See neetud Telia

Kui me siia majja kolisime, liitusime Teliaga. Tol ajal oli sel veel mingi teine nimi. Elion?
Igatahes. Ega see algusest peale suurem asi olnud, aga kui nad nime vahetasid, hakkas alles tõeline pull pihta!

Nett on koguaeg suht jura olnud. Nende sõnul on kõik okei aga noh. Kui me maksame 12’mne eest ja meil jookseb heal juhul 7 välja, siis millest me räägime?
Iga kord, kui selle üle kurtsin, öeldi, et lülitage KÕIK seadmed välja ja ühendage läpakas juhtmega ruuteri külge, ning alles siis tehke see kiirustest. Isegi digiboks ei tohi sees olla. Okei… Et iga kord, kui tahad normaalselt netis olla, siis hakka pool tundi varem erinevaid juhtmeid seinast välja tõmbama?
Ja no eks ma siis tegin nii, nagu palutud, aga endiselt jooksis kiiruseks välja maksimaalselt 10-11. See pidavat siis normaalne olema, sest mingi kõikumine on neile lubatud.

Aga okei. Nett netiks.

Teine asi, mis mind juba pööraselt tigedaks ajab – telekaga on veel suurem kebens.
Tahad õhtul mingit filmi või sarja vaadata, ja alt ka subtiitreid lugeda? Aga vot ei saa, sest mingi vastik laadimisrõngas on KOGUAEG ees, nii, et poolt kirja ei näe.
Alguses oli see rõngas ees enamasti siis, kui midagi järelevaatamisest vaadata üritasid, aga nüüd on see juba niisama igapäevane nähtus.
Kui seda teenindusesse kurtsin, jäi mulle mulje nagu nad ei usukski mind või midagi! Ala, et selline asi pole võimalik.
Tegin siis sellest laadimisest 30 sekundit pika video ja saatsin selle neile facebooki.
Selle peale tehti jälle seal midagi kaugjuhtimise teel (nagu eelnevadki 300 000 korda). Paluti siis uuesti ühendust võtta, kui probleem tagasi tuleb. Kolm korda võite arvata millal ma seda rõngast juba uuesti nägin? Sama päeva õhtul!

Ühe korra on mingi tüüp siin kohapeal ka käinud. Vahetas digiboksi ära (mis loomulikult mitte midagi ei muutnud!) ja oli terve selle aja sellise näoga, nagu ta teeks seda oma vabast ajast, ning keegi torgiks talle samal ajal nõelu küünte alla…

A no ja praegu näiteks otsustas pult jälle, et tema ei viitsi enam kanaleid vahetada, ning ma olen praegu sunnitud vaatama kuidas mingile tüübile südameoppi tehakse. Ilus suur ja tuksuv süda on lahtisest rindkerest näha, verd voolab… Täpselt selline saade, mida ühel ilusal päikesepaistelisel laupäeva hommikul kohvi kõrvale vaadata!

Ühesõnaga. Mul on ultramegasuur kopp ees sellest s*i*t*a*s*t. Aga ometi – loobuda ma sellest ”teenusest” ei saa, sest sundleping hoiab mind veel mitu aastat kinni. Oli valik, kas maksad seadmed kohe kinni, rendid neid mingi ulmesummade eest või teed sellise lepingu – kaval!
Kuna ma uskusin, et mingeid probleeme ei sellega ei tule, kirjutasin lepingule sinisilmselt alla. Elion oli ju nii kiidetud ja armastatud teenusepakkuja… :D :D :D

Kirjutan vist tarbjakaitsesse ja küsin nõu. Peaks ju võimalik olema lepingust taganeda, kui teenusepakkuja ei suuda teenuse kvaliteeti tagada?

Nagu nende facebooki leheltki lugeda võib, siis ei ole mina ainus, kes nendega nüüd hullult kimpus on. Kas teil on Elioni/Teliaga kogemusi?

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

19 thoughts on “See neetud Telia

 1. See laadimisrõngas on ka kodus meie vana tuttav ja tihe külaline. Puldil on jälle vahel komne üksinda rahulikult laual lebades volüüm telekal põhja kruttida jne jne jne.

  • Meil taob vahepeal täiesti lambist näiteks üles nurka ‘22222222’ ette, nagu keegi tahaks hullult kanalit vahetada, kuigi keegi pole pulti puutunudki. :D

  • No ulme ju. Ma seda pulti tegelt vihkan üldse. Nupud on nagu puutetundlikud. Korraks lähed ‘off’ nupu vastu ja juba lülitab teleka välja. :D

 2. Mul ka olnud hullult jamasid, aga õnneks on nad vähemalt nii palju vastu tulnud, et näiteks salvestamise tasu pooleks aastaks peatanud jne. Nõua ka!
  Samamoodi on viimasel ajal see laadimisrõngas segamas, samuti hangub kanalimenüü. Aitab restart, aga tüütu on küll!

  • Restart tõesti aitab, aga umbes tunniks. Ja siis on jälle probleemid platsis. :D

 3. Internetist nii palju, et üldjuhul ei saagi seda nö ostetud kiirust kätte. Ja seda igal pool, olgu siis pakujaks Telia või Starman ning isegi välismaal. See juhtub sellepärast, et mida rohkem seadmeid on ühenduses, seda aeglasemaks internet läheb. Interneti kadu tekib ka ruuterit kasutades. Seega ainuke lahendus siin oleks tellida kiirema internetiga pakett.

  • No see nett tegelikult ei häirigi mind kõige rohkem, aga närvidele käib, kui otsitakse vabandusi, miks üks ja teine asi ei tööta. :D

 4. Elion meeldis mulle väga, aga Telia on ikka bullshit. :D Kogu aeg mingi kamm sellega. Mingi aeg me ei saanud netis olla, oli nii, et kas telekas käis ja wifit polnud või wifi oli, aga telekat ei saanud vaadata. Teliast saime selle peale vastuse, et kutsuge tehnik koju! No midaaa.. õnneks õemees fixis selle ise ära meil. Polnud mingit tehnikut vaja.

  • Telia Taanis ka kõige sitem teenspakkuja. Teevad nii räigelt tünga, et kuku perseli. Rahadega, lepingitega. Lubavad nt meilis või telefonis ühte, nõustud kuid arve tuleb millegi muu alusel ning neid lepinguid maile ega kõnesid eo arvestata. Ütlevadki, et pohh, kohtusse sa nagunii meid ei anna ja lajatame sulle lepitu 200 dkk asemel 2000dkk arve. Ja teevadki nii. Meie ei ole kaugeltki mitte ainsad, kellega nagu sitaga käitutakse siin.

 5. See maksimum kiirus ongi neil antud ideaaljuhul. Kindlasti on nett aeglasem wifis olles ja kiirem kaabliga. Soovitan siis veidi suurema kiiruse võtta, 12 on vähe. Mul oli enne Starman 100mb nett, wifis olles näitas kiiruseks ainult 30.
  Aga jah, Starmaniga oli mul negatiivne kogemus, tänapäeval ei tahaks enam nii kehva kvaliteediga leppida kui nad pakkusid. Wifi katkes pidevalt ära (tuli küll suht kohe tagasi, aga tüütu oli ikka) ja järelvaatamisel jooksis pea alati edasi kerimisel kokku ning seejärel tuli puldiga alati kuhugi kõige kaugemasse kohta settingute juurde minna, et restarti teha, väga tüütu.
  Võtsime nüüd Telia ja olen väga rahul, kuigi neil pärast nimevahetust tundub, et on läinud jah paljud asjad katki, aga usun, et Telia ikkagi parem kui teised ja ehk saavad varsti korda oma probleemid.

 6. Muidugi saad lepingu üles öelda, kui nad ei taga seda, mis lepingus kirjas!
  Ja minul on kohati samuti, vahel on mingi laadiv ringike all keskel, vahel ei saa kanaleid tükk aega vahetada. Samas mõnikord on jälle kõik nii nagu peab. Asi võib olla ka SmartTV-s (vms) öeldi meile ükskord nii.

  • Aga ega nad ei lase ju nii kergelt minema. Otsivad vabandusi ja üritavad välja vabandana, miks see kõik okei on. :D

  • nad võivad ju üritada mis nad üritavad, aga kirjuta nt. kuskile märkmikku üles kõik kuupäevad/kellaajad, kui sul häired on ja mine siis selle paberiga neile esindusse ja tee veits lärmi – usu mind, nad lasevad sul minna :)

 7. Meil on olnud Elion/Telia pea 5 aastat ja pole üldse selliseid probleeme olnud, nagu on siin üles loetletud. Restarti pole vist ühtegi korda teinud, vähemalt ei meenu küll. Nett on kõige aeglasem, aga meie jaoks piisavalt kiire, sest kõik lehed avanevad kohe ja miski tegemata pole jäänud. Olen väga rahul – mugav, lihtne, toimiv ja nii edasi.

 8. Äkki peaksid ostma kõige uuemad ruuteriboksi? Minu vanemad vahetasid välja ja teleka probleemid läks koheselt ära :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.