Öko, lihtne ja soodne, ehk Intimina Lily cup ja Laselle tupekuulid

Täna tutvustan teile Intimina Lily cup’i. Ma usun, et paljud on taolistest menstruaalanumatest kuulnud, aga pole julgenud neid ise proovida. See konkreetne maksab ikkagi üle 40 euro ja mis siis kui see mulle üldse ei sobigi, eksole? Aga mina julgustan teid küll proovima, sest kõik see hirm on ilmselt päris asjata. Veidi harjutamist ja kui asi käpas, saad sa selle 40 euroga aastaid rahulikult menustreerida. :D Muidu kulutaksid sa selle raha juba u aastaga ära ja jätaksid endast maha meeeeeletuid koguseid prahti, mis meie niigi saastunud koduplaneeti reostama jääb.

Jah, see tundub alguses hirmutav, aga kõik on harjumise asi. Sellega saab ideaalselt teha kõike mida sa muidu oma ühekordsete sidemete ja tampoonidegagi teed. Kui cup on õigesti paigas, ei ole seda tunda ja ise ei liigu see ka mitte kuskile.

Paigaldamine on lihtne – voldi või rulli cup kokku ja sisesta nagu tampoon. See voldib end ise sinu sees jälle lahti ja voilaa – võid kuni 12 tundi rahulikult ringi uidata, ujuda, joosta, hüpata ja karata ning peaaegu, et unustadagi, et sul parasjagu päevad on! Mina näiteks saan aru, et cup on täis siis, kui ta on nii palju allapoole vajunud, et seda tundma hakkan. Muul ajal seda siiski tunda ei ole.

Enne esimest kasutamist keeda 5 minutit ja edaspidi piisab puhastamiseks veest ja seebist. Meil on kodus poti kõrval kohe kraanikauss, seega mul on hea lihtne seda puhastada. Loputan korraks üle ja panen tagasi. Aga kui pole kraanikaussi lähedal, saab hädapärast ka lihtsalt paberiga puhastada.

Lily cup compact

Minu cup tuli väikse roosa kotikese sees, aga see teine, voltidega Lily cup – see käib väikseks pannkoogiks kokku ja selle saab ilusti tillukesse karpi panna, st kaasas kandmine on üli kerge ja diskreetne.

Suuruse poolest on neil kaks valikut – A süütud ja keisri abil sünnitanud naised või naised kes ei ole veel sünnitanud. Teine suurus on B, see sobib paremini nõrkade vaagnapõhjalihastega naistele, või naistele kes on sünnitanud loomulikul teel.

Panin siia alla ka demonstratiivse tutvustusvideo, et kõik ikka päris selge oleks, kui minu seletustest veel väheks peaks jääma.

Alguses on sellel pikk saba taga, millest kinni hoides saab cup’i välja tõmmata, aga see tuleb enda järgi parajaks lõigata, kui too häirima peaks jääma. Mina näiteks pidin selle saba täitsa küljest ära lõikama, sest muidu jäi cup tunda. Ma arvan, et mul oli asi selles ka, et sünnituste tagajärjel on mu vaagnapõhjalihased väga nõrgaks jäänud. Batuudil ma näiteks enam hüpata ei saagi, sest muidu võivad sel traagilised tagajärjed olla. :D Ja sellepärast sain ma omale ka teise Intimina sarja toote – tupekuulid algajale. Nagu ma aru sain, siis on see minu oma kõige kergem variant (28g). Välja see mul küll ei kuku, aga niisama sees hoidmine ka muidugi midagi ei tee. Selleks, et lihaseid treenida, pead sa oma vaagnapõhjalihaseid pingutama ja proovima seda kuuli lihaste abil enda sees üles tõsta. Seda on soovitatav siis iga päev teha (u kuni 10 minti päevas), et tulemused ka varsti tunda oleksid.

Tupekuulid

Kuna mina olen laisk lohe ja ei viitsi isegi oma vaagnalihaseid treenida, rääkimata muust, jäi mul see asi hetkel katki. Või noh, pooleldi oli süüdi ka see, et ma kasutusjuhendist lugesin, et neid ei ole soovitatav raseduse ajal kasutada. Ma ei tea küll miks ei tohi, aga ega ma riskima ka ei tahtnud hakata. Aga no nüüd saan ma vist jälle motti siit postitusest, et treenida ja vast saan järgmisel suvel juba lastega koos batuudil karata, ilma, et ma peaksin kartma end kogemata täis lasta. :D

Btw, tupekuulid ei ole tegelikult üldse seksuaalse alatooniga värk (kuigi, loomulikult aitavad tugevad lihased ka selles mõttes seal kaasa!) ja pole need kuulid ka midagi häbiväärset, nagu paljud naised (k.a mineviku-mina) arvavad. Need konkreetsed kuulid näiteks ongi mõeldud vaagnapõhjalihaste treenimiseks. Kui sul ikka köhimise, aevastamise või hüppamise tagajärjel tilgad püksis on, pole asjale muud ravi, kui trenn. Ka niisama nende lihaste pingutamine töötab põhimõtteliselt, aga kuulidega on asi siiski efektiivsem ja kiirem.

Ravimiinfo.ee lehelt on võimalik vaadata kas ja millistes apteekides neid Intimina Laselle kuule parasjagu on. 28g on kõige kergem ja see on soovituslik algajatele ja naistele, kel on väga nõrgad vaagnapõhjalihased. 38g on neile kel pole seis nii nutune, aga tahaksid ikkagi veel tugevamad olla. 48g on kõige raskemad ja need sobivad neile, kes on juba vaagnapõhjalihastega raskusi tõstnud. :D Ühe kuuli hind on u 15 eurot.

Ravimiinfo.ee lehelt saab vaadata ka seda millistes apteekides see Lily cup olemas on. Päris nii kahjuks veel ei ole, et astud suvalisse apteeki sisse ja lihtsalt ostad. Eestlaste jaoks on see menstruaalanumate kasutamine veel kahjuks võõras teema ja sellepärast neid cup’e ka igas apteegis pole.

Et ravimiinfo lehelt leida mida otsid, sisesta otsingusse ”intimina laselle” kui otsid tupekuule ja ”intimina lily” kui otsid menstruaal cup’i.

Kõigi selle postituse kommenteerijate vahel loosin välja ühe Lily cup’i! Seega rääkige kaasa – kas olete kunagi proovinud või mõelnud mõne selline cup’i soetamisele? Või kasutate ka hetkel mõnda menstruaalanumat – millist? Aga tupekuulid – olete kunagi kasutanud, kui kiiresti tulemused tulid, milliseid kasutasite? Kui veel ei ole nendega kokkupuudet olnud, siis kas tahaksite proovida?

 

 

Comments

comments

61 thoughts on “Öko, lihtne ja soodne, ehk Intimina Lily cup ja Laselle tupekuulid

 1. Kas ma lugesin õigesti tekstist välja ,et sa ootad taas last?
  Kui nii siis palju edu ja õnne teie perele :)

  • Kahjuks ei. Aga suve alguses ju olin ja hetkel ka tahaksin uuesti jääda, seega olin ettevaatlik, kui rasedust kahtlustasin.

 2. Mina kasutan “muunkappi” juba umbes1,5 aastat ja olen rahul. Esimesel vererohkemal päeval peab küll tihedamalt vahetama (noh kas ca 3-4 korda ööpäevas on palju?) aga teistel päevadel saab tõesti kahe korraga hakkama. Ainus miinus minu jaoks on see, et vahetamine vererohkemal ajal on siiani aegajalt seatapu moodi :D – seega, kui tean, et pean kuskil väljaspool kodu seda vahetama, kasutan muid tooteid (õnneks olen kodune ema, niiet palju neid olukordi ette pole tulnud). Aga see Lily Cup on veits teistsuguse kujuga (servad), et heameelega prooviksin selle järgi :)

  • Jaaa, tõesti. Ma kujutan ette, et nii mõnelgi on räpaseid õnnetusi nendega juhtunud. :D

 3. Juba pikemat aega on silm peal olnud neil alternatiividel ja see lily cup on nii ilus ka, et kindlasti proovin järgi, kui jälle põhjust kasutada sellist kraami (imetamise rõõmud). Tänud tutvustamast seega! :D

 4. Mingi emmm…kolm aastat olen juba mõelnud, et peaks ostma/proovima. Aga kuna igas apteegis pole ja hind parasjagu soolane korraga välja käia, siis on plaan alati edasi lükkunud :D Võidu korral oleks mure murtud ja ei peaks enam edasi lükkama…

  • Ja mõtle nüüd kui palju raha sa tegelikult oled selle kolme aasta jooksul raisanud. :D

  • Hei! Palju õnne, oled loosi võitja! Ole hea ja kirjuta mulle kuhu pakki sooviksid. :)

 5. Ei ole kunagi kasutanud, kuigi mõelnud olen sellise variandi peale juba mõnda aega. Katsetaks järele küll.

  • Siis tuleb loota, et võidad ja kui ei joppa, peab ise rahakotirauad lahti lööma :D

 6. Ma just hiljuti mõtlesin, et peaks kasutama hakkama mõnda cup’i, üle 2 aasta hakkasid jälle päevad ( laps sai 1.5 ja nüüd alles hakkasid. :D ) ja tahaks ka ikka keskkonda säästa. Kuule ka kasutanud pole aga peaks neidki proovima. Kui siit ei võida siis tuleb vast apteegi suund seada. :D

 7. Paar päeva tagasi sattusin sarnase teema otsa Paljaporgandi blogis. Tema blogis oli palju kommentaare ja siis ma googeldasin erinevate firmade cup`e ja kuju poolest hakkas just see sama Lily cup meeldima. Tundub mugavam ja “pehmem”.
  Tegelikult on nii jube mõelda milliseid kahjulike aineid tampoonid ja sidemed sisaldavad. Aga selle cupiga kardan igasugu võimalike õnnetusi. Jube piinlik oleks ju koju joosta nii, et vererada järel. Eks see pesemine ja majandamine pole ka just kõige mugavam aga tervis muidugi tähtsam.
  Segadusse ajab mind see suuruse valik, pildilt paistab päris hea vahe. Jah, ma olen sünnitanud ja lausa kaks korda, aga ma olen 90%kindel, et mul alumine korrus on sama “tihe” kui enne sünnitusi. Ka mees väidab seda. Äkki see suurem suurus jääb sees tunda? Või nende suurustega pole tihedusega mingit pistmist?

  • Tunda vast ei jää, aga äkki siis lihtsalt ei istu nii hästi, kui peakski suur olema. Ma ka ei tea kuidas seda otsustada. Äkki kui apteegist küsid, annavad näha sulle? Siis vast saab paremini aru suurusest, kui ise näppimas käid…

 8. Ma olen menstruaalanumat kasutanud nüüdseks juba pea 12 aastat. Paremat asja ei oska ettegi kujutada! Ja kes veel proovinud ei ole, soovitan kindlasti. Ei maksa pärast esimest korda veel loobuda, kui esialgu tundub ebamugav – harjumine võtab pisut aega, aga hiljem te kindlasti ei kahetse.
  Juba tükk aega olen mõelnud, et peaks vana Mooncup’i välja vahetama, sest see on natuke tumedaks tõmmanud, aga ei ole raatsinud. Hind on ka kümne aastaga päris palju tõusnud.
  See Lily cup näeb nii nunnu välja, et selle vastu vahetaks oma vana päevinäinu hea meelega välja!

  • High five pikaaegsele kasutajale!

   Mõelda vaid kui palju raha sa säästnud oled ja kui palju prügi on tekktamata jäänud…

 9. Ei ole proovinud, kuigi tean sellest huba ammu. Mingid rumalad hirmud on takistanud seda ostmast.
  Ja olgem ausad, neid kuule oleks ka ikka väga vaja, 2 suurt poisslast sünnitanud, siis need lihased vajaksid ikka väga trenni. ?

 10. Olen tegelikult päris pikka aega jälginud erinevaid cup’e, sest tavalised sidemed tekitavad mulle tugeva lööbe ja tampoone kasutades, tekivad alakõhtu kohutavad krambid. Aga kuna ma seni ühegi apteegi riiulil neid müügil ei näinud ja tellimisega ei viitsinud tegeleda, siis kannatan iga kuu siiamaani :D

 11. Minul on ka juba ammu huvi olnud selle toote vastu, et see ära proovida, aga samuti on hetkel asi selle hinna taha seisma jäänud.. ei taha ju maksta nii suurt summat asja eest, mis sobida ei pruugi ja mida maha ka ju ei müü, kui ei sobi ? niiet osalen ka meeleldi ja jään võidurõõmule lootma! ☺️

  • Kui aus olla, siis ma tellisin oma päris esimese cupi aliexpressist. Maksin mingi kaks euri, pikalt kanda ei julgenud, aga vähemalt sain ära proovida. :D

 12. Biomarketis on Masmi cup, see u 15 eur, no igatahes alla 20, ja just oli pikalt ka soodukas (ei tea, kas enam on), mingi 14 eur. Olen väga rahul.

 13. Ma ei ole mooncup´i proovinud ja ausalt öeldes ei teadnudki, et need nüüd nii normaalsed välja näevad. Jään loosiõnnele lootma :)

  • Mismõttes nüüd näevad normaalsed välja? Millised need “enne” siis olid? Või millised need ‘ebanormaalsed’ olid? :D

 14. Mina olen umbes 5 aastat ühte mooncupi kasutanud ja ei vahetaks seda enam elu sees millegi vastu. Omal ajal tekkis huvi Tikri blogist ja nii selle ostsin.
  Aga tahaks välja vahetada ja seda ilusat roosat!

 15. Cupi ei taha, kuid mina ostsin ka endale taolise, täpsemalt siis “organic cupi”. Ja no olgem ausad, igale naisele ta ei sobi, jah kui ei proovi, siis ei saagi teada.

  Minu kogemus aga oli selline, et suure verejooksu tõttu oli tunniga täis, 12h in my ass noh :D Lisaks tekitas selle kandmine mulle meeletud emaka ja kõhukrambid, no kohe nii, et ajas uutama ja aatama ja krõnksu. Esialgu arvasin, et ju lihtsalt seekord hullemad mensese valud, kuna need mul alati hullud, kuid nouuup. Kohe kui cupi välja võtsin, siis olid läinud ka. Ja kõigele lisaks kestis mul viimati seda kasutades verejooks poolteist-kaks nädalat, kas kokkusattumused või asi cupis, vot ei teagi, kuid enam katsetada ka ei taha.

 16. Looduspere poes müüakse femmecup’i, aga kuna mul on heavy flow ja low cervix, siis esimesed 3 päeva pole mul mõtet üritadagi ilma, et iga 30 min tagant ei lekiks :-( samas see lily cup tundub veits teise disainiga olevat, et prooviks hea meelega küll. Nii rikas ei ole, et iga kuu raatsiks erineva tellida, et “äkki” see sobib. Tahaks võita küll, olen suht desperated juba

 17. Uuu kui ilus see on, varem olid ju ainult valkjat tooni, tahaks seda roosat nunnut! Hakka või erinevaid kollektsioneerima :D

  • Haaa, ma kujutan seda ette – suurim menstruaalanumate kollektsioon maailmas, vms :D

 18. Sain just oma esimese lapse ja ootan hirmuga pooleks, et millal need påevad jälle hakkavad. Enne rasedust mõtlesin organic cupi soetamisele aga vat jäin rasedakdms ja sinna see jäi. Tupekuulide kasutamisele hakkasin mõtlema p@rast ühte sinu postitust, tahaks needki ära proovida.

  • Ma vist isegi tean mis postitus see oli. :D Nüüd on natuke häbi, et ühele firmale ütlesin ära ja teiselt võtsin ikka vastu…

 19. Olen mõelnud proovimise peale aga kuidagi ei raatsi seda raha välja käia, sest äkki ikka ei sobi. Enne rasedust ei saanud ma tampoone väga enam kasutada, sest kogu aeg tundsin seda enda sees :( nüüd on laps natuke üle aasta ja esimesed päevad üle elatud ja alles otsin head varianti, mida kasutada.

 20. Väga tahaksin. Kuna mul vask, lekin ja voolan. Tampoonita ei saaks, a tegelikult kardan spiraali välja tõmmata.

  • Cup’iga olevat ka see oht, aga mina ei saa aru kuidas, sest need niidid ju ei saa sina külge kinni jääda vms, nagu ntk tampooniga.

 21. Olen mõelnud kül, aga kulukas. Ja tundub nii väike, ta ju ei ima? Saab täis äkki.

 22. Ma tahaksin proovida küll! Vahepeal uurisin ise ka erinevaid cup’e aga ostmiseni ei ole jõudnud. Peale sünnitust tundub, et tampoonid tekitavad kuivust…if you know what I mean ?

 23. Olen mõelnud proovida, aga pole seda ostmist ette võtnud ja kuna ei tea, kas sobiks ja meeldiks, siis ei kibele ka

 24. Mul on mooncup. Parimad kulutatud eurod. Ei immitse kuskilt vahelt midagi välja, ei ole vaja õige imavusega tampooni jne jne. Lisaks ei kuluta ma sellega rohkem ressursse.

 25. Mul on plaan hoopis yoniegg endale muretseda. Tundub õigem kui kuulid ?
  https://yoniegg.com/what-are-yoni-eggs/
  Mina olen anumat (mooncup) kasutanud 7 aastat ja paremat asja pole olemas.
  Ainuke, mis ei meeldi on see, et läbipaistev on. Roosa tundub palju ilusma olema ?

 26. Kasutan juba umbes 5 aastat – mitte kunagi ei lähe tampoonide ja veel vähem sidemete juurde tagasi! Mul on juba kodus kollektsioon erinevatest topsikutest ja lemmikuks on jäänud Meluna cup. Maksab ~15 euri ja on palju erinevaid variante. Sünnitanud ja mitte sünnitanud, low cervix ja sport versioon.
  Ma ei lase päevadel enda elu üldse segada! :D
  Lilyl olen silma peal juba tükk aega hoidnud, ostmiseks pole veel läinud, see volditav tundub vinge :D.

  • Jaa, selles firmal on topside variatsioone kõige rohkem. Mahtudelt S-XL ja pehmuse erinevused ka. Soovitan soojalt tellida kamba peale otse Saksast, siis ei tule transpordi summa nii suur ka ;)

 27. Ma tellisin Hiinast mingid yoni-kuulid, et peale sünnitust vaagnapõhjalihaseid treenida. Kuna lõpetasin keisriga, siis neid kasutama ei hakanudki. Samas tunnen vahel, et aevastades peab natuke pingutama, nii et tegelikult peaks vist ikkagi proovima.
  Menstruaalanumaid proovinud pole, kuulnud olen küll palju. Kasutan praegu minipille ja korralikke päevi nagu polegi olnud. Kui need varsti ära jätan, siis oleks sellist imevigurit hädasti tarvis :)

  • Siis vist peaksid jah selle muna ikka käiku võtma. :D Mitte ainult sünnitus ei nõrgesta neid lihaseid, ikka raseduse kandmine ise ka…

 28. Ostsin umbes pool aastat tagasi Looduspere poest Femmecup Lite, mis ongi mõeldud aastaseks proovimiseks ja on selle tõttu ka odavam. Olen muidu väga rahul, aga osadel vererohkematel päevadel kipub ikkagi lekkima ja pean topeltkaitsena sidet ka kandma (äkki lihtsalt on liiga väikese mahutavusega?). Lugesin ühest kommentaarist, et kellelgi sama mure seega kahtlustan, et peaks teisi menstruaalanumaid katsetama ja leidma endale sobivaima.

  • No ega need kõige vängemad tampoonid ka lõputult kaitse. Mul on ka esimesed päevad väga hullud ja siis oli ikka nii,et ööseks panin suure tampooni ja kui üles tõusin, jooksin tilkudes vetsu :D

 29. Ma ei tea, kas ma jälle ei suuda leida või sedapuhku ongi jäänud sellel loosil võitja välja selgitamata? :)

  • Veel ei ole jah loosinud. Mõtlesin juba üleeile, et loosin ära, aga noh… ühesõnaga, esimesel võimalusel teen ära. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.