Viiks lapsed õige marti jooksma

Ma juba eelmisel aastal mõtlesin, et tahaks nad marti või katri jooksma viia, aga siis oli Mann veel nii väike, et ei jaksanud õieti kõndidagi, rääkimata millegi etendamise oskusest. Tõenäoliselt oleks ta üldse hüsteeriliselt nutta röökinud, kui Annu ja Joel maskid ette pannud oleks. Sõbranna juures ta igatahes kartis iga kord, kui nad end ära maskeerisid.

Sel aastal on Madli aga juba nii suur, et jaksab kõndida, oskab teiste järgi asju teha ja vast ei karda ka enam maske jms. ”Probleem” on aga selles, et ma ise ei ole ju jooksmas käinud vähemalt 15 aastat! Ma ei mäleta isegi ühtegi laulu ega salmi, st mul on viis päeva aega, et õpetada lastele selgeks mõni laul, tants või salm, mida ma ka ise veel ei oska.

Kuni tänaseni ei olnud ma isegi kindel mis päeval täpselt marti joostakse… Lisaks rookisin ma just eelmisel nädalal kõik vanad kaltsud lakast välja ja mul ei ole lastele midagi sellist ”mardist” selgagi panna. Pagan küll, et ma varem sellele ei mõelnud – seal hunnikus oli palju selliseid kampsuneid ja isegi paar läki-läkit, mis oleks mardipäevaks ideaalsed olnud.

Im So Stupid GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Kes ja kas üldse siin neid jooksjaid ootab… Ma pole reaalselt mitte ühtegi marti ega katri siin nende aastate jooksul näinud ja meie ukse taga käidi ka viimati siis, kui alles korteris elasime. Panen kohaliku rahva gruppi kuulutuse, et saatke aadressid, kui väikseid marte ootate?

Lol GIF - Lol Laughing Monkey - Discover & Share GIFs | Kung fu panda,  Funny gif, Nickelodeon

Nii kurb, et see halloween on nagu kõik üle võtnud, mardi- ja kadripäev on aga täiesti ära unustatud. Ma nii mäletan kuidas ma ise lapsena neid jooksmisi ootasin, kuidas me sõbranna juures end valmis panime jne. Ja nii äge oleks ju oma lastega ka seda traditsiooni jätkata, koos salme õppida, maske teha jne.

Mis kellaajal üldse selliste väikeste pudinatega joostakse? Mingi nelja-viie ajal vast? Aga enamus inimesi on siis ju alles tööl… Oeh, issand, on ikka probleemid! Aga rääkige teie ka kaasa, kas olete oma lapsi jooksma viinud ja kuidas see asi üldse tänapäeval käib? Mul on tunne, et ma reaalselt mõtlen jälle täiega üle. :D

Comments

comments

2 thoughts on “Viiks lapsed õige marti jooksma

  1. Kusjuures, ma ka megapettunud, et eesti oma traditsioonid on unustuste hõlma vajunud. Kõik traditsioonid teevad ju rahvust erilisemaks ja annavad neile oma näo. Aga üha enam on amerikaniseerumist Halloweenide ja igasuguste babyshowerite😆 ja muu jama näol. Minu peres oodatakse marte ja katrisid just väga ja kõik halloweeni lapsed kupatatakse eesti tähtpäevadeks tagasi. Ehk siis niii tore, et keegi ikkagi ka usub vanu eesti kombeid 😍

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.