Tupsunupsu.ee

Ma juba hoitan ette, et siit tuleb üks mähkmete teemaline postitus, seega keda see teema ei koti – paremal nurgal on ristike, aitäh! ;*

Hiljuti sain tutvuste poolest jälle uusi mähkmebrände proovida ja räägin nüüd neist teile ka, sest antud mähkmeid pole varem Eestis saada olnud ja ka tupsunupsu.ee e-pood on üsna uus. Tupsunupsust leiab ka palju muud põnevat, seega tasub pilgu peale visata küll.

Alustan Bambooliku taskumähkmest. Alguses tahtsin öelda, et taskumähe nagu taskumähe ikka – seest pehme ja kuivahoidev, imu käib taskusse ja mähe lapsele alla, ei ole siin midagi keerulist ega ületamatut, AGA üks eriline omadus sel mähkmel ikkagi on. Nimelt on sel mähkul ka eespool kumm, et mähe oleks lapsele veelgi mugavam ja lekkekindlam.

DSC_0335 (1) (1)

Sellel konkreetsel mähkmel on ka sees topelt jalakummid, et miski jalaaukudest välja ei voolaks. Mähkmega on kaasas üks pikk imu, mis koosneb 80% bambusest ja 20% polüesterist. Sisu on väga imav ja lisaboonusena saab seda kasutada ka mähkmekatetes, sest imu üks külg on kaetud kuiva hoidva kihiga.

Bambooliku mähkmekattest ma nüüd ka rääkima hakkan, sest minu jaoks oli see küll uudne. Või õigemini see Bambooliku suur sisu oli äge ja uudne. Kui muidu on kattesse käivad sisud sellised pisemad nelinurgad, siis see sisu on hiiglaslik ja ühelt poolt kuiva hoidva kihiga kaetud, et lapsel oleks ikka kuiv ja mõnus olla. Pluss on ka see, et kuna see sisu on palju suurem, kui traditsiooniline nelinurk, siis on selle imamisvõime ka paljupalju suurem. Ma kasutasin seda isegi Madlil ööseks. Miinusena oskaksin vaid öelda, et seda oli veidi jamam alla panna, kui tavalist nelinurka, sest ääri pidi natukene sättima ja kinni hoidma, et see katte seest minekut ei teeks, aga see väike vaev on seda kindlasti väärt, sest see sisu on tõesti mõnus ja imav ning kestab kaua.

Kolmandana sain katsetad ka Bambooliku öömähet, millesse ma täitsa ära armusin. Seda oli kohe kahju tagasi saata, seega plaanin neid endalegi soetada. Seni kasutasin Madlil Little Lamb nr 2 sisemähkmeid, aga need on nüüd talle väikseks jääma hakanud, kuigi kaalu poolest peaks need tal veel pikalt kestma, seega oligi aeg uut varianti vaatama hakata. Aga igatahes, Bambooliku öömähe on üleni imavast materjalist ja mis on kõige lahedam – erinevalt teistest öömähkmetest, on selle mähkme sisepind kuivahoidvast kangast! Lisaks on sel ka tasku, et kui mingil hetkel jääb mähkme enda imavusest siiski väheks, saab sinna veel imu juurde toppida. Ka sel on ees kumm, nagu taskumähkmelgi.

Tupsunupsust saab osta ka Unuo sisemähkmeid, millel on eriti ilusad mustrid ja värvid. Vaadake vaid neid pojenge, või neid hirvekesi – imenunnud! Unuo sisemähkmete sisepind on bambusfroteest ja polüesterist, ning keskmine kiht on puuvillast ja polüesterist. Trukkidega saab reguleerida mähkme suurust ja krõpskinnitus on eriti mugav, kui laps on mingis vahepealses kaalus, kus trukid hästi ei sobi. Krõpsude miinus on muidugi see, et ühel hetkel avastab laps, et ta saab ise mähet jalast ära võtta. Sellega meenub mulle kohe üks tore hommik… Mina läksin pesema, Madli jäi veel tukkuma. Ühel hetkel kuulen, et Madlike on tõusnud ja mind otsima tulnud. Istus mul vannitoa ukse taga ja jauras. Ütleme nii, et ma astusin vannitoast välja täpselt viimasel hetkel, et vältida (kaka)katastoofi. Madli oli avastanud, et ei pea ta ühti ootama millal see emme ükskord ta puhtaks otsustab pesta. Tal oli jalas krõpsudega kate ja krõpsudega sisemähe, seega oli tal avada 4 krõpsu. Kui ma vannitoast välja astusin, avas ta just viimase krõpsu. Oleks ma nüüd 2 sekundit kauem jokutanud, oleks mul mööda koridori vaid üks pruun triip Madli teekonna märgiks olnud. :D

Millised on teie lemmikud öömähkmed 10+kg lapsega? Kõigi kaasa rääkijate vahel loosin välja ühe Unuo sisemähkme, vabalt valitud mustris! 

Comments

comments

6 thoughts on “Tupsunupsu.ee

  1. Appi, kust seda jalgpalli mustriga saab? Mul täiega vaja nüüd sellist! ?

    Oma poisul kasutan öösel bamboozleid, LL sisemähet ja petit lulu öömähet. Peale läheb kas petit lulu püksid/kate või totsbotsi, popini kate. Lemmikud on petit lulu kombod.

  2. Väga head lahendust ööseks leidnud ei olegi. Laps on päeval jba ammu mähkmevaba aga öösel on all kas ühekordne mähe või Little Lamb vormiõmmeldud mähe koos lisaimuga. Olen katsenud ka taskumähe + mitu lisaimu, aga kuidagi kipub pepu ikka niiseks jääma ja hommiku poole võivad mähkmed ka lekkima hakata. Tahaks väga Unuot proovida, kuna tegelikult 2 last on mul riidekate peal olnud, aga õiget öist kombot polegi kunagi leidnud.

  3. Pisike ei ole veel seda kilogrammide künnist ületanud, alles seal 7 kg kandis ja suuremal, kilosid juba 16+ õrnalt gramme ka peale. Püüan talle ööseks venitada ümber, misiganes riidest mähku, mis on kuni 16 kg ja jäänud väiksema poolt päeval kasutamata. Enamasti on tegemist mõne taskumähkmega (mommy mouse, blümchen, milovia või bumgenius). Pop-in polegi veel talle katsetanud. Ainult, et enamasti topeltsisusid neisse ära ei mahuta. Aga tegelikult CV võtan juba paar nädalat hoogu, et peab ikka ära tellima mõne xl mähkme talle, tundub, et kuivad ööd ei saabu nii pea, kuigi vahepeal mõned kuivad ööd annavad justkui juba ka lootust.

  4. Ma ei tea, kas ainult mulle tundub, aga need mähkmed meenutavad välimuselt väga Petit Lulu mähkmeid, sh mõlemad on pärit Tšehhist ja ka pakend on samasugune. Mis öömähkmetesse puutub, siis meil on hetkel kasutusel kaks varianti. Ühel juhul siis Petit Lulu mähkmekate koos Petit Lulu sisuga. See sisu on sellist suuremat/laiemat sorti, kahekordne ja saab katte külge trukkidega kinnitada. Seni on see kenasti terve öö vastu pidanud ja õnnetusi ei olegi juhtunud. Kuigi pean tunnistama, et lapse kaal veel päris 10 kg täis ei ole ka, paarsada grammi on puudu. Teise variandina on kasutusel Milovia mähkmekate, mille sisse panen Bababoo sisu, milleks enamasti on söega bambusest sisu või kanepisisu (viimasel ajal olen igaks juhuks pannud kaks imu). Ja ka see variant on seni kuulikindel olnud. Tegelikult on mul olemas ka Petit Lulu vormiõmmeldud sisemähe ja vahel kasutan ka seda, kuid lemmikuks see kujunenud ei ole. Mulle tundub, et see vormiõmmeldud sisu on kuidagi nii suur pussakas seal mähkmekatte all, et mähkmekate napilt suudab selle ära katta ja kindlasti tuleb alati kontrollida, et sisu kusagilt jalaaugu vahelt välja ei piiluks vms. Mäletan, kuidas ise ka alguses pelgasin öösiti riidest mähkmeid kasutada ja arvasingi, et pigem jään siis ikka ühekordseid kasutama. Tegelikult oli hirm asjatu, sest öösiti tegelikult ei olegi lekkeid olnud. Lekked on viimasel ajal just päeval probleemiks, sest laps on hakanud roomama, kuid ei tee seda veel korralikult ja lohistab end käte jõul edasi ja siis olen korduvalt avastanud, et kõht on märg. Seega tundub päris huvitav selline mähe, kus kumm on pandud ka mähkme esiosale. Hetkel ootan, et lapsel hakkaksid käed ja jalad paremini koostööd tegema, et ta saaks kõhu maast lahti tõsta, siis vast kaob ka see lekkeprobleem :)

    • Jaaa, kuigi ma olen Petit Lulu öömäet vaid pildilt näinud, mõtlesin täpselt sama!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.