Väike intervjuu naisteväega

Mõnda aega tagasi kirjutati mulle selliselt lehelt, nagu naistevägi. Nad tahtsid mulle esitada paar küsimust ja ma mõtlesin, et miks mitte.

Intervjuu leiate ka SIIT.

1. Mis paneb blogima?

Mina blogin, sest mulle meeldib meeletult kirjutada. Juba lapsepõlves nautisin ma väga igasuguste jutukeste ja kirjandite kirjutamist, pubekana kirjutasin isegi mõned järjejutud ja alustasin paari ”raamatut”, mis muidugi kuhugile ei jõudnud. Ja nüüd olen mitmed aastad seda blogi pidanud.
Eks kindlasti annab motivatsiooni ka tagasiside. Mulle väga meeldib lugeda erinevate inimeste mõtteid, erinevate mätaste otsast vaadatuna. Päris mitmel korral olen peale postituse avaldamist aru saanud, et mu vaade ehk ei olnudki nii õige, kui ise seda esmalt arvasin olevat.

2. Kui raske on olla blogija Eestis?

Minu jaoks ei ole see raske. Muidu ma ju seda ei teeks. Eks kindlasti tuleb arvestada negatiivsete ja lausa õelate kommentaaridega, aga minu jaoks kaalub positiivne negatiivse üles. Heidiga toime tulekul aitab kindlasti palju ka see, et mulle on aja jooksul päris paks nahk kasvanud. Kuigi eks esimese hooga teeb solvang ikka haiget. Siis aga taipan, et see inimene ju ei tunne mind, ega tea minu elust midagi, ning liigun edasi.

3. Milline on Eesti blogijate tase ja kas välja joonistub ka mõni kindel
stiil võrreldes blogidega üle kogu maailma? (nt elustiiliblogid,
ilublogid, arvamusblogid)

Minu arvates on Eestis nii palju erinevaid blogisid, et mingit ühte kindlat stiili küll pole. Blogijate tase kõigub ka seinast-seina. On väga tasemel blogisid, aga on ka sõna otseses mõttes jama. Kui sa ikka alustad blogiga sellel eesmärgil, et tasuta staffi saada, ei jõua sa eriti kaugele. Kellelegi ei meeldi pastakast imetud tekst. Kui sul seda salapärast ‘miskit’ ei ole, siis ei lähe sa rahvale ka peale. Reklaami end palju tahad.

4. Millest tunned blogijana puudust?

Kokkuhoidvusest. Selle asemel, et üksteist toetada, tallatakse teinteist jalge alla.

5. Ennusta, milline on blogindus Eestis 10 aasta pärast.

Ma arvan, et erinevaid blogisid on siis veeeeel rohkem, sest blogimine on ju kasvav trend. Loodetavasti on selleks ajaks firmad ka aru saanud, et blogid on üsnagi tulus reklaamiallikas, ja blogijatel tekib rohkem võimalusi oma hobiga veidikene raha teenida. Tasuta saadud huulepulga, või shampooniga kahjuks elektriarvet ei maksa.

DSC_1253_zps0c21fa9aa 

Et mitte millestki ilma jääda, leia meid ka Facebookis, klikates SIIA!

Comments

comments

2 thoughts on “Väike intervjuu naisteväega

  1. Mis puutub blogijate kokkuhoidvusesse, siis mul on hoopis teine emotsioon. Mul on just selline tunne, et on väga palju toetamist ja innustamist. Eraldiseisvate projektide reklaamimist, kaasaaitamist. Aga eks siin on muidugi erandeid ka :)

    • See kõlab nüüd minu suust küll äärmiselt kahepalgeliselt, sest ma alles tegin siin ühte teist blogijat maha, eksole… :D Aga seda kokkuhoidvust saaks alati rohkem olla, ja kui aus olla, siis mina seda väga palju pole näinud. Ehk ma lihtsalt ei ole märganud, või ehk ei jälgi ma õigeid blogisid, kes teab. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.