasutasime väga palju tutvusi ning ka ise nägime parajalt vaeva.
  Pulmakutse ümbrised võid ju tellida, arvutis kirjutad ilma nimedeta kutse mida siis paljundad nii palju kui vaja. Lõikad parajaks ning kirjutad käsitsi kutsesaaja nime sisse. Niimoodi hoiad parajalt raha kokku.
  Õhtujuhiks võid paluda näiteks mõne sõbra kes pole suu peale kukkunud. Arutate koos õhtu käigu läbi ning küll ta hakkama saab.
  Suurema seltskonnaga tasub ikka nö õhtujuhti omada, endal on siis stressi poole vähem.
  Kindlasti mõtle ka selle peale kes tegeleb toidu lauda toomisega, mustade nõudega jne. Saad samamoodi mõnda tuttavat ära kasutada
  Külalistel saad paluda näiteks ainult ühte sorti lilli tuua, mida saaks siis laudadele vaasi panna. Endale pruudikimpu tellides võid lasta lihtsalt piduliku kimbu kokku panna ja kodus nt valge paela külge siduda.
  Peokoha kaunistamiseks saab peale jõule tulesid pm pool muidu osta jne. Pead endale selgeks tegema mida sa täpselt tahad.
  Meile ei olnud peokohas majutus oluline. Kuna sõbrad ja tuttavad on ka kõik toredad siis sai öeldud, et võtku magamiskotid ja telgid kaasa kellel soovi ööseks jääda. Muidugi me pulmad toimusid suvel, halva ilma korral oli võimalus ka kõrvalhoone saalis magada.
  Tordi saad ka nt fb tegijate käest tellida. Ütledki, et valgel põhjal tort, punased roosid peale vm…
  Ühesõnaga uuri ja puuri erinevaid võimalusi, ära mingil juhul maini, et tegu pulmadega on, sest siis on hinnad kohe laes.
  Fotograaf ning paaripanija lähevad juba omajagu maksma. Kindlasti tehke enne pulmapidu ilupildid ära kuna tõenäoliselt peo käigus tehtud piltidel on nii endal kui ka külalistel “viltused” näod peas.

 12. Kommenteerin lihtsalt nö peo/ürituse pidamise võtmes, millega ma kursis olen enda kogemusest. Igasuguseid aksessuaare, tulesid, vilesid, kõlareid, laualinu, küünlahoidjaid, kaari (misiganes pähe tuleb) saab rentida. Google ja FB aitavad! Telgid, muide, on väga kallid (nii osta kui rentida). See rannapulm ja pidu telgis on nunnu idee, aga siis sa pead arvestama, et pead rentima ka mööbli, nõud, välikempsu jne, sest no põõsasse ju hädale ei lähe? Omast kogemusest veel, et mida suurematele asulatele/linnadele lähemal asukoht, seda lihtsam endal. Niikui kuhugi eemale tahad üritust teha, siis igale asjale tuleb korralik transpordi tasu juurde! Lõpuks võib olla nii, et saad odava peokoha, aga maksad tegijatele topelt, lisaks veel see logistiline mure, et kas ikka jõuavad kohale, mis kell, kes neid vastu võtab jne. Kuna teil väike pulm tulemas, siis kaaluge ka mõne armsa restorani reserveerimist, siis ei pea maksma renditasusid ja kui on suurem hulk inimesi saab tavaliselt toidu valikus ja hinnas ka mõistlikke kokkuleppeid teha. Lisaks peokohtadest: erinevad rahvamajad, külakeskused võivad ka väga toredaks lahenduseks osutuda – ei tohiks palju maksta ja reeglina mööbel jms kõik olemas, ei pea hakkama neid ka veel kusagilt rentima. Ma just googledasin Räpinat ja appi, kui ilus koht?! Kas tõesti ei taha oma linnakeses pidu teha? Kaardilt paistab, et ka Peipsi ei ole kaugel, Taevaskoda samuti jne. Ok, võibki heietama jääda siia, aga kokkuvõtteks: mõtle oma ürituse planeerimisel pigem sellest vaatest, et kui palju orgunnimist sa tegelt oma pulmapäeval või vahetult enne teha soovid? Nt kui on resto koos menüüga välja valitud, kinni pandud, siis on suht lihtne, et tordid jms lisadetailid aitab juba resto ise kohapeal ära korraldada – sina annad neile ainult teada, mis plaan on. Ainult endal kaunistamise vaev, aga ka selles osas saab ilmselt kokkulepetele jõuda. Lisaks veel, kui asukoht ei ole kusagil kaugel, siis jääb endal ka see sõitmise organiseerimine ära jne. Sul 3 väikest last ka, nende uneajad jne ka veel! Sellel on suur väärtus, kui saab oma elu üritusel võimalikult lihtsaks teha. Päriselt!

  • Kõik mis võimalik, plaanimegi rentida.
   See privaatne asukoht + asjade rentiine oligi jah suuuur miinus ka selle rannapulmaga…
   Räpina on superilus tõesti, Peipsi on lähedal jaa, aga 90% külalistest on siiski Lääne-Virumaalt kahjuks…
   Peokohas ööbimise võimalus olekski selleks ideaalne, et vahepeal saab lapsed juba magama ära kupatada ja ise edasi tiksuda…

 13. Kui enamus asjad Virumaal, siis mõistliku hinnaga kimbu sain mina Seminari lillepoest :) kõik teised asutused küsisid alates 50st eurist. Sorry aga 50+euri pruudikimbu eest on ikka räme palju. Semmist sain 35ga ;)

 14. Rakvere linnavalitsuse valge saal on tseremooniaks imeilus. Ametnik, kes paari paneb on südamlik ja väga meeldiv. Peopaigaks sobiks teile hotell Villa Teresa. Kaunis loodus piltide taustaks, armas ja hubane, kuid siiski pidulik restoran.

 15. Meie pulm oli suvel ja algsest klassikalisest pulmapeost sai kahekesi registreerimine looduses, seejärel pildistamine, videovõtted ja järgmisel päeval reisile.
  Aga tahtsin öelda, et looduses pidades on variant leida mõni paviljon. Külalised halval juhul on vihmavarjudega ümber paviljoni, ise aga olete katuse all. Tartus näiteks on botaanikaaias kena paviljon. Üldiselt on neid ka mõisaaedades jms.
  Lihtsam pruutkleit (nt a-lõikeline, voogavam) on suure tõenäosusega mõtet lasta ise õmmelda. Klassikalisem (merineitsi, printsess) ilmselt on poest mõttekam.
  Pruudikimbu puhul pole mõtet öelda, et tegu pruudikimbuga :) Muidu kohe hinnas juures. Võimalusel sama ka soengu ja meigiga.
  Ja viimase tähelepanekuna saime organiseerides aru, et fotograafi ja videograafi puhul on mõttekas ise teatud kamp sobivaid välja valida (kelle stiil meeldib) ja siis hinnapakkumine küsida. Gruppides küsides läks asi käest kohe ära. Saime ikka väga kodukootud pakkumisi.
  Vb on abi :)
  Aa ja kõik tegijad soovitan võimalikult peokoha lähedalt valida. Teeb hinnapakkumised kütuskompensatsiooni asjus soodsamaks.

 16. Kui ka on enamik külalisi Lääne-Virumaalt, siis pulmadeks tullakse ju ikka kaugemale kohale. Ei usu, et neid palju on, kelle jaoks see sõit nii hull oleks. St kui ka on vanemad inimesed vms, siis rooli ikka keegi noorem ja arvan, et saab tuldud. Kas Räpinas ei ole võimalik kaugemalt tulijatele majutust leida? St kas seal mingi mõistlik majutusasutus on olemas? Lapsi muidugi siis poole pealt magama ei saa saata, aga eriti varastele uinujatele saab ehk kuskile kõrvaltuppa aseme teha?

  Siin soovitati keegi õhtut juhtima võtta ja hakkasid mõtlema, et ehk tõesti. Mina soovitan võtta ka bänd. Elav muusika annab niiiiiiiiiiiiiiiiiiii palju juurde. Ei peagi terveks õhtuks taustamusa tellima (osa võib ikka lindilt tulla, muidu muutubki liiga intensiivseks!) ja ei pea ka mitmetuhandest või väga tuntud bändi tellima. On ka soodsamaid (kuni 1000 või isegi alla selle). Usu mind, kui võtad bändi ja sealjuures hea bändi leiad, naudite nii teie kui ka külalised. Pulma sobib ka mõni armas folkbänd, kes natuke ka tantse õpetaks – olen häid näiteid näinud. Eks bändide osas tasub ka soovitusi kuulata. Paar pooletunnist bändisutsakat annab pulmale juba palju juurde! Folkbände tean ehk isegi soovitada, kui huvitab.

  • Sa võiksid küll soovitada toredaid folkbände! Nendest oleks teistelgi tore kuulda :)

 17. Edu ja jaksu!
  Meil oli 3 kuud ja saime hakkama, peokoha valisime kohe sama päev, kui pulma kuupäev kirja sai.
  Suurem osa külalistest oli Tallinnast aga laulatuse tegime Tartus ja pidu toimus Cantervilla lossis. Kui te Lõuna-Eestit vaatate soovitan Cantervillat küll.
  Me näiteks ei taibanud, et kaunistused pole kogu pulmapaketi hinna sees! Ja ega eriti midagi siis ei olnudki lillede või muuga ehitud, aga koht ise tõesti nii ilus, et ei jäänud üldse häirima.
  Fotode koha pealt ka, kui need teile tähtsad, siis paljud mainisid hiljem, et Taagepere loss muidu parim, aga vot sellised pilte seal ei saa, sest seinad valged, aga Cantervillas taust juba igal sammul olemas.
  Veel meeldis külalistele, et iga tuba oli omamoodi eriline, seal lossi/mõisahoones siis, aga Taageperes oled kohati nagu muinasjutus ja siis oma toas avastad, et ah tavaline hotell.
  Meile endale meeldis ka meie tuba nii väga, et esimest pulmaaastapäeva läksime just sinna tähistama:)
  Igasugu lisasid jälle ei soovita. Me võtsime hommikuks saunad ja tünnisaun oli külm, vesi must.. mõned väga purjus sõbrad ainult nautisid neid lisasid:D

 18. Meil oli ka üsna väike pulm, tegin kutsed telefoni äpi abil ja saatsin messengeris laiali, vanematele inimestele printisin need samad välja, ostsin väiksed tühjad kaardid (natuke pulmateemalised) ja liimisin need sinna sisse.

 19. Ma soovitaks kindlasti pulmaisa/õhtujuhi võtta. Meil oli ka väike pulm ja alguses mõtlesime, et saame ise hakkama, aga jumal tänatud, et ikka pulmaisa võtsime. Saate lihtsalt ise ennast vabamalt tunda ja õhtut nautida. Muidu peate ju kõike ise korraldama: külalisi juhatama registreerimisele/lauda jne, tegevusi läbi viima, jälgima, et kõigil oleks tore ja pidu ära vajuma ei hakkaks jne. Kindlasti tahate ju ka vaid endast ilupilte teha?! Mida külalised nii kaua teevad? Meil olid registreerimine ja pidu samas kohas. Nii kaua kuni me ilupilte tegime, juhatas pulmaisa külalised peosaali ja tegeles nendega.

 20. Mina pulmakorraldajana võin küll öelda, et õhtujuht on siiski pulmas väga olulisel kohal. Keegi peaks olema, kes seltskonda haldab, viib läbi tegevusi. Pruutpaaril on endal nii palju lihtsam. Ega see õhtujuht ei peagi olema professionaal, see võib olla keegi, kes alles otsib kogemust. Või siis üldse mõni sõber/tuttav, kellele meeldib esineda ja keda usaldad. Lisaks muusika osas, bändi tõesti ei tasu nii väiksele seltskonnale võtta. Aga keegi võiks ikka laulda, kas siis sooloartist, mõni sõber, keegi kes natukenegi muusikalist meelelahutust pakuks.
  Ja koha koha pealt, tõesti, dekoratsioonidega saab kõike ilusaks teha, vahet pole milline see koht algselt oli! :)

  • Olen nüüd seda õhtujuhi asja kaaluma hakanud, tänu kõigile sellistele kommentaaridele. :D

 21. Ma olen fotograaf (ei kirjuta siia selleks, et enda teenust müüa). Siin keegi eelnevalt kirjutas, et tehke ilupildid päev varem vms. See ei ole sellepärast hea mõte, et siis jääb just sellest ehedast emotsioonist puudu. Olen pildistanud pruutpaari enne registreerimist – siis on nad hullult stressis, saab muidugi ilusaid pilte ka, aga kramp on tajutav. Siis pärast registreerimist tegelikult muretseb pruutpaar ikka veel ja ikka on kramp sees. Seega on minu mu kogemuse baasil parimad pildid tehtud siis, kui juba peopaigas on istutud, kibe karjutud ja praad söödud, siis olen pruutpaariga u 30 minutiks kuskile no “ära kadunud”. Siis on nad vabad, mees on nõus juba n-ö hüppama ja kargama, mõlemad on lõõgastunud ja õnnelikud, värske emotsioon annab ka oma panuse. Mul on muidugi jopanud iga kord ka superliojanguga.
  Tegelikult võiks teha peo jooksul kaks n-ö ilupildistamist, esimene siis enne või vahetult pärast registreerimist ja teine siis loojanguga. Muidugi seda pead lõpuks arutama oma valitud fotograafiga, sest mõni muidu väga hea fotograaf ei pruugi loojangugus toime tulla.

  • Ma tahaks väga kuskil veekogu taustal pildistada loojangul..või viljapõllul. Nii ilus oleks! :D

 22. Tulekesi tasub odavalt aliexpressist tellida. Kangaks sobivad katteloorid, sinna led tuled vahele ja imeline kaunistus olemas laes või akende ees. Kaunistasine ühe peo jaoks ruume nii.

  Paaripanija asemel on levinud lahendus, kus päeval või päev varem pannakse ametlikud allkirjad perekonnaseisuametis ära, tseremoonia sõrmuste vahetamisega ja allkirjade andmisega ise tehtud tunnistusele viib läbi pulmaisa. Sääst mitusada eurot kohe.

  • See on levinud küll, aga me ei soovi. Tahaks ikka päris asja, mitte näitemängu. :)

 23. Käisime kahekesi registreerimas. Emad jäid koju lapsi vaatama, tellisime neile snäkid ja joogid. Sõbranna tegi soengu, meigi. Ostsin lihtsa kleidi. Lillekimp oli ka, roosisid millele sidusime valge paela ümber. Fotograaf oli ka tellitud.

  Pärast läksime kahekesi uhkesse kohta sööma, tellisime mitu käiku kõige paremaid rooge, jooke, magustoite.

  Koju tulles soovisid vanemad õnne, tegid shampanja lahti ja lobisesime niisama.
  Väga hea mälestus jäi, kerge ja lihtne, ei mingit üleliigset stressi (kuigi ärevus oli koguaeg sees)

  Sõrumsed läksid kõige rohkem maksma, 400 euri tükk. Tahtsime tugevaid. Kokku läks ikka 1200euri, söök+fotograaf+lilled.

  Mälestused sellest päevast on helged ja alati tuleb hea tunne sisse kui sõrmust vaatan või perekonnanime kirjutan.

  Polegi vaja suurelt teha. See päev on teile kahele. Pole lapsi segamas, rahulik ja mõtled ainult oma kaaslasele. Te ei peaks vaevama pead, et onud ja tädid saaksid endale head elamust. Võite ju rannapidu ka ainult kahekesi teha. See on teie päev. Pärast saadate pildid neile.
  Sünnipäevad, laste sünnipäevad, jõulud kõik üks pidu trall ja korraldamine.

 24. Me tegime nö säästupulma, abiellusime 29.02 (uuel aastal esimene nö päris pulma-aastapäev lõpuks, AGA sünnitan täpselt enne, nii et niipalju siis sellest ? Ootame siis veel 4 aastat järgmist).
  Veebruaris siis oligi ainult registreerimine kahekesi ja siis sõitsime mu kodukohta, kus lasin teha meigi ja soengu ja läksime õue pildistama (hullult vedas ilmaga, ca nädal enne sadas vihma, aga pulmapäeval oli imeilus lumine ilm). Ja peale pildistamist käisime mu vanematekodus torti söömas ja oligi kõik. Talve kulud olid siis 1000€ kokku (sõrmused- me kumbki kulda ei tahtud, hõbe tundus liiga tavaline, nii et võtsime pallaadiumist. Kleiti ei tahtnud klassikalist, vaid linast, nii et lasin selle Piret Pilbergil õmmelda, mehe õde tegi kleidile rukkililledega tikitud vöö ja rukkililledega Muhu pätid jalanõudeks. Kimpu tahtsin rukkilillede ja karikakardega (veebruris! ?), selle tegi teoks Kristel Veri, ning nagu hiljem teada sain, sai ta suisa Eesti parima pulmalilleseadja auhinna suisa. Pildid lasime teha Airika Vettikul, võid vaadata ta kodulehte, ta käib ka mujal pulmasid pildistamas. Meigi ja soengu lasin Kahe ilusalongis, seda väga ei otsinud enne, võtsin lihtsalt selle koha, kuna see asus Airika vana stuudio peal, aga jäin väga rahule.)

  Alguses mõtlesime, et ei teegi üldse pidu, aga lõpuks otsustasime ikkagi suvel peo ka teha. Kuna mees väga suurest suguvõsast, oli meie pisikesel peol ikkagi 100 inimest. Tegime sellises aiapeo stiilis ja kulus sinna ka 1000€, nii et saime 2000€ kogu pulmatralli peetud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.