Tee ise: Ilma õmblemiseta 30 minutiga diivanipadjale uus välimus!

Kui ma seda õpetust esimest korda nägin, mõtlesin, et see on mulle ideaalne! Mul on hunnik jubedaid patju, mis lausa ihkavad uusi katteid, aga õmblusmasinat mul kahjuks pole (kuigi väga tahaks, sest lahedaid ideid on mul küllaga).

Lasin sel mõttel veidi küpseda, sest sobivat kangast mul kohe käepärast polnud. Aga kui ma täna laadale läksin ja esimese asjana kangaid nägin, meenus mulle kohe see õpetus. Seega võtsingi poolteist meetrit riiet, et kodus sellest siis miskit ilusat teha.

Kahjuks ei mõelnud ma aga sellele, et kangas, mille ostsin, vajab siiski ääristamist, sest muidu hargneks see mul lihtsalt laiali. Seega panin selle nördinult kõrvale. Lähen homme ilmselt naabrinaisele külla ja uurin kui palju vaesemaks ta mind teeks, kui sooviksin sellest riidest oma diivanipatjadele uued katted õmmelda lasta. Sest kui kaua peab üks inimhing ’diivanipadjana’ kasutama tavalisse padjapüüri topitud patja? Võehh, ko-leee! :D

Aga ega ma siis oma ideed sellepärast maha matnud. Kui mulle juba tuhin peale tuli, tahtsin ikkagi selle õpetuse järgi ka ise midagi meisterdada. Kohe täna! Seega tuulasin läbi kõik oma kaltsuhunnikud.
Ega ma midagi asjalikku leidnud, aga lõpuks hakkas näppu üks vana padjapüür, millest saaks ideaalselt ühele mu väiksele padjanässakale uue kuue teha.

20161023-dsc_0105

Ajakulu: 30 minutit
Vaja läheb:

 • Riiet
 • Kääre
 • Patja/padjatäidet

Algselt tahtsin ma seda pitsilist osa padja keskele saada, sellepärast harutasin kõik õmblused lahti, lootes, et see kuidagi pitsi asukoha muutmist võimaldab. Ei võimaldanud. Lõppkokkuvõttes oleks palju lihtsam ja kiirem olnud lihtsalt õmbluste kohad välja lõigata.

Riiet lõigates jälgisin mustrit, suur viga! Lõpetasinkahe täiesti ebaühtlase lapiga. :D

20161023-dsc_0110Aga ei ole hullu, ei ole hullu! Lõikasin lihtsalt üleliigse jälle maha. Ja sain kaks identset lapikest, mille servad olid sinka-vonka, nagu külavaheteed.

20161023-dsc_0111

Siis panin padja riide keskele ja lõikasin ääred ribadeks, ning nurkadest lõikasin ruudud välja.

Kui riide servad olid ribadeks lõigatud, hakkasin ribasid omavahel kokku sõlmima. Kel tahtmist ja viitsimist, võib kindluse mõttes padjale ka teise ringi peale teha, ning kahe erineva sõlme sabad omavahel veel eraldi kokku siduda. Saab tugevam. :)

20161023-dsc_0121Lõpuks sain siis sellise käki.

Mõte on iseenesest hea, aga minu teostus jättis soovida. Mul on üks selline pisike padi veel, seega kui ilusam riie näppu hakkab, proovin uuesti. See näeb hetkel kuidagi… kahtlane välja. Aga noh, vähemalt kõvasti parem, kui enne ilma katteta.

index

Tegelikult tahaksin ma kunagi laste pluusidest mõnele padjale katte õmmelda. Olete ju küll näinud neid lapitekke, vanadest bodidest? Kui beebitekke on majas juba tohhujaa, siis miks mitte patju teha?

Millal teie viimati midagi nokitsesite? Mis see oli? :) 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

11 thoughts on “Tee ise: Ilma õmblemiseta 30 minutiga diivanipadjale uus välimus!

 1. Tegin viimati lutiketid lapsele. Poleks arvanud, et see kohe nii lihtne on . Heegeldamise olen viimasel ajal àra ôppinud . Praegu kàsil jõuluehete valmistamine :)

 2. Vaatasin originaali ja sinu versiooni, minu meelest on originaalil sees paremini vormihoidev sisu, poroloon vms äkki. Lisaks on narmad umbes kolmandiku lühemad kui sinul ja kangas on ka ilmselt tugevam paremini vormihoidev.
  Nii et ei ole nii feil midagi, lihtsalt algmaterjal on teine :)

  • Tegelen õmblustöödega igapäevaselt, seega veidike prof. pilk ;)

  • No eks need asjad olid mul jah nii, nagu olid. Ma ei suutnud ju oodata ja normaalsemaid kangaid ja värke otsida. Praegu mõtlen, et miks ma üldse sellise cräpp postituse tegin. :D

 3. Muidu aliexpressis saab umbes 2 euroga “cushion cover” kätte, juhul kui vaba raha tekkib :)
  Isetegemise rõõmud ongi need… ootad loodad ja teed ning lõpuks maksad topelt :) Samas vähemalt proovisid ja tegid ära :)

  • Üüüü, ali on tegelikult väga hea mõte. Miks ma ise selle peale ei tulnud. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.