See ”me saime lapse” saade

”Me saime lapse” on mu uus lemmik sari! Päriselt ka, see on nii vinge. Näitab ilusti ära kui ”nunnupunnu-roosamanna-sits-ja-sats” see elu lastega tegelikult on. Ma vaatasin just eilset osa järgi ja naersin pisarateni. See kuidas Mallu ja Karts restoranis käisid, no mine pekki. Mari, Mallu kleidisabast kinni hoides ja teda jumalteab kuhu tarides, Mallul Lents süles, Mari muudkui jookseb minema, räuskab ja hüüab ”emme-emme” ja see appi-ma-natuke-suren pilk Mallu silmis, no story of my life, ma ütlen.

Eriti hea oli muidugi see, et osa lõppes sellega kuidas Mari minema jooksis ja Mallu talle järgi kiirustades podises, et ‘aidaku mind jumal’, aga järgmisel hetkel näitas juba seda kuidas Mallu ütles, et ‘ah ei ole siin midagi rasket nende lastega”.

Minu arust on hästi lahe ka see, et sinna on kokku kogutud kõik täiesti erinevate eludega paarid, kõik sünnitused olid erinevad ja kõigi laste käitmine on ka erinev. See näitab ilusti, et kõik lapsed ei ole ühe puuga löödud. Mõni magab nagu ingel, teine röögib ööläbi, üks saab tissi, teine pudelit, ühel naisel oli kerge sünnitus, teisel läks kauem, aga sai ka hakkama, kolmas piinles ja sai ikka keisri, jne.

Ma lugesin siin neid kommentaare ka selle saate kohta ja loomulikult arutati nüüd viimase osa üle, et kas emal siis on ikka sobilik kluppi ronida või ei. Mina arvan, et kui see on just see mis aitab emal korraks aja maha võtta, siis andku aga minna. Kuigi ma ei usus, et need konkreetsed emmed sinna kluppi omal mõttel läksid ja arvestades seda, et 90% seal veedetud ajast olid nad ninapidi telefonis, et uurida kuidas lastel kodus läheb, siis tõenäoliselt olid nad kodus tagasi veel enne, kui kaameramehed oma kama autossegi laadida jõudsid. Mulle vähemalt tundus see selline pooleldi sunnitud asi, et ”meil on vaja lõiku kus te ”lõõgastuma” lähete”.

Lindast ja Mariost on mul kahju. Saavad teised koguaeg puid alla. Mul on kahju, et neid nõndamoodi ära kasutatakse seal ja narriks tehakse… Ja jumala pärast, olgu muuga kuidas on, aga minu arust on nad täiega lahe paar. Kohe on näha, et hoolivad üksteisest ja toetavad teineteist. Isegi rasketel aegadel ei ole ma neid seal üksteise peale klähvimas näinud, pigem vastupidi. Mõne teise osaleja puhul hakkab igatahes küll silma, et nad on veel noored ja vähe koos olnud (haaaa, nagu ma ise ilgelt vanem oleks!).

Kui aus olla, siis ma ei tee praeguseni vahet neil kahel tumedapäisel naisel. Selles mõttes, et ma ei vii nägu ja nime kokku..
Ühesõnaga, üks neist piinles pea terve ööpäeva valudes ja sai siis erakorralise keisri, täpselt nagu minagi Annu ajal. Ma täiegaaaa tönnisin, kui seda näidati. Ma niiii mäletan seda valu ja seda tunnet ja seda pettumust ja…. õgh, karm. Mul oli rämedalt kahju temast. Tema vist oli see ka, kes mehe lapsega koju jättis ja ise tööle tagasi läks? Tugev naine. Mina ei suudaks, ega tahaks oma väikest väänikut nii jätta. Isegi mitte isale. Õnneks on minul ka valik, kõigil seda ei ole…

Ja btw, ma ei saa siiamaaaniiii aru mis ilge draama imeti välja sellest, et Mallu sünnitusmajast laive tegi? ”Avalik sünnitus” kõlab nagu ta oleks pressimise ajal laivis olnud ja kaamera otse omale vuuhasse suunanud, mitte valude vahel oma kaasaelajatele paar videokest postitanud…

Kas teie olete seda saadet vaadanud? Mis arvamus siiani tekkinud on?

Comments

comments

15 thoughts on “See ”me saime lapse” saade

 1. Üldse ei suuda ega taha seda vaadata. Mingeid katkendeid olen silmanurgast näinud, kui telekas taustaks mängib, aga siis vahetan ka kohe kanalit.

 2. Ma arvan ka, et klubiplaan oli pigem stsenaariumis ette antud, mitte tüdrukute enda mõte. Samas ei saa aru nendest, kes arutavad, et kas emal on sobilik pittu minna või mitte. Kui laps lõõgastumise ajal üksi kodus oleks ja end hingetuks röögiks, siis oleks pahasti, aga kui ta need mõned tunnid, mis ema ära on, issi kaisus magab ja korra pudelist kõhu täis sööb, ei ole küll midagi ette heita. Beebidega kodus olevatel emadel on nagunii üsna üksluine elu, kõik keerleb ju 24/7 lapse ümber, vaheldus on igal juhul teretulnud. Mõni läheb massaaži, teine käib trennis, kolmas tahab korra nädalas klubis tantsimas käia. Kui see aitab rõõmus püsida ja sellevõrra ka lapsele parem ema olla, on ju kõik võitnud.

  Mind kohutavalt häirib, et kõigil teistel saates osalejatel on nimi, aga Linda on ALATI kassapidaja-Linda. Ma ei saa aru, miks seda pidevalt rõhutama peab? Ta ei ole ju praegu kassapidaja, vaid täiskohaga ema!

  • Jaaa!
   No ma räägin, et tehakse narriks neid seal ja, et oleks ikka ilkuda kellegi kallal. :/

 3. Vaatan ja mulle ka meeldib. Üks väheseid Eestis tehtud tõsielusarjadest, mis huvitav on. Endal ka 6-kuune kodus, siis nii hea mõtelda, et ma tean, mida te tunnete… Kui esimeses osas sünnitusi näidati, siis mees ütles, et tal tuli nii eredalt meelde, kuidas ta pidi lihtsalt pealt vaatama, kuidas ma piinlesin, et niipea uut hakkama ei pane :D. Aga mulle Linda ja Mario meeldivad, vähemalt selle järgi, mida saates näidati, jäi mulje, et hoiavad teineteist ja laps sündis armastavasse perre. Kommentaare saate kohta ei loe, sest valdav osa neist on lihtsalt täiesti mõttetu lahmimine ja kellegi suvaline laimamine.

 4. Minu täiesti vaieldamatu lemmikpaar on see Mario ja Linda. Nii lihtne paar, aga samas tunduvad niiii üksteist armastavat. Väga hoian neile pöialt ja loodan, et elus neil kõik hästi läheks. Just nende lihtsus ja siirus on see, mis meeldib. Räägivad asjadest väga lihtsalt, konkreetselt, üle dramatiseerimata ja kohe väga meeldivad.
  Mul on kahju, et seda joogaemmet nii vähe näidatakse :(

  • Ei tea jah mis värk selle joogaemmega on. Mis ta üldse siis sinna läks, kui filmida ei lase end. Okei, see 40 päeva, aga nüüd on see ju läbi, aga ikka näeb teda vaid vilksamisi. :D

  • Mul ka just lemmikud Linda ja Mario. Armsad ja siirad inimesed :)
   Pole arugi saanud et neid halvustatakae.

 5. Saadet vaatan- ei meeldinud see, kui “katsikutel” alkoholi joodi, ma olen täielik lastele suunatud “üritustel” alkovastane…lihtsalt lauslollus minu jaoks ja näitab seda, kui nõme on inimese suhtumine. Ja ka mina olen üks neist, kes ei mõista absoluutselt, miks peaks keegi tahtma 3 kuu vanuse beebi kõrvalt klubisse alkoholi minna jooma ja pidutsema? Täielik müstika minu jaoks, kuid eks see olegi suhtumise asi. Igaühel oma arvamus ja ma ei hakka rohkem süvenema, lihtsalt minumeelest on lõõgastumiseks/tuulutamiseks mõistlikumaid viise, kuid noh, siin on jälle see, et kõik me oleme erinevad jne.

  Ja muidu ühes osas Mario nähvas naisele, et noh sööd ka juba või (sõid mingit torti seal) jms, kuigi naisel oli beebi süles ja ta ilmselgelt ei saanud, see jäi mulle meelde sealt ja oli nõme hetk minumeelest.

  Mallu ja Kardo ning see joogatädi on minu lemmikud, mõlemad sellised chillid ja lapsi hoitakse nagu kullatükikesi, ühesõnaga meeldib vist lihtsalt nende suhtumine :)

  • Nüüd kui sa seda mainid, siis meenub tõsti. Aga noh, vähemalt ei olnud laps samas ruumiski vms, kui Mario oma sõbraga selle pokaalikese jõi… Ja nähvamise kohta, ma ei tea. Ei meenu hetkel täpselt see hääletoon jms, et öelda kas see ka minu arust nähvamine oli…
   Lisaks arvan ma, et see ööklubi polnud küll nende naiste enda valik,aga hää küll. Ise ma muidugi ka tuulutamiseks klubi ei valiks. Mind pole iial sinna nkn tõmmanud ka. :D

 6. Erinevate eludega paarid? Kui välja jätta see üksikema, siis on kõik vastupidi väga ühte auku paarid/pered. Tehase- ja laotoolised, nö lihtsad inimesed. Saade oleks olnud palju huvitavam, kui oleks võetud erineva elatustasemega pered, aga ilmselt veidi intelligentsemad sinna lihtsalt ei kandideerinud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.